Zkušenosti s pojištěním iPhonu

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Ertys | úte říj 22, 2019 7:21 pm

Zkušenosti s pojištěním iPhonu

Zdravím,

máte někdo nějaké zkušenosti s pojištěním Apple zařízení? Konkrétně u iStyle? Telefon mi spadl na zem a má prasklé zadní sklo. Jsem druhý vlastník a četl jsem si podmínky a docela jsem se toho lekl. Viz.

1.Jednotlivé pojištění zaniká také dnem, kdy došlo ke změně vlastnictví nebo spoluvlastnictví
pojištěné věci. V případě změny vlastníka pojištěné věci se za pojištěného považuje nový
vlastník pojištěné věci. Souhlas nového vlastníka s pojištěním a prohlášení nového vlastníka o
seznámení s obsahem pojistné smlouvy je pojistník povinen prokázat nejpozději při uplatnění
práva na pojistné plnění.
12.2.Smluvní strany se dohodly, že v případě, pokud vznikne právo na pojistné plnění z jednotlivého
pojištění pojistníkovi nebo třetí osobě, je pojistník povinen prokázat souhlas pojištěného s tím,
aby pojistné plnění nabyl pojistník nebo třetí osoba nejpozději při uplatnění práva na pojistné
plnění pojistníkem nebo třetí osobou.

To musím mít nějaké potvrzení?

Myslíte, že mi uznají, když napíšu, že telefon nenosím v krytu a vypadl mi z ruky při používání a telefon spadl na dlažbu? Jedná se tedy o pád.

Předem moc díky za rady.
Host
Host
 
Příspěvky: 1
Registrován:
úte říj 22, 2019 7:14 pm

Uživatelský avatar mike-biker | stř říj 23, 2019 5:09 pm

Re: Zkušenosti s pojištěním iPhonu

Doporučuji se poradit s právníkem, je možné, že pojištění je sjednáno tak mistrně, že vlastně není nárok na plnění.
Někdo na netu tuším psal, že mu plnění zamítli s tím, že se jedná o výluku, protože si to zavinil sám. Ale nejsem právník, takže doporučím opravdu konzultovat s odborníkem.
iPhone 11 Pro Max Space Grey
iPhone 6 16GB Silver as reserve
MacBook Pro Retina 15" Mid 2014, i7 4x2,5GHz 16GB RAM 256GB SSD + 256GB Jet Drive.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3352
Registrován:
ned říj 09, 2011 12:39 pm
Bydliště: Jesenice

mirmo80 | stř říj 23, 2019 5:37 pm

Zkušenosti s pojištěním iPhonu

Zalezi od typu poistenia. Vacsina je vsaka taka, ze sa viaze na majitela. Tj. len on si moze uplatnit poistnu udalost.
Pravnika nie :)
Mali by vediet aj v iStyle co predavaju a ake su podmienky. Ale najistejsie to budes mat, ked kontaktujes priamo poi spolocnost. Kontakt najdes na ich webe alebo v zmluve.

Ad, vyluka “zavinil sam”. Ano, su aj take poistky ktore nekryju vlastnu neopatrnost. Toto vsetko je dobre pytat sa pred uzavretim. Ale na predajniach vela krat nevedia alebo k A nepovedia aj to B. Ale to som uz OT.
iPhone XS, iPhone 8, iPhone SE, iPad mini 4, iPad Air, iPad 2, AW 3 42/38mm, ATV 4K 64 GB
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2893
Registrován:
stř srp 08, 2012 1:00 pm
Bydliště: Poprad

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na iPhone - smartphone

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron