MacBook Air 13-výdř baterie

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

vitkovar | sob led 21, 2012 1:51 pm

MacBook Air 13-výdř baterie

Ahojte chtěl bych se zeptat jak dlouho vám asi vydrží baterie v MBA?Třeba když si nechám plný jas a jen brouzdám po netu a sem tam nějaké video na youtube tak asi 4 hodiny.Kdy teda vydrží těch 7 hdin?Když dám jas na 10% nebo co?díky za odpovědi
no jo to je to AŽ 7 hodin,to AŽ je tam hodně důležité
 

Lincoln Six Echo | sob led 21, 2012 2:18 pm

Re: MacBook Air 13-výdř baterie

Ufff… plný jas? Nechci být nějak rýpavý, ale to tvoje oči opravu vydrží dívat se na plně svítící LCD 4 hodiny? Venku to chápu, musí se přebít odlesky. Vevnitř by ti mělo v pohodě stačit 50 %. Taky záleží jaké stránky zobrazuješ. Flashové reklamy dokáží procesor řádně zaměstnat.
  • iPhone 6s
  • Mac mini (Late 2012) | MacBook Pro (Early 2015)
  • AirPort Extreme 5th gen
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3739
Registrován:
pát čer 25, 2010 8:53 pm

vitkovar | sob led 21, 2012 2:39 pm

Re: MacBook Air 13-výdř baterie

vydrží,dělá mi ale problém dívat se na displej se sníženým jasem,tak jak je to s tou vydrží ,je to normální?
 

Uživatelský avatar Barberry.pha | sob led 21, 2012 2:43 pm

Re: MacBook Air 13-výdř baterie

Nenapsala jsi stary jen macbook air, jak stara je baterka.
Mi macbook pri vypnuti se site automaticky snizi jas na 50%
Pokud mas jas 100% tak to vydrz urcite zkrati, potom zalezi jestli jenom koukas po netu, nebo i stahujes, youtube atd.
Pisou az 7 hodin, to znamena realna vydr podle zatizeni od 5-7 hodin

Pouztim filmu na tv, vypnuty dispej, prehraje mi to 5-6 hodin filmu.
Ono opravdu zalezi co na tom macbooku delas, jaky mas jas atd.
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 8245
Registrován:
pát dub 09, 2010 11:16 am
Bydliště: Prague

vitkovar | sob led 21, 2012 6:55 pm

Re: MacBook Air 13-výdř baterie

MBA je úplně nový,zakoupen před 3 týdny.....takže baterie je také nová a taky mi dělá starosti přehřívání plný jas+internet+přehrávání hudby v itunes=87° to je normální?
 

Uživatelský avatar SteveJSF | sob led 21, 2012 11:58 pm

MacBook Air 13-výdř baterie

Ja mam MBA 11" a kdyz ho mam jen na kancelarske veci, tak klidne tech 7 hodin vydrzi. Obcas jsem takhle mimo dosah wifi, tak ji mam vypnutou a delam jen ve Wordu, Excelu nebo Power Pointu, prip. ctu dokumenty v pdf. Na to neni potreba extra podsviceny displej a je to v budove, takze staci nastaveni pod 50%, podsvit klavesnice je zbytecny, takze vypnuty. Zatim co ostatni kolem vytahuji velke tezke notebooky a po mistnosti natahuji pavucinu z napajecich kabelu, hadajic se pritom o zasuvky na prodluzkach, ja napajec vubec nevytahuju a kolikrat ani nenosim. U ikonky s baterii se tak objevuji i casy s osmickou na zacatku.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1923
Registrován:
úte lis 04, 2008 1:37 am

airmt | ned led 22, 2012 6:51 pm

Re: MacBook Air 13-výdř baterie

A co tam máš za procesor? Core i5 nebo tu dražší verzi s i7? Zkus vypnout Wifi a pustit nějaký film na noťasu s podsvícením aspoň na 50-70%, tak poznáš celkem dobře jestli výdrž není "divná". Resp. surfovat na wifi s podsvícením na min., bez Youtube, hudby, stahování na pozadí a většího množství náročných flash stránek. Apple udává hodnoty pro jakýsi "wireless worktime", takže by to mělo s určitou rezervou odpovídat. Kolikrát už jsi nabíjela baterku? Zkoušela jsi ji nechat klesnout k cca 10% a pak nabít do plného stavu?

Jinak taky si užívám velké mobility (už dva roky nenosím nabíječku díky výdrži až 7 hodin), nízké hmotnosti, tenkého profilu, dobré vestavěné kvality. A to ani nemám Macbook, protože jiní výrobci už taky nedělají jen velké těžké potvory bez výdrže. Obecně moderní notebooky šly hodně kupředu co se týče mobility.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 327
Registrován:
ned lis 06, 2011 10:28 pm
Bydliště: MS kraj

Uživatelský avatar Dadly | stř led 22, 2014 3:19 pm

Re: MacBook Air 13-výdř baterie

Zdravím, mam macbook Air Mid 2011, baterie ma 189 cyklu a behem tydne nebo dvou mi rapidne kleslo health ze 76% na 67% a objevila se mi hlaska "predejte baterii do servisu". Do vyprseni zaruky jeste mam 3 mesice, nicmene predpokladam, ze dat ho do servisu smysl nema jelikoz na baterii zcela jiste nebude zaruka 2 roky (ale 1 rok nebo snad jen pul roku ?). Co s tim ? Resil jste to uz nekdo ? Lze pripadne vymenit baterii v Airu ? Zkousel jsem udelat format, ze ji uplne vybiju a pak necham 4 hodiny lezet vybity, posleze do plna nabiju a az pote ho pouzivam, ale nepomohlo to a zda se mi ze se pomerne rychle vybiji.
Macbook Air 2011 i5 1,7GHz, 4GB, 128GB SSD, OS X Mavericks
iPhone 5 32GB CZ 7.1.2 JB
Host
Host
 
Příspěvky: 130
Registrován:
úte črc 14, 2009 1:35 am

Bobo17 | čtv led 23, 2014 12:28 am

Re: MacBook Air 13-výdř baterie

Macbook Air 2013

Dělám s ním od 8 do 5 na baterii, odcházím s 32 % baterie

Kancelářská práce, youtube, hudba, klasika jas cca 30%


S i7 do Aira, zbytečnost, je to zvěrstvo..akorát to víc žere
Macbook Air 2013 i5 256GB
iPhone 5S Space Grey
iPhone 6 64 GB Space Grey
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 232
Registrován:
čtv zář 13, 2012 8:59 pm

cz.hook | ned led 26, 2014 1:00 am

Re: MacBook Air 13-výdř baterie

Dadly - zkusil bych klasický reset smc a reset pram, btw baterii zcela vybitou bych rozhodně nenechával jen tak ležet, tím se zkracuje její životnost, pokud už vybít na nulu, tak co nejdřív připojit do elektřiny
Host
Host
 
Příspěvky: 21
Registrován:
ned lis 03, 2013 11:12 am

Uživatelský avatar jirka2908 | ned led 26, 2014 3:35 pm

Re: MacBook Air 13-výdř baterie

Mám Aira s i7 a 8gb ram..
8 hodin bez nabíječky jas na 50-60% (youtube, word, google chrome, poker stars) a odcházím s cca 20%.. Stav mi nahoře ukazuje kolem 13-14hodin výdrže pokud mám baterii na 100%(což je asi ale blbost) :)
iPhone 6 128gb iOS 9.0 Beta 2
iPad 4, 64GB Wi-Fi + Cellular iOS 8.1.2
Macbook air 2013 13" i7 + 8gb ram
Ipod shuffle
Airport extreme


Lidé nevědí, co chtějí. Dokud jim to neukážete
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 561
Registrován:
úte čer 02, 2009 6:29 am

Uživatelský avatar Dadly | pon led 27, 2014 5:23 pm

Re: MacBook Air 13-výdř baterie

ja nevim, nejak mi ta baterka blbne, nevim co s ni je, mel jsem 67% udelal jsem teda reset PRAM a SMC, po resetu se stav baterie zmenil na 65%, tak sem si rekl fajn, asi postupne odchazi. Vcera jsem pracoval na pocitaci bez adapteru (psalo to cca 4:00 hodiny baterky) a po dokonceni (zbyvalo asi 2:15min) jsem ho neuspal jako vzdycky ale vypnul. Prijedu domu, pripojim ho na nabijecku a najednou pise health 75%. Rikam si to je divny, vecer jsem jeste kouknul na film bez adapteru cca 2:30min zbylo z baterky a opet jsem pocitac neuspal ale vypnul na noc a uz jsem ho na adapter nepripojil. Rano opet pripojim na adapter, zapnu pocitac a koukam health 82% a uz to nepise hlasku "predejte baterii do servisu" jako co to dela, to neni normalni ne ? kdyz uz to tak udelam znova tak snad budu mit health 90% nebo co
Macbook Air 2011 i5 1,7GHz, 4GB, 128GB SSD, OS X Mavericks
iPhone 5 32GB CZ 7.1.2 JB
Host
Host
 
Příspěvky: 130
Registrován:
úte črc 14, 2009 1:35 am

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Mac - vše o počítačích, hardware a příslušenství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron