TV jako samostatný monitor?

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Uživatelský avatar nesicka | ned bře 18, 2018 11:14 am

TV jako samostatný monitor?

Zdravím,
nevím jestli se vyjádřím zcela přesně, ale měla bych dotaz. Vlastním MacBook Air, který mam pomocí HDMI kabelu připojený k TV... TV používám jako samostatný monitor (na macbooku pracuji a v tv mám natažené druhé internetové okno třeba s filmem, seriálem, youtube...). Nejde mi tedy o klasický zrcadlení... Jenže kabel je poměrně nepraktický, takže koukám po bezdrátové alternativě... je APPLE TV vhodná pro moje účely? Nebo jiný návrh? Díky za jakoukoliv reakci...
Host
Host
 
Příspěvky: 61
Registrován:
pon bře 03, 2008 7:46 pm

Uživatelský avatar rony | ned bře 18, 2018 12:49 pm

Re: TV jako samostatný monitor?

v principe ano ale priprav sa na to,ze ten obraz bude s oneskorenim a nebude taky svizny ako kablom.

appletv vsak ma aj toe kvality pre ktore vlastne vyuzivat tu tv a nepotrebuje aby obraz pripravoval pocitac ale sama o sebe je “pocitacom” (nie klasickym ale ma svoj system).

takze ano ak pozeras na tv filmy tak naco do toho tahat kabel z pocitaca ale filmy vie premietat aj appletv.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar teekex | ned bře 18, 2018 4:41 pm

Re: TV jako samostatný monitor?

podobnym zpusobem vyuzivam Google Chromecast. Pouzivame iPad jako ovladac TV (O2TV Go) a pres Chromecast to poustime na TV. Zvazoval jsem Apple TV, ale chtel jsem mit neco minimlisteckeho bez klasicke krabicky a Chromecast zatim funguje bez problemu. Kdyby Apple prisel s nejakym HDMI donglem tak by to bylo jeste lepsi, podpora Chromecastu u iOS aplikaci neni velka.
Host
Host
 
Příspěvky: 139
Registrován:
sob pro 26, 2015 5:13 am

mirmo80 | ned bře 18, 2018 4:45 pm

Re: TV jako samostatný monitor?

iPhone XS, iPhone 8, iPhone SE, iPad mini 4, iPad Air, iPad 2, AW 3 42/38mm, ATV 4K 64 GB
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2893
Registrován:
stř srp 08, 2012 1:00 pm
Bydliště: Poprad

Uživatelský avatar rony | ned bře 18, 2018 7:56 pm

Re: TV jako samostatný monitor?

ano, chromecast je fajn, ak ti staci to, ze tablet vysiela obraz. AppleTV je hlavne samostatna vec + obsluha mobilnych zariadeni. Mne vyhovuje ak mozem pri spustenom videu volne pouzivat tablet :-)

mirmo - asi ano ale ona chce bez toho kabla.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar teekex | ned bře 18, 2018 10:56 pm

Re: TV jako samostatný monitor?

2rony:
nechci byt prilis OT, ale iPad pouze iniciuje cinnost, veskery prenos dat atd. potom realizuje primo Chromecast, pokud tedy neprehravam napriklad film ulozeny v iPadu, tak muzu na iPadu normalne sjizdet web, nebo jej vypnout a film dale bezi - nefunguje to tak, ze streamuju obrazovku z iPadu do Chromecastu. ATV je zde zejmena pro jine vyuziti a kdyby ve storu pro ATV byla aplikace pro O2TV tak bych mel jasno :-)
Host
Host
 
Příspěvky: 139
Registrován:
sob pro 26, 2015 5:13 am

Uživatelský avatar rony | pon bře 19, 2018 7:12 am

Re: TV jako samostatný monitor?

Teekex: mam to koniec koncov odskusane. Jasne, stream si taha ATV avsak casto sa mi stava, ze:

1.: ipad sleepne a video sa prerusi
2.: vzdy sa stane, ze ked ukoncim (kill) aplikaciu video skonci
3.: stlacim Home a video skonci

Je to preto, ze mozes z iPadu video posuvat, takze riadenie videa stale zostava aj na iPade.

Robim to hodne casto, takze to nie je len teoria :-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Apple TV

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron