Jakou navigaci vybrat?

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých navigáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.

Clon | čtv pro 04, 2014 5:55 pm

Re: Jakou navigaci vybrat?

No a o tom to hlavne je. Pokud te nejaka navi pozene lesem, sama zatacka, nejake ty diry, prumerna rychlost 30 a to jenom proto, ze podle ni BYS mel prijet do cile o cele tri minuty driv - tak zkusis jinou. A kdyz ta to nedela, priste radej zvolis ji. Nebo te pozene pres Polsko, protoze je to o 10km kratsi, ale nemas pas pro male dite a zjistis to, ze te zene pres Polsko, az kousek od hranic ......
Jinak s tim hnojem - ta cesta z onoho mesta byla pomerne siroka, takovy ten makadam zality asfaltem, pohoda - ZPOCATKU. Pak prechazela na sirokou bez dir a nejaky ten jemny makadam, pak byla jen hlinena, zacly diry, cesta se zuzovala az jsem byl i toho hnoje. Ale navigovala me spravne - mezi hromadami hnoje jsem se dostal na spravnou trasu = byla to ZKRATKA!
Akorat pochybuju, ze by ses pro takovou zkratku rozhodl sam. :evil:
Pokud by nekdo neveril, tak si najdete firmu VSP DATA v Tabore (reklamoval jsem tam telefon kdysi) a odtamtud jsem se potreboval dostat na Olomouc. Bylo to tak mozna maximalne 5km od te firmy. Navigoval me Navigon, akorat ten hnuj nevim jestli nekde dohledate. Mozna letecke snimky?
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2670
Registrován:
stř črc 11, 2012 4:29 pm

Uživatelský avatar pegas | čtv pro 04, 2014 6:46 pm

Re: Jakou navigaci vybrat?

Já jsem ještě stará škola, takže v autě mám ještě autoatlas Evropy pro cesty po cizině. Doma se vždycky mrknu přes co bych měl asi jet a pak kontroluje navigaci, jestli nekecá. Je to samozřejmě jen pro přibližnou orientaci,,ale i tak je to dobrý.
iPad Air wi-fi 16GB | iPhone 4S 16GB a 6S 16GB | Apple Watch SPORT 42mm
Vše vždy s poslední aktuální verzí iOS resp. watchOS
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 1412
Registrován:
úte říj 07, 2014 8:10 am

Uživatelský avatar brosl | čtv pro 04, 2014 10:08 pm

Re: Jakou navigaci vybrat?

Lhota 166
TomTom - zná pouze lhotu samotnou
Sygic - zná i ulici a číslo
Navigon - zná i ulici a číslo
iGO - zná pouze lhotu samotnou

Olomouc, Skupova 577
TomTom - zná pouze ulici
Sygic - zná pouze ulici
Navigon - zná i číslo popisné
iGO - zná pouze ulici

Olomoic, Přerovská 621
TomTom - zná pouze ulici
Sygic - zná pouze ulici
Navigon - zná i číslo popisné
iGO - zná pouze ulici
Host
Host
 
Příspěvky: 12
Registrován:
pon kvě 02, 2011 10:41 pm
Bydliště: Brno

Uživatelský avatar iTukan | čtv pro 04, 2014 10:18 pm

Re: Jakou navigaci vybrat?

OT: Jedině Přerovskou 621 mi TT nenašel přesně, nabídl 674... Kontrolováno s mapy.cz, navigace TomTom GO600, poslední mapy. :-D
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  AW4 
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3019
Registrován:
sob úno 07, 2009 5:54 pm
Bydliště: Židlochovice

Clon | pát pro 05, 2014 9:09 pm

Re: Jakou navigaci vybrat?

Hm, no tak tedy - kterou tu "nejlepsi" navigaci mi doporucite pro zenu? Jen jednu!
iTukan: bohuzel neporovnavame krabicky samotne, ale jen aplikace pro iOS. Kdybychom sli do krabicek - slibuju ze vyhraje iGO Primo.
EDIT: a jeste me napada jedna docela zasadni otazka: JAK je mozne, ze TT krabicka je tak uspesna proti aplikaci pro iOS, kdyz obe pouzivaji stejne mapove podklady??? Napada me snad jedina mozna odpoved - JE TO ZÁMĚR :evil:
Navigon v krabici dopadne stejne jako bez krabice.
iGO Primo - to je asi kapitola sama pro sebe. Proste pro iOS na to evidentne prdí. A uzivatelé diky uzavrenosti iOS s tim nic nenadelaji :Search:

EDIT po pěti dnech - tak co je? Došly vám slova? Která je to ta jediná nejlepší?
Já se prostě nemůžu zbavit dojmu, že na vyhledání přesné adresy je nejlepší Navigon. Na navigaci ke hnoji bohužel taky.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2670
Registrován:
stř črc 11, 2012 4:29 pm

Uživatelský avatar Krupi86 | čtv led 29, 2015 11:21 pm

Re: Jakou navigaci vybrat?

Zdravím, v současnosti je ještě pár dní (do 2.2.2015) celoživotní a celosvětová licence na Sygic za 39.99 EUR.

Proto se ptám, zda si myslíte, že má cenu si za ty peníze koupit právě Sygic, i když asi není úplná top navigace?

Díky za rady
iPhone 6 Space Grey 64GB iOS 8.2
Macbook Air 13" mid 2012 OS X 10.10.2
Apple TV 3
Host
Host
 
Příspěvky: 30
Registrován:
pát dub 16, 2010 4:05 pm
Bydliště: Prague

Clon | sob led 31, 2015 8:40 pm

Re: Jakou navigaci vybrat?

Jestli jezdíš po celém světě, tak asi ano. Já mám Evropu + Rusko za 17, letos byla asi za 20 éček. Jinak Sygic tu má svoje vlákno.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2670
Registrován:
stř črc 11, 2012 4:29 pm

sss601 | ned bře 29, 2015 11:30 am

Re: Jakou navigaci vybrat?

Já tedy nevím pokud v roce 2015 neumí navigace za 100 euro teď v akci za 60 navigovat na číslo popisné tak k čemu je?? Kór když to krabička od té samé společnosti umí. na androidu jsem používal Navigon a musím říct že jsem sním jel na Slovensko, do Polska i Německa a fungoval vždy perfektně. Dokonce jsem si v Německu hodil mobil do báglu a nechal se navigovat na kole podle hlasové navigace a taky super.
Host
Host
 
Příspěvky: 7
Registrován:
ned bře 08, 2015 12:07 pm

Clon | ned kvě 31, 2015 5:06 pm

Re: Jakou navigaci vybrat?

Malý úkol pro znalé - na téma "jakou nejlepší navigaci vybrat" - vyberete jednu jedinou nejlepší navigaci, která je fakt nejlepší a tím pádem také dokáže najít následující cíl:
Rozstání č.4, Světlá pod Ještědem (Liberec)
Zkoušel jsem Apple mapy, Google mapy, Tomtom, Sygic, Navigon, Waze, iGO a "GPS Navigation & Offline Maps" od Aponie (po novu JKP spol., s.r.o.)
Můžete zkoušet taky.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2670
Registrován:
stř črc 11, 2012 4:29 pm

Uživatelský avatar honziš | úte čer 02, 2015 10:02 am

Re: Jakou navigaci vybrat?

Mám to za bukem :-)
Zkoušel jsem dvě, Here a Navigon, a tady je výsledek. Nevím ale, jak moc/zda vůbec přesný.

Obrázek Obrázek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 349
Registrován:
pon pro 21, 2009 9:04 pm
Bydliště: Liberec

Uživatelský avatar mike-biker | úte čer 02, 2015 12:46 pm

Re: Jakou navigaci vybrat?

Dynavix ukáže jen přibližně, chce ulici, č.p. 4 vůbec nenajde.
TomTom dá na výběr z několika lokalit, ale rozhodně ne č.p., což je u něj ale jasné. :(
iPhone 11 Pro Max Space Grey
iPhone 6 16GB Silver as reserve
MacBook Pro Retina 15" Mid 2014, i7 4x2,5GHz 16GB RAM 256GB SSD + 256GB Jet Drive.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3352
Registrován:
ned říj 09, 2011 12:39 pm
Bydliště: Jesenice

Clon | úte čer 02, 2015 2:39 pm

Re: Jakou navigaci vybrat?

Jestli je prvni obrazek z Here, tak ano, mohlo by to byt spravne. Navigon tedy taky. Za me vyhral Navigon a navigace od Aponie. Takze secteno a podtrzeno, ani moc placenych navigaci tento cil nenajde.
Vzdycky si v takovych situacich vzpomenu, jak nekteri vychvaluji nejakou konkretni navigaci, nebo jeste lepe - na co si kupovat navigaci, kdyz mapy Google nebo Apple jsou zadara.
Ano - jsou zadara. Bohuzel to podle toho taky vypada. Obcas v necem zaboduji, ale......
Na druhou stranu, podle Navigona bych jezdit nechtel a podle Here uz vubec ne.
Takze KTERA je ta nejlepsi, nejlepe jen jedina nejlepsi???
Po x letech to stale nevim :-(
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2670
Registrován:
stř črc 11, 2012 4:29 pm

Uživatelský avatar parmin | úte čer 02, 2015 3:02 pm

Re: Jakou navigaci vybrat?

Tak já nevím, ale posuzovat navigaci podle toho, jestli Ti najde nějakou jednu chalupu v Rozstání... Při rozhodování o výběru bych zahrnul daleko více kritérií, ne jen to Tvé jedno...
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1286
Registrován:
pát bře 28, 2008 11:56 am
Bydliště: Liberec

Clon | úte čer 02, 2015 9:39 pm

Re: Jakou navigaci vybrat?

Jasně že více kritérií. Ale na co jsou mi ostatní kritéria, když nakonec pojedu podle mapy na klíně? Ono ty ostatní méně podstatné kritéria jsou sice fajn, ale když mi navigace neumožní to nejzákladnější a nejpodstatnější = najít cíl, je to na ......kulový. Ono to totiž není jen o jedné dědině - takových je mraky. Takový Tomtom je zářným příkladem nepřítomných čísel popisných. Už leta.
Otázka zněla - která jediná je ta nejlepší - máš odpověď? Sem s ní.
A hlavně mi prosím tě neříkej, že se v cílové obci zeptám babky u cesty. Třída Tomáše Bati ve Zlíně má 16 km - tak jsem zvědav, kterou babku si vybereš. Nedej bože o půlnoci.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2670
Registrován:
stř črc 11, 2012 4:29 pm

Uživatelský avatar mike-biker | úte čer 02, 2015 10:09 pm

Re: Jakou navigaci vybrat?

Většina navigací využívá mapové podklady Teleatlas, či Navteq.
Oboje mají své výhody i nevýhody, bohužel kupodivu stále neexistuje opravdu chytrá navigace.
Problémem je aktualizace, což sice třeba TomTom řeší pomocí Map Share, ale v praxi to stále nefunguje dobře.
Snad se časem zlepší situace, přibydou online informace, které budou zase krokem kupředu - viz Waze.
Nicméně pořád navigace nutí uživatele myslet, ne jen tupě jet podle šipky.
Nejlepší navigace není, stejně jako neexistuje nejlepší auto.
iPhone 11 Pro Max Space Grey
iPhone 6 16GB Silver as reserve
MacBook Pro Retina 15" Mid 2014, i7 4x2,5GHz 16GB RAM 256GB SSD + 256GB Jet Drive.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3352
Registrován:
ned říj 09, 2011 12:39 pm
Bydliště: Jesenice

Clon | stř čer 03, 2015 5:34 am

Re: Jakou navigaci vybrat?

Sice krasny zaver, ale nemuzu tak zcela souhlasit. V kazde navigaci je dobre neco. Takze ciste hypoteticky - vzit z kazde navigace to nejlepsi a funkcni, byla by navigace takrka skvela. Neboli podle meho nazoru - ne ze by to nebylo mozne, ale zrejme to musi byt zamer. Jak jinak si lze vysvetlit, ze tolik navigaci cisla popisna v CR zvladnou, jen Tomtom - jeden z lidru, to dosud nezvladnul. A to bych dokonce rekl, ze Sygic taky pouziva mapy Teleatlasu. A mam dojem, ze i Dynavix.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2670
Registrován:
stř črc 11, 2012 4:29 pm

Uživatelský avatar mike-biker | stř čer 03, 2015 7:06 am

Re: Jakou navigaci vybrat?

Teleatlas používá většina navigací. Traduje se, že pro Evropu je lepší Teleatlas a pro USA a Kanadu Navteq.
Nicméně pokud jsou nepřesné mapové podklady, což v jednotlivých regionech bohužel více či méně jsou, pak i dobrá navigace je rázem problémová.
Co já bych třeba ocenil, kdyby byl jinak řešen typ trasy než jen nejrychlejší, nejkratší a optimální, ale bylo jich více.
U TomToma mi chybějící popisná čísla nevadí - najdu je na jiné mapě a zadám souřadnice.
Kromě toho právě proto mám i Dynavix pro CZ, který to má.
iPhone 11 Pro Max Space Grey
iPhone 6 16GB Silver as reserve
MacBook Pro Retina 15" Mid 2014, i7 4x2,5GHz 16GB RAM 256GB SSD + 256GB Jet Drive.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3352
Registrován:
ned říj 09, 2011 12:39 pm
Bydliště: Jesenice

Clon | čtv čer 04, 2015 11:36 am

Re: Jakou navigaci vybrat?

Ovsem neni nic libivejsiho, nez:
Dostanes prikaz - jed tam a tam, ale uz abys tam byl.
A ty odpovis - jo jo, uz skoro jedu. Jen si ten cil vyhledam v nektere z deseti navigaci, a pokud jej nenajdu ani tam, pokusim se cil najit nekde jinde a zadat souradnice.
??????
Jo jo, jasne, uz jedu :-)
A prosim te - na kterych mapach tedy doporucujes, at nehledam hodinu?
Zkousel jsem v iPadu mapy google, apple - NIC. Ted si nejsem jist, jestli jsem hledal na seznamu - jdu na to :-)

Mas i Dynavix, ktery to ma...... Cisla popisna ma, ale cil nenasel. A o aktualnosti map Dynavixu velice silne pochybuji - ač pouziva mapy Teleatlasu (ale z ktereho roku???????) Nas panelak stoji minimalne 20 let a pres nej v uhlopricce vede podle Dynavixu chodnik a zadny panelak tam nestoji! Tuto perlicku jsem dosud v ZADNE navigaci jeste nevidel. Poslal bych ti screen, ale prave z tohoto duvodu uz Dynavix nainstalovany nemam.

EDIT: tak na seznamu (mapy.cz) jsem cil nasel. Okopirovat polohu neni zrovna nejjednodussi a ve finále Tomtomovi nešmakuje tento format souradnic. Kdysi to snad i slo zmenit ten format - jde to i dnes? Prosim o napovedu. Na iPadu prosim (ne na pc).
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2670
Registrován:
stř črc 11, 2012 4:29 pm

Uživatelský avatar honziš | čtv čer 11, 2015 2:32 pm

Re: Jakou navigaci vybrat?

Za sebe musím říct, že zkouším Here od Nokie a zatím to není zlé.

+
Vyhledávat umí i čísla popisná - a to poměrně hodně úspěšně.
Mapy si lze stáhnout pro vybrané státy zvlášť.
Lze vyhledávat i body zájmu - např. pumpy zadáním "čerpací stanice" do hledání.
Informace o dopravě a zpoždění.
Možnost vyhledat alternativní trasy.
Je zdarma.

-
Neznám úplně aktuálnost map, ale v TomTomu mám aktuálnější mapu.
Při dopravní zácpě nelze říct, aby to objel (nebo jsem na to nepříšel).
Nelze přidat průjezdní body (nebo jsem na to nepříšel).
Nelze volit nejkratší/nejrychlejší trasu.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 349
Registrován:
pon pro 21, 2009 9:04 pm
Bydliště: Liberec

Clon | ned čer 21, 2015 11:11 am

Re: Jakou navigaci vybrat?

Nejkratší / nejrychlejší trasu LZE zvolit v nastavení. U jiných hraček je i volba Zeptat se - v iOS není :-(
Průjezdní body LZE volit v nastavení - Trasa - Přidat zastávky.
Při dopravní zácpě by to podle mě mohlo nabízet dotaz, jestli přepočítat jinudy, nebo ignorovat. Pokud ale nenabízí, je možno zkusit volby Najít alternativu nebo Cestovat přes.
Jinak MapShare dosud nejede :-(
EDIT: ooo,sorry. Ja ti odpovidal na Tomtoma a ty jsi asi myslel Here. :oops:
Naposledy upravil Clon dne úte čer 23, 2015 3:36 pm, celkově upraveno 1
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2670
Registrován:
stř črc 11, 2012 4:29 pm

Uživatelský avatar honziš | pon čer 22, 2015 1:54 pm

Re: Jakou navigaci vybrat?

MapShare se řeší, soudruzi v Holandsku o tom vědí. Ale klasicky se neví, kdy bude vyřešeno...
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 349
Registrován:
pon pro 21, 2009 9:04 pm
Bydliště: Liberec

Clon | úte čer 23, 2015 3:26 pm

Re: Jakou navigaci vybrat?

= v dalsim update. Jako nic ve zlem, ale myslim si, ze by bylo zdrave chybu opravit treba do tydne a ne za ctvrt roku. A kdy to vlastne bude? Mam dojem, ze to neni 4x rocne. Respektive ani mapy, ktery by mely byt 4x rocne takto nevychazi - ale podle me jen pro iOS. Dojde mi mail od Tomtoma, ze jsou nove mapy a muzu si je koupit (do jejich krabicky), ale na iOS ani po mesici nic.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2670
Registrován:
stř črc 11, 2012 4:29 pm

Uživatelský avatar honziš | úte čer 23, 2015 8:55 pm

Re: Jakou navigaci vybrat?

Dnes je většina firem zparchantělých - chtějí z lidí dostat peníze, ale neví už pořádně jak a není jim trapné říct si je za cokoliv. Viz TomTom a další firmy. Tohle je holt "přínos" téhle doby a nedomýšlím, co bude dál.

Na druhou stranu si tím nemíním zasírat karmu, jsou lepší starosti v životě :-)
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 349
Registrován:
pon pro 21, 2009 9:04 pm
Bydliště: Liberec

JuraS. | stř led 13, 2016 11:59 am

Re: Jakou navigaci vybrat?

2 roky jsem používal mobil s Androidem Samsung. Prolinkování s google mapami fungovalo výtečně hned od začátku. Často jsem to používal. Teď jsem telefon vyměnil a skutečný telefon iPhone6 (iOS 9.2). Google mě vidí, účet je na telefonu nastaven v pořádku. Na emaily se dostanu, kalendář ok. Jen mapy nefungují. Když dám vybrat odeslání do telefonu tak mi to nabízí jen odeslání do samsungu. V nastaveních jsem samsunga zrušil, vymazal. Fakt už nevím kde vybrat nastavení pro iPhone. Jo a v návodu je, že v iPhonme se má nastavit povolení notifikací..ale v mém telefonu a v úplně aktuálních google mapách nic takového pro nastavení není. Poradíte?
Host
Host
 
Příspěvky: 32
Registrován:
pát lis 27, 2015 8:06 am
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar sharkee | čtv led 14, 2016 12:53 pm

Re: Jakou navigaci vybrat?

Pokud vím, tak tohle na iOS nejde. Dělám to tak, že si novou pozici uložím do svých místa aty už tam najdu (v iPhonu).
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1876
Registrován:
pát lis 25, 2011 11:19 am

mirmo80 | čtv led 14, 2016 2:22 pm

Re: Jakou navigaci vybrat?

Jj, funguje to aj pre iOS.
@JuraS: asi by som sa všade odhlásil, mapy odinštaloval a všetko nastavil znovu. Teraz som bez problémov k iPhone pridal iPad.
iPhone XS, iPhone 8, iPhone SE, iPad mini 4, iPad Air, iPad 2, AW 3 42/38mm, ATV 4K 64 GB
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2893
Registrován:
stř srp 08, 2012 1:00 pm
Bydliště: Poprad

Uživatelský avatar sharkee | čtv led 14, 2016 2:29 pm

Re: Jakou navigaci vybrat?

Omlouvám se, už to jde. Dlouho jsem to nezkoušel.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1876
Registrován:
pát lis 25, 2011 11:19 am

Uživatelský avatar cuting | čtv led 14, 2016 6:52 pm

Re: Jakou navigaci vybrat?

Protože navigaci používám dnes již velmi málo, tak 4x do roka, a vždy jen na dohledání místa, když jsem ca 10 km od cíle, zkusil jsem už vícekrát defaultní systémové mapy od Apple a byl jsem velmi mile překvapený. Také jsem zkusil Waze, ale ta mne nijak moc neoslovila. Takže jsem ji smazal a obohatila mou sbírku nepoužívaných navigací v počítači.
 Apple hračky 
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 2259
Registrován:
úte čer 07, 2011 8:45 pm
Bydliště: Praha

marek stejskal | úte dub 05, 2016 9:41 am

Re: Jakou navigaci vybrat?

Cutingu, kolik máš doma nepoužívaných navigací?:-)
Host
Host
 
Příspěvky: 16
Registrován:
pát dub 05, 2013 12:26 pm

Uživatelský avatar cuting | úte dub 05, 2016 10:15 pm

Re: Jakou navigaci vybrat?

Ha, zajímavá otázka :) Tak jsem je poprvé spočítal a je jich 9 , když nepočítám mapy, ty mám troje.
V telefonu mám ale jen Navigon a už ani ten příliš nepoužívám. Jak jsem psal výše, k dohledání cíle dnes nejčastěji používám defaultní systémové mapy. Zatím splnily svůj účel vždy.
 Apple hračky 
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 2259
Registrován:
úte čer 07, 2011 8:45 pm
Bydliště: Praha

marek stejskal | stř dub 06, 2016 12:55 pm

Re: Jakou navigaci vybrat?

No, Cutingu, před pěti lety by devět navigací bylo ohromující číslo, ale dneska, když jich je nejméně půlka zadarmo, už to tak oslňující není. :%)

Ale měl bych jiný dotaz ve věci výběru navigace - nejen na Cutinga - která navi má dneska rozumné, použitelné aktuální dopravní informace?

Myslím, že navigovat dneska umí kdeco, ale říct mi, jestli mám jet z Prahy do Opavy přes Brno nebo přes Hradec, to je jiný příběh...
Host
Host
 
Příspěvky: 16
Registrován:
pát dub 05, 2013 12:26 pm

jeenik | stř dub 06, 2016 6:19 pm

Re: Jakou navigaci vybrat?

Co vim je, ze Navigon je v Cechach nema, coz nechapu. Tomtom GO je ma, Here maps taky, ale trasu asi nezmeni... Ten zatracovany Waze na toto neni spatny, ale trasu take myslim nezmeni...
iPhone X 256GB - T-Mobile (iOS 12.x), iPad Pro 10.5 cellular 512GB (iOS 12.x), Apple TV 4, AW 4
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 1109
Registrován:
ned úno 08, 2009 5:20 am

Uživatelský avatar cuting | stř dub 06, 2016 7:35 pm

Re: Jakou navigaci vybrat?

Marek Stejskal : nemám potřebu udávat nějaká "ohromující čísla" ani se "chlubit". Odpověděl jsem jen na otázku :) Před časem jsem jen využíval různých akcí, takže většinu těch navigací jsem koupil maximálně za polovinu ceny. A pak jsem porovnával a zvítězil u mne osobně Navigon, díky přehlednosti, číslům popisným a možnosti mít nainstalovanou jen mapu země, kde jsem a ne x giga map zemí, kam nikdy nepojedu.
Jinak opakuji, dnes už nepoužívám ani ten Navigon. Trasu do nějakého vzdálenějšího města jedu podle klasické papírové mapy a ukazatelů a navigaci zapínám až tak 10 km před cílem na dohledání cíle.
Ty navigace už mám skutečně jen v archivu a nejčastěji používám na dohledání systémové mapy
 Apple hračky 
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 2259
Registrován:
úte čer 07, 2011 8:45 pm
Bydliště: Praha

marek stejskal | čtv dub 07, 2016 9:34 am

Re: Jakou navigaci vybrat?

2Cuting: Ok, mě by netrápilo, ani kdybys měl navigací 20...

2 Jeenik: Zatracený Navigon, on dopravní data pro Česko opravdu nenabízí, to Cuting neuvidí rád :P
Tomtom má zobrazování dopravních dat docela propracované, mají k tomu i dlouhý návod, otázkou ale je, co se děje tam, kam oko uživatelovo nedohlédne...
Here jsem vyzkoušel a je to jako u drtivé většiny jiných navigací, dopravní data se zobrazí, ale trasu uživatel neovlivní (minimálně jsem na to nepřišel, u Here ani nejde zadat průjezdní bod :sorry: ).

Waze ještě prozkoumám.
Host
Host
 
Příspěvky: 16
Registrován:
pát dub 05, 2013 12:26 pm

JRM66 | pon zář 25, 2017 1:50 pm

Re: Jakou navigaci vybrat?

Ahoj chlapi tak trocha ako nováčik by som rad vedel či za tie roky niečo nove pribudlo v poli navigačnom alebo stále mrtvo? :( Dakujem za odpovede) :good:
Host
Host
 
Příspěvky: 3
Registrován:
pon zář 25, 2017 9:44 am
Bydliště: Euro totalita

souko | ned črc 08, 2018 9:14 pm

Re: Jakou navigaci vybrat?

Tak to tady (snad) trochu oživím...
Dlouho jsem používal Google mapy. V poslední době jsem se rozhodl zkusit hlvně kvůli soukromí i mapy od Applu. A musím říct, že jsem velmi mile překvapený. Dle mých zkušeností vybírají ty lepší cesty, dokonce mě na kousku vedli po dálnici radši než ucpaným městem (v místě, kde Google mapy právě vždacky vedly tím ucpaným městem). A dokonce i na jedné docela hodně vedlejší měly zaznamenanou uzavřenou silnici.
Uvidíme jaké budou další zkušenosti, až s nimi víc najezdím, ale zatím větší spokojenost než s Google mapami.

Taky jsem zvědavý, kdy se nová data, přímo od Applu dostanou i do ČR.

Jaké jsou vaše zkušenosti s Apple mapami v poslední době?
Naposledy upravil souko dne úte črc 10, 2018 4:01 pm, celkově upraveno 1
Host
Host
 
Příspěvky: 4
Registrován:
ned úno 19, 2017 8:13 pm

Jirka_S | úte črc 10, 2018 12:03 pm

Re: Jakou navigaci vybrat?

Velmi dobré.
Akorát: mapy vedly, mapy měly.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 211
Registrován:
čtv srp 27, 2015 4:01 pm
Bydliště: CZ

Petr K. | úte črc 10, 2018 12:50 pm

Re: Jakou navigaci vybrat?

Já nepoužívám mapy ani do G ani od A. Tak jsem zvědav jaké další zkušenosti s nimi budeš mít.
Host
Host
 
Příspěvky: 2
Registrován:
čtv pro 25, 2014 8:10 pm

Uživatelský avatar honza.mac | úte črc 10, 2018 1:24 pm

Re: Jakou navigaci vybrat?

Apple Mapy - nahouno
Po světě Sygic a nyní nově testuji iGO.
Nerad posílám data komukoli ať je to Google či Apple a věřte že ani u Apple nejsou data v bezpečí pokud jejich cloudové služby běží na serverech Google ;-)
Honza.Mac
iPhone 11 128GB
iPad Air 2 64 GB
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/1TB SSD OWC
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 8TB WD Red
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 176
Registrován:
čtv bře 22, 2018 4:16 pm

Jirka_S | úte črc 10, 2018 2:09 pm

Re: Jakou navigaci vybrat?

Za výhodu považuji, že klepnu na adresu u kontaktu a v mžiku jsem navigován k cíli. Možná by ale nebylo od věci mít možnost vybrat si, kterou aplikaci chci k té navigaci použít.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 211
Registrován:
čtv srp 27, 2015 4:01 pm
Bydliště: CZ

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required
PředchozíDalší

Zpět na Navigace pro iPhone

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron