Autorádio pro Iphone

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Fallen22 | čtv srp 06, 2009 10:45 am

Autorádio pro Iphone

Zdravím, četl jsem si tu všelijaké rady ohledně Iphone a autorádia..

Vím, že se už vyrábějí všelijaké modely autorádií s podporou pro Iphone, ale ty jsou většinou tak od 4000,- , já do svého starého Formana nechci dávat něco tak drahého aby mi to nějakej holomek za týden ukradl :P Seženu do 3000 nějaký vhodný rádio přes který můžu přehrávat a dobíjet Iphone?

mám pár tipů, ale nejsem si jistej jestli to tam půjde..
tady tyhle dvě- nabíjet přes USB a hrát přes UAX(a ještě aby šlo obojí naráz :)?
Sencor SCD 5905 MR
Sencor SCD 5015 MR

ale nejvíc mě zaujalo z levnějších tohle
JVC KD-PDR41 (píší tam že přehrává Ipod, ale nejsem si jistej jestli i z Iphone, protože kdesi tu někdo psal, že Ipod mu rádio přehraje ale Iphone ne)

poradí mi někdo nějaký rádio do 3000, který mi s Iphonem bude fungovat(důležitý je abych ho mohl přes ně i nabíjet(čili USB port)
 

Fallen22 | čtv srp 06, 2009 10:56 am

Re: Autorádio pro Iphone

já hledal a dal jsem tu některá které jsem našel, jen jsem chtěl vědět jestli nemá někdo nějaký zkušenosti, zeptat se snad můžu ne?

btw: na internetu hledám už asi 2 dny.. Ale řekl jsem si, že bude lepší se zeptat přímo Vás kteří Iphone taky máte a máte s jeho propojením s rádiem zkušenosti..
Ale koukám, že tu asi moc nepochodím i když jsem čekal, že forum je od toho aby se diskutovalo(a myslel jsem že tohle je největší CZ forum o iphone)
 

Uživatelský avatar spachal_tmp | čtv srp 06, 2009 11:39 am

Re: Autorádio pro Iphone

Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1443
Registrován:
úte pro 11, 2007 4:54 pm

Fallen22 | čtv srp 06, 2009 11:53 am

Re: Autorádio pro Iphone

je tam velkej rozdíl v kvalitě zvuku kdybych to přehrával přes to AUX+dobíjel přes USB z toho levnýho rádia a nebo tady ty speciálně pro Iphone?
 

Toper | pon led 18, 2010 10:27 pm

Autorádio pro Iphone

Zkuste se mrknout tady:
http://www.mujprehravac.cz/forum/viewtopic.php?f=64&t=1385

Docela dost informací o integraci iPhonu k autorádiu. :wink:
 

Uživatelský avatar phaeton_esc | úte led 19, 2010 10:48 am

Re: Autorádio pro Iphone

nejlepší asi bude autorádio jenom s AUX, u většiny rádií kde píšou že podporuje iPod/iPhone je častokrát potřeba dokoupit speciální kabel a ten nebývá nejlevnější

nejlepší by asi byl Alpine co psal spachal, ale spíš tenhle - http://www.avobchod.cz/audio-video/auto ... /ida-x311/
řada X totiž přímo podporuje iPod (není potřeba kupovat kabel jako u ostatních)
Hack Pro, 10.9.x
iPad 3 WiFi 32GB (iOS 7)
iPhone 4 32GB (iOS 7)

na PM odpovídám podle nálady
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 520
Registrován:
úte srp 05, 2008 1:43 pm

undy | úte led 19, 2010 1:12 pm

Re: Autorádio pro Iphone

Skús pozrieť niečo,čo podporuje bluetooth,ja to počúvam tak
nevadí , že idem pomaly,možno idem aj zlým smerom
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 225
Registrován:
úte bře 03, 2009 10:21 am

Toper | úte led 19, 2010 5:34 pm

Re: Autorádio pro Iphone

To Phaeton:
Kabel má přibalený více typů rádia, ne jen řada X. Je to psaný vždy v popisu rádia.

Reprodukce přes AUX není tak kvalitní, Je to přece jen zesílený sluchátkový výstup (zkreslený), a neřeší ti dobíjení iPhonu, ani jeho ovládání. Ve finále mít zapíchnutý jeden kabel z vrchu iPhonu a druhej zespod, no tak to je fakt žůžo.

PS: Rádio Alpine X301 (které si nejspíše myslel) Neumí iPhone !!!! Jen iPod.
 

Juramac | úte led 19, 2010 5:45 pm

Re: Autorádio pro Iphone

No vidis. a me to ani malicko nevadi, naopak. Kdyz treba jedu nekam dal, tak mam zapnutou navigaci a z vrchu do sluchatkove diry je AUX. Bezi mi navigace, na pozadi hraje muzika z iPodu v iPhone, povely z navigace jdou do repro v aute, vse se bez problemu dobiji a kvalita zvuku ? Ano, neni to zadne dunive domaci hifi, ale urcite je to lepsi, nez casto sumici radio. A ovladani ? Z volantu ovladam hlasitost, ostatni na iPhonu v prostredi iTunes, mam prehled a nic jineho nepotrebuji. A jeden kabel navic ? Nevadi mi , je schovany za drzakem , mam ho vyvedeny z kastliku....Uvazoval jsem drive o BT - A2DP, ale tam je nekdy problem se sparovanim, a kvalita zvuku je vyrazne horsi, nez z AUX, takze jsem to vzdal....
Vetsinou posloucham v aute stejne jen radio, ale kdyz si chci pustit nejakou svou oblibenou muziku. tak mi ten druhy kabel ani malicko nevadi.
 

Toper | úte led 19, 2010 6:50 pm

Re: Autorádio pro Iphone

S tou navigací to umí i rádio pro iPhone a má i ten AUX vstup (třeba to moje). Jde jen o to, že ty máš více kabelů, zabranou zásuvku autozapalovače a asi kabely potahané po palubce. Já mám rád úhlednost. Nehledě na to, že občas potřebuju nabíjet i druhý mobil.
 

Juramac | úte led 19, 2010 7:23 pm

Re: Autorádio pro Iphone

AUX kabel mi couha cca 20 cm z palubky a to jen tehdy, kdyz jej pouzivam a druhou zasuvku mam na stredovem tunelu u cestujicich vzadu. Do te mohu pripadne dat i rozdvojku,takze mam defakto 3 zdroje...ale jinak samozrejme je to podle moznosti a vkusu kazdeho auta a jedince. :)
 

Uživatelský avatar phaeton_esc | úte led 19, 2010 8:02 pm

Re: Autorádio pro Iphone

2 Toper

tak to ani nevím, bral jsem prostě že řada X je iPod friendly víc jak ostatní :)

jinak aux sice není tak kvalitní, ale dá se to používat - osobně mám http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.31932 - všechno jede z docku (jak nabíjení, tak zvuk) a vzadu je to zapíchnutý do rádia. iPhone je v držáku za 5 usd a hlavně na dosah ruky, takže to vyšlo levno, není to zas taková opičárna a funguje to :)

jediný co je možná trochu problém, je délka kabelu - kdyby byl o půlmetr delší, taky bych se nezlobil
Hack Pro, 10.9.x
iPad 3 WiFi 32GB (iOS 7)
iPhone 4 32GB (iOS 7)

na PM odpovídám podle nálady
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 520
Registrován:
úte srp 05, 2008 1:43 pm

Toper | úte led 19, 2010 9:29 pm

Re: Autorádio pro Iphone

To: phaeton_esc

Trošku off topic, ale jak se nakupuje z dealextreme.com? Myslím platba, termíny dodávky atd?
 

Juramac | úte led 19, 2010 9:53 pm

Re: Autorádio pro Iphone

Co si treba tu stranku letmo prohlednout? V hlavicce pisou o Free shiping a dole platby pres PayPal. Trvalo mi to kratsi dobu, nez napsani teto odpovedi.... Mozek nam byl nadelen k tomu, abychom jej alespon nekdy pouzivali sami.... :wink:
 

Toper | úte led 19, 2010 10:52 pm

Re: Autorádio pro Iphone

Pokud máš (k čemukoli) osobní zkušenosti, napiš je (místo urážení), času to zabere stejně. Do někoho se navážet je hodně "hloupé". :!:

PS: Už jsem tu vlákno o DX našel.
 

Juramac | úte led 19, 2010 11:43 pm

Re: Autorádio pro Iphone

Nizka cena samozrejme smrdi, ale v tomto konkretnim pripade je riziko minimalni. Cinani proste umi vyrabet levne a pri objemu se jim ta cena asi nejakym zpusobem vyplati. Osobne mam zkusenost s jinym podobnym obchodem,kdyz jsem kupoval za 10 dolaru externi mikrofon a za 15 pridavnou baterku. ten vsak uz neexistuje.Zbozi jsem platil pres PayPal, ktere samo o sobe je urcita zaruka. Proste to zkus a uvidis. A nemrac se a nebud precitlively. V nejhorsim prijdes o par dolaru a ziskas pomerne levne zkusenost k nezaplaceni... :D
 

Uživatelský avatar dawe73 | stř led 20, 2010 6:07 pm

Re: Autorádio pro Iphone

Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 538
Registrován:
pon pro 24, 2007 1:06 pm
Bydliště: Praha

scorpi | čtv led 21, 2010 8:04 am

Re: Autorádio pro Iphone

Není to přes AUX, ale já mám tohle a jsem nadmíru spokojen. :wink:

Bratru za tři a půl litru.
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
 
Příspěvky: 1774
Registrován:
stř bře 05, 2008 7:14 am

killerGBU | pon lis 01, 2010 10:13 pm

Re: Autorádio pro Iphone

ahoj,

koukal jsem na tenhle sencor. Není to žádný zázrak, ale na cesty stačí. Sice deklaruje blue tooh, ale nevím jestli jenom na telefon, nebo i na přenos muziky. Jde mi o to, abych nemusel připojovat AUX kabel (ovládat budu klidně přes iphone)

http://www.alza.cz/sencor-scd-7505bmr-d155080.htm

případně tip na autorádio s BT, co komunikuje s iPhone

díky
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 188
Registrován:
čtv lis 26, 2009 1:50 pm

Uživatelský avatar House_MD | pon lis 01, 2010 10:22 pm

Re: Autorádio pro Iphone

Pozor na podporu iPod X iPhone!
Zatímco iPod Classic třeba v Audi zapojíte úplně vklidu, na palubním počítači si s tím normálně hrajete, s iPhony je mnohdy problém.
Nejhorší je, když je chudoba způsobena neschopností a leností.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 2797
Registrován:
úte čer 09, 2009 12:41 pm
Bydliště: Blansko

makovice | pon lis 01, 2010 10:50 pm

Re: Autorádio pro Iphone

iPhone 4S 32GB - 6.0b1, MacBook 13" Alu (SSD + HHD) - 10.7.3
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 335
Registrován:
sob pro 01, 2007 1:15 pm
Bydliště: Praha

Pt2 | pát lis 12, 2010 12:30 pm

Re: Autorádio pro Iphone

To: scorpi

prosím Tě připojený to máš zřj. přes Bluetooth a rádio Ti spolupracuje v pohodě jak na hansfree tak i pro přehrávání mp3 z iPhone ?
iPhone 4s , MacBook Pro , Apple TV 2 ,
Host
Host
 
Příspěvky: 41
Registrován:
čtv dub 23, 2009 6:53 am

peeeto | pát lis 12, 2010 1:07 pm

Autorádio pro Iphone

Ja mam v aute blaupunkt Bremen mp78 a cez BT chodí okrem hovorov aj hudba perfektne. Aj kvalita je výborná.
Host
Host
 
Příspěvky: 137
Registrován:
stř čer 17, 2009 10:14 pm
Bydliště: Sala sk

Uživatelský avatar House_MD | pát lis 12, 2010 1:15 pm

Re: Autorádio pro Iphone

jdu psát ježíškovi, ten Blaupunkt musím mít :-D
Nejhorší je, když je chudoba způsobena neschopností a leností.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 2797
Registrován:
úte čer 09, 2009 12:41 pm
Bydliště: Blansko

peeeto | pát lis 12, 2010 6:29 pm

Autorádio pro Iphone

Dodavane su k nemu dva mikrofony, jedným telefonujes, druhým sa automaticky nastavuje equalizacia a opozdenie kanálov , počas jazdy sa mení dynamicky a frekvecne priebeh equalizacie - výsledok je , že hudba hra stále rovnako, pri 10 kmH a aj pri 110 kmH
Host
Host
 
Příspěvky: 137
Registrován:
stř čer 17, 2009 10:14 pm
Bydliště: Sala sk

Pt2 | pon lis 15, 2010 8:23 pm

Re: Autorádio pro Iphone

To: peeeto
no rádio vypadá podle popisu výborně akorát ta cena ... to bych ho měl před barákem do týdne fuč :) a nemáte prosím někdo zkušenosti se Sony MEX-BT2700 ?
iPhone 4s , MacBook Pro , Apple TV 2 ,
Host
Host
 
Příspěvky: 41
Registrován:
čtv dub 23, 2009 6:53 am

Uživatelský avatar House_MD | pon lis 15, 2010 8:52 pm

Re: Autorádio pro Iphone

Já mám na rádiu oddělávací přední panel, pokaždé, když jdi pryč od auta, tak ho sundám a buď ho vezmu s sebou, nebo ho schovám v autě. Zatím klep klep nic
Nejhorší je, když je chudoba způsobena neschopností a leností.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 2797
Registrován:
úte čer 09, 2009 12:41 pm
Bydliště: Blansko

Uživatelský avatar Harrison | úte lis 16, 2010 8:49 am

Re: Autorádio pro Iphone

Pt2 píše:To: peeeto
no rádio vypadá podle popisu výborně akorát ta cena ... to bych ho měl před barákem do týdne fuč :) a nemáte prosím někdo zkušenosti se Sony MEX-BT2700 ?

MEX-BT2700 mam vo svojom aute a kupoval som ho prave kvoli iPhonu. Bezdrotove prehravanie hudby cez A2DP uplne bez problemov, kvalita rozhodne lepsia ako cez AUX. Funguje sucasne ako handsfree, ma to zabudovany mikrofon. USB vstup sa da pouzit aj na dobijanie iPhonu, u mna uplna spokojnost
    iPhone HW: iPhone2G(8GB), iPhone3G(8GB), iPhone5S (32GB), iPhone6 (64GB)
    Mac HW: MacBook Pro Retina (late 2013, 8GB, 256GB SSD)
    Ostatne: Apple Watch 1st gen., AppleTV 4th gen., Airport Extreme
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 330
Registrován:
úte čer 10, 2008 3:29 pm
Bydliště: SK

Pt2 | úte lis 16, 2010 9:50 am

Re: Autorádio pro Iphone

To: House_MD
no právě já ho občas nechávám v kaslíku v autě ale ty potvory nenechavé lezou do aut i tak a to víš pak to zamrzí :)


To: Harrison
moc díky právě jsi to rozhodl jdu do něj :)
iPhone 4s , MacBook Pro , Apple TV 2 ,
Host
Host
 
Příspěvky: 41
Registrován:
čtv dub 23, 2009 6:53 am

macan32 | pát led 21, 2011 12:29 pm

Re: Autorádio pro Iphone

Ahoj
nemáte někdo zkušenosti s autoradiem Sony MEX-BT3700?
Jde mi o to jestli se Iphone spojojí přes bluetooth a je možné přehrávat muziku a dále jestli je to samé možné přes USB v autorádiu a zda je možné iphone i nabíjet.
Děkuji za odpověď
 

Uživatelský avatar Sprajtek | čtv dub 28, 2011 11:50 am

Re: Autorádio pro Iphone

zrovna teď řešim autorádio do auta a líbí se mi tahle akce. http://www.revilohifi.cz/autoradia-cz/c ... -3449.html
nějaké zkušenosti? škoda, že součástí není ten BT modul
Host
Host
 
Příspěvky: 67
Registrován:
pát bře 21, 2008 7:52 am

Uživatelský avatar chipy999 | pon čer 27, 2011 1:13 pm

Re: Autorádio pro Iphone

Ja mam iny Alpine(uz druhy) CDE-123R a je to vyborne radio!Alpine radia asi najlepsie spolupracuju s iPhone,moj dokonca ani nepotrebuje specialny kabel,staci ten,co je v baleni s iPhone.Nabija,kvalita zvuku je uplne inde ako cez AUX.Ma dokonca 2 USB vstupy,vpredu aj vzadu.A za 160€,no nekup to :D .
iPhone 4S 16 GB
iPad 2 16GB WiFi
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 189
Registrován:
pon zář 07, 2009 5:31 pm

niky79 | sob říj 01, 2011 7:58 pm

Re: Autorádio pro Iphone

Zdravim, nahodou jsem narazil na tuto diskusi. Mam iphone, mam auto :-) Co vsechno mohu ocekavat, pokud bude autoradio (nejake tam uz mam, nebranim se koupi jineho) spolupracovat s iphonem? V teto oblasti jsem totalni laik.
 

Uživatelský avatar chipy999 | ned říj 02, 2011 5:13 am

Re: Autorádio pro Iphone

No,môžeš očakávať,že keď pripojis iPhone,bude sa nabijat,priamo z autorádia budeš môcť vyberať skladby podľa interpreta,albumu,playlistov.Samozrejme mozes na radiu volit aj nahodne prehravanie,alebo opakovanie skladieb a albumov,proste vsetky funkcie iPodu.Pri prichodzom hovore sa samozrejme hudba vypne a pri ukončení hovoru zas nabehne,to iste pri dopravných hlaseniach a poveloch z navigácie v iPhone.Nove Alpine ešte majú mod,pri ktorom môžeš ovládať iPod v iPhone aj z radia aj priamo z iPhone,pri starších Alpine a ostatných znackach sa pri pripojeni iPhone nedostanes do menu iPhonu.Toto vidím ako výhodu,predsa len pri veľkej knižnici hudby sa lepšie hľadá v iPhone,potom uz na rádiu riesis len pripadne preskakovanie skladieb apod.V skratke asi toľko,keby som na niečo zabudol,tak má pripadne doplnte :) .
iPhone 4S 16 GB
iPad 2 16GB WiFi
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 189
Registrován:
pon zář 07, 2009 5:31 pm

niky79 | pon říj 03, 2011 7:12 am

Re: Autorádio pro Iphone

A to funguje bezdratove, pres BT, nebo pres nejaky kabel?
 

Uživatelský avatar chipy999 | pon říj 03, 2011 7:24 am

Re: Autorádio pro Iphone

Cez kábel,samozrejme.Obrovská výhoda je,že môžeš použiť hocijaky iPhone kábel,donedávna bolo treba špeciálny,dost drahý od výrobcu radia.
iPhone 4S 16 GB
iPad 2 16GB WiFi
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 189
Registrován:
pon zář 07, 2009 5:31 pm

shelbygt | pon říj 03, 2011 7:25 am

Re: Autorádio pro Iphone

Podla mna asi cez kabel lebo BT nemam pisane v parametroch
[b]MBP 16" i7 2,6 GHz ,SSD + 2x HDD
MBP 15.4'' C2D 2,53 GHz , SSD + HDD
iPad Mini 16 GB WiFi 8.3
iPhone SE 16 GB 12.1
iPhone 6 16GB 12.1
iPhone 6 16GB 12.1
iPhone 5 16GB 9.3
iPhone 4S 16GB 9.3
iPhone 3GS 32GB 6.1.6
Host
Host
 
Příspěvky: 83
Registrován:
pát črc 16, 2010 7:12 am

Uživatelský avatar House_MD | pon říj 03, 2011 7:33 am

Re: Autorádio pro Iphone

když to rádio bude mít normálně díru na USB konektor, tak by mělo fungovat nabíjení a přehrávání (mně to tak funguje v Toyotě). Ve Škodovce jdou přes BT i kontakty. Záleží na tom, jaký rádio a auto máš
Nejhorší je, když je chudoba způsobena neschopností a leností.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 2797
Registrován:
úte čer 09, 2009 12:41 pm
Bydliště: Blansko

niky79 | ned říj 09, 2011 9:12 am

Re: Autorádio pro Iphone

Mam autoradio JVC KD-G521, cosi se tam pise o ipodech, ve predu mam otvor na AUX. Jak je to ale s temi kabely? Staci koupit nejaky obycejny AUX-iphone kabel nebo musi byt specialni od vyrobce? NEbo je to 3.5" jack-3.5" jack
 

makovice | ned říj 09, 2011 9:20 am

Re: Autorádio pro Iphone

iPhone 4S 32GB - 6.0b1, MacBook 13" Alu (SSD + HHD) - 10.7.3
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 335
Registrován:
sob pro 01, 2007 1:15 pm
Bydliště: Praha

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required
Další

Zpět na iPhone - příslušenství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron