Rozdielna kapacita praveho a laveho airpodu

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

atko3 | pát dub 03, 2020 7:33 pm

Rozdielna kapacita praveho a laveho airpodu

Zdravim komunita. Mam len jednu otazku. Zaobstaral som si nove Airpody 2. Kupovane v origo Apple.
Je to normalne, ze sluchatka maju po urcitom case pocuvania hudby rozdielnu kapacitu baterky?
Lave sluchatko ma trebars 30% a prave 16%.
Vzdy to prave mi skonci skor:(
Dufam ze tam nie je chybna baterka.
Dakujem za odpoved
Host
Host
 
Příspěvky: 9
Registrován:
čtv srp 23, 2018 6:17 pm

mirmo80 | sob dub 04, 2020 12:38 pm

Re: Rozdielna kapacita praveho a laveho airpodu

Hypoteza: kedze je to stereo zvuk, nehra nejaky nastroj/ton/zvuk viac v pravom? Da sa vymenit L a R opacne? Ak ano, vyskusal by som.
iPhone XS, iPhone 8, iPhone SE, iPad mini 4, iPad Air, iPad 2, AW 3 42/38mm, ATV 4K 64 GB
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2893
Registrován:
stř srp 08, 2012 1:00 pm
Bydliště: Poprad

atko3 | sob dub 04, 2020 12:46 pm

Re: Rozdielna kapacita praveho a laveho airpodu

Dakujem za hypotezu:). Vyskusam. Ale myslim si ze kapacita bude rovnako odlisna
Host
Host
 
Příspěvky: 9
Registrován:
čtv srp 23, 2018 6:17 pm

Jirka_S | ned dub 05, 2020 7:43 am

Re: Rozdielna kapacita praveho a laveho airpodu

V pravém je i mikrofon, ten by se taky mohl podílet na o něco vyšší spotřebě, nehledě na to, že sama výchozí kapacita akumulátorů nemusí být na chlup stejná.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 211
Registrován:
čtv srp 27, 2015 4:01 pm
Bydliště: CZ

atko3 | ned dub 05, 2020 8:06 am

Re: Rozdielna kapacita praveho a laveho airpodu

Dakujem vam vsetkym za odpovede:)
Host
Host
 
Příspěvky: 9
Registrován:
čtv srp 23, 2018 6:17 pm

mirmo80 | ned dub 05, 2020 8:06 am

Re: Rozdielna kapacita praveho a laveho airpodu

A nie je v oboch? V nejakej starsej recenzii som cital, ze airpods su prave preto dobre ako hf. Ze ked sa jedno sluchadlo vybije, pokracuje sa s druhym.
iPhone XS, iPhone 8, iPhone SE, iPad mini 4, iPad Air, iPad 2, AW 3 42/38mm, ATV 4K 64 GB
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2893
Registrován:
stř srp 08, 2012 1:00 pm
Bydliště: Poprad

atko3 | ned dub 05, 2020 8:11 am

Re: Rozdielna kapacita praveho a laveho airpodu

Ano. Myslim ze. Ikrofon je v oboch. Je to stereo. Ale aj tak mi nejde do hlavy tak velmi odlisna kapacita sluchatok. Vyberiem ich z puzdra a majupl 100%. Po par hodinach 30% a 16%. To je myslim velky rozdiel. A hraju obidva sluchatka rovnako. Tak neviem. Ci dat sluchatka na reklamaciu. Nech otestuju baterky
Host
Host
 
Příspěvky: 9
Registrován:
čtv srp 23, 2018 6:17 pm

Jirka_S | ned dub 05, 2020 8:11 am

Re: Rozdielna kapacita praveho a laveho airpodu

No jo, máte pravdu, teď jsem si to našel, já hlupec žil v tom, že je jen v pravém, tímto se hluboce omlouvám za nemístnou mystifikaci.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 211
Registrován:
čtv srp 27, 2015 4:01 pm
Bydliště: CZ

Uživatelský avatar Metalgirl | ned dub 05, 2020 8:12 am

Re: Rozdielna kapacita praveho a laveho airpodu

Dej to na reklamaci, sluchátka by se měla vybíjet rovnoměrně obě stejně. A rozdíl poloviny kapacity je už moc jako 30 vs 16 procent.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

Anndy | sob dub 11, 2020 7:58 am

Re: Rozdielna kapacita praveho a laveho airpodu

Mne sa niekedy tiež stáva (aj pri prvých airpodoch - aj pri Pro), že keď sa blížia k vybitiu majú rozdielne kapacity. Napr jedno ma 10% a druhé 25%.
Ale iba občas. Obvykle majú +/- rovnako. 1-2 % býva rozdiel často.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 1933
Registrován:
úte lis 09, 2010 1:04 pm
Bydliště: Bratislava

atko3 | sob dub 11, 2020 8:22 am

Re: Rozdielna kapacita praveho a laveho airpodu

Dakujem vsetkym za odpovede a odporucania
Host
Host
 
Příspěvky: 9
Registrován:
čtv srp 23, 2018 6:17 pm

serwo | ned dub 19, 2020 1:29 am

Re: Rozdielna kapacita praveho a laveho airpodu

Mne tiež sa vybíjajú hocijak. Ale myslím, že pravé väčšinou viac. Tam býva rozdiel medzi nimi aj 20%. Dokonca keď sú nabité na 100% (svieti zelená kontrolka) a vytiahnem ich, tak do 1 minuty klesne vydrž hneď aj o 8%. Aktuálne, keď ich vytiahnem plne nabité, neviem, či vydržia viac jak 1,5 h prehrávania hudby.

Začiatkom decembra som rozmýšľal, že ich pošlem na reklamáciu, ale myslel som, že niekedy po lete skončila záruka, tak som sa na to vykašľal. Po novom roku som blbec zistil, že záruka tam bola až do konca decembra [emoji2357] No tak teraz už ich môžem akurát tak hodiť do koša. V živote už AirPods nechcem ani vidieť.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 217
Registrován:
úte pro 06, 2011 1:01 am

mirmo80 | ned dub 19, 2020 7:30 am

Re: Rozdielna kapacita praveho a laveho airpodu

OT: no a ked ti poslem adresu, poslal by si mi ich? Ja by som ich zahodil miesto teba :D
iPhone XS, iPhone 8, iPhone SE, iPad mini 4, iPad Air, iPad 2, AW 3 42/38mm, ATV 4K 64 GB
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2893
Registrován:
stř srp 08, 2012 1:00 pm
Bydliště: Poprad

serwo | ned dub 19, 2020 11:49 am

Re: Rozdielna kapacita praveho a laveho airpodu

Za koľko? [emoji6]
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 217
Registrován:
úte pro 06, 2011 1:01 am

mirmo80 | ned dub 19, 2020 12:14 pm

Re: Rozdielna kapacita praveho a laveho airpodu

Nejdem kupovat serwo, nevyuzil by som. To bol vtip, ze si ich teda necham, ked ich chces zahodit :)
iPhone XS, iPhone 8, iPhone SE, iPad mini 4, iPad Air, iPad 2, AW 3 42/38mm, ATV 4K 64 GB
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2893
Registrován:
stř srp 08, 2012 1:00 pm
Bydliště: Poprad

serwo | ned dub 19, 2020 5:46 pm

Re: Rozdielna kapacita praveho a laveho airpodu

Jasné, ja som to pochopil. V podstate mám pre ne jediné využitie - vo fitku (prípadne vonku na behanie). Cca 1 - 1,5h vydržia. Hodne lietam (min. 4x mesačne) a na to som si už namiesto AirPods zaobstaral over ear slúchadlá Sony WH-1000XM3 a tie sú super. Akurát nekomfortné na fitness účely.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 217
Registrován:
úte pro 06, 2011 1:01 am

Uživatelský avatar honza.mac | ned dub 19, 2020 9:11 pm

Re: Rozdielna kapacita praveho a laveho airpodu

Zlatý Bose.
Honza.Mac
iPhone 11 128GB
iPad Air 2 64 GB
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/1TB SSD OWC
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 8TB WD Red
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 176
Registrován:
čtv bře 22, 2018 4:16 pm

serwo | ned dub 19, 2020 10:59 pm

Re: Rozdielna kapacita praveho a laveho airpodu

Tak ono v podstate keď chcem štuple do uší, tak si kúpim hocičo za pár € a svoj účel to splní, nakoľko to potrebujem len na šport a tak s tým aj zaobchádzam. Ono zas kompatibilita je bezproblémová aj s non Apple produktmi, takže človek nemusí ísť vyslovene po jablku. Osobne mi stačí iPhone a MacBook. Prečo napr. kúpiť AW, keď ich musím nabíjať každý deň? Radšej ísť do Garminu.

A na margo MacBooku - chcel som vymeniť MBP, keďže už je starší (mid 2014), ale kašlem na to. Keď som videl tie nové, tak hneď ma to prešlo kvôli napr. touchbaru, butterfly klávesnici, absencii magsafe. Toto všetko je podľa mňa krok späť a predstavuje to diskomfort oproti starším zariadeniam.

Jobs sa musí v hrobe otáčať...
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 217
Registrován:
úte pro 06, 2011 1:01 am

Anndy | pon dub 20, 2020 10:01 pm

Re: Rozdielna kapacita praveho a laveho airpodu

serwo píše:Tak ono v podstate keď chcem štuple do uší, tak si kúpim hocičo za pár € a svoj účel to splní, nakoľko to potrebujem len na šport a tak s tým aj zaobchádzam. Ono zas kompatibilita je bezproblémová aj s non Apple produktmi, takže človek nemusí ísť vyslovene po jablku. Osobne mi stačí iPhone a MacBook. Prečo napr. kúpiť AW, keď ich musím nabíjať každý deň? Radšej ísť do Garminu.

A na margo MacBooku - chcel som vymeniť MBP, keďže už je starší (mid 2014), ale kašlem na to. Keď som videl tie nové, tak hneď ma to prešlo kvôli napr. touchbaru, butterfly klávesnici, absencii magsafe. Toto všetko je podľa mňa krok späť a predstavuje to diskomfort oproti starším zariadeniam.

Jobs sa musí v hrobe otáčať...
Tak MagSafe je len rozprávka. Mal som o 6 rokov v živote sa mi nestalo že by som kábel vykopol. Teraz už mám dva roky USB C aj paráda že ho kedykoľvek môžem strčiť kamkoľvek podľa toho kde mám zrovna nabíjačku zásuvku a notebook. Nový MacBook Air 2020 je celkom podarený. Už aj základná i3 je výkonná + za malý príplatok môžeš mať štvorjadrový i5. Navyše má novú klávesnicu ktorá by už mala byť konečne ok.
touchbar je výborný a dá sa dobre používať. Stále nechápem prečo ho Apple neurobil aj do externej klávesnice bezdrôtovej. Keby to bolo bolo by to super. Hneď by som si takú kúpil.
Apple Watch majú skvelú previazanosť so systémom. Oveľa väčšiu ako ostatné platformy. Samozrejme je to preto že Apple to tak chce. Ale to ako sa dá krásne poprepájať čo má kde zvoniť, notifikovať to ide bohužiaľ dnes iba s Apple Watch. Rovnako ako ApplePay a podobné kraviny. Čiže nie je tam čo riešiť.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 1933
Registrován:
úte lis 09, 2010 1:04 pm
Bydliště: Bratislava

serwo | úte dub 21, 2020 12:36 pm

Re: Rozdielna kapacita praveho a laveho airpodu

No ja mám opačnú skúsenosť zasa. Veľakrát, čo by som si stiahol laptop káblom, ma magsafe zachránil... Podarilo sa mi to viackrát pri predchádzajúcich laptopoch (vždy som bol verný značke Asus) prakticky u každého, no našťastie som takým spôsobom nezničil ani jeden. A to ani nebudem hovoriť o podarených jablčných kábloch, ktoré sa mi už aj po polroku pri konektore začali štiepiť práve kvôli tomu, že sa naťahovali a ohýbali. Magsafe je po 6 rokoch nepoškodený.

Čo sa týka touchbaru, tak jednoducho mi vyhovujú hardwarové tlačítka. Po pamäti viem, čo kde je a nepotrebujem vyslovene položiť prst na dotykovú plochu, ale tlačidlo môžem stlačiť hocičím, nie len prstom. Už mi lezie na nervy, že sa začína všade preferovať dotykové ovládanie ako napr. aj v autách.

Čo sa týka AW, tak Apple samozrejme nepôjde proti sebe a z hľadiska kompatibility budú ich produkty medzi sebou pracovať najlepšie. Avšak produkty iných značiek zas až tak nezaostávajú. Ako som spomínal, tak neviem si predstaviť situáciu, že by som mal hodinky denno-denne na nabíjačke, čo je napr. aj dosť vtipné vzhľadom na fakt, že majú funkciu monitorovania spánku, a teda by ich mal mať človek na ruke. Takže na stolíku na nabíjačke si spánok môžu monitorovať, koľko chcú a v tom prípade mi tá funkcia nedáva zmysel[emoji3] Takže v tomto smere to pre mňa predstavuje iba ďalší diskomfort. Čo sa týka platieb, tak myslím, že dnes už každé hodinky majú NFC, takže tam problém nevidím. A ako som spomínal už, predávajú sa rôzne, ktoré dokážu vydržať kľudne aj 2 týždne bez nabitia.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 217
Registrován:
úte pro 06, 2011 1:01 am

Uživatelský avatar honza.mac | úte dub 21, 2020 1:17 pm

Re: Rozdielna kapacita praveho a laveho airpodu

No tak co se “eko” systému Apple týká tak u mě začíná mít trhliny jak díru do p*dele.
Synovi jsem věnoval AW, mám Suunto.
AirPods jsem vrátil hned a místo nich mám Bose Sport a na doma Bose QC 35.
Macbooky Pro mám mid 2012 a 15”, s 16 GB RAM a 1TB OWC SSD a nechci je upgradovat. Jsou to poslední modely s NVidia grafikama ať 650 či 750 a hlavně mají Thunderbolt 2 a já mám TB Cinema displeje a plno Thunderbolt 2 příslušenství (LaCie externí SSD, dock stanice).
Kdybych upgradoval na nový 16” Pro tak bych všechno musel kupovat znovu, dock stanice, TB3 příslušenství a redukce a za vše bych dal stejně jako za druhý 16” Pro v “základu”.
15” MBPro mám celkem 4 ks, všechny udržované, servisované.
2 aktivně používané, 2 záložní.
Jo a to mám doma ještě 17” Powerbook v max konfiguraci s 250GB PATA SSD a funguje skvěle, někdy lépe než Intel stroje.
Honza.Mac
iPhone 11 128GB
iPad Air 2 64 GB
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/1TB SSD OWC
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 8TB WD Red
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 176
Registrován:
čtv bře 22, 2018 4:16 pm

serwo | úte dub 21, 2020 6:04 pm

Re: Rozdielna kapacita praveho a laveho airpodu

Keď si taký Apple guru, resp. píšeš, že máš niekoľko kusov servisovaných MBP v super stave, tak by si možno zodpovedal moju otázku, na ktorú som zatiaľ nedostal odpoveď. Najviac si to všímam v Safari, že laptop je pomalší, a to hlavne v prípade, že kliknem na “+”, aby som otvoril nový tab a tento proces niekedy trvá aj 3 - 5 sekúnd, kým sa okno otvorí. Nerobí to stále a neviem, čo to môže spôsobovať. Robí to hocikedy, aj keď nič na backrounde nebeží. Dík.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 217
Registrován:
úte pro 06, 2011 1:01 am

Uživatelský avatar honza.mac | úte dub 21, 2020 8:27 pm

Re: Rozdielna kapacita praveho a laveho airpodu

Safari, co to je ?
Od počátku všechny nativní Apple aplikace zakazuji/odinstalovávám a nepoužívám je.
Chrome, Firefox s ničím problémy nemají.
Vyjímku tvoří balík iLife09 na mém starém PowerBooku a Aperture na druhém MBPro s Maverick pro správu mé foto knihovny.
Honza.Mac
iPhone 11 128GB
iPad Air 2 64 GB
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/1TB SSD OWC
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 8TB WD Red
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 176
Registrován:
čtv bře 22, 2018 4:16 pm

bedo. | stř dub 22, 2020 7:55 pm

Re: Rozdielna kapacita praveho a laveho airpodu

Máš dosť pamäte? Také chvíľkové "zaváhanie" často znamená, že sa musela uvoľniť operačná pamäť zväčšením swap súboru. Pri web prehliadačoch dnes dosť bežná vec, viac zaťažujú počítače hádam už len hry.
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 609
Registrován:
sob kvě 29, 2010 11:04 am

serwo | čtv dub 23, 2020 12:11 am

Rozdielna kapacita praveho a laveho airpodu

Tak RAM ma napadla ako prvá, ale aj keď som spustil activity monitor, tak nebol tam žiadny extra nárast využitia RAM. Jedine WindowServer berie tak 1,5GB. Ale zas celkovo mám 16GB RAM, 2,5 GHz quad i7 a SSD, takže to nejak extra nepripisujem hardwaru.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 217
Registrován:
úte pro 06, 2011 1:01 am

bedo. | čtv dub 23, 2020 6:03 am

Re: Rozdielna kapacita praveho a laveho airpodu

To potom asi nie, tie parametre vyzerajú dostatočne aj na dnešný web. :-) Tak ešte klasika prejsť hlášky v Konzole, či tam nie je v tom čase niečo nezvyčajné.
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 609
Registrován:
sob kvě 29, 2010 11:04 am

jumbo78 | sob dub 25, 2020 3:55 pm

Re: Rozdielna kapacita praveho a laveho airpodu

No, to se to vlákno posunulo úplně jinam ;)
Host
Host
 
Příspěvky: 131
Registrován:
čtv led 18, 2018 5:20 pm

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na iPhone - příslušenství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron