E-cigarety

vše co vás napadne

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Uživatelský avatar cuting | stř bře 04, 2015 8:33 pm

E-cigarety

Všechno ostatní-tak to možná patří sem :) Ano, jsem "smradlavý kuřák", ale nesnažím se s tím přestat. Chutná mi to a jsem "závislák" a vyhovuje mi to. Ale protože nechci obtěžovat okolí, chci trochu pomoci svému zdraví od dehtu a spalin z papírků a z tabáku a také se mi nechce krmit státní kasu nehoráznými spotřebními daněmi , zkusil jsem si koupit elektronickou cigaretu. Nebudu uvádět značku, to by byla reklama a tu dělat nikomu nehodlám, ale je to dražší a údajně kvalitnější výrobek . A docela mile mne překvapilo, že to skutečně "funguje" . Koupil jsem si k nim náplň s chutí amerického tabáku a skutečně to chutná, jako dobrá cigareta. A nesmrdí to. A co mne po týdnu také potěšilo, že jsem neměl díky tomu doposud potřebu si koupit klasické cigarety . Tato e-cigareta mi dává stejně příjemný pocit a chuť, jako klasická a dokonce ji ani nepotřebuji kouřit tak často, jako dříve klasické cigarety. Těch jsem udělal dříve 25-30 denně, e-cigaretu si "zapálím" tak 10-15 x za den a jsem spokojený. Až mne to samotného docela mile překvapuje. :)

A co vy ? Jaké máte kdo zkušenosti ? Reakce militantních nekuřáků prosím omezte, my "smradlaví" kuřáci všichni dobře známe všechna negativa i rizika tohoto zlozvyku . :)
 Apple hračky 
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 2259
Registrován:
úte čer 07, 2011 8:45 pm
Bydliště: Praha

Clon | stř bře 04, 2015 8:50 pm

Re: E-cigarety

Jsem taky zavislak a vsechno stejne jako ty. Akorat tu e-cigaretu jsem ja osobne zkousel kdysi - odsroubovaval se a vymenoval se cely "filtr" s naplni. Vydalo to teoreticky asi za 12 - 15 cigaret a nova stala 57 Kc (Sparty tehdy staly kolem 70). Vzdal jsem to z toho duvodu, ze jsem nevidel zadny ekonomicky prinos.
Jinak znam nekolik dlouholetych kuraku, kteri presli na E, ale nekteri se treba po dvou letech vratili na klasiku.
Takze ti preji, aby ti to vydrzelo co nejdyl.
A pamatuj! Normalni je nekourit! Ode me to fakt sedi ! :-) :-)
PS: to mas tu sklenenou klasiku asi ze?
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2670
Registrován:
stř črc 11, 2012 4:29 pm

Uživatelský avatar rony | stř bře 04, 2015 8:51 pm

Re: E-cigarety

Zaciatocnici s inhalatormi zacinaju s tabakovymi prichutami, casom pridu na to, ze tie ostatne su lepsie.

Vyvoj ide pomerne rychlo, co bolo "najlepsie" pred rokom dnes uz znie smiesne (nastokavacie zasobniky na defakto par kvapiek liquidu.

Pre mna osobne je inhalator oklamanie sameho seba - obratom som prestal palit papier ale nemyslel som si, ze by som to zvladol bez nahrady.

Co ma dost mrzi je pristup okolia, ktore trpi predsudkami a chape inhalatory len ako bateriou pohanane spalovanie tabatu, co je nezmysel a princip funkcnosti inhalatorov je prakticky diametralne odlisny od spalovania tabaku v papieri. Malokto totiz chape, ze to 'zlo' z cigariet vyplyva z procesu spalovania (cize aj tlejuce vonne tycinky maju podobny ucinok - teda pokial by ich dym niekto vtahoval do pluc).

Prakticky pre zaujemcov mam vzdy len jedinu radu: inhalator je zlozitejsi na prevadzku ako puhe vytiahnutie cigarety. Naopak je prevadzka znacne lacnejsia (prepocitaval som to so vsetkym, co slo zapocitat do moznych nakladov).

Nemam problem odporucat konkretne riesenia, pretoze inhalatory su viacmenej skladacka a da sa priebezne vyskladat dobry stroj. Posledne odporucanie: dve baterky, priebezne jedna vzdy nabita v zalohe.

Osobny postoj: jeden den som dostal sadu, druhy den vyskusal skusmo papier, moc nechutil, na treti den som znovu skusil papier, hodne mi nechutil a odvtedy som uz papier neskusal. Je to uz myslim dva roky. Dalsi plan je mixovanie liquidu do placeba.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar cuting | stř bře 04, 2015 9:10 pm

Re: E-cigarety

Jsem naprostý začátečník, neorientuji se v tom prakticky vůbec, ale investice je skutečně minimální. Za samotnou cigaretu, vlastně dvě, které jsou v balení, jsem dal 1200 korun, baterie je nabíjecí, spalovací hlava je cca za stovku a vydrží údajně měsíc (uvidím) a náplň 30 ml , která vydá za cca 30 krabiček je za 240 korun. To je cca 8 -10 korun za "krabičku". Při dnešních cenách 80 korun a více za škatulku běžných cigaret je to směšná částka. A "požitek" je srovnatelný, možná lepší. Zkusil jsem stejně, jako Rony teď před chvílí klasickou a nechutnala mi ani maličko. A smrděla. Típnul jsem ji :) Myslím, že si zvyknu velmi brzy a že tím ušetřím nejenom poměrně dost peněz ale i své , dnes již černé plíce.
 Apple hračky 
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 2259
Registrován:
úte čer 07, 2011 8:45 pm
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar Metalgirl | stř bře 04, 2015 9:34 pm

Re: E-cigarety

Cca 2,5 roku štastná s ecigem a denně prokouřím tak 8 kč oproti 80. :) Nemluvím o tom, kolik bych těch klasických vykouřila při daném tempu, kterém jsem kouřila předtím. Za 972 dní jsem nevykouřila 24 300 cigaret (mám na to kalkulátor). To je panečku číslo. Jo a míchané náplně vyjdou ještě levněji, jak ty kupované za 30 ml 240 Kč je hrozně vysoká částka, mě 30 ml výjde na 45 Kč.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

Uživatelský avatar mike-biker | stř bře 04, 2015 9:49 pm

Re: E-cigarety

Co jsem přestal 27.5.2003 kouřit, tak jsem ušetřil 300.000 Kč a zřejmě i své zdraví. To je docela dobrý kšeft, zvlášť když většina lidí platí tyto sumy za to, že si zdraví s odpuštěním zkurví.
Hodně mi pomohly inhalační špičky a samozřejmě jsem se patřičně za nekouření odměňoval.
Kromě toho jsem si dokazoval, že nejsem taková "sra.ka" a prostě to dám.
Pomohlo to. Elektronické cigarety tenkrát nebyly a všem co chtějí přestat kouřit moc držím palce. Je to jen a jen v hlavě! :)
iPhone 11 Pro Max Space Grey
iPhone 6 16GB Silver as reserve
MacBook Pro Retina 15" Mid 2014, i7 4x2,5GHz 16GB RAM 256GB SSD + 256GB Jet Drive.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3352
Registrován:
ned říj 09, 2011 12:39 pm
Bydliště: Jesenice

Uživatelský avatar cuting | stř bře 04, 2015 9:51 pm

Re: E-cigarety

Metalgirl - Tak to si nechám rád poradit, jak na ty míchané náplně. To mne pak "škatulka" vyjde ještě o dost levněji. :)

Mike - jo, mám kamarádku, ta dala průměrně 40 denně a přestala ze dne na den asi před pěti lety. A konkrétně u ní bych nikdy nevěřil, že to dá. Dává si dodnes stovku denně do kasičky a pár stovek tisíc už má. Prý na nové auto, které si před tím nikdy nekoupila, vždy měla nějaké ojeté... Což nekomentuji, nové auto jsou podle mne doslova vyhozené peníze. Ale to je její věc. Ať si koupí za ušetřené oeníze, ci chce, hlavně ušetřila své plíce od mazlavého dehtu....Tato cesta přes e-cigarety se mi jeví, jako lépe schůdná. Svou oblíbenou dávku nikotinu dostanu, zbavím se spalin a dehtu a ještě ušetřím, v mém případě na pěknou dovolenou. Dlouhá léta plánuji Norsko :)
 Apple hračky 
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 2259
Registrován:
úte čer 07, 2011 8:45 pm
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar rony | stř bře 04, 2015 10:33 pm

Re: E-cigarety

Naklady su realne cca taketo:

1. baterka vydrzi pol roka, v najlepsom rok, jedna bateria cca 20 eur, prva sada baterii mi vydrzala najlepsie, teraz nemam stastie, jednu som reklamoval lebo bola blba, dalsie modely su dementne a zdanlivo mi nevydrzia tolko co tie prve (tie v pohode dva dni jedna)
2. zasobnik (BCC MINI) okolo 10 eur, je z plastu, srobuje sa, uz mam druhy, proste obcas ho znicis
3. zhaviaca hlava, povedzme, ze 2,5 eur, mesiac je privela, niektore mi vydrzia tyzden, niektore dva, zalezi kde a ake kupujem, neda sa to rozoznat
4. 30ml napln liquidu je z toho zrejme najlacnejsia, asi 10 eur, vydrz povedzme na mesiac, mozno trosku dlhsie
5. nabijacka a kablik mam pocit, ze 15-20 eur. jednorazovy nakup, vsetko ostatne sa spotrebuva, pre komfort kupis este jeden kablik

Za vyrazne negativa povazujem hlavne manipulaciu s liquidom a potom hlavne dojazd zhaviacej hlavy - nevies kedy presne ju vymenit, nerovnomernost zhavenia (obcas prepaluje, obcas nedostava). Vela ludi odradi hlavne zle zvoleny liquid a tendencia to brat ako cigarety, niektori popisovali, ze inhalovali nepretrzite hodinu, co je dost zle - ja zachovavam ritualy takze mam vypocitany cas inhalovania.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar cuting | stř bře 04, 2015 10:45 pm

Re: E-cigarety

Teď jsem trošku studoval míchání vlastních náplní, ale to má myslím ještě hodně času. Mám teď dvě e-cigarety, jednu stále nabitou v kapse saka, druhou v záloze. Možná časem pořídím ještě jednu na doma do rezervy a nebo dám někomu tip na dárek :) Ty žhavící hlavy mám původní, uvidím , jak dlouho vydrží. No a až získám více zkušeností, zkusím si něco sám namíchat. Suroviny jsou dobře dostupné.
Jinak s tím časem kouření - také se snažím dodržovat cca stejné doby, ale zatím mi stačili i kratší časy, než u klasických cigaret . Cca 3-4 minuty a mám dost. Párkrát se "nakopnu" , vychutnám a vypnu. A za hodinku zas.
 Apple hračky 
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 2259
Registrován:
úte čer 07, 2011 8:45 pm
Bydliště: Praha

Onygzzer | stř bře 04, 2015 10:53 pm

Re: E-cigarety

Já přešel před cca 3mi lety na E (po asi 15ti letech smradů). Moc mě to chytlo a prakticky okamžitě jsem vysadil klasický cigára. Éčka jsem kouřil rok a něco a pak jsem přestal úplně. Bohužel mi to vydrželo "jen" asi dva roky a já zase bohužel před časem kouřit. Cena za cíga je ale fakt neůnosná, takže se chystám opět přejít na Éčka. Jen mi tam pořád jaksi hraje ta otázka dlouhodobého dopadu na zdraví. Přece jen je to mladý produkt a mám trocho obavu, aby to ve výsledku nebylo škodlovější jak klasiky - člověk nikdy neví co do těch liquidů serou :-(
Historie: iP2G, iP3G, iP3GS, iP4, iP5, iP7.....
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
 
Příspěvky: 524
Registrován:
sob led 10, 2009 3:48 pm

Uživatelský avatar rony | stř bře 04, 2015 11:18 pm

Re: E-cigarety

ja si na to poviem toto: vsetkomje o davke, nielen o latke.

no a o latke v splodinach z papierovych uz nam kazdy popisal dost, je relativne dost dovodov skusit ich vysadit.

no a ptom zakladny bod, ze skodia spaliny.

zlozenie liquidov je otazka, no daju sa dohladat zakladne zlozky. ta hlavna je zakladna zlozka olejcekov pre deti :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar cuting | stř bře 04, 2015 11:45 pm

Re: E-cigarety

No, co jsem zatím nastudoval, tak u namíchaných náplní toho až tolik nebude i když je pravdou, že je to skutečně poměrně "neznámá voda" . A u doma míchaných náplní je asi nejnebezpečnější čistý nikotin. Překvapuje mne, že je tak snadno dostupný, je to jeden z nejsilnějších jedů a předávkování a nebo třeba jen potřísnění kůže na rukách je doslova a do písmene o hubu... Proto zatím zůstanu u těch namíchaných náplní.
 Apple hračky 
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 2259
Registrován:
úte čer 07, 2011 8:45 pm
Bydliště: Praha

Killingman | čtv bře 05, 2015 11:44 am

Re: E-cigarety

Jéžiš, nic na tom není - viz třeba e-cigaretafans.eu

200ml 38mg nikotinové báze koupíš za 700 Kč.
1l PG - 100 Kč
1l VG - 100 Kč

Za 900kč máš 800ml základní báze, cca 9mg/ml a to ti ještě PG i VG zbydou na příště (dává se třeba 70% PG a 30% VG :-). Za 100 Kč koupíš příchuť kterou si dokapeš... Vše je popsáno a zdokumentováno. Funguje to.
Mě kupovaný liquidy nechutnaly ať to bylo Premium a nebo Dekang. Tohle co si udělám mi chutná. A když ne tak doředíš a dokapeš něčím dalším. Vyhulit se to dá.
Jo a ještě k té spotřebě liquidu - záleží hodně z čeho to taháš. Z nějakýho starýho knoťáku co nehulí a bude smrdět těch 5ml/den asi nedáš, ale já mám cca 5-20ml/den podle toho, jestli jdu do hospody a nebo ne :-D
Smradlavky jsem už vypustil takřka úplně, ani mi moc nechutnají. OBČAS když mě někdo vytočí v práci, tak si zakouřit dolů dojdu, ale to je tak 1x týdně
iPhone 6s gold and iPad AIR2 gold and MacBook Pro 13" early 2015 :-)

Když už musím mít mobil, tak ať je to iPhone...
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 229
Registrován:
stř úno 13, 2008 7:36 am

Uživatelský avatar Metalgirl | čtv bře 05, 2015 6:05 pm

Re: E-cigarety

1. gripy a lepší baterie 18650 vydrží déle a taky mají větší kapacitu
2. místo plastového clearomizeru pořiď skleněný, ten vydrží do té doby, než ho pořádně rozflákáš o zem, ecigo mi spadlo na beton x krát, podařilo se mi zatím rozflákat pouze jedno sklo, navíc kdyby se to stalo znova, mám doma náhradní skla, dají se v pohodě nahradit
3. žhavičky si motám doma sama, cena knotů a odporových drátů je směšná a taková domácí motávka mi vydrží 3-4 týdny, jela by i déle, ale jak už to méně tahá, tak mě to po 4 týdnech přestane bavit a namotám novou, práce cca na 5 minut
4. míchám si sama, cena o mnoho nižší, než u kupovaných
5. nabíječku mám na 18650 baterky, vydrží mnohem víc, než ty směšné ego nabíječky
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

Clon | čtv bře 05, 2015 6:36 pm

Re: E-cigarety

Metalgirl: Prosím tě, mohla by jsi mi třeba i do SZ (pokud tady nechceš dělat reklamu) sepsat, co konkrétně, kterou značku, co, kde, jak, nebo aspoň nějaké odkazy? Byl by ti docela vděčný, protože se neorientuju a silně uvažuju o přechodu na elektriku. Předem díky moc!
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2670
Registrován:
stř črc 11, 2012 4:29 pm

Uživatelský avatar cuting | čtv bře 05, 2015 7:08 pm

Re: E-cigarety

Připojuji se k prosbě Clona. Kdyby jsi psala SZ , dej mne prosím do kopie. :) I když to možná ocení i více lidí. Proto jsem zde založil toto vlákno, aby se zkušení podělili s nezkušenými. :)
 Apple hračky 
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 2259
Registrován:
úte čer 07, 2011 8:45 pm
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar Metalgirl | čtv bře 05, 2015 7:59 pm

Re: E-cigarety

Ne že bych se nechtěla podělit, ale ono je ošemetné takto radit. Na všechno si musíte časem přijít sami a zjistit sami, co vám nejvíce bude vyhovovat. Každému totiž sedne něco jiného a tady nemá smysl následovat někoho, jelikož každý má jiné potřeby. Já si svoji cestu taky našla sama. Všechno je o praxi a hlavně ochotě zkoušet nové věci a trošku do toho zainvestovat, než se to všechno poladí ku spokojenosti. Taky jsem začínala na klasických ego sadách s C4 clearem, pak přešla na Vision Clear, na Vivi novu, na eVic grip a nakonec jsem skončila na Kanger Aerotanku a BEC PRO gripu od SMOKu. :) Je tu jedno české forum o vapingu, hodně velké, na něm pochytíte hodně věcí. Dejte si hledat ecf forum. :) Někteří jdou ještě dál, nežli já a používají tzv. RDA, RBA systémy, kapací systémy a mechanické gripy, motají spirálky s biovatou atd. Tuto cestu jsem nenásledovala, jelikož nejsem takový kutil a fajnšmekr jako někteří. Mě stačí trošku více té páry (jak nezahulím pokoj, není to wono :D ), namotat si spirálku, namíchat si náplň, není na tom nic složitého, no a jsem spokojená jak blecha. Vše pochytíte na daném foru. :)
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

Uživatelský avatar cuting | čtv bře 05, 2015 9:29 pm

Re: E-cigarety

Metalgirl - Díky za nasměrování, to fórum je skutečně hodně široké. Skoro jako toto. :) Ale přes víkend budu rád studovat. Také mi jde jako tobě o to, aby bylo hodně "kouře". Sice s novou cigaretou, kterou jsem koupil je ho poměrně dost, ale když ho bude ještě maličko víc, tak budu rád. Potřebuji při šluku pořádný "kopanec". Pak těch šluků není ani tolik potřeba, jako u klasické cigarety. Právě pro ty "kopance" jsem měl nejraději Gitanesky, ale ty jsou dnes už jen v Rakousku a za 5,5 eura. A to už je i na mne hodně.
Ale možná tě přecejen někdy poprosím o návod na míchání tvé směsi. Jestli není "tajná"
Jasně, chápu, že každý má své chutě a nároky, ale každá zkušenost zkušených je dobrá. :)
 Apple hračky 
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 2259
Registrován:
úte čer 07, 2011 8:45 pm
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar mike-biker | čtv bře 05, 2015 10:33 pm

Re: E-cigarety

Helejte a není lepší přestat úplně? :D
Když tady čtu o tý alchymii, tak bych raději kouřil normální cigára, než se sr.t s tímto. :wink:
iPhone 11 Pro Max Space Grey
iPhone 6 16GB Silver as reserve
MacBook Pro Retina 15" Mid 2014, i7 4x2,5GHz 16GB RAM 256GB SSD + 256GB Jet Drive.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3352
Registrován:
ned říj 09, 2011 12:39 pm
Bydliště: Jesenice

mirmo80 | čtv bře 05, 2015 10:39 pm

Re: E-cigarety

Vies co, ono to zacne vraj byt aj tak trosku hobby. Mam kolegu, ktory dnes ked vezme do ruky e-cigu tak mam pocit, ze je to tlmic na zbran :)
Fakt to ma vymakane. Nieco podobne ako pise MG, dva "stroje", nahradna baterka, displej co ukazuje watty, ohmi, napatie... Tiez miesa kadeco s kdecim a je mega spokojny.
iPhone XS, iPhone 8, iPhone SE, iPad mini 4, iPad Air, iPad 2, AW 3 42/38mm, ATV 4K 64 GB
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2893
Registrován:
stř srp 08, 2012 1:00 pm
Bydliště: Poprad

Clon | pát bře 06, 2015 7:29 am

Re: E-cigarety

mike-biker píše:Helejte a není lepší přestat úplně? :D

Hele, mike, rozhodně JE! ALE - ty asi nekouříš, co? Já kouřím takřka 40 let a rozhodně pro mě bude schůdnější (rozuměj jednodušší) přejít na elektriku, než přestat úplně. Je to prostě závislost, které se jen tak zbavit nedá. I když jsou výjimky, které s tím seknou ze dne na den :oops: :cry:
Chodíš na pivo? Pokud ano - sekni s tím ze dne na den a řekni si UŽ NIKDY!
Trošku mě jen mrzí, že zdejší zkušení se nechtějí podělit o konkrétní svoje zkušenosti.
Když jsem si koupil první iPad, trvalo mi snad rok nebo dva, než jsem se s ním na zdejším fóru seznámil natolik, že bych snad mohl říct, že jakš takš o něm něco vím.
A když chci přejít na elektriku, je asi blbost dva roky študovat fórum a pak se rozhodnout. U kouření je ta doba obzvášť nebezpečná. Svou první elektronickou cigaretu mám doma asi 3 roky a ještě jsem v podstatě nevykouřil ani "dvě krabičky", protože mě to z různých důvodů nestačilo přesvědčit. Takže koupit něco "začátečnického" co mě takřka "nenadchne" je zase pro mě nebezpečné, že se na to zase vykašlu. :cry:
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2670
Registrován:
stř črc 11, 2012 4:29 pm

Uživatelský avatar rony | pát bře 06, 2015 10:01 am

Re: E-cigarety

na elektroniku sa neda nikoho ukecat. nejde kupit fajciarovi elektriku a odporucit mu ju ak on nema doveru, nechce alebo je skepticky.

elektrika je totalne iny sposob. ine chute, iny sposob pouzivania, fajciar lahsie taha dym z cigarety ako sa taha para z inhalatora. manipulacia je zlozitejsia, to vsetko potrebuje odhodlaneho cloveka.

naviac ak to fajciar berie ako nahrazku, lebo ho napr. vyhanaju, tak mu to nepomoze.

pre aktivisticke kecy ze najlahsie je prestat, treba odpovedat, ze najlahsie je posobit na ludi, aby nikdy nezacali. tam ma smerovat vsetko aktivizmus a nenavist voci fajciarom.

raz som pri nakupe mal vedla starsiu pani, vyberala inhalatory. predavacka ukazuje a pani hovori, ze jej muz fajci doma, vsetko smrdi atakdalej a ze mu to chce kupit. nedalo mi a hovorim jej, ze bez jeho vole sa nic nestane.

ano, kupit nejaku jednorazovku alebo radoby podobnu cigarete je blbost, inhalator, co funguje sa uz nepodoba cigarete ale tazko radit co presne, lebo pred polrokom ci rokom bol hit MiniBCC ale dnes vidite, ze technika je zasa ina.

obecne sa ale smeruje k oddeleniu nadobiek a zhavica. no a pre liquidy, najma u obsahu nikotinu a prichuti clovek musi hladat. mne kamarat daroval jeho liquidy aby som si nieco nasiel. potom je to ako u cigariet, kupujes svoj oblubeny.

jedine odporucanie aspon moje, nejst do vysokych objemov nikotinu a silnejsi zavislak, nech si zo svojej prichute kupi rozne objemi nikotinu a nahodne miesa - idealne naslepo (neviem kolko tam teraz je).

pri prechode na inhalaciu slabsi fajciari necitia vazny rozdiel, ziadne juuuu precitol som, citim lepsie, tazoba opadla, nic take. po case vsak citis ineho fajciara a ini citia, ze uz ti nesmrdi oblecenie. inak nic zvlastne.

ja pouzivam baterky Ego, miniBCC nadobly a k tomu prislusne zhavice. liquidy len spociatku tabakove prichute ale rychlo mi doslo, ze tie ostatne su lepsie. takze ja Tiramisu. objemy nikotinovej bazy od zaciatku 9ml a domiesavam 0ml.

inhalujem kvoli psychickej zavislosti a dodrzujem ritualy ako s cigaretou. mam odpocitanu dlzku fajcenia cigarety a prilezitosti, ktore som k fajceniu vyuzival. nasledne som najvacsie podnety vylucil - sedenie v krcmach :)

ak sa ktokolvek chce pytat, netraste sa, ze nesmiete uvadzat komercne vyrobky, robte to a pytajte sa ci je okej, ci neni nieco lepsie. kludne aj obrazky a linky - pokial mozno vyvarujte sa reklamy na miestnych predajcov, to zasa nemusime. reklama by bola ak by ste presviedcali, ze len tento predajca ma toto a hento najlepsie a najlacnejsie. :)) aj tak vacsina techniky ma vyrobcov mimo krajinu.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar Metalgirl | pát bře 06, 2015 5:03 pm

Re: E-cigarety

Na tom není nic složitého, koupí se báze a aroma, pak se veme 10ml a nakape se 10 kapek aromata do toho. Já míchám do 30ml botlí, takže 30ml a 30 kapek. Práce tak na minutu. Pak se to musí min. týden nechat odležet, aby se aroma pěkně rozleželo, no a pak se bafá. Aromata a báze se dají koupit úplně normálně, stačí jen pohledat. Aromat je různých tabákových, ovocných, příchuťových jako čokoška, vanilka a spol. Já jedu na ovocných.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

Uživatelský avatar cuting | pát bře 06, 2015 9:45 pm

Re: E-cigarety

Fajn , že se může mluvit o konkrétních výrobcích... Zaujal mne docela tento. Není tedy nejlevnější, ale vypadá docela zajímavě.:

http://baterie-e-cigaret.heureka.cz/ism ... mah-black/
k němu pak tento cleamizer
http://www.webareal.cz/e-cigarko/eshop/ ... learomizer

Suma sumárum za ca 1850 korun. Jasně, jsou i vyrazně levnější, ale tato investice se myslím velmi rychle vrátí. Co si o těchto vy zkušenější myslíte ?
A dají se i u tohoto cleamizeru případně přemotávat žhavící tělíska ? I když v recenzi tam píše jedenuživatel, že už na originál jede pátý týden a originál stojí jen 80 korun.
 Apple hračky 
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 2259
Registrován:
úte čer 07, 2011 8:45 pm
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar rony | sob bře 07, 2015 12:25 am

Re: E-cigarety

ta bateria vyzera ako na tyzdnovu stanovacku, nemusis to zasa prehanat. 1000ky vydrzia v pohode den, kludne aj dva ak nedymis 24/7.

cleartomozer (po mojom zasobnik) vyzera ok, je to podobne mojmu minibcc, skor sleduj zhavice, kolko stoja ako su hodnotene.

moje bcc ma nadobku z plastu, zavit z plastu, jeden som uz dotahovanim zlomil. druhy ale uz viem co robit. viac by sami pacil bez plastov ale nenasiel som vtedy taky.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar Metalgirl | sob bře 07, 2015 7:10 am

Re: E-cigarety

Tady nejde o to, kolik ta baterie vydrží. Ale nastavení vyššího výkonu dostane větší kopanec a to je to, co on chce. 1000ky obyčejné nikdy nebudou dávat takový výkon.50 wattů je sice až až, ale když si to nastaví s rozumem, tak z toho dostane krásný dým a potřebný kopanec. To je ten důvod, proč jsem přešla z obyčejných baterií na gripy.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

Uživatelský avatar cuting | sob bře 07, 2015 7:30 am

Re: E-cigarety

Metalgirl: ten tvůj grip BET Pro je také zajímavý, taková hezká hračka k iPhonu :) i když ta je cenově ještě trošku výš. Ale nikde jsem nevyčetl, jestli ten cleamizer , co uvádím má stejný závit. Pokud ano, tak i designově je ten BET pěkný a výkon má také slušný.
 Apple hračky 
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 2259
Registrován:
úte čer 07, 2011 8:45 pm
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar Metalgirl | sob bře 07, 2015 8:59 am

Re: E-cigarety

BEC ne BET :) a ano, všichni mají 510 nebo EGO závit. Kompatibilní to je. Akorát do toho clearu bych nešla. Za prvé mám radši větší cleary, které se nemusí tak často naplňovat a mám radši vyzkoušené Kangertechy.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

Uživatelský avatar cuting | pon bře 09, 2015 5:43 pm

Re: E-cigarety

No, tak jsem dal tip manželce a koupila mi ten grip k narozeninám. Dokonce mi dovolila kouřit i doma u kafe.:) Takže mám teď dva gripy - jeden kulatý, který vypadá skutečně, jako tlumič na pistoli , a teď druhý, který je velký, jako zapalovač. Hulím je na střídačku oba, ten kulatý má akorát slabší baterii, takže jej musím častěji nabíjet. Ale mám jej víceméně jen v práci se stejnou náplní, ve sklenici s tužkami a s fixy. Ten "zapalovač" pak tahám místo krabičky a sirek v kapse pořád.
A maximální spokojenost. Už mi tedy zbývá jen se naučit míchat náplně a později možná motat žhavící tělíska. To ale bude asi při mé "šikovnosti" trochu problém, zejména, když tyto hlavy mají dvě žvavící tělíska , ne jen jedno, které bych možná zvládl. Ale zase až tak drahé ty tělíska nejsou.
Klasické cigarety - asi 4 krabičky marlborek mám sice neustále v šufleti, ale neměl jsem zatím potřebu je z šuflete vyndat. Zatím používám náplně s 18 mg nikotinu, ale určitě budu ten obsah pomalu snižovat. A světe div se, dnes jsem dokonce při procházce se psem cítil vůni jehličí v lese. To už jsem dlouho nezažil :)
A musím se občas i smát, jak na mne někteří lidé v okolí doslova čumí...:)
 Apple hračky 
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 2259
Registrován:
úte čer 07, 2011 8:45 pm
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar Metalgirl | pon bře 09, 2015 5:59 pm

Re: E-cigarety

Jj lidi koukají, na to jsem si už zvykla, počkej, až začneš cítit i smrady :D to tak jdu po ulici a tam smrad z hospody, na to smrad ze smaženého jídla a završil to smrad z autobusů :D

Jinak na ty dvojspirály můžeš klidně namotat i jen jednu. Je to jen o praxi, prvních x zmrvíš a pak to vychytáš. Já si nemotám kvůli ceně těch spirálek, ale kvůli tomu, že ta moje má lepší podání chuti a navíc vydrží výrazně déle než ta kupovaná. Nestalo se mi ještě, že by mi ta moje odešla za tři dny. Většinou drží 3 týdny a pak akorát méně tahá, tak přemotávám díky tomu.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

Uživatelský avatar cuting | pon bře 09, 2015 6:10 pm

Re: E-cigarety

No, co mne asi nejvíce překvapilo, jak rychle, prakticky bleskově, jsem zapoměl na klasická cigára. Tohle jsem si koupil víceméně ze zvědavosti, slyšel jsem, že to opravdu funguje, ale ve svém věku jsem už poněkud skeptický. O to více a mile mne překvapilo, že to skutečně funguje. Největší radost mám z toho, že už si nebudu dál kurvit už tak dost zaneřáděné plíce dehtem a spalinami, že nebudu páchnout, jako popelník a také z toho, že už státu nebudu platit ty nehorázné spotřební daně.:)
 Apple hračky 
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 2259
Registrován:
úte čer 07, 2011 8:45 pm
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar rony | pon bře 09, 2015 8:25 pm

Re: E-cigarety

len to nikde nepropaguj ako prostriedok na odnaucenie fajcenia. nie je.
a zniz ten pbsah nikotinu, podla mna je vysoky, nic neroesos, a clovek ma u inhalatoru pouzivanie predlzovat lebo ma pocit vacsej slobody.

no realne je tu vela ludi, ktori inhalatory nenavidia rovnako, uz sa ma skusal hnat straznik z parku. nemal som chut na odbornu disputu cim presne mu vadim (na parku je znak zakazu fajcenia cigariet).

legislativne hrozby existuju a to v neziaducom smere tj. inhalatory budu v jednom vreci s cigaretami.

idealne je cely tento segment co najvoac separovat od fajcenia. realne to nema nic spolocne, no laici to vidia vsetko v jednom a to je hrozba.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar Metalgirl | pon bře 09, 2015 8:37 pm

Re: E-cigarety

Právě že u inhalátorů člověk do sebe dostane méně nikotinu, jak z klasické cigarety.

Co se týče toho zákona, máme to za rohem, bude stejný zákaz jak na klasiky, ale tak zase na druhou stranu nemám problém někde v restauraci posedět několik hodin a nepotahovat tam. Sranda bude, až se zákonodárci rozhodnou na to uvalit daň nebo to prsknout do lékáren jako léčivo. Už byly na stole takové nesmysly, kolk denně si člověk může náplně koupit či jaký hardware bude moct používat, včetně takových nápadů, že když ve třech zemích EU nějaký HW zakážou, nebude se smět prodávat všude. Zákonodárci jsou na tyto blboviny velmi aktivní. Otázkou je, kolik z toho ve výsledku nakonec v EU prosadí.

Hlavně nedělat blbosti a tahat to v obchoďácích, v MHD atd. Jak někteří jedinci, co si myslí, že s tím můžou všude. Takovéto chování nejvíce vyvolává konflikty a nenávist okolí, kteří danou problematiku neznají.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

Uživatelský avatar cuting | pon bře 09, 2015 9:04 pm

Re: E-cigarety

V americe, konkrétně v NY zakázali na veřejnosti e-cigara na tvrdo stejně , jako klasická, s odůvodněním, že to evokuje kouření a provokuje. Už žádné škodliviny, smrad a ohrožování zdraví nekuřáků. Ale už je to u nejvyššího soudu... Ale frantíci už se chytli a zavedli totéž. Ale ať si klidně dělají, co chtějí. A daně ? Nemají tak co zdanit, to by museli zdanit stejně x jiných věcí, které mají stejný základ a na to nemají svaly. Mohou jen zakázat to kouření na veřejnosti. A to x lidí v pohodě přežije. Podstatné pro ně je, že už nijak neškodí nejenom sobě samému ale ani okolí. A státní pokladna, ať si trhne nohou.
 Apple hračky 
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 2259
Registrován:
úte čer 07, 2011 8:45 pm
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar rony | pon bře 09, 2015 9:10 pm

Re: E-cigarety

To je jasne, ze dostane menej nikotinu. Ale ja osobne necitim rozdiel ani u 9mg obsahu. Skor v tom, ze ako sa vypaluje zhavic, tak podla mna sa meni aj kvalita pary. Pre mna osobne, zaklad rozdielu je v tom, ze z klasiky je zakladny bordel do tela vznikajuci spalovanim. Cize je prakticky jedno ci dychas spalujuci sa tabak, travu alebo tlejuce uhlie. Decht je ten karcinogen. Nikotin je nebezpecny ako navykova latka a plus ako pises vyssie je to nebezpecne pri vyssej davke (aj smrtelne) - co ale pri pasivnom prijme nehrozi.

ad Zakony. Tie sa tvoria aj so spoluucastou odbornej verejnosti. Ak nema dany predmet dobrych lobistov, ktori prekonaju odpor a zucastnia sa toho, nebudu prijebani chuji, tak potom dostanu zakonodarci aj adekvatne podklady. Ak sa na to vydrbu, tak za odbornikov tam budu idioti, co su apriori proti fajceniu a tym bude uriti ci vypustas paru alebo dymis karcinogeny zo spalovania tabaku. O tomto cele je. A vzorku obcanov mam denne poruke, ti vidia cosi vychadzat z ust tak si pre nich fuj chuj, ktory sa ma od nich pratat prec. Posilnuje to aj TV, kde si na Nove pozru nanajvys tendencnu reportaz od reportera blba, ktory vysype 90 % nezmyselnych informacii o inhalatoroch.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar cuting | pon bře 09, 2015 9:23 pm

Re: E-cigarety

Tak hlavně půjde státům o daně , o které díky ecigarům přicházejí. A bude hůř. Např. Blomberg odhaduje, že v roce 20 bude v US více e-kuřáků, než klasiky. Ale jak chtějí zdanit páru, na to jsem opravdu zvědavý. :). Tabák ? Ano, to je komodita, ale pára ?
 Apple hračky 
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 2259
Registrován:
úte čer 07, 2011 8:45 pm
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar korwin | úte bře 10, 2015 12:04 am

Re: E-cigarety

OT:
cuting píše:Ale jak chtějí zdanit páru, na to jsem opravdu zvědavý. :). Tabák ? Ano, to je komodita, ale pára ?

... Slovy klasika: důl, to je jen díra v zemi, tu vám nikdo nevezme ...
Pokud z toho budou příjmy, tak oni si tu cestu najdou, jak to zdanit.
A nebyly by pro informaci či inspiraci nějaké fotky těch vašich přístrojů?
iPhoneX: 256GB_11.2.2 iPad2: 64GB_WiFi iPad Air2: 64GB_GSM iPad Mini2: 64GB_GSM
MacBook Pro 13"Retina: Late2013 8GB RAM, 256GB SSD Mac mini: Late2014 16GB RAM, 256GB SSD
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 484
Registrován:
sob dub 03, 2010 6:04 am
Bydliště: Praha 4

Uživatelský avatar Metalgirl | úte bře 10, 2015 5:15 am

Re: E-cigarety

Odborníci se snaží, nejen z CZ a SK, ale i pan řecký doktor má takové divné jméno :D Ale bohužel tabáková lobby je silnější, navíc chtějí taky uvést nějaký ten odpařující se tabák či podobný nesmysl, tak si připravují půdu. Bude to ještě zajímavé.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

Uživatelský avatar cuting | úte bře 10, 2015 11:06 am

Re: E-cigarety

Samozřejmě, že hledají. Jestli skutečně dosáhne prodej e-cigaret do konce desetiletí nejméně poloviny trhu, tak je to ohrožení nejenom té tabákové lobby , ale zejména státních rozpočtů mnoha zemí. Ale opravdu si nedovedu představit, jak chtějí zdanit páru z materiálu, který je naprosto běžný v x dalších věcech. To pak zdaní i dětské olejíčky ?
Jistě, jsou toho schopní, zejména socani a ti už dnes vládnou nejenom v EU ale i v US , ale ta tabáková lobby už tak moc silná není a bude ztrácet stále více. Jestli bude trh na e-cigára v dohledné době na polovině, tak vznikne nová silná lobby , která si prostě nenechá líbit to, co dnes tabákový průmysl. Možná zdaní nikotin v bázích, ale to je asi tak vše.
 Apple hračky 
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 2259
Registrován:
úte čer 07, 2011 8:45 pm
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar rony | úte bře 10, 2015 11:11 am

Re: E-cigarety

Penetracia inhalatorov je vsak podla mna este nizka. Zasa to len my sme v socialnej bubline. Pokial je to nevyznamny trh, tak tento stav ako je, mne vyhovuje. Aj za cenu, ze budu idioti prudit.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required
Další

Zpět na Vše ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron