Televize v iPhone

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Chtěli by jste funkční televizi v iPhone?

Určitě ano!
148
76%
Kdyby fungovala, hodila by se
39
20%
Nekoukám na televizi
7
4%
Blbost, nechtěl bych!
2
1%
 
Celkem hlasů : 196

Zedjunior | ned dub 13, 2008 12:09 am

Televize v iPhone

Zdravím, zajímalo by mě, jestli je možné sledovat televizi (ČT, Nova, Discovery Channel, atd.) v iPhone přes internet. Asi žádná taková aplikace neexistuje a jestli by to bylo vůbec po technické stránce možné. Myslím si, že by to mohlo jít přes webové rozhraní (jen domněnka).

A proč se ptám, mám Nokia 6234 (stejná jako Nokia 6233, jen ve Vodafone kabátku) a ta právě tohle podporuje. Připojí se na nějaký server kde jsou televizní kanály a pomocí 3G je pak živě vysílá. iPhone má (prozatím jen) wi-fi, takže připojení k internetu by nebyl problém. Jen jestli by to vůbec telefon a nějaká aplikace/Safari mohli zvládnout :) .

Sorry za reklamu, ale v autobusech společnosti Asiana (Megabus) je funkční bezdrátový internet a koukat na televizi při cestě by nemuselo být naškodu :wink: .

TELEVIZE MOMENTÁLNĚ NENÍ FUNKČNÍ (proč, je napsané níže), NEPIŠTE MI PROSÍM NA ICQ!

Děkuji za odpovědi, přeji pěkný den!
Naposledy upravil Zedjunior dne sob dub 19, 2008 1:46 pm, celkově upraveno 2
 

mkubista | ned dub 13, 2008 11:22 am

Re: Televize v iPhone

ono by bohate stacilo, aby existoval nejaky soft na sledovani streamovanyho videa ala VLC...
 

Zedjunior | ned dub 13, 2008 11:28 am

Re: Televize v iPhone

A po technické stránce by bylo možné něco takového napsat?
 

mkubista | ned dub 13, 2008 12:40 pm

Re: Televize v iPhone

sice delam do programovani, ale bohuzel nemam maca abych se zacal rypat v SDKcku a mel prehled o tom co jde a co ne (musim zkusit sehnat aspon nejakej virtualni stroj), ale obecne si myslim, ze by to snad nemel byt problem
 

Zedjunior | ned dub 13, 2008 3:35 pm

Re: Televize v iPhone

Našel jsem stránky přímo určené pro iPhone a měli by umět stream hudby. Jak to funguje a nač to přesně je jsem nezjišťoval.

webot.com
 

Uživatelský avatar terry | ned dub 13, 2008 3:45 pm

Re: Televize v iPhone

Vypada to docela pekne. Podle toho, co tam pisou, tak to funguje takhle.
Zaregistrujete se, stahnete si jejich programek, nainstalujete a hodite tam vsechna sva "media" - foto, video, music. Proste to co chcete "sdilet".
Prijdete k jinemu pocitaci a uz se jen lognete a mate tam to, co ste nahrali doma.
iPhone 4 16GB iOS 5 beta | MacBook Air 13" C2D 1.86 GHz, , 4GB RAM, 128GB SSD
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1943
Registrován:
úte bře 04, 2008 11:11 am
Bydliště: Čelákovice

Zedjunior | ned dub 13, 2008 3:55 pm

Re: Televize v iPhone

Jak tak hledám, našel jsem stránku se streamovanými TV kanály. Teď ještě zjistit, jestli to na iPhone funguje (páč ho nemám :? ).

CHECK IT and TEST IT
 

ilijusin | ned dub 13, 2008 4:31 pm

Re: Televize v iPhone

cece dik, ono to fakt funguje, ale skoda ze vyber kanalu je mizernej, ty kanaly co sou tam sou totalni blbosti :) a neni to primy prenos, jsou to nahrana videa, teda aspon myslim
 

Zedjunior | ned dub 13, 2008 4:41 pm

Re: Televize v iPhone

Nemáš zač, teď se snažím přijít na to, jak to udělat aby tam byli televize jak je ČT24, Óčko, apod. Ale myslím si, že tam bude problém s kodekem. Netuším co to Safari podporuje a nepodporuje :(
 

scorpi | ned dub 13, 2008 5:25 pm

Re: Televize v iPhone

Ty brďo tak ten WeBot to je ovšem masakr :twisted: Fakt to funguje a mužete si odkudkoli prohlížet fotky a poslouchat hudbu z vašeho PC. Samozřejmě nutnost je připojení na netu :)
Naposledy upravil scorpi dne ned dub 13, 2008 5:36 pm, celkově upraveno 1
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
 
Příspěvky: 1774
Registrován:
stř bře 05, 2008 7:14 am

Zedjunior | ned dub 13, 2008 5:27 pm

Re: Televize v iPhone

scorpi píše:Ty brďo tak ten WeBot to je ovšem masakr :twisted: Fakt to funguje a mužete si odkudkoli prohlížet fotky a poslouchat hudbu ve vašem PC. Samozřejmě nutnost je připojení na netu :)


Jsem rád, že jsem našel konečně něco užitečného :mrgreen:
 

morri21 | ned dub 13, 2008 5:55 pm

Re: Televize v iPhone

Podobne funguje aj Simplify
 

Zedjunior | ned dub 13, 2008 6:08 pm

Re: Televize v iPhone

Tak hotovo, televize je na světě :) a teď aby to někdo odzkoušel. Napište prosím (pokud máte iPhone) na icq *********, dám odkaz. Nechci tu zveřejňovat něco, co nevím jestli funguje, předem děkuji! :)

NEPIŠTE MI PROSÍM NA ICQ! TV ZATÍM NEFRČÍ
Naposledy upravil Zedjunior dne stř dub 23, 2008 2:17 pm, celkově upraveno 1
 

Zedjunior | ned dub 13, 2008 7:44 pm

Re: Televize v iPhone

Mám dotaz, nevíte o nějakých živých vysílání rádií/televizí ve formátech .m4v, .mp4, nebo .mov?

iPhone se s 3GP a ostatními formáty pro mobilní stream televizí nekamarádí :(
 

Uživatelský avatar drsny | ned dub 13, 2008 7:47 pm

Re: Televize v iPhone

no je videt, ze na ihracku cekas, protoze hlaska nahore

Doporučuji wifi/3G připojení


je ponekud mimo, protoze iphone 3g neumi
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1414
Registrován:
sob pro 08, 2007 8:38 pm
Bydliště: litomerice

Zedjunior | ned dub 13, 2008 7:50 pm

Re: Televize v iPhone

Prdlačku :lol: , vím že 3G iPhone ještě není, ale ten web měl být nejen pro iPhone, ale pro všechny telefony s podporou streamu :wink: . (navíc ty videa co tam jsou, by asi Nokia přihrála, je to v 3GP)
 

scorpi | ned dub 13, 2008 8:02 pm

Re: Televize v iPhone

morri21 píše:Podobne funguje aj Simplify


tak vyzkoušel jsem i toto a musím říct, že je to daleko lepší než WeBot. Sice nepodporuje fotky, ale načítaní muziky je velmi rychlé, české fonty jsou zobrazovány korektně a hudba je doplňována ArtCoverama a infem o songu a biografií umělce.

Obrázek Obrázek
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
 
Příspěvky: 1774
Registrován:
stř bře 05, 2008 7:14 am

morri21 | ned dub 13, 2008 9:05 pm

Re: Televize v iPhone

ano bere info z last.fm
 

hustik | úte dub 15, 2008 9:45 pm

Re: Televize v iPhone

kdyby někdo zmáknul něco jako VLC byl bych móóóc vděčnej :lol:
Host
Host
 
Příspěvky: 14
Registrován:
pon úno 18, 2008 2:50 pm

Zedjunior | pát dub 18, 2008 9:03 am

Re: Televize v iPhone

Vypadá to s televizí následovně: Kdyby někdo byl tak šikovný a vynalézavý aby přišel na to jak převádět streamované video ve formátu .3gp do iPhonem podporovaného .m4v bez delšího zpoždění, přičemž by se video (.m4v) ihned odesílalo do internetu.

To znamená, že by to někde muselo běžet = velké datové toky a navíc nemám vůbec ponětí jestli je to možné :(


Máte nějaký nápad?
 

Uživatelský avatar headlong | pát dub 18, 2008 5:57 pm

Re: Televize v iPhone

První vlaštovka:

Obrázek

Není to sice plnohodnotné vysílání, ale aspoň něco.
Obrázek
Mám iPhone 8. V rodině ještě další tři iPhone :-)
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
 
Příspěvky: 276
Registrován:
sob úno 16, 2008 3:38 pm
Bydliště: Karlovy Vary

Zedjunior | pát dub 18, 2008 6:08 pm

Re: Televize v iPhone

Hustý, ještě tu aplikaci trochu upravit aby na ní fungovali i jiné televize a bylo by to super! 8)

Dobrý postřeh chlape!
 

mkubista | pát dub 18, 2008 6:17 pm

Re: Televize v iPhone

Ja bych nijak nejasal:
1)Nevim kde chces vzit nejaky zdrojovy kod toho softu co jim to tam bezi na tom webu BBC
2)V podstate se jedna o obdobu Simplify protoze se taky jedna o streamovani jiz starsich ulozenych poradu a ne realtime.
 

Zedjunior | pát dub 18, 2008 6:30 pm

Re: Televize v iPhone

ad 1) to je pravda
ad 2) jestli je to tak, můžu si večer zapnout televizi, nahrát třeba zprávy, přidat je na server a hotovo.. :)
 

lubson | sob dub 19, 2008 11:43 pm

Re: Televize v iPhone

Po přečtení výše uvedených příspěvků by bylo asi vhodné vysvětlit a upřesnit některé nepřesnosti. Předně pokud mluvíme o tzv. streamovaném medialním formátu, např. streamovaném videu, jedná se o real-time video a to je něco zcela jiného něž např. video přehrávané z nějakého lokálního souboru nebo souboru sdíleného třeba vzdáleně po síti. Proto pokud mluvíte o živém streamovaném videu, určitě nemluvte o videu přehrávaného ze souborů s koncovkami .m4v , .mp4, .3gp, neboť toto jsou vždy a pouze záznamy (nahrávky), nikdy ne živé vysílání. Živé streamované video se přenáší např. protokolem rtsp://ipadresa:port/ a formátem např. .sdp nebo .smi, ale i v jiných protokolech a formátech (http:// ....asx, .asf) a celé řadě dalších. Pro uživatele Apple a iPhone je důležitý právě zmíněný rtsp:// protokol s formátem .sdp, neboť jej podporuje přímo aplikace a plug-in QuickTime v prostředí MacOS počítačů Apple. QuickTime najdeme i v iPhonu, díky kterému můžeme přehrávat videa, bohužel se však v současné době jedná o zřejmě "očesanou" verzi, která protokol rtsp:// zatím nepodporuje (aspoň se mi to tedy nepodařilo). To je jeden z důvodů, proč si nyní živé televizní vysílání pomocí QuickTime na iPhonu nepřehrajete. Kdo si chce vyzkoušet, přikládám několik odkazů na živé TV vysílání, které lze přehrát na počítači pomocí QuickTime, VLC nebo RealPlayeru (pomocí "Otevřít URL"), dále i pomocí Nokií N-kové řady např. NokiaN95, ale na iPhonu se to zatím nepovede:
rtsp://209.10.215.68/daily.sdp (Daily TV)
rtsp://58.185.24.133/live.sdp (Demo IP camera)
Pokud zapátráte, v čem vysílá třeba ČT24, Očko a některé jiné české TV, je to bohužel všechno buď .asx nebo .asf, který má k Apple daleko. Řešením je např. aplikace Flip4Mac, která v prostředí MacOS dovede zpřístupnit do QuickTimu i poslední zmíněné formáty a lze je pak přehrávat pomocí QuickTime. Problém je, že Flip4Mac je zatím napsaný pro počítače s MacOSX, pro iPhone dosud ale zatím není, takže si musíme asi ještě počkat. Očko lze přijímat pomocí url:
http://stream.idnes.cz/ocko-tv (Očko TV)
Pro uživateli "zedjunior" jenom upřesňuji, že nemožnost přehrání video-streamu není problém podpory či nepodpory Safari, ale zásuvného modulu QuickTime, případně jiného, pokud jej nějaká třetí strana rychle napíše a uvolní, předpokládám, že by to mohl být VLC nebo RealPlayer plug-in, neboť ten již v MacOSX existuje a funguje.
 

Zedjunior | sob dub 19, 2008 11:48 pm

Re: Televize v iPhone

Konečně mi někdo otevřel oči, děkuji! Adresy s protokolem rtsp:// a spolu s formátem .sdp jsem viděl, ale stále jsem měl oči zavřené a myslel jsem si, že správná volba je 3GP. Pokud je to tak, jak píšeš, pokusím se současný kód přepsat a najít nějaké další takové televize.

Ano to vím, v Safari se pustí QuickTime. Safari zpracuje jen ten kód a obrázky :)
 

lubson | ned dub 20, 2008 11:09 am

Re: Televize v iPhone

Jsem rád, že to byla pro vás nějaká užitečná informace. Ještě jsem se zapomněl zmínit, jak je to s videosoubory s koncovkou .mov : v tomto případě se nejedná přímo o videosoubor, ale kontajner, do může obsahovat různé video (např. MPEG-4) i audio (např. AAC) stopy a dokonce i hned několik současně. Navíc stopy nemusí být vždy jen data, ale můžou to být pouze odkazy v podobě linků. A tyto odkazy nemusí odkazovat přímo jen na videosoubory nebo autiosoubory, ale můžou to být dokazy právě i na ta streamovaná živá vysílání. Zda soubor (kontajner) .mov obsahuje přímo data nebo jen někam odkazuje (jde tedy o referenční soubor) se dá poznat jednoduše a nejrychleji podle velikosti tohoto souboru: pokud je jeho velikost menší jak 1kByte, jde pravděpodobně referenční soubor. Soubor .mov je důležitý zejména, pokud si chcete vložit nějaké živé streamované TV-vysílání např. do iTunesů), jiným způsobem to totiž vložit ani nejde. A nemusí to být jen TV-vysílání, můžou to být i např. všechny moderní zabezpečovaní IP kamery s podporou rtsp (např. VIVITEK řady 7000, ACTI atd.). Já mám takto nalinkované do iTunesů všechny své kamery doma, ve své firmě i kamery mých známých ze svého blízkého okolí ale i vzdálených částí světa. Až u iPhonu bude dořešena podpora rtsp:// protokolu, pak se k tomuto můžu vyjádřit podrobněji, zatím je to spíše informace v tomto fóru předčasná a užitečná jen pro ty, kdo používají iTunesy na PC nebo Macovi nebo pracují s IP kamerami a potřebují pomocí .mov snadněji na ně odkazovat.
 

kabic | ned dub 20, 2008 8:31 pm

Re: Televize v iPhone

lubson: rispekt!
 

Jorgas | pát pro 21, 2012 3:30 am

Re: Televize v iPhone

Hledam, co mi prehraje v iOS rtsp://neco.nekde/strim.sdp video stream?

Mimo buzzplayeru ktery se seka... Davejte tipy co bych mel vyzkouset

Stara Nokia to umi by default (RealPlayer vestaveny), a v iPhone zatim hledam hledam a nenachazim, diky za kazdy tip.




.
 

Uživatelský avatar rony | pát pro 21, 2012 7:47 am

Re: Televize v iPhone

problem so sekanim je problem v tom, ze softwarove dekodery videa vytazuju procesor. Volakedy bol na iPad VLC, potom bol kvoli autorom VLC stiahnuty a boli nejake spravy, ze by sa mal vratit.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Jorgas | pát pro 21, 2012 12:10 pm

Re: Televize v iPhone

ja si ale myslim, ze rtsp stream je klasicka mp4ka, takze by to klidne mohlo dekodovat bez problemu...

navic ten stream je 640x480, to snad 2-jadrovy procesor iutahne, spise je na draka buzzplayer, s nim byly vzdycky problemy...

ale do hodne kamerovych aplikaci prave nejde zadat ten suffix: strim.sdp, jde tam jen hostname, proto se vlastne ptam... (netcamviewer je mi na draka, protoze ten jen slajduje jpgcka a zvuk neumi, kamerou natacet sice umi, ale to je tak vsechno, nejsou to livedata ale jen jpgckova slideshow)
 

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Videa

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron