Jailbreak bez ztraty zaruky

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Saddako | sob zář 06, 2008 1:28 pm

Jailbreak bez ztraty zaruky

Jak uz tu bylo mnohokrat opakovano. Jailbreak nezpusobi ztratu zaruky tak jako to zpusoboval unlock. Pokud nepujdete do servisu s ananasem na bootovaci obrazovce, tak vam po DFU restore nemuz nikdo nic dokazat.

A proc jailbreak?
http://sleepers.net/news/2008/09/06/why ... ak-iphone/
Motto: Udělat cokoli blbuvzdorným je zhola nemožné, neboť blbci jsou ohromně vynalézaví

iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green - TM - 13.3
iMac 27" 3.0GHz/8GB/256GB SSD (2019) CTO - 10.15.3
Macbook 12" 1.2GHz/8GB/256GB (2017) - 10.15.3
iPhone guru
iPhone guru
 
Příspěvky: 1097
Registrován:
stř čer 18, 2008 8:08 pm
Bydliště: Krajina za zrcadlem

Uživatelský avatar djha53k | sob zář 06, 2008 6:55 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

super zprava :idea: :idea: :!: :!:
ted uz jen aby ho nasi operatori meli na sklade :evil: :cry: :?
..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..
SG G6
https://www.investicnigramotnost.cz/
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 489
Registrován:
čtv srp 21, 2008 5:53 pm
Bydliště: Praha

N3o21 | sob zář 06, 2008 7:28 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Pořád tam nevidim nějakou extra výhodu oproti ne-jailbreaku. V konzolce se moc hrabat nebudu... Nehledě na to, že ty jsou i na AppStore, stejně tak SSH.
Mno, jediný co bude po jailbreaku člověk muset, je po každém updatu znovu jailbreakovat a instalovat všechny aplikace z Cidie.

Záruku do toho netahám... Ale když byl na iTouchy FW 1.X.X tak sem jailbreak měl - jediná možnost instalace aplikací. Ale při každém updatu se muselo nejen jailbreakovat a znovu instalovat (a přidávat zdroje, atd...), ale i čekat než se aplikace přizpůsobí pro nový FW.
A změna skinu mě teda vážně nevytrhne.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 346
Registrován:
stř čer 25, 2008 1:28 pm

Uživatelský avatar djha53k | sob zář 06, 2008 7:37 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

no mi jde o instalaci apps. bo v CR si na app storo nic nekoupis.
takze jedina cesta je nelegalne si je stahnout a instalovat rucne do jailbreaknutycho iP :?
..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..
SG G6
https://www.investicnigramotnost.cz/
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 489
Registrován:
čtv srp 21, 2008 5:53 pm
Bydliště: Praha

N3o21 | sob zář 06, 2008 7:44 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Zatim ne... Ale freewaru je tam dost.
Btw... zrovna jsem požádal o kartu jiné banky, a uvidim jestli to půjde.
Každopádně by mě stejně nebavilo pořád instalovat aplikace a všechno znova nastavovat.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 346
Registrován:
stř čer 25, 2008 1:28 pm

Uživatelský avatar djha53k | sob zář 06, 2008 7:46 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

no zas necekam, ze budou vydavat novej FW kazdej mesic 8)
Takze jednou za pulroku se to da vydrzet, aspon se to procisti :mrgreen:
..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..
SG G6
https://www.investicnigramotnost.cz/
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 489
Registrován:
čtv srp 21, 2008 5:53 pm
Bydliště: Praha

Saddako | sob zář 06, 2008 8:24 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Ono jde spis o to, ze ta moznost tady je. Lze si pripadne nahrat cestinu, vypnout autokorekturu, nastavit si system podle sveho a telefon si prizpusobit k obrazu svemu. Dost lidi si udelalo jaibreak uz driv a tohle je spis jako potvrzeni toho, ze o zadnou zaruku clovek neprijde. Pochopitelne lze stahovat aplikace a hry z appstore (s jaibreakem to jde samozrejme take), ale stejne tak se lze dostat k aplikacim a hram ktere jsou (nebo budou) na cydii.
Motto: Udělat cokoli blbuvzdorným je zhola nemožné, neboť blbci jsou ohromně vynalézaví

iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green - TM - 13.3
iMac 27" 3.0GHz/8GB/256GB SSD (2019) CTO - 10.15.3
Macbook 12" 1.2GHz/8GB/256GB (2017) - 10.15.3
iPhone guru
iPhone guru
 
Příspěvky: 1097
Registrován:
stř čer 18, 2008 8:08 pm
Bydliště: Krajina za zrcadlem

Uživatelský avatar vbruno | sob zář 06, 2008 8:29 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Vcera jsem svuj "americky" itunes ucet prevedl na polsky (protoze ani na americkem ani na ceskem uctu mi neslo platit kartou sportielny, v PayPal bych musel mit americkou kreditku) a vida, krasne nakupuju. Az bude cesky iTunes store trochu k necemu, zmenim si stat na Ceskou republiku a myslim, ze nebude problem. Kazdopadne doted to je jediny zpusob jak si koupit aplikaci na appstore.
::: iPhone 5S 16GB Space Grey :: iPad 2 32GB 3G :: MacBook Pro 13'' 2011 :: Apple TV 3 :::
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1145
Registrován:
stř čer 11, 2008 7:52 am

Uživatelský avatar bodka | sob zář 06, 2008 9:10 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky



prebehol som odkaz len rychlo, podla mna su to sice logicke, ale len autorove zdovodnenia, nedocital som sa tam ziadne oficialne vyjadrenie od Apple, ktore by to povrdzovalo ...
no flame!
iPhone 3G, 16 GB, verzia 4.0.1 > 3.1.3, JB
iPhone 4, 32 GB, 5.1.1 Orange
iPad Retina 4th, 32GB, wifi, 6.0.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 342
Registrován:
pon zář 01, 2008 7:54 am
Bydliště: SK

xslide | sob zář 06, 2008 9:11 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Od včerejška nakupuju přez slovensko, a žádnej problém.
Obrázek MacBook Pro 13" 2018, Touch bar
Obrázek iPhone XS Max, black, iOS 12
Obrázek Apple Watch 4, black, 44mm
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 2674
Registrován:
sob led 19, 2008 12:37 pm
Bydliště: Brno

Uživatelský avatar saattiii | ned zář 07, 2008 1:31 am

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

až někdo reklamuje ip kterej byl jailbreaknutej a oni mu tu reklamaci uznaj tak o tom začnu uvažovat jinak ne, pač si pak náhodou nenechám s**t na hlavu od týpka z vodafonu
Vodafone iPhone 5 16Gb black, iOS 6
Host
Host
 
Příspěvky: 44
Registrován:
čtv kvě 22, 2008 2:29 pm
Bydliště: Teplice

Renar | ned zář 07, 2008 11:21 am

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

ja na app store kupuju normalne pres CR s tatovou mastercard internetcard a vsechno funguj tak jak ma... :wink:
 

mullDie | ned zář 07, 2008 7:41 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Ted se projevim jako totalni b00n, ale kdyz jsem pouzil QuickPwnGui120, tak mam pouze JB, right? :-)
 

Diablo | pon zář 08, 2008 5:03 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Jmenuj mi prosimte aplikaci ktera System znici tak ze nejde udelat restore .... ja znam jen jednu pekne starou ... Ziphone , a ten dokonce neinstalujes ani do iPhone , jedine Ziphone dokaze Software iPhonu znicit tak, ze se ti treba nepodari udelat ani ten Restore. Dalsi problemove aplikace , Kate/ Caterrpillar , Battery Info , Dock ??? Zadna z nich ten Software nedodrbe tak ze neudelas Restore , Restore udelas vzdy samozrejme pokud mas vporadku Hardware .

Jinak ja te zprave docela verim , Verim tomu ze Apple ma prostredky k tomu aby zjistil zda byl iPhone jailbreaknout nebo ne ale na druhou stranu si myslim ze to nekontroluji zas tak striktne .

Takze jeste jednou ukaz mi aplikaci ktera nekomu totalne zablokovala System tak ze dotycny clovek nebyl proste schopen udelat Restore , a ze se ta jedna a ta sama vec stala NEJMENE TREM LIDEM pak se to da povazovat za problem samozrejme s řádnou dokumentaci ( Screeny , duveryhodny zdroje apod ) , .....
 

N3o21 | pon zář 08, 2008 5:21 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Vzhledem k tomu, že na iPhonu běží klasický Unix, konkrétně odnož BSD... Je zničení systému prakticky vyloučené. Systém je plně modulární. Takže i když mi zatuhne nějaká aplikace, tak mi iPhone spadne zpátky do Springboardu (stává se mi to te%d u nové verze Aurory Feint... Už nehlásí problémy s RAM, ale prostě padá). Není ale problém napsat aplikaci která se zacyklý a bude vypadat jako zaseknutá :o) Určitě se dá ale iPhone nějak násilně vypnout.
Jailbreak mění taky jen některou část systému. Ale mám dojem, že aplikace po sobě nechávají konfiguráky v iPhonu... Takže jailbreak se podle mě pozná.
Šlo by to pořešit tak, že by se musel celý iPhojne naformátovat a znovu komplet nahrát systém. iPhone má totiž několik partitions.

Každopádně dá se říct, že vdycky se dá iPhone nějak napravit. Například přes ten speciální záchranný režim co se aktivuje stiskem některých tlačítek při startu.
Samozřejmě pokud někdo přepisuje bootloader, může se mu stát, že tam zapíše něco jiného, a pak to neobnoví ani tak. Ale bootloader se mám dojem nepřepisuje nikdy... Jen dříve u SW unlocku, aby se při zavádění zavedl samotný unlock.
Jailbreak se ale instaluje dneska normálně přes iTunes (jako nový FW), takže by neměl nastat jediný problém.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 346
Registrován:
stř čer 25, 2008 1:28 pm

Saddako | pon zář 08, 2008 6:10 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

juramac píše:Nebo si skutecne autor tohoto tematu mysli, ze jsou v Apple uplni blbci ?


A je to vyreseny :) BigBoss je vlastne blbec, ktery o tom nic nevi:

Risk Free:
Jailbreaking is not unlocking! It is risk free. Everything that works before jailbreaking continues to work after. Jailbreaking only adds features. Jailbreaking is risk free and cannot void your warranty. You can simply restore in iTunes at anytime to get back to a factory state. You are not alone, many people are doing it. Several hundred thousand people are jailbreaking! For understanding of jailbreak vs unlock read my terminology post.


...btw. Nikdo JB nikomu nevnucuje. Je to na rozhodnuti kazdeho majitele telefonu. Spis jsem to postoval jako protiklad ke stale opakovanemu "Jaibreakem prijdete o zaruku!!".
Motto: Udělat cokoli blbuvzdorným je zhola nemožné, neboť blbci jsou ohromně vynalézaví

iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green - TM - 13.3
iMac 27" 3.0GHz/8GB/256GB SSD (2019) CTO - 10.15.3
Macbook 12" 1.2GHz/8GB/256GB (2017) - 10.15.3
iPhone guru
iPhone guru
 
Příspěvky: 1097
Registrován:
stř čer 18, 2008 8:08 pm
Bydliště: Krajina za zrcadlem

Johnyz | pon zář 08, 2008 8:24 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

juramac píše:jailbreak je ZASAH DO SYSTEMU a nikdo jiny ,nez Apple na to neprijde.

info o Jailbreaku se uklada do skryte pameti, kam se normalni smrtelnik nedostane. Operator vam samozrejme vezme iPhone do servisu, ale prave v tom servisu na specialnim softu snadno zjisti, ze byl telefon jailbreaknuty.......


jb je zasah do systemu to ano, ovsem JB se provadi tak, ze se do adresarove struktury iPhone nahraje installer a sh a bash runtime. (eventualne pak ssh atd.) do zadne skryte pameti se nic nezapisuje. to jen pri unlocku kdy se prepisuje baseband nebo aktivaci, kdy se prepisuji ruzne systemove soubory. ovsem, kdyby se vymazal ten installer a ty bash a sh runtimy (dohromady zname jako BSD Subsystem) tak by Apple nic nepoznal

jo a ten specialni soft BYL vynesen do DEV teamu staci je na jejich blogu atd trochu postuchovat, neco urcite naznaci ale nereknou to, nejsou blbi
 

code_breaker | úte zář 09, 2008 1:14 am

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

První uživatelé na reklamaci s Jailbreakem a následným restorem v iphonu jistě napíšou jestli jim to prošlo nebo ne :wink:
 

majty | úte zář 09, 2008 12:44 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

par uz jich bylo... od nekoho sem slysel ze jim ho bez reci vymenili.. ale slysel sem i ze mu ho vratili s tim ze provadel zasah do systemu...
 

xslide | úte zář 09, 2008 12:48 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

myslím si že pokud potom provedete restore přez DFU, tak na to nepřijdou.
Obrázek MacBook Pro 13" 2018, Touch bar
Obrázek iPhone XS Max, black, iOS 12
Obrázek Apple Watch 4, black, 44mm
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 2674
Registrován:
sob led 19, 2008 12:37 pm
Bydliště: Brno

Uživatelský avatar jpacka | úte zář 09, 2008 1:38 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

nevim jestli vas to uz nekoho napadlo ale kdyz se provadi jailbreak tak se vlastne telefonu podstrci upravenej zpristupnenej firmware takze kdybych potom nahral zpet originalni firmware pres itunes nemel bych zase telefon jako pri koupi jen me to tak napadlo co si myslite vy ?
Host
Host
 
Příspěvky: 39
Registrován:
sob srp 23, 2008 8:56 am

pacholek | úte zář 09, 2008 1:41 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

neměl bys nebo měl bys??
 

N3o21 | úte zář 09, 2008 1:43 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Neni problém v tom... FW přehraješ.
Jak už sem ale psal, aplikace po sobě nechávají konfiguráky na jiné partition, která se nemaže (mám ten dojem). Takže tam zůstanou konfiguráky od BSD Subsystems, atd...
Určitě je ale způsob jak se dostat i tam...
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 346
Registrován:
stř čer 25, 2008 1:28 pm

Johnyz | úte zář 09, 2008 2:16 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

nejjednodduseji to udelat tak ze to donutit do toho, ze to pri restore ukaze error a oni tim padem nic nezjisteji (pri DFU je totiz cely system nadobro shozeny)
 

geoRG77 | úte zář 09, 2008 2:23 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Můžeš ty (nebo juramac) konečně nějak doložit existenci skryté partišny? Zatím o tom dost pochybuji, celý systém je uložen na systémovém disku včetně konfiguráků, nevím proč by nějaké součásti měly být jinde, zvlášť když OS X vychází z Mac OS (potažmo z BSD).
Host
Host
 
Příspěvky: 81
Registrován:
ned úno 03, 2008 1:10 pm

Johnyz | úte zář 09, 2008 2:37 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

skryte partition by mě taky zajímaly, pokud něakého logu tak jeden je uložený přímo v baseband, jinak nic, a navíc, ten log v baseband uz byl DEVteamem objeven a hacknut (na zacatku unlocku se zazalohuje a pak se tam kopne z5)
 

Uživatelský avatar jpacka | úte zář 09, 2008 2:41 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

kamos ma HTC kaiser a rikal ze tam prehraval ten WM 6 za nejakej neoficialni a rpej taky nahrazoval neco jako bios a kdyby to chtel reklamovat tak mu staci podle navodu a originalnich biosu navratit tovarni nastaveni se vsim vsudy ze to je jako z vyroby tak to musi jit i tady a kdyby tam byla nejaka cast ktera si bere data na horsi casy tak proc o ni teda DEV team nevi
Host
Host
 
Příspěvky: 39
Registrován:
sob srp 23, 2008 8:56 am

Saddako | úte zář 09, 2008 2:42 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Stejne je to sranda :) Resili jste takhle nekdy zaruku pri patchovani PSP, Playstation nebo treba XBoxu? Kolik lidi si koupilo iPhone 2G bez jakekoliv zaruky a proste doufalo, ze ten telefon pojede. Ted nekdo prohlasi ze je prehrani firmware zasah proti zaruce a vetsina ma okamzite stazeny zadek :)
Motto: Udělat cokoli blbuvzdorným je zhola nemožné, neboť blbci jsou ohromně vynalézaví

iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green - TM - 13.3
iMac 27" 3.0GHz/8GB/256GB SSD (2019) CTO - 10.15.3
Macbook 12" 1.2GHz/8GB/256GB (2017) - 10.15.3
iPhone guru
iPhone guru
 
Příspěvky: 1097
Registrován:
stř čer 18, 2008 8:08 pm
Bydliště: Krajina za zrcadlem

Uživatelský avatar jpacka | úte zář 09, 2008 2:43 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

protoze jsme za to dali docela dost penez a hlavne lidi jsi taky cetli diskuze ze se hodne lidem neco stalo a pak ti je zaruka dobra
Host
Host
 
Příspěvky: 39
Registrován:
sob srp 23, 2008 8:56 am

Saddako | úte zář 09, 2008 2:46 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

A napsal taky nekde nekdo, ze mu telefon vratili bez opravy z duvodu jailbreaku a nebo psali pouze o problemech s odblokovanym iPhonem prvni generace??
Motto: Udělat cokoli blbuvzdorným je zhola nemožné, neboť blbci jsou ohromně vynalézaví

iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green - TM - 13.3
iMac 27" 3.0GHz/8GB/256GB SSD (2019) CTO - 10.15.3
Macbook 12" 1.2GHz/8GB/256GB (2017) - 10.15.3
iPhone guru
iPhone guru
 
Příspěvky: 1097
Registrován:
stř čer 18, 2008 8:08 pm
Bydliště: Krajina za zrcadlem

Uživatelský avatar jpacka | úte zář 09, 2008 2:49 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

nekde nekdo psal ze mu to uznali ale nevim s cim tam sel a pak sem uz taky cet ze mu rekli ze porusil zaruku pristupem do systemu
Host
Host
 
Příspěvky: 39
Registrován:
sob srp 23, 2008 8:56 am

Saddako | úte zář 09, 2008 2:53 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Blbost. Z peti kupovanych telefonu nam jeden nefungoval. Prodejce jej vymenil kus za kus pote co zjistil, ze tlacitko Home opravdu nefunguje (zadne odesilani do zahranici, zadny apple detektiv s pristupem do ukrytych partition, atpd.).

Mate nekdo nejake jine zkusenosti?
Motto: Udělat cokoli blbuvzdorným je zhola nemožné, neboť blbci jsou ohromně vynalézaví

iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green - TM - 13.3
iMac 27" 3.0GHz/8GB/256GB SSD (2019) CTO - 10.15.3
Macbook 12" 1.2GHz/8GB/256GB (2017) - 10.15.3
iPhone guru
iPhone guru
 
Příspěvky: 1097
Registrován:
stř čer 18, 2008 8:08 pm
Bydliště: Krajina za zrcadlem

slavozv | úte zář 09, 2008 3:34 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

skuste uvazovat: myslite ze by Apple poskytol svoj sw ktorym by zistili ci bol iphone brejknuty (ak im vobec stoji za to aby nieco take vyvijali ) do vsetkych krajin a teda aj cz resp. sk (hlavne na to riziko jeho uniku a tym padom okamzite hacknutie)?
alebo inak, myslite ze by im to pri tych milionoch predanych kusov stalo za to vsetky reklamovane iphony (myslim ze ich nie je moc) stahovat do Applu a tam to zistovat? - a kto by to platil? do prdele co neviete ako dnes funguje biznis so spotrebnou elektronikou? - "halierove" zalezitosti a naopak drahy vyvoj a sluzby
ide skor len o to kto co chce , kto si co namysla a kto vymysla
_________________________________________________________________
iPad2 16gb; iP5 16gb Orange SK. fw 6.1 JB
Host
Host
 
Příspěvky: 44
Registrován:
pát dub 11, 2008 10:57 pm

wiruzik | úte zář 09, 2008 4:49 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Saddako: kus za kus meni jen O2 (vyjimecne mozna i nekde jinde) a to ne vzdy..

jinak se telefon opravdu posila do zahranici, toto je oficialni informace, zadny drby..
 

Saddako | úte zář 09, 2008 4:55 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Soudim dle svych zkusenosti a je pravda, ze u O2 jsem.
Motto: Udělat cokoli blbuvzdorným je zhola nemožné, neboť blbci jsou ohromně vynalézaví

iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green - TM - 13.3
iMac 27" 3.0GHz/8GB/256GB SSD (2019) CTO - 10.15.3
Macbook 12" 1.2GHz/8GB/256GB (2017) - 10.15.3
iPhone guru
iPhone guru
 
Příspěvky: 1097
Registrován:
stř čer 18, 2008 8:08 pm
Bydliště: Krajina za zrcadlem

Uživatelský avatar Carabei | úte zář 09, 2008 4:56 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

napadlo me ze by se mohl posilat na apple nejaky message, pokud by se jailbreaknul iPhone, jedine ze by se porovnaval kontrolni soucet u ipsw, pokud ale zadate do adresove radky https://selfsolve.apple.com/GetWarranty.do, tak mate moznost si overit zaruku, uz jsem jailbreaknul, tak proc nezkusit jak je na tom muj iPhone, v nejhorsim bude nasledovat velmi studena dusevni sprcha, tak jsem zadal, to co mi vypsalo je:

Our records indicate that your product is covered under Apple's Limited Warranty which is estimated to expire on xx September 2009.

xx bylo necim jinym, mozna i cislem, ale proc to komu vykladat

mno a 2009 je logicke, je to zaruka poskytovana primo applem, dal uz se o to staraji operatori(k jejich smule, ale patri jim to). takze zaruka plati dokud na to nekdo neprijde. jinak co se tyka ostatku v systemove partition, tak zadne po restore pres DFU nejsou, zkousel jsem to, vytvoril jsem slozku, po restoru tam jiz nebyla, i prava vsech souboru ktera byla zmenena byla najednou puvodni, pokud mi nekdo dokaze ze je tomu naopak, ze tam neco zustava, tak at pripise priklad kde a jak najit ty urcite ostatky z jailbreknuteho systemu.

jinak to ze nekomu neuznali zaruku kvuli zasahu do systemu, ktery to byl operator? jak vypadal iPhone pri predavani prodejci? pokud by v servisu videli cydii nebo ananas, tak se neni cemu divit, priznejme si ze nekteri uzivatele iPhonu mohou byt tak naivni ze by si mysleli ze si toho servisak nevsimne.
MacBook Pro Retina 15 10.10
iPhone 6 8.1.2, Etymotic hf5
iPad mini Retina 32GB 8.1.2
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 964
Registrován:
ned srp 24, 2008 3:15 pm

Cand | stř zář 10, 2008 10:32 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Cize nestraca sa zaruka ked tam nahodim zakladny firmware ? Alebo straca ?
 

Uživatelský avatar djha53k | čtv zář 11, 2008 8:44 am

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Muj odhad :!: :idea: :!:

FW ma cca 250MB, v kterym (si myslim) je komplet cely vnitrni disk iP3G. [vychazim z toho, ze pak se musi vse instalovat/kopirovat znovu].

Predstavuju si to tak, jako by ste meli jeden disk na PC, rozdelili ho na vic FS, naistalovali system. Udalali zalohu(image) celyho disku [tak jak to umi Ghost]. Tzn. od prvniho bitu do posledniho.

Takze dyz pak udelate restore z tehle zalohy, tak vlastne prepisete komplet celej disk, cimz prijdete o vse co jste na HDD nahrali po zaloze.

:arrow: ale muzu se taky seredne mejlit, iP3G sem jeste nejailbreaknul, takze vubec netusim jak soui udelany FS.
:arrow: navic by tam mel byt nejaky chip, ktery zajisti nastartovani zavadece (neco jako BIOS na PC), takze pokud JB zapisuje neco tam tak by to melo jit jednoduse odhalit.
:arrow: Pokud se fakt hackuje jen ten FW, ktery se pak komplet prepise restorem, tak neni sance to odhalit.

Chtelo by to nekoho zkusenyho kdo do toho vidi vic 8)
..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..
SG G6
https://www.investicnigramotnost.cz/
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 489
Registrován:
čtv srp 21, 2008 5:53 pm
Bydliště: Praha

Saddako | čtv zář 11, 2008 9:06 am

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Mozna by to slo vzit i z toho pohledu, ze restore v DFU resi problemy se spoustenim systemu. Bylo by tedy podivne, pokud by zanechal nektere soubory, ktere by potencionalne mohli opet problem zpusobit.
DFU dela dle meho z telefonu neco na principu disku na ktery lze nahrat vicemene cokoliv pokud to ma parametry, ktere jsou nekde nadefinovane (CRC, nejaky kod, atpd.). V tom pripade je schopny smazat veskere soubory a nastaveni telefonu a nahradit je novymi.

Tot muj nazor.
Motto: Udělat cokoli blbuvzdorným je zhola nemožné, neboť blbci jsou ohromně vynalézaví

iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green - TM - 13.3
iMac 27" 3.0GHz/8GB/256GB SSD (2019) CTO - 10.15.3
Macbook 12" 1.2GHz/8GB/256GB (2017) - 10.15.3
iPhone guru
iPhone guru
 
Příspěvky: 1097
Registrován:
stř čer 18, 2008 8:08 pm
Bydliště: Krajina za zrcadlem

Huckleberry Konopík | čtv zář 11, 2008 10:56 am

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Mohu 100% doložit, že nějaké informace někde uložené zůstavají a že se nejedná o nepodstatné záležitosti dokládají přiložené obrázky. Na 1. je vidět, že mi poprvé spadnul Instaler 18.4.08, systém jel na FW 1.1.4, Instaler byl uložený ve složce Applications, která ještě nebyla přesunuta do většího partition atd .....
2. obr. již ukazuje, že mi naposled spadla hra Sudoku 31.8.08, systém jel na FW 2.0.2 a jak se liší aplikace z AppStore od aplikace DEV teamu (Instaler) je vidět hned na první pohled z parametru Code Type. Každý Crash Logs končí úplným seznamem všech aplikací i s jejich umístěním .... no žůžo. Mohu Vás ujistit, že iPhone prošel nejméně 10x Restore (úplně čistým bez zálohy) a to jak origoš, tak Jailbreaknutým a vždy jsem používal PWNage Tool (žádnej Ziphone). Údaj z 18.dubna 2008, kdy jsem iPhona pořídil, tam je pořád a asi není moc jednoduchý tyto informace smazat.

Poslední obrázek Console už jenom dokresluje, co vše se nepřetržitě někam ukládá (no vždyť se jedná o UNIX) ... viz připojení k wifi síti (i snázvem, který jsem zakryl), pokus o stažení emailů, .... zatím jsem neměl čas to projít vše.






smazal jsem ti obrázky byli moc velké, viz FAQ. Julek
 

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required
Další

Zpět na archiv JB

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron