iPhone 4 - unlock

Pre všetky staršie verzie iOS.

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

lukas12345 | čtv říj 17, 2013 6:33 pm

iPhone 4 - unlock

Ahoj,

mám iPhone 4, který nepochází z česka (původ je USA). Jestli to správně chápu, tak potřebuji udělat iPhone unlock (nebo jaiblreak?), abych zprovoznil českou SIM kartu?

V telefonu je aktuálně nainstalovaný iOS7, při připojení k iTunes vidím hlášku "vyskytl se problém s vaším zařízením iphone". Telefon nenaběhne, po zapnutí naběhne jablíčko, zvolím jazyk, zem a pak mi to vyhodí "připojete telefon k iTunes" a dál se nedostanu.

Děkuji za jakoukoliv radu.
Host
Host
 
Příspěvky: 2
Registrován:
čtv říj 17, 2013 6:27 pm

Uživatelský avatar pablo666 | sob říj 19, 2013 7:21 am

Re: iPhone 4 - unlock

Skús niektorú s Gevey sim alebo R-sim na unlock!JB zatial nieje ani v dohladne takže tak. :cry:
iMac 21,5 (Late 2012) osx Mojave
iPhone 7 Black 256gb. O2 sk
iPhone SE Gold 128gb O2 sk
iPhone 5 black 64gb iOS 8.4 JB Taig
Macbook late 2007,13'3 White,3gb ram ,HDD 250gb,OS X LION
iPhone 4S White 32gb iOS 7.1.2 JB-Pangu 1.0.0
iPhone 3GS 16gb iOS 5.1.1 JB Jailbreakme.com
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 667
Registrován:
pon pro 28, 2009 1:32 pm
Bydliště: HC,Slovakia

lukas12345 | sob říj 19, 2013 8:41 pm

Re: iPhone 4 - unlock

Teoreticky, kdybych udělal na iP4 downgrade na starý iOS6, tak mohu udělat jailbreak, ne?

Jestli to dobře chápu tak, telefon odblokuji tak, že udělám JB a poté použiji nějakou app, kterou musím stáhnout přes Cydii nebo samotný Jailbreak mi odblokuje iPhone?

Jen jedna rychlá... Jaký je rozdíl mezi jailbreakem a unlockem? Nebo to je to samé? JB jsou pro mě free app z App store a instalování libovolných neoficiálních (neodkazujte mě prosím na google, dík).

Fajn den!
Host
Host
 
Příspěvky: 2
Registrován:
čtv říj 17, 2013 6:27 pm

Uživatelský avatar Tony1 | ned říj 20, 2013 9:07 pm

Re: iPhone 4 - unlock

Nelze odblokovat jedině oficiální unlock, zkus třeba dalzap je zde na foru.
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 3120
Registrován:
sob črc 12, 2008 6:18 pm
Bydliště: Jihomoravák

martyspruce | úte pro 15, 2015 2:04 am

Re: iPhone 4 - unlock

Zdravím všechny, a prosím o radu. Obnovuji toto vlákno, protože jsem v celém foru, ani nikde jinde nenašel podobný problém.
Koupil jsem před rokem od kamarádky (kupovala ho nový v ČR) iPhone 4 16GB iOS 4.2.1. (myslím). Uvedl jsem ho do továrního nastavení a fungoval jsem na něm do nedávna, než mi spadl. Následně se po zapnutí zacyklil na jablíčku a systém bootoval stále dokola do nekonečna. Přes iTunes jsem tedy provedl obnovení systému. Nyní nelze telefon aktivovat. Nastavím zemi a jazyk. Potom, když mám telefon připojit k iTunes, vyskočí mi hláška "Vyskytl se problém s vaším zařízením iPhone." (přikládám PrtSc) Žádný kod chyby, prostě nic. Jsem vystrašený z nějakého zpoplatněného odblokování. O co se prosím jedná? Budu moct používat telefon dál, aniž bych něco někomu platil? Předem moc díky...
Obrázek
Host
Host
 
Příspěvky: 4
Registrován:
úte pro 15, 2015 1:43 am
Bydliště: Praha

misha | úte pro 15, 2015 7:08 am

Re: iPhone 4 - unlock

a zkousel jsi obnovu pomoci DFU? (viz FAQ)
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 781
Registrován:
ned lis 07, 2010 8:31 am

martyspruce | úte pro 15, 2015 10:43 am

Re: iPhone 4 - unlock

Nezkoušel, zkusím to odpoledne. Vůbec tedy nevím, jakou verzi iOS mám stáhnout, tak snad to nějak trefím. Díky za radu!
Host
Host
 
Příspěvky: 4
Registrován:
úte pro 15, 2015 1:43 am
Bydliště: Praha

mirmo80 | úte pro 15, 2015 1:06 pm

Re: iPhone 4 - unlock

Nemusíš fw nahadzovať manuálne. iPhone si ten správne stiahne sa aj sám. Len daj mobil do DFU a ono ťa to už navedie. Manuálne sa oplatí, keď chceš obnovať viac zariadení po sebe, tak aby si za každým nemusel čakať, kým sa stiahne cca 2GB dát.
iPhone XS, iPhone 8, iPhone SE, iPad mini 4, iPad Air, iPad 2, AW 3 42/38mm, ATV 4K 64 GB
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2893
Registrován:
stř srp 08, 2012 1:00 pm
Bydliště: Poprad

martyspruce | úte pro 15, 2015 5:03 pm

Re: iPhone 4 - unlock

FW jsem nahrával ručně, ale stejně mě to nepustilo na jinou verzi, než 7.1.2, kterou si to při posledním restoru natáhlo samo. Potkal jsem se s chybou 3194, teď už opět nainstalovaná 7.1.2, ale problém přetrvává. Stále se při aktivaci nedokážu dostat dál před iTunes. Chybu to píše stále stejnou. Kde jinde může být problém? (iTunes jsou akt. verze). Může to být fyzický problém způsobený pádem telefonu? Velké díky za váš čas.
Host
Host
 
Příspěvky: 4
Registrován:
úte pro 15, 2015 1:43 am
Bydliště: Praha

mirmo80 | úte pro 15, 2015 6:01 pm

Re: iPhone 4 - unlock

Jj, inu ako poslednu verziu iOS tam standardnym sposobom nedostanes. Preto ta chyba. No a aktivacia bez iTunes tiez nefunguje?
iPhone XS, iPhone 8, iPhone SE, iPad mini 4, iPad Air, iPad 2, AW 3 42/38mm, ATV 4K 64 GB
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2893
Registrován:
stř srp 08, 2012 1:00 pm
Bydliště: Poprad

martyspruce | stř pro 16, 2015 12:59 am

Re: iPhone 4 - unlock

Aktivace bez iTunes bude asi ta příčina problému - nemůžu dělat nic jiného, než připojit k iTunes a čekat. Vlevo nahoře je stále nápis "Hledání..." takže pravděpodobně problém s přijmem signálu. Nejde se přihlásit na wifinu, mám v tom SIMku s datama, ale nejde nic. Viz foto - po připojení k iTunes se pouze znění nápis na "Připojeno..." a v PC vyskočí zmňovaná hláška. Takže jednoduše telefon nerozdýchal pád-popraskal zadní kryt. A tímto to tipuji na HW problém a až budu mít zase někdy čas, sundám kryt a pokusím se najít bolístku... Díky!!
Obrázek
Host
Host
 
Příspěvky: 4
Registrován:
úte pro 15, 2015 1:43 am
Bydliště: Praha

Zelych | stř úno 24, 2016 8:25 pm

Re: iPhone 4 - unlock

Zdravím, koupil jsem iPhone4 s verzí iOS 7.1.2 původem z kanady, blokovaný od tamního operatora TELUS (mám v něm i jejich SIM)
Lze nějak docílit odblokvání, abych mohl používat českou SIMku? Zkoušel jsem i downgrade, ale pokaždé sjem skončil u chyby 3194 a ani úprava souboru hosts mi nepomohla.
Mám tedy podezření na iTunes 11.1, které jsem musel nainstalovat, protože všude avizovaná 11 mi hlásila, že se nemůže s mojí verzí telefonu připojit.
Díky za tipy.
Host
Host
 
Příspěvky: 1
Registrován:
stř úno 24, 2016 8:13 pm

Uživatelský avatar Tony1 | čtv úno 25, 2016 3:31 pm

Re: iPhone 4 - unlock

Pokud máš sim operátora na kterého je iPhone zablokován tak lze provést v iTunes jen aktivaci to znamená že iPhone bude použitelný na vše jiné než na telefonování s jinou sim. Jinak stále platí to, co jsem uvedl cca před rokem iPhone 4 lze odblokovávat jedině oficiálním odblokováním u operátora na kterého je iPhone zablokován.
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 3120
Registrován:
sob črc 12, 2008 6:18 pm
Bydliště: Jihomoravák

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Odblokování, Jailbreak iOS 1 - iOS 6

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron