Opera Mini [App Store, zdarma]

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých aplikáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.

Uživatelský avatar 2L8 | pát dub 16, 2010 9:06 am

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

Na Opere sa tiez daju otvarat taby - na spodnej liste sa vyvolaju tie male okienka a postupne sa daju pridavat nove stranky, ktore sa nacitavaju na pozadi a staci uz len, aby uzivatel preklikaval medzi nimi. Tiez je to pohodlne :)
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7 iOS 13 bez JB, AirPods
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1716
Registrován:
pát říj 24, 2008 6:16 pm
Bydliště: NR

Uživatelský avatar Tea Racer | pát dub 16, 2010 11:04 am

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

2 Bohem: dam prst na odkaz a vyleze volna open in new tab. Ale mozna to je jen v placene verzi, kazdopadne to uvidis v apstore :) tohle umi i safari.
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...

Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 4024
Registrován:
pon bře 30, 2009 10:25 am
Bydliště: Tea-Earth.net

Uživatelský avatar P3TR05.99 | pát dub 16, 2010 4:15 pm

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

Neví nekdo jaký porty potrebuje socket pripojeni, abych mohl nastavit port forward jinak mi pouze funguje http (wifi)
Obrázek Apple iPhone 5s 16GB
Obrázek MacBook Pro Mid 2010
Obrázek P3TR05.99
Host
Host
 
Příspěvky: 60
Registrován:
ned led 17, 2010 7:31 pm

Uživatelský avatar bohem | pát dub 16, 2010 7:41 pm

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

Tea Racer: Děkuji, a potvrzuji, že to umí jenom pro verze (proto mi to nešlo.-) a umí opravdu načíst odkaz do nového tabu na pozadí -..tož jsem hned zakoupil a musím říct, že se v pro verzy Mercury chová jako "dospělý browser" - opravdu velké množství nastavení a možností je v pro verzy super - rozhodně necelé euro za něj nelituji. Je to dobře použitelné, ale přestože na compu takřka tl. zpět nepoužiji na IP v Opeře mi baví - škoda, že nemá Opera možnosti jaké nabízí Mercury.. - zatím má Opera s nezobrazením youtube videa i v celém korektním zobrazení stránek - fonty atd. co dohánět.. - no uvidíme jaké budou update.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 172
Registrován:
čtv led 01, 2009 9:31 pm
Bydliště: bohemie

Uživatelský avatar Tea Racer | pát dub 16, 2010 8:05 pm

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

2 Bohem: Ano kdo Mercury nezkusil tak nemůže hodnotit, je tam tolik vychytávek že si ho každý prizpůsobí a to jedno pivo obetuje každy :-)
Já serfuji jen v nem občas safari :-)
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...

Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 4024
Registrován:
pon bře 30, 2009 10:25 am
Bydliště: Tea-Earth.net

Uživatelský avatar Gekko gecko | ned dub 18, 2010 5:51 am

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

Zdravím iPhone 2G mám skoro čtrnáct dní (před asi rokem a pů jsem měl 3G) a na registraci na AppStore se teprve chystám,Opera Mini funguje v případě iPhone stejně jako na mobilech tedy že se data nejdříve zkomprimují na jejich serverech a pak posílejí zpět do zařízení?
Je patrné oproti defaultnímu safari zrychlení? Mám iPhone 2G a od O2 pouze pokrytí GPRS,díky.

EDIT:
Teď jsem si na AppStore v iTunes nechal poslat nové heslo/resetovat to původní které jsem zapoměl volbou "Forgotten pasword" chtělo to ID což jsem zadaů svůj e-mail....zatím nic nepřišlo.

EDIT2:
Takže AppStore účet mám již plně funkční,stáhnul jsem OPERu a paráda....stránky se při mém GPRS (Edge pokrytí O2 prakticky nemá a Wi-Fi zase nemám já...) se stránky načítají daleko svižněji než u defaultního safari,jedním slovem naprostá spokojenost :wink: :wink: :wink:
Troufám si dokonce tvrdit (znalci prominou...) že ač mám pouze iPhone 2G s datovými přenosy GPRS je prohlížení webových stránek díky opeře stejně rychlé jako v přípaě Safari na 3G/3GS iPhonech....to cachování přes servery opera je fakt znát a to samé platí při návratu na předchozí stránky který je oproti safari okamžitý...
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2
iPhoneHolik
iPhoneHolik
 
Příspěvky: 2221
Registrován:
pon zář 22, 2008 3:20 pm
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar Tea Racer | ned dub 18, 2010 10:34 am

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

Ano je to tak prvni se to načte pres servery Opery a pak se Ti to posle do IP. Ano proti safari to je po gprs tychlejsi, po wifi je opera značne pomalejsí. Jiné browsery co umi komprimace zejmena obrazku jsou jako Opera, já jsem bohužel také jen na O2 gprs a doma na wifi. Z diskuse vidiš snad už vše probrané. :-)
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...

Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 4024
Registrován:
pon bře 30, 2009 10:25 am
Bydliště: Tea-Earth.net

Uživatelský avatar Gekko gecko | ned dub 18, 2010 10:36 am

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

Jasně a díky za reakci,myslel jsem nejdřív že budu k Safari hledat další alternativu ale opera mě natolik vzala že se utrůnila na spodním docku HS místo safari které už nechci ani vidět. :P :wink:
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2
iPhoneHolik
iPhoneHolik
 
Příspěvky: 2221
Registrován:
pon zář 22, 2008 3:20 pm
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar 2L8 | stř dub 21, 2010 10:42 pm

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

Ja si budem asi teraz odporovat, ale budis. Po dlhsom vase kazdodenneho pouzivania Opery som si vsimol, ze akosi sa spomalila. Teda moze to byt aj individualne, ale tak sa mi zda. Dalsia vec je, ze chodim na jednu stranku, kde sutazim (kazdy den) a tiez sa tam nachadzaju online hry. Opera ich zvladne, ale tak sa mi zda, ze o nieco pomalsie ako Safari. Dalej mam niekedy problem s tapnutim na 1. krat na nejaky link. Sem tam musim aj viackrat, aby sa to konecne nacitalo.
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7 iOS 13 bez JB, AirPods
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1716
Registrován:
pát říj 24, 2008 6:16 pm
Bydliště: NR

byeen | čtv dub 22, 2010 11:34 am

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

jj, s tym tapnutim som mal problem aj ja :) Teraz mam vsak mercury pro a to je super :) Je o nieco rychlejsi ako safari,ale praca s nim je pre mna o dost rychlejsia ako na safari ci opere,skrz taby ako na stolnom PC resp. notebooku :)
MB Pro mid 2010 13" C2D 2.4 GHz, 8GB RAM
iPad Black Wifi, 3rd, 32GB
iPhone 5 white, 64GB
Sponzor 2014
Sponzor 2014
 
Příspěvky: 507
Registrován:
stř úno 24, 2010 9:32 pm

ls8 | pát dub 23, 2010 6:48 am

Tak to vypada, ze bublina jmenem Opera po iPhone splaskla. Opera je momentalne az na 49. miste mezi nejstahovanejsimi aplikacemi v App Store.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

Uživatelský avatar Levon | pát dub 23, 2010 3:36 pm

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

Protože už ji všichni stáhli :-)
Host
Host
 
Příspěvky: 149
Registrován:
úte úno 09, 2010 2:39 am
Bydliště: Tábor

Uživatelský avatar 2L8 | sob dub 24, 2010 1:24 pm

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

Presne tak! Veď ju už všetci postahovali a čakajú už len na update. Načo by ju stále sťahovali??
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7 iOS 13 bez JB, AirPods
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1716
Registrován:
pát říj 24, 2008 6:16 pm
Bydliště: NR

Uživatelský avatar Gekko gecko | ned dub 25, 2010 8:14 am

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

Operu pro iPhone používám něco přes týden a jsem maximálně spokojený,hlavně pokud jde o rychlost díky komprimaci dat přes servery....mám pouze 2G takže rychlost oproti defaultnímu Safari je výborná stejně jako možnosti nastavení browseru jako takového,které safari nemá prakticky žádné :wink:
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2
iPhoneHolik
iPhoneHolik
 
Příspěvky: 2221
Registrován:
pon zář 22, 2008 3:20 pm
Bydliště: Praha

ls8 | ned dub 25, 2010 8:30 am

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

2L8 píše:Presne tak! Veď ju už všetci postahovali a čakajú už len na update. Načo by ju stále sťahovali??


Právě že ne. Podle Opery měli za první den asi milion downloadů, pokud by v dalších dnech drželi alespoň polovinu tohoto skóre, dělalo by to za týden cca 4 miliony downloadů, pak nastal pád ve statistikách dolů. 4 miliony uživatelů to je ale jenom asi 5% majitelů iPhonů a iPodů Touch.
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

Uživatelský avatar Gekko gecko | ned dub 25, 2010 8:35 am

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

Prosím nevíš jde nastavit aby se Opera spouštěla jako defaultní browser? Když třeba otevřu poštu a je tam nějaký link na který kliknu a podobně,spustí to defaultně safari....v nastavení opera jsem nic podobného nenašel a v nastavení iPhone jako takovém také ne.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2
iPhoneHolik
iPhoneHolik
 
Příspěvky: 2221
Registrován:
pon zář 22, 2008 3:20 pm
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar dodulo | ned dub 25, 2010 8:39 am

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

to sa myslim, neda nastavit u ziadneho browsera pre iPhone, lebo by to Apple nedovolil
iPhone 6S gold 64GB iOS 9.3.5 - no jailbreak
iPhone 4S white 16GB iOS 7.1.2 - no jailbreak
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 2431
Registrován:
sob čer 28, 2008 1:29 pm
Bydliště: Žiaľ nad Hrobom

Uživatelský avatar Gekko gecko | ned dub 25, 2010 8:41 am

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

Díky že jsi mě v tom utvrdil....tvůrci opery by to do browseru/nastavení určitě dali ale potom by apple sotva povolil umístění na AppStore...odsunulo by to jejich safari na "vedlejší kolej" :wink:
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2
iPhoneHolik
iPhoneHolik
 
Příspěvky: 2221
Registrován:
pon zář 22, 2008 3:20 pm
Bydliště: Praha

rmi | ned dub 25, 2010 8:44 am

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

No ja osobne som stiahol a po par pokusoch o pouzitie odinstaloval a dostali odomna 1 bodik do ranku. Horsie fungujuci prehliadac som este nevidel. A to pouzivam silne slovo ze fungujuci. Ved to nevedelo ani korektne zobrazit 3/4 stranok ktore som v tom skusal.
Host
Host
 
Příspěvky: 35
Registrován:
úte zář 02, 2008 11:50 pm

McDog | ned dub 25, 2010 9:21 am

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

Gekko gecko píše:Díky že jsi mě v tom utvrdil....tvůrci opery by to do browseru/nastavení určitě dali ale potom by apple sotva povolil umístění na AppStore...odsunulo by to jejich safari na "vedlejší kolej" :wink:


Nemyslím.Ja mám Operu v iPhone,ale púšťam ju iba vtedy,keď sa chcem pobaviť nad tým ako to dokáže rozhádzať dáaku stránku. :mrgreen: :mrgreen:

Pre mňa je to maximálny nepodarok
 

Uživatelský avatar Tea Racer | ned dub 25, 2010 9:43 am

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

Ano je to haluz, parodie na pravou operu, co to je za prohližeč když nepřečte validni zdrojový kod? :lol:
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...

Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 4024
Registrován:
pon bře 30, 2009 10:25 am
Bydliště: Tea-Earth.net

Uživatelský avatar engel | ned dub 25, 2010 9:48 am

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

v Acid testu má 97/100 ... a mě jede vše ok tedy

EDIT: Safari má 95/100, i když tedy na Safari bylo vidět jak body postupujou a na Opeře se to rozházelo, tak možná, že to, když to jede přes jejich servery, nějak ovlivňuje výsledek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 277
Registrován:
stř črc 30, 2008 1:18 pm
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar Golf | ned dub 25, 2010 9:52 am

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

McDog > Pokud to rozhazuje stránku, tak máš v Opeře Mini zapnuté v nastaveních mobilní zobrazení (udělá to pouze jeden jediný dlouhatánský sloupeček), když ho ale vypneš (to mobilní zobrazení), uvidíš zjednodušeně to samé, co v Safari (pak stačí tapnutí na určitou část a nemusí se zoomovat jako jsi zvyklý, prostě jiný prohlížeč = jiné vlastnosti a ovládání, je otázka co komu vyhovuje)... Stále se to tu dává jako chyba nebo bug Opery Mini, ve skutečnosti je to ale naprostý záměr. Doposud to celá řada lidí nepochopila :idea:

Takže je to podle všeho asi velice vtipné, že ano? A nebo spíš neschopnost uživatele, vyberte si.

Na rychlé připojení Safari, na pomalé Opera Mini, nic víc od toho nečekejte, a než si tu budete "vylévat srdíčko nebo si dělat srandu", tak si zjistěte, co vlastně ve skutečnosti umí či neumí a neblbněte hlavu jiným...

Tea Racer > a víš o tom, že existuje Opera (což je na desktop nebo NB), pak Opera Mobile (ekvivalent Safari na iPhonu, není ale pro všechny platformy včetně iP, a tu by bylo možno teprve srovnávat přímo!), a pak podle tebe "haluz" Opera Mini? A funguje i na přístrojích bez OS, na malinkatých displayích, takže ten základ musí mít cca stejný, srovnáváš trabanta s mercedesem...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone X
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW4 44
Mac mini 2018
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1566
Registrován:
sob bře 21, 2009 10:47 pm
Bydliště: iPraha

Uživatelský avatar dodulo | ned dub 25, 2010 10:39 am

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

presne tak, plne suhlasim s Golfom, presne tak ja si osobne myslim, ze drviva vacsina uzivatelov co tu nadavaju nevedia co je to Opera MINI, to ze niekto niekedy pocul o dakom prehliadaci Opera a mozno ho uz niekedy aj dokonca videl pusteny na PC a teraz to ide porovnavat s Operou MINI na iPhone mi pride scestne

McDog: robil si ty dakedy webstranku? :roll: , to ze Opera Mini je len App a neni odolna voci nevedomosti uzivatelov je trosku na skodu, si ju najskor poriadne nastav a potom na nu mozes nadavat

90% co z vas tu nadava na Operu pre iPhone nevie vlastne co je to Opera a na akom principe funguje, pripadne nevie rozdiel medzi Operou a Operou Mini prip. Operou Mobile
iPhone 6S gold 64GB iOS 9.3.5 - no jailbreak
iPhone 4S white 16GB iOS 7.1.2 - no jailbreak
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 2431
Registrován:
sob čer 28, 2008 1:29 pm
Bydliště: Žiaľ nad Hrobom

McDog | ned dub 25, 2010 11:38 am

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

Citace smazána, ty, ty, ty, The Old Dog! Beavers.

Ono vies 80% ludi celkovo na iPhone nieje zvyknuta si nieco nastavovat dodatocne a este ked na to niesu upozorneny.Mne sa pri instalacii nezobrazilo ziadne:
"prepacte ale Opera mini pre iPhone je defaultne,tak debilne nastavena,ze to vyzera ako zly vtip.Prejdite si prosim iPhone fora a nastavte si ju s pomocou ostatnych userov"

Ci niekomu ano?V zivote som nemusel Safary a ani inu apps dako specialne nastavit aby sa spravne zobrazovala.Uz len toto je divne.Alebo mali dat k tomu daky navod pre debilov ako som ja
 

Uživatelský avatar Tea Racer | ned dub 25, 2010 12:04 pm

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

2 Golf: Není pravda, srovnavam operu mini treba s safari, je jasne že to nema vyhody desktop browser... Jen jsem chtel rict že do prestiže opery desktop pochopitelne mezi desktop browsery to nema ani náhodou. Aby jsi to opet neotočil jinak než jsem to psal. Nesrovnaval jsem operu mini a operu ale operu mini a safari v IP také ne safari desktop, ale všichni krom Tebe to pochopili :-)
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...

Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 4024
Registrován:
pon bře 30, 2009 10:25 am
Bydliště: Tea-Earth.net

Sk1X1 | ned dub 25, 2010 1:29 pm

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

Já třeba u každý aplikace nejdříve vlezu do nastavení a vše si nastavim podle svého a až pak zkoušim jak funguje... To, že je uživatel línej se do toho nastavení podívat, je jenom jeho problém... PS To políčko v nastavení je v Opeře Mini od nepaměti...
Host
Host
 
Příspěvky: 96
Registrován:
sob pro 05, 2009 9:00 pm

tor | ned dub 25, 2010 2:03 pm

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

to Golf, defaultne jsem nemel nastaveno mobilni zobrazeni, zrejme to tak nema nikdo.

1. Opera nema zoom, po kliknuti na odkaz se mi refreshne zobrazena stranka, to se mi stalo treba trikrat dnes, dvakrat mi dneska spadla, pak jsem ji zase podruhe odebral. Nesmyslne je potvrzovani nabizene adresy na dvakrat. Nemluvim o tom, ze se mi napriklad pdf otvira v Safari.

2. Spatne mi to zobrazilo web Apple, dnes jsem to zkousel asi dvakrat a 4 velke sede ctverce, drive to fungovalo. Donedavna se spatne zobrazovalo i [BULVAR: odkazujte na jiné zdroje], na Safari opet bez problemu.

3. Jejich politika se mi vubec nelibi. Si mysli, ze s ballot screen zbori Windows. Opera mini je na Androidu celkem fajn, ale na iPhone je to podes. Proste jit proti proudu s mini pismeny a nefunkcnim zoomem fakt neni cool. Koukam, ze jim i pekne klesa hodnoceni. A kdo haji takovou nedodelavku jako prvni verzi a ceka na update, tak se zrejme nedocka. Prvni reci o Opere se tady objevily nekdy po prodeji iPhone 3G, aspon myslim a casu na testovani meli celkem dost. Jo a na Macu uz pres mesic vidim 10.5 available shortly, komedianti. Kazdemu se holt libi neco jineho, chapu, ale presne takovato spolecnost je mi proti srsti. :-)

4. To, ze na platforme, ktera zpusobila revoluci po dvou letech neco nedotahnu a skryju to za nazev Mini, ok. Ale nabidli to co nabidli a tak na srovnani mame pravo. Nejhorsi prohlizec, ktery jsem dosud stahl a mel jsem jich uz kolem desitky!
Naposledy upravil tor dne úte dub 27, 2010 2:01 pm, celkově upraveno 1
 

Uživatelský avatar 2L8 | ned dub 25, 2010 6:54 pm

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

ls8: tak to potom teda bude pravda, ale asi preto to utichlo, lebo ti co to tahali, tak "nablaznili" ostatnych, ze toto tam je a toto zle, tak ich odradili. Ale ved vyjde hadam nova aktulizacia coskoro .. :)

Gekko gecko: ano Opera sa da nastavit ako defaulny prehliadac: viewtopic.php?f=69&t=27933

Golf a dodulo: uplne suhlasim.
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7 iOS 13 bez JB, AirPods
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1716
Registrován:
pát říj 24, 2008 6:16 pm
Bydliště: NR

Uživatelský avatar Golf | ned dub 25, 2010 9:03 pm

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

No to mě mohlo napadnout, píchnul jsem do vosího hnízda? Ti spokojení se většinou nezvou, ti nespokojení se zase většinou ozvou, bohužel naprostá většina z nich ale v tomto případě vůbec nic nepochopila nebo nechce chápat a "zakopali se"(a pokud se schovávají za to ?viděl jsem jí jinde? znamená opravdu doslova a do písmene že jí jenom viděl, pokud už vůbec). Kdo Operu Mini opravdu zná a používal jí např. před pěti/šesti lety, tak může být maximálně trochu zklamaný, ale to je tak všechno. A kdo si myslel, že Opera Mini je schopná nahradit vestavěné Safari, tak je doslova a do písmene hlupák a opravdu jí tak maximálně někde ?viděl? (čímž se ale zároveň tímto omlouvám těm, které OM oslovila i jako hlavní prohlížeč :oops: nic neobvyklého i jinde), je zblbnutý určitou gloriolou, která kolem ní tak trochu byla. Ale budiž i těmto jedicům útěchou skutečnost, že se nechal zblbnout i nejeden celkem renomovaný web o iP :wink:

Už mě ale vůbec nebaví ?házení hrachu na zeď?, nebo spíš ?házení perel sviním? (pro ty míň chápavý, je to jenom staré české přísloví, a pokud to někdo vezme osobně, tak je to v plné míře jenom a pouze jeho problém ? ale vzhledem k celé řadě příspěvků bych se už ničemu nedivil ? a nehodlám na to jakkoliv dál reagovat!)

Ale k věci, kolik z vás o Opeře Mini vůbec ví něco o její existenici dávno před vlastní existencí iPhone? Asi opravdu málokdo, tudíž mi přijde naprosto úsměvné se ohánět tím, na co jsou zvyklí z iPhone. Proč by se tedy měla vůbec Opera Mini přizpůsobovat přes podstatně delší historii zvyklostem na iPhone? Nevidím jediný důvod (svého času byla OM zase revolucí v mobilních prohlížečích, pokud to pan tor neví :idea: ). Je to pouze další alternativa k Safari za jiných podmínek připojení na net a kdo čekal něco jiného je to, co jsem tu už psal. A s touhle vizí do toho Opera šla, nic víc, nic míň, pokud uživatele osloví i jinak, jeho volba. Ono o tom všem negativním o OM tady svědčí jenom to opakované ?Opera? a nevědomost o verzích a rozdílech, jako je Mobile ? Mini ? plná verze, takže běžte do háje (než jsem to tu zmínil, tak to nikdo ze stěžovatelů ani nevěděl, ani ti co jí ?viděli?)? A sáhněte si do vlastního svědomí, nebo spíš skutečných vědomostí o existenci stavu a historie?

Hodně dávno před iPhone se OM používala a dodnes i používá na nedotykových displayích o rozlišení 170 x 200 v systémech bez jakéhokliv OS, a hlavně funguje (i pro kdejaký mobil od Nokie přes Samsungy až po kdejakou jinou značku ? koukněte se sami tady - a to ještě není rozdělené podle typů a modelů těch značek!!!, pro co všecho je možno jí použít, možná budete sami v údivu), a nejenom tím si získala neobyčejnou oblíbenost, i přes řadu omezení z ní vychází i verze pro dotykové displaye, proto má celou řadu podle kdekoho zde chyb, nebo spíš vlastností (místo i klasického zobrazení překonvertování do dlouhé ?nudle?, která zákonitě vypadá jinak než normální zobrazení), které jí kdejaký trouba stále dokola tady vyčítá. Takže tohle není můj názor, to je holá skutečnost a vaše nářky a nebo vtipy jsou ubohé? Z tohohle pohledu mi přijde krátkozraký názor, jak si mohl dovolit někdo dát do oběhu na iP browser, ve ketrém existuje něco jako možnosti nastavení. Neskutečně ubohá stížnost na to, že ho nikdo nevaroval nebo neupozornil (vrať se do hrobu ? slovy klasika), větší blbost jsem snad neslyšel. Pro ty naopak ?dalekozraké? a schopné tuto naprosto samostatnou kategorii prohlížečů srovnávat s kdečím jiným a dát mi nálepku toho, ?co to nepochopil?, přeci jen se v tomto ranku pohybuji o něco déle a na rozdíl od nich vnímám a vím, máte neskutečnou smůlu :!: , a to není můj názor ale neoddiskutovatelný fakt a realita daná současností a minulostí!

To, že je OM pro iP jaká je (a že je cca stejná jako na zařízeních v počtech řádově v několika set!!!, +- stejná funkčnost i na zařízeních s OS a dotykovými obrazovkami), je mimo jiné dané i podmínkami Apple, a je tak trochu zázrak, že vůbec tohle prošlo (a je otázkou co je a co není dáno ve vlastnostech podmínkami toho, aby se vůbec do AppStore dostala), nejsem ani její bezmezný zastánce a nebo odpůrce, jsem pouze a jedině realista (jsou i chybičky, které registruji, mimo jiné ten zoom je kolikrát opravdu malý, už jsem i zmiňoval), ale tady jí vyčítané vlastnosti jsou realita a nejsou chybou (viz skoro na každá straně zmiňované rozhození stránek a upozornění na možnosti nastavení svědčí pouze a jedině o jenom, že skoro nikdo nečte a nebo neumí číst a vnímat :evil: ).

Mimo jiné, všimli jste si vůbec toho, že je grátis :?:

Kdo chce, ať OM používá za specifických okolností třeba jako já, komu vyhovuje i jinak tak je to pouze a jenom jeho volba, koho irituje tak má možnost jí smazat a nepoužívat a je to také jeho volba? Z toho všeho, co jsem tu napsal mi přijdou minimálně dvě stránky tady naprosto zcestné a k ničemu, já se tady jako už v druhém vláknu nadále dobrovolně vzdávám účasti a jakýchkoliv dalších příspěvků (a nejraději bych přidal i vtip s velice příznačným textem jako v tom prvním) pro naprostou zbytečnost a marnost existujícího tématu? Pokračujte v nesmyslech a dezinformacích ostatních, už se toho opravdu nemíním dál účastnit jakoukoliv formou...

McDog > návod pro debily existuje :!: a je to tady i zmíněno (od dodula), chce to jenom číst? A Safari je s měkkým, a určitě v jakémkoliv jazyce :P ?
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone X
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW4 44
Mac mini 2018
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1566
Registrován:
sob bře 21, 2009 10:47 pm
Bydliště: iPraha

tor | úte dub 27, 2010 2:41 pm

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

to Golf: Ver mi, ze nez jsem napsal to co jsem napsal precetl jsem si o Mini a Mobile na Wiki...

Mozna ty jsi nepochopil, ze vlastnis (jestli ho teda mas) iPhone a ne nejaky Symbian ci WM, ze je rok 2010, mame multi-touch a rozliseni minimalne dvojnasobne nez jsi uvedl, se probud prosimte. :-) Minulost vubec neresim, nezajima me, kde byla Mini pred x lety. Oni prece meli moznost vyuzit ty fce dnes! Jasny dukaz - jine prohlizece v App Store, a nerikej mi, ze pouzitim multi-touch a lepsim formatovanim pisma, zobrazovanim by porusili podminky Apple. Neni platforma jako platforma a snaha o zachovani jednolitosti neni v dnesni dobe a v takovemto pripade na miste - iPhone, Symbian, WM, BlackBerry OS, Android, kazde je uplne nekde jinde. Nebudu tady ani resit Mini ci Mobile, k Safari je to proste daleko, kdyz tvrdis opak, meli vydat Mobile s funkcema, ktere by jim povolili.

To cloveku musi trknout do hlavy, kdyz beta na 1.6 HTC Dream bezi korektne a lepe nez Opera na iPhone OS. Opera mohla nahradit Safari! Dokazali to ostatni viz. Mercury.

Dva duvody proc to v App Store povolili:

1. Je to nepouzitelne, neni to konkurent Safari a ani ja to nepovazuju za alternativu k Safari. To si radsi na ty data pockam i pres GPRS. :-)
2. Nechteli soud, protoze kde se Opera nedokaze prosadit sama, tam strci pravnika.
 

McDog | úte dub 27, 2010 4:50 pm

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

No dnes som potreboval kuknut spoje na cp.sk.Operu už ja debil mám nastavení ale sakra prečo keď som vpisal niečo do prvého políciKa tak do ostatných to už nešlo vpisat ostatne údaje?Ja som veľmi chapajuci a trpezlivy.Ale keď daco nejde ako má tak nejde ako má.
A na SafarY to určite nemá.To Y tam píšem naschval pre teba a bea sorry za citaciu.Niekedy sa proste nechám uniesť ako s tým SafarY:)

Nejak tvoji narazku SafarY nechapu 8) vzdyt se to pise Safari tak o co go?? :lol: tvosi
 

Uživatelský avatar dodulo | úte dub 27, 2010 5:52 pm

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

tak ja uz neviem :roll:

Obrázek
iPhone 6S gold 64GB iOS 9.3.5 - no jailbreak
iPhone 4S white 16GB iOS 7.1.2 - no jailbreak
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 2431
Registrován:
sob čer 28, 2008 1:29 pm
Bydliště: Žiaľ nad Hrobom

McDog | úte dub 27, 2010 6:27 pm

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

Ok len mne to naozaj nejde.Teraz mi to raz išlo a zas nie.Proste som preklikol z jedného polícia do druhého a nejde to.neviem no.Asi mám krive prsty či čo
 

Uživatelský avatar burr0head | úte dub 27, 2010 6:52 pm

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

Docela jsem se pobavil, kdyz jsem procetl , co tady pisete..Me OM vyhovuje jak svoji rychlosti, tak i proto, ze Operu na PC pouzivam vlastne uz od zacatku, kdy vubec vysla..Zkousel jsem na PC i Safari (applisti prominou), no proste to neni to prave orechove..pokud vim, tak Safari se nikdy na PC nechytlo, ackoliv se o to pokouselo..iPhone je hodne specificka masinka, tam ma Safari svoji jednoduchosti opodstatneni, no nicmene si myslim , ze Opera ho plne nahradi, a predci.. zkousel jsem spoustet oba prohlizece a muj ciste subjektivni dojem je , ze Opera je radove rychlejsi, nez Safari..A myslim, ze ty co proti ni ted broji, tak vubec nevedi o cem mluvi..Ale to uz je jejich vec, kazdy mame radi to svoje a na Operu Mini jsem se tesil a nejsem zklaman.. Mouchy samozrejme ma, ale ktery soft na iP ho nema? Vse se da vychytat...
iPhone 4S iOS 7 ,Vodafoun
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 405
Registrován:
stř lis 21, 2007 10:33 am
Bydliště: Praha

Sk1X1 | úte dub 27, 2010 7:57 pm

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

Nejdřív bych si tedy zkontroloval pokud neni chyba jen u mě, McDog a pak si teprve stěžoval...

PS Mercury nemá na to aby nahradil Safari, má sice dost funkcí, ale taky má dost chyb...
Host
Host
 
Příspěvky: 96
Registrován:
sob pro 05, 2009 9:00 pm

Crozz | stř dub 28, 2010 10:45 am

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

já sem s operou mini spokojený, používám už jenom ji v ipodu :-)
Host
Host
 
Příspěvky: 19
Registrován:
sob led 30, 2010 9:25 pm

McDog | stř dub 28, 2010 11:42 am

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

Sk1X1 píše:Nejdřív bych si tedy zkontroloval pokud neni chyba jen u mě, McDog a pak si teprve stěžoval...

PS Mercury nemá na to aby nahradil Safari, má sice dost funkcí, ale taky má dost chyb...


Jaaaaaaj vsak ano....este ju mam 10x reinstalnut a potom 8 x urobit restore bez obnovy a co este?Jednoducho neni normalne,aby mi to totok robilo sakra...kaslem na nu.Ide prec s iPhonu.Na pc je celkom super ale v iP nanic (pre mna)
 

rmi | stř dub 28, 2010 12:22 pm

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

Nemam nic proti proti opere mini, pouzival som ju na 2 symbianoch a predtym na inom telefone len v jave... Ale na iphone je to fakt prepadak. Ak ma fungovat tak isto ako pred piatimi rokmi na nejakom trapnom telefoniku co ledva javu zvlada, nechapem naco to vobec vydavali. Zbytocna praca, a aj to tak dopadne. Mozno par zarytych fanusikov si ju necha uz len z principu. A inak ako prisla, tak aj odide. Lebo nema ludom co ponuknut. A aj to minimum kde by mohla vyniknut (rychlost) znicili defaultnym nastavenim zobrazenia. (ako vobec nechapem naco je vobec komu taky rezim na iphone)

Vobec si neuvedomili ze su len jedna zo statisicov aplikacii a ked nebude fungovat tak, ze hned po instalacii cloveka ohuri, ludia ju proste bez mihnutia oka zmazu a idu dalej. Taka je proste politika na iphone a mozete si vraviet co chcete.
Host
Host
 
Příspěvky: 35
Registrován:
úte zář 02, 2008 11:50 pm

fofo | čtv dub 29, 2010 7:03 am

Re: Opera Mini [App Store, zdarma]

Čus, pro ty kteří si toho nevšimli, tak dnes vyběhla první aktualizace.
 

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required
PředchozíDalší

Zpět na Aplikace pro iPhone

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron