AirPlay se trhá (zrcadlení + AirPlay)

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

zizkin | čtv lis 22, 2018 10:51 am

AirPlay se trhá (zrcadlení + AirPlay)

Ahoj, před 14 dni jsem si pořídil aTV 4K.
Jsem nemile překvapen, že když chci z iPhone/iPadu, přehrát video, zrcadlit hru či zobrazení fotek (přechody) přímo z iP/iPadu, tak se to neustále seká.
Když však dám na iOS zařízení přes AirPlay přehrát např. Youtube (něco online), tak to tolik potíží nedělá, ale sekání tam i tak je.

Na druhou stranu, kdyz skrze aTV sleduji online video obsah na HBO Go, vse jede plynuje v nejvyšší kvalitě. I pohyb po časove ose je téměř bez čekání. Naprosto super.

Router mam gigabit TP link Archer C7 (1. generaci - je sice cca 5 let starý, ale výkonu ma dost a připojení mám 500 Mbit/s down a UP kolem 40 Mbit/s).
aTV i iOS zařízení jsou při těchto přenosech připojena přes 5GHz wifi (vše vč. routeru dokonce v jedné mistnosti).

Dále jsem včera zkoušel app Infuse. Na PC (Windows 10 - připojen přes LAN) jsem dal sdílet složku s HD/FHD filmy (jeden film 5-15 GB) a zkoušel jsem je přehrávat na aTV, iPhonu i iPadu (opět vše na 5GHz wifi)
Na každém zařízení jsem spustil JINÝ film a vše SOUČASNĚ najednou. Vše běželo naprosto plynule a i když jsem se pohyboval na časové ose filmu, žádné sekání, téměř žádné načítání. Odezva téměř okamžitá, až jsem nevěřil vlastním očím, jak se snadno dalo pohybovat v čas. ose filmu bez prodlevy.

Tudíž z toho usuzuji, že router a připojení je naprosto v pořádku a proto se na Vás obracím, proč stream přímo z iOS zařízení nejde takto plynule.

Před nákupem jsem samozřejmě četl recenze i sledoval videorecenze, kde se tvrdí, ze aTV si s iPhonem/iPadem vytvoří vlastní most, přes který přenáší data, tzn ze by připojení od poskytovatele ani nemelo hrat roli (něco jako Gopro kamera a přenos videa do telefonu) a tím padem by mělo být přehrávání naprosto plynulé.

Zkoušel jsem iPad Pro 2018, iPhone X a iPhone XS Max (ten byl ze všech nejhorší [emoji1751]‍[emoji3603]).
Např. hra Asphalt 9 na XS Max zamrzla na aTV ihned při načítání (na telefonu to běželo dál), a když to same jsem dělal na iPhonu X, tak to chodilo, ale každých 5s byl vteřinový zasek, hrát se to dalo, čekal jsem vic, i když u her chapu, ze to nebude super, ale pri přehrání videa z iPhonu jsem čekal maximální plynulost a ne tohle sekání, na to se dívat nedá :/

Děkuji za rady.


Píšu z mobilu
Host
Host
 
Příspěvky: 48
Registrován:
stř pro 03, 2014 10:06 pm
Bydliště: Liberec

Clon | čtv kvě 16, 2019 11:16 am

Re: AirPlay se trhá (zrcadlení + AirPlay)

Mam podobne zkusenosti, i kdyz ne tak tragicke. Na dovolene jsem si chtel pustit film a pres ATV (vzal jsem si ji schvalne s sebou) z iP jej zrcadlit na tv. Zhruba po 15 min filmu zasek na dve vterinky. Po dalsich 10 min dalsi zasek na vic vterin. Zaseky se opakovaly cim dal casteji a na delsi dobu.
Po navratu jsem si pujcil adapter na HDMI (usb c na HDMI). Zadny zasek. Kabel je asi holt kabel. Poustim z iPadu Pro (na dovolene). Zkousel jsem dokonce i nejaky adapter na HDMI od iTec - taky dobry, ale chybi tam moznost dobijeni iPadu.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2670
Registrován:
stř črc 11, 2012 4:29 pm

Uživatelský avatar rony | čtv kvě 16, 2019 1:07 pm

Re: AirPlay se trhá (zrcadlení + AirPlay)

ROUTER -> (????????) -> TV

miesto ???????? je WiFi alebo kabel?

Ak mate AirPlay, tak je lepsie na tuto jedinu trasu netlacit tie iste data -> najprv idu z iPadu vzduchom tou istou cestou k routru a potom k telke zasa v protismere.

Takze je asi lepsie pichnut TV k routru KABLOM. Najma ak tento sposob chcem pouzivat viac nez sporadicky.

pripad YT je lahsi: smer je

INTERNET -> ROUTER -> TV
takze vam tam nic nelieta hore dole ale ide jednym smerom.

V domacom prostredi domacej siete plati vzdy: CO I LEN TROSKU je to mozne, prepajat KABLOM (Ethernet). Len nevyhnutne veci po WiFi.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

mirmo80 | čtv kvě 16, 2019 2:44 pm

AirPlay se trhá (zrcadlení + AirPlay)

@zizkin: je jedno aky mas rychly internet. Nema s rychlostou komunikacie “po vnutornej sieti” nic spolocne. Aj keby si kabel odpojil, tak komunikacia iPhone/iPad/ntb/sietovy disk/atv bude fungovat dalej.

@rony: preco medzi router a tv pises kabel, alebo wifi? Ved tv je s atv spojena hdmi kablom nie?
Alebo si rovno myslel tv = atv? :)
Lebo mna to poplietlo :)
Inak jasne, kabel je kabel. Po mensej reinstalacii u mna doma to vidim.
iPhone XS, iPhone 8, iPhone SE, iPad mini 4, iPad Air, iPad 2, AW 3 42/38mm, ATV 4K 64 GB
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2893
Registrován:
stř srp 08, 2012 1:00 pm
Bydliště: Poprad

ferys | čtv kvě 16, 2019 6:03 pm

Re: AirPlay se trhá (zrcadlení + AirPlay)

Asi tu krabicku Apple Tv,ze ktere jde HDMI kabel do televize.
ferys
Host
Host
 
Příspěvky: 14
Registrován:
čtv kvě 02, 2019 8:01 pm

Uživatelský avatar rony | čtv kvě 16, 2019 6:11 pm

Re: AirPlay se trhá (zrcadlení + AirPlay)

lebo sa pytam, co tam clovek s problemami ma. KABEL alebo WIFI? ano myslim router aTV (i ked dnes uz su TV s ethernetom a airplay)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Clon | pát kvě 17, 2019 6:42 am

Re: AirPlay se trhá (zrcadlení + AirPlay)

Rony, kdyz se vyskytnes nekde na "vikendovem pobytu", je tam jen obycejna tv - super kdyz ma hdmi vstup.
Internet byva na takovych mistech spis z nouze ctnost (router buhvi kde). Tudiz jako sit pro Airplay nepouzitelne.
Takze na ipadu zapnu mobilni hotspot, ATV pripojim pres hdmi k mistni tv, ATV pripojim k hotspotu z iPadu a poustim film.

Kdyz tak pises o te wifi siti - MOZNA by pomohlo vzit si s sebou nejaky svuj wifi router a vse pripojit do site k nemu. MOZNA. Ale je to dalsi vec s sebou. Doma jedu po kabelech, tak s tim vlastne nemam zadne zkusenosti, jestli by to makalo v pohode nebo ne.
Ty s tim zkusenosti mas?
Koupil jsem ten adapter usb c - hdmi a jede to skvele. Tedy zatim jsem pokusne koukal jen na pul jednoho filmu, ale zadny zasek jsem nezaznamenal
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2670
Registrován:
stř črc 11, 2012 4:29 pm

Uživatelský avatar rony | pát kvě 17, 2019 3:17 pm

Re: AirPlay se trhá (zrcadlení + AirPlay)

Clon: super informacia ale neviem, preco si ju pisal mne? Venujem sa moznemu zahlteniu WiFi toho, kto opisoval problem. A opisal som mu modelvo preco ten problem moze vznikat.

[offtopis]
A ked uz si mi opisal tvoj pripada, tak ja by som to riesil nejakym cinskym udelatkom do tej telky, to udelatko by malo rovno storage. Usetrim si niekolko separatnych zariadeni, usetrim si prehravanim videa zaneprazdneny ipad atd.[/offtopic]
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Apple TV

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron