geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých navigáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.

Uživatelský avatar S474N | úte zář 21, 2010 8:10 am

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

parmin: ono je pomerne logicke, ze nove pristoje budou mit vyssi hodnoceni. Uz jenom proto, ze kdyz jsem mel 3G, tak jsem to hodnotil, nasledne jsem upgradoval na 3GS a taktez to hodnotil, tzn. duplicitni hodnoceni tech, co upgradovali.

Nicmene se budu opakovat - obecne iPhone na par kousku po meste staci, na nejake celodenni vylety po prirode rozhodne ne.
Obrázek

iPhone 7 128GB Silver, v10.1.1 CZ nonJB :(
iPad Air 2 64GB Cellular Black, v9.0.2 CZ JB
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
 
Příspěvky: 896
Registrován:
pát kvě 30, 2008 10:55 am
Bydliště: mám

blackmanT | stř zář 22, 2010 11:46 am

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

více méně musím souhlasit s oběma, jak Satanem, tak Parminem.
Mám IP a jsem přesně ten typ, který když někam přijede s rodinou, mrkne na IP, jaké cache jsou v dosahu a zkusí nějakou odlovit (děti alespoň mají cíl :-)). Na druhou stranu když jsem byl nedávno v Mariánských lázních, tak při lovení třetí cache v jednom dni mi v IP docházela baterka a taky jsem narazil na to, že jsem potřeboval zadat souřadnice k nalezení vstupu k jedné "underground" cache. Když jsem souřadnice zadal do google maps, tak mi to ukázalo o cca 200 metrů jinde, než když jsem je potom zkoušel zadat na PC na mapy.cz. (cahe jsem nenašel - kruci jedu tam příští týden, snad to vyjde na druhý pokus)
V důsledku výše uvedeného jsem přistoupil k tomu, že si jako doplněk IP kupuji Garmin etrex právě pro přesné dohledávání.
V každém případě ale nedám na IP dopustit, právě pro jeho online připojení a tím spojené výhody. Pokud však není signál (taky se mi stalo) člověk je v hajzlu úplně a tady šup vytáhnu ho z kapsy (toho garmina :-)) a jedu dál.

EDIT: tak jsem prvně vyrazil na lov s IP spolu s etrexem a můžu konstatovat, že je to podle mě ideální kombinace. IP je super, že je online, můžu si zobrazovat info o aktuálních cache, aniž bych se na to doma dříve připravoval a k přesnému dohledání cahe použiju etrex. Jinak k výdrži. U té GPSky není co řešit ta vydrží asi 20hodin provozu. Vyrazil jsem na celé odpoledne IP plně nabitý a když jsem se večer vracel, tak měl ještě 60%. Takže v téhle kombinaci je to použitelný i na ten celodenní výlet do přírody :-) Doporučuji všem.
iPhone 4s 32GB FW 5.1
Host
Host
 
Příspěvky: 139
Registrován:
pon zář 15, 2008 1:42 pm
Bydliště: Strakonicko

Uživatelský avatar rehakmartin | stř lis 03, 2010 1:26 pm

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

No tak můžu říct, že po výměně 3G za 4, můžu Garmina uložit k ledu. Evidentně je použitý jiný GPS chip, protože chytám signál i 5 m od okna a nade mnou je ještě patro. V lese ani mezi domy signál neztrácím, prostě paráda.
Host
Host
 
Příspěvky: 21
Registrován:
čtv srp 28, 2008 6:37 pm
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar S474N | čtv lis 04, 2010 11:35 am

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

rehakmartin: zavidim ti tvoje zkusenosti. Zejmena me zajima, kde vezmes TOPO mapu CR do sveho iPhone, kdyz zahazujes Garmina :mrgreen: :mrgreen:
Obrázek

iPhone 7 128GB Silver, v10.1.1 CZ nonJB :(
iPad Air 2 64GB Cellular Black, v9.0.2 CZ JB
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
 
Příspěvky: 896
Registrován:
pát kvě 30, 2008 10:55 am
Bydliště: mám

Uživatelský avatar Lemmy | čtv lis 04, 2010 12:11 pm

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

....pro mě bude aplikace pro geocaching v iPhone spůí taková pomůcka a dopněk někde, kde se potřebuji podívat na fotomapu, nebo okouknout listing. Včera jsem to použil na údržbu vlastní keše, kterou jsem adoptoval a trošku váhal, kde přesně je :) ... tam mě iphone navedl v pohodě.
Ale jednička na kešky pro mě zůstává Oregon 550, kde neřeším výdž baterek, mam tam super Mapu topo 2010, ...a hlavně oregon mi může upadnout, zmoknout, můžu s ním plavat :D ... to by asi iPhone nerozdejchal :)
Ale jako doplněk k Oregonu, hlavně na listingy, na rychlé stažení právě publikované kešky super...
Iphone 6 64GB, iOS 8.1.3.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 161
Registrován:
čtv zář 23, 2010 10:01 pm

Uživatelský avatar rehakmartin | čtv lis 04, 2010 2:39 pm

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

S474N: Topomapa je součástí aplikace Geocaching. Jen to musí být online :oops:
Host
Host
 
Příspěvky: 21
Registrován:
čtv srp 28, 2008 6:37 pm
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar S474N | čtv lis 11, 2010 9:22 pm

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

rehakmartin: to si dovolis nazvat topomapou? Nech si od nekoho ukazat s Oregonem ukazat, co je topo mapa prosimte :wink:
Obrázek

iPhone 7 128GB Silver, v10.1.1 CZ nonJB :(
iPad Air 2 64GB Cellular Black, v9.0.2 CZ JB
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
 
Příspěvky: 896
Registrován:
pát kvě 30, 2008 10:55 am
Bydliště: mám

Uživatelský avatar Lemmy | čtv lis 11, 2010 10:10 pm

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

LOL! TOPO mapa? Kdybych to řekl slovy svého bývalého šéfa : "Nevíš co mluvíš" ....nic ve zlém, jen pokud budeš brát geocaching vážněji, tak dříve nebo později zjistíš, že se outdoorová navigace nedá nahradit...já na to přišel asi po 700 keškách :) . Dnes jsem si na tohle vlákno vzpomněl, když jsem lezl na skálu...iphone a batoh nechal dole a na karabinu připnul oregona....
Iphone 6 64GB, iOS 8.1.3.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 161
Registrován:
čtv zář 23, 2010 10:01 pm

Uživatelský avatar dodulo | sob led 08, 2011 3:03 pm

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

preco uz posledne verzie Geocaching app nie su uz v slovencine ? :(, ale iba v CZ a pod...:(
iPhone 6S gold 64GB iOS 9.3.5 - no jailbreak
iPhone 4S white 16GB iOS 7.1.2 - no jailbreak
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 2431
Registrován:
sob čer 28, 2008 1:29 pm
Bydliště: Žiaľ nad Hrobom

gandalv | sob úno 26, 2011 6:46 pm

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

Jakou doporucujete bezplatnou app pro geocaching na vyzkouseni?

Neco lepsiho jak Geocaching intro je? :-)

Diky.
 

jofos | ned bře 20, 2011 6:45 pm

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

Whereigo - doterza to tu nieje, tak píšem svoj nový objav. Keďže v mojom meste je už dlhší čas jedna Whereigo-vka tak mna to naštvalo a hľadal som spôsob ako ju s iP spratviť. Tak som sa dostal ku programu "PiGo", ktorý umožňuje spúšťať Whereigo kartidže. Čoskoro to pôjdem odskúšať a dám vedieť.
iP 5 non-JB
MBP 13" 2010 + 2011 / TC 1TB / aTV4
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 246
Registrován:
pon úno 02, 2009 11:46 pm
Bydliště: Trnava

Uživatelský avatar dodulo | ned kvě 15, 2011 11:35 am

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

mam dost velky problem fw 4.3.2 a verzia Geocaching app 4.2.2, vzdy ked som si stiahol cache pre offline pouzitie tak v terene mi aplikacia uplne zamrzla alebo mi nezobrazilo vobec mapu, kedze momentalne nemam v iPhone data tak to dost zamrzi :(
iPhone 6S gold 64GB iOS 9.3.5 - no jailbreak
iPhone 4S white 16GB iOS 7.1.2 - no jailbreak
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 2431
Registrován:
sob čer 28, 2008 1:29 pm
Bydliště: Žiaľ nad Hrobom

Uživatelský avatar VojtaBeton | pon úno 06, 2012 9:58 pm

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

Zdravím vás. Jsem geocacher začátečník a nedávno jsem si zakoupil tuto aplikaci. Mám ale trochu jiný problém. Když chci odlovit mystery kešku (otazníček) například TUTO u které je potřeba doplnit do souřadnic čísla.

Pokud jsem si již pravé souřadnice zjistil, kam je můžu zadat, aby mě navedli na místo s keší.

Děkuji. :-)
 iPhone 4 16GB Black O2 CZ
 iPhone 5s 32GB Gold O2 CZ
Apple WATCH Sport
MacBook Pro (Unibody) 15,4. Intel Core 2 Duo 2,53 GHz. 8 GB DDR3 SDRAM (1333MHz). OS X El Capitan 10.11.4 Beta
 Apple TV
 Magic Mouse
 Wirelles Keyboard
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 156
Registrován:
sob led 01, 2011 5:23 pm
Bydliště: Praha

milford | pon úno 06, 2012 10:11 pm

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

VojtaBeton: u keše Navigovat ke keši, vpravo nahoře kliknout na vlaječku, název jakej chceš, souřadnice a Hotovo - hotovo :)
Apple iPhone 4S 16GB white - fw 7.0 GM, noJB - krasavec :)
Apple iPhone 3G 8GB black - fw 4.2.1 noJB - v depozitu
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 222
Registrován:
čtv srp 07, 2008 1:30 pm

Uživatelský avatar VojtaBeton | pon úno 06, 2012 10:17 pm

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

Mockrát děkuji. :-)

Jinak se ještě zeptám ostatních uživatelů, taky máte v aplikaci kompas, který vás naviguje ke kešce tak škaredě rozostřený. U free verze byl kompas ostrý a při pohybu (otáčení) se nekousal.
 iPhone 4 16GB Black O2 CZ
 iPhone 5s 32GB Gold O2 CZ
Apple WATCH Sport
MacBook Pro (Unibody) 15,4. Intel Core 2 Duo 2,53 GHz. 8 GB DDR3 SDRAM (1333MHz). OS X El Capitan 10.11.4 Beta
 Apple TV
 Magic Mouse
 Wirelles Keyboard
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 156
Registrován:
sob led 01, 2011 5:23 pm
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar Johny_F | čtv kvě 03, 2012 10:57 am

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

VojtaBeton: Trochu off, ale jen dodávam, že kompas mám naprosto ostrý a neseká se. Spíš nemůžu přijít na to, kde zapnout zvukovou signalizaci, když jsem už poblíž kešky, free verze geocochingu to měla a ta placená mi to už nedělá..
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 183
Registrován:
pát lis 04, 2011 9:58 pm
Bydliště: Brno

roschfoure | stř čer 27, 2012 10:03 pm

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

Zdravim. Mam problem uz delsi dobu. Pokud hledam kesku tak mapa je v pohode. Ale pokud se prepnu na kompas tak ten se ani nehne a tocit se muzu jak chci. Jinak kompas v iphonu funguje super. Dela to take nekomu? Odstranil to nekdo? Nebo jsem sam a mam zkusit master reset a nahrat vse na cisto. Ps. Smazat app a jeji data jsem uz zkusil. :-(

Dik za rady.
 

FilemoniCZ | čtv čer 28, 2012 5:14 pm

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

taky pouzivam offic aplikaci ale spis na hledani kese v miste, kde je nenam v normal navigaci a nebo chci rychle zalogovat(to se obcas hodi) ale ta aplikace je fakt dobra. Lepsi jsem zatim nevidel. Ten kompas je fakt divnej nikdy se mi to nestalo. Mas JB ? Ze bys to zkusil smazat opravdu vsechno
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 220
Registrován:
pát úno 25, 2011 10:44 am

roschfoure | pát čer 29, 2012 9:14 am

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

JB nemam. Ale mozna se do dat appky dostanu i bez JB. Fakt to nechapu. Nejde a to jsem to nekolikrat smazal. Uz mam asi 4tou iOS verzi a ani na jedne to neslo. Nevim si rady. :-( hlavne kdyz kompas jinde funguje super :-(

Jdu zkusit smazat nejak ty data.
 

Uživatelský avatar vrty | pát kvě 03, 2013 12:09 am

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

Ahoj, podarilo se nekomu vyresit ten nefungujici kompas na 4s? A netusite take proc nemohu vybrat skutecny sever?Obrázek
iPhone 5S 32GB | Watch Sport Grey | iPad Air 2 128GB | MacBook Pro Retina 15" 2014 512GB | Apple TV 1st
Host
Host
 
Příspěvky: 127
Registrován:
pon zář 07, 2009 1:06 pm
Bydliště: Brno

Uživatelský avatar charlie77 | ned čer 02, 2013 8:36 pm

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

Nemá tu někdo oficiální app Geocacing a k tomu na stránkách udělanej normální basic member účet? Myslim aby neměl premium membera. Jde mi totiž o to abych zjistil jak na tom budu, když si koupím app za 9€. Abych pak nebyl limitovanej tím, že můžu stáhnout jenom kompletní informace o 3 keškách za den. Někde jsem něco takovýho čet, ale psali tam, že je to jenom jako stažení 3 info do offline režimu. Je mi jedno, když to bude běhat pořád online. Díky moc..
Apple iPod Shuffle 5G, 2GB, pink
Apple iPhone 6S, 64GB, gold
Apple MacBook Air 13" 2014, 128GB
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 850
Registrován:
ned čer 07, 2009 10:21 pm

Onygzzer | ned čer 02, 2013 11:25 pm

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

Já..žádný limity nejsou ;-)
Historie: iP2G, iP3G, iP3GS, iP4, iP5, iP7.....
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
 
Příspěvky: 524
Registrován:
sob led 10, 2009 3:48 pm

Uživatelský avatar charlie77 | pon čer 03, 2013 2:09 pm

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

Super! Díky moc :)
Apple iPod Shuffle 5G, 2GB, pink
Apple iPhone 6S, 64GB, gold
Apple MacBook Air 13" 2014, 128GB
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 850
Registrován:
ned čer 07, 2009 10:21 pm

kotasekh | pát čer 21, 2013 7:04 am

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

vrty píše:Ahoj, podarilo se nekomu vyresit ten nefungujici kompas na 4s?


nastavení - soukromí - polohové služby - systémové služby - kalibrace kompasu - zapnout.

Pokud je vypnuto, pak v aplikaci geocaching nefunguje kompas.
Host
Host
 
Příspěvky: 17
Registrován:
ned bře 13, 2011 10:05 am

rowan | úte pro 31, 2013 10:25 am

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

Takový skromný dotaz. Mám aplikaci Geocaching. Zjistil jsem souřadnice Multi keš a nevím jak se na ně nechat navigovat. Umí to tato aplikace nebo musím v jiné? Případně jaká aplikace? díky
Host
Host
 
Příspěvky: 98
Registrován:
úte zář 16, 2008 7:09 pm
Bydliště: Liberec

kotasekh | úte pro 31, 2013 10:33 am

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

Umi. Dej navigovat ke kesi a v pravo nahore je tlacitko s trema teckama. Zmackni ho, a dej "pridat waypoint" :-)
Host
Host
 
Příspěvky: 17
Registrován:
ned bře 13, 2011 10:05 am

rowan | úte pro 31, 2013 10:40 am

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

ok děkuji
Host
Host
 
Příspěvky: 98
Registrován:
úte zář 16, 2008 7:09 pm
Bydliště: Liberec

Onygzzer | úte pro 31, 2013 2:40 pm

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

Anebo si kup Motion-X. Na na tyhle věci ideální...umí toho mraky, projekci bodu podle vzdálenosti a azimutu atd..na lovení mobilem vynikající pomocník ;-) Každopádně zlatej Garmin na větší odlovy :-)
Historie: iP2G, iP3G, iP3GS, iP4, iP5, iP7.....
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
 
Příspěvky: 524
Registrován:
sob led 10, 2009 3:48 pm

budo | pon led 13, 2014 7:13 pm

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

zdar. Mame navigaci Garmin eTrex Legend Hcx. Tu pouzivame primarne. Taky mam starsi iPhone 3GS. Doporucite mi koupi app geocaching nebo MotionX, ktery je levnejsi bych a asi ho vyuziju i pri turistice? Diky.
Host
Host
 
Příspěvky: 10
Registrován:
pát kvě 24, 2013 4:20 pm

Onygzzer | úte led 14, 2014 2:26 pm

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

Z vlastní zkušenosti (možná jen u mého konkrétního kusu) se s 3GS lovit nedá - hrozně špatná citlivost gps, nepřesné, skáče to jak koza. iPhone 4 už bez problému.
Historie: iP2G, iP3G, iP3GS, iP4, iP5, iP7.....
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
 
Příspěvky: 524
Registrován:
sob led 10, 2009 3:48 pm

Uživatelský avatar Golf | stř led 15, 2014 9:32 am

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

Všeobecně, až od čtyřky je GPSka v iPhonu dostatečně citlivá, bylo to použitým čipem, řada lidí s tím měla obrovský problém... I proto třeba držák do auta od TomTomu měl v sobě extra GPS čip, pro čtyřku a výš ho už přestali dělat (i když 4 a 4S se tam vešly a fungovaly). Takže pro geocaching se 3GS moc nehodí.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone X
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW4 44
Mac mini 2018
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1566
Registrován:
sob bře 21, 2009 10:47 pm
Bydliště: iPraha

FilemoniCZ | čtv led 16, 2014 2:30 pm

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

3GS a GPS spatny ... nepouzival bych, resp zustan u toho garmina

kdyz uz program tak geocaching
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 220
Registrován:
pát úno 25, 2011 10:44 am

Smrdaky | čtv črc 10, 2014 1:26 pm

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

charlie77 píše:Nemá tu někdo oficiální app Geocacing a k tomu na stránkách udělanej normální basic member účet? Myslim aby neměl premium membera. Jde mi totiž o to abych zjistil jak na tom budu, když si koupím app za 9€. Abych pak nebyl limitovanej tím, že můžu stáhnout jenom kompletní informace o 3 keškách za den. Někde jsem něco takovýho čet, ale psali tam, že je to jenom jako stažení 3 info do offline režimu. Je mi jedno, když to bude běhat pořád online. Díky moc..


Limity jsou pouze pro Groundspeak Api, tedy pro vsechny aplikace pouzivajici jejich Api, mimo jejich aplikaci (a aplikace pouzivajici nacerno parsovani stranek, jako treba javovy handy geocaching pro nokie)...
Suspect
Suspect
 
Příspěvky: 1436
Registrován:
stř dub 24, 2013 3:59 pm

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required
Předchozí

Zpět na Navigace pro iPhone

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron