Obnova souborů (specifická situace) :(

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

tLustejmiCin | sob kvě 26, 2018 1:31 pm

Obnova souborů (specifická situace) :(

Ahoj,

něco se podělalo a máme průser. Kamarádovi jsem obnovoval systém Late MBP2012 Já mám MBP2015. On(MBP2012) si na flashku hodil soubory ze své složky DOKUMENTY. Já tu složku dal ke mě do složky DOWNLOADS a mezitím jsem pracoval dál a stahoval nějaké soubory. S těmi soubory, co jsem pracoval(pár malých zipů - presety do lightroomu), tak se mi nějak kously nebo co a já dal několikrát zpět. Jenže jak je MACOS tak úžasnej systém, při tomto kousnutí jeden z kroků ve finderu CMD Z si pamatoval i kopírování souborů(50gb) z flashky do složky DOWNLOADS a i tuto akci zvrátil. Jsem si naprosto jist, že jsem ty jeho zálohové soubory u sebe měl(kontroloval jsem ještě kolik zabírají) a pak tam nebyly.

Prosím pěkně, je nějaký krok jak já to u sebe najdu nebo obnovím? Stalo se vlastně to, že jsem zkopíroval soubory přes finder z flashky k sobě do složky a pak akce CMD Z to vlastně zvrátila. Jestli je nějaká cesta jak se k nim u sebe dostanu.

Další krok mě napadá, kamarád má teďka čerstvou instalaci systému. Předtím ty své soubory měl ve složce DOKUMENTY(již jsem zmínil) a rád bych to obnovil. Teďka to projíždím deep scannem od Stellar obnovovacího programu a uvidím. Instalace probíhala tak, že jsem u něj stáhl HighSierru, dal jí na flashku, pak před disk utility jsem základně smazal disk a nový systém nainstaloval. Doufám, že ten program umí čuchnout do bývalé složky Dokumenty.

Nebo prosím, napadá Vás něco jiného? Je to jeho portfolio a ty soubory sice někde na drivu jsou, ale potřebuje pracovní soubory, projekty do programů atp... :-/ Takže jestli to půjde nějak obnovit u mě anebo u něj.
Host
Host
 
Příspěvky: 10
Registrován:
úte zář 26, 2017 8:43 pm

Uživatelský avatar mike-biker | ned kvě 27, 2018 1:35 pm

Re: Obnova souborů (specifická situace) :(

Tak předpokládám, že na té flashce asi taky už nejsou. Kamarád, nebo ty jste je určitě vymazali, že?
Snad kamarád není takový idiot a má zálohy Time machine, či něco podobného?!
Pokud ne, následuje spravedlivý trest, protože jedině ze svých chyb se poučí a pro příště bude pilně zálohovat.
iPhone 11 Pro Max Space Grey
iPhone 6 16GB Silver as reserve
MacBook Pro Retina 15" Mid 2014, i7 4x2,5GHz 16GB RAM 256GB SSD + 256GB Jet Drive.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3352
Registrován:
ned říj 09, 2011 12:39 pm
Bydliště: Jesenice

tLustejmiCin | pon čer 11, 2018 2:35 pm

Re: Obnova souborů (specifická situace) :(

Chtěl bych se podělit o to, jak to dopadlo - na MACu jsem tu flashku neobnovil - nějak mi ty dostupné programy nepomohly. Tak jse mu flashku nechal číst na programech na Windows a pomocí dvou programů jsem vytáhl hodně dat(PSD a ai soubory). Poslední rekonstrukce trvala asi 20 hodin, ale data jsem obnovil 2x a předal kamarádovi. Má to zase zpátky.. :-)

Ano, člověk se musí jednou až xkrát spálit a pak už si data hlídá a zálohuje. Tohle byla nepříjemná zkušenost, já se potil fakt hodně, ale zvládlo se to. On už má zálohy na cloudu a tam to má pojištěné.
Host
Host
 
Příspěvky: 10
Registrován:
úte zář 26, 2017 8:43 pm

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Mac OS X a vše kolem něj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot]

cron