Kabel lightning - usb kde koupit

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Uživatelský avatar sharkee | pát úno 17, 2017 8:58 pm

Kabel lightning - usb kde koupit

Monopol opravdu neznamená ani výsada ani privilegium
Prosím o důkaz, že ten kabel opravdu není od Applu. Předem děkuji.
PS: zdrž se úvah nad tím, co a proč píši. To soudruzi bolševici tvrdili také vždy, že ví, co si myslí jiní. Ne nevíš nic o tom co si myslím a proč co dělám.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1876
Registrován:
pát lis 25, 2011 11:19 am

Jadro | pát úno 17, 2017 9:02 pm

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

OT: pridavam se, Alza opravdu neni solidni obchod. Na trhu ma minimalne vysadni postaveni a mistrne toho vy/zneuziva.
A problem asi neni v tom, ze ty kabely jsou neorigo, ale v tom, ze je vydavaji za original vc. ceny. Bohuzel na tom nese vinu i sam Apple tim, ze original stoji tolik. Tim se pak tenhle "trik" stava pomerne lukrativnim. Kdyby stal original 150, moc by se to nevyplatilo.
iPhoneHolik
iPhoneHolik
 
Příspěvky: 2350
Registrován:
pát bře 30, 2012 5:37 pm

Uživatelský avatar rony | pát úno 17, 2017 10:07 pm

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

Jadro: poviem ti paradox, po case, ked som si kupil ATV4, klavesnicu a rozne dalsie zariadenia, mi vyslo, ze mam v skrinke priblizne tri nove kable, ktore vlastne nemam ako vyuzit.

Okrem nich mam jeden fungujuci DLHSI MFI kabel, ktory pouzivam len preto, ze je dlhsi. Zvysne originaly mam uz x rokov nastrkane na pevnych miestach. Pre istotu nosim Nomad (maly lightning ale nepouzivam ho).

Takze v skutocnosti, ked nemas len iPhone, tak obvykle mas dostatok kablov aj bez nutnosti EXTRA KUPOVAT.

Suhlasim, ze poznatelna cast lightning kablov v Alza su defacto len kopirka ponuky z eBay, cast samozrejme MFI. Apple predava licencie na kable inych vyrobcov a podla mna im nechava aj sancu podliezt cenou.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar sharkee | pát úno 17, 2017 10:32 pm

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

Pánové vše to jsou jen vaše domněnky, nikoliv fakta. To je důležité říci. Pokud máte relevantní důkaz o svém tvrzeni, pak je to jiná, ale zatím je to jen v rovině "jsem si jist, že to tak je ".
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1876
Registrován:
pát lis 25, 2011 11:19 am

Uživatelský avatar rony | pát úno 17, 2017 10:53 pm

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

mam kabel kupeny v Alza, ktory bez poskodenia, prestal fungovat, aky dalsi fakt este potrebujes?
pod kablami v linkoch co tu davali, su v hodnoteniach vyjadrenia ludi, ktori tvrdia, ze im podobne po case nefunguju, to mozno brat ako fakticku informaciu. aky dalsi fakt este potrebujes?

ano, faktom je, ze v ponuke Alza su dalsie normalne funkcne kable MFI ako aj uplne originaly zo sortimentu Apple.

Pochybnosti su o tych s oznacenim bulk a o tej casti ponuky, ktoru v predaji mali a maju a ktora podla hodnoteni su po case nefunkcne a su teda nic ine nez fejky. Ake dalsie fakty potrebujes?

Z tohto vlakna si vyrobil krmivo na trolenie.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar jackherrer | pát úno 17, 2017 10:57 pm

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

OT

sharkee píše:Monopol opravdu neznamená ani výsada ani privilegium
Prosím o důkaz, že ten kabel opravdu není od Applu. Předem děkuji.
PS: zdrž se úvah nad tím, co a proč píši. To soudruzi bolševici tvrdili také vždy, že ví, co si myslí jiní. Ne nevíš nic o tom co si myslím a proč co dělám.


pise ti tu x lidi svoje zkusenosti, to ber jako dukaz a tedy i fakt.. pokud toho nejsi schopen, tak nam tu jinymi slovy naznacujes, ze jsme lhari.. nepotrebuju delat zadne uvahy nad tim co a proc delas, ty tu totiz slovickaris a hloupostech a nejsi schopen uznat, ze by ses mohl mylit, vic ti k tomu nereknu.. teto diskuze zanechavam a zde uz na tebe reagovat nebudu, svoje zkusenosti jsem pro ostatni otevrenejsi uzivatele jiz sepsal a at si kazdy udela svuj vlastni nazor sam, nikoho o sve pravde presvedcovat nepotrebuju

btw: https://cs.wikipedia.org/wiki/Monopol

:D
I will maintain an attitude of open-mindedness.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3736
Registrován:
ned úno 01, 2009 10:40 am
Bydliště: Pardubice

Uživatelský avatar sharkee | sob úno 18, 2017 7:42 am

Kabel lightning - usb kde koupit

Domnenka není důkaz panove. Není to tak dávno, co všichni věděli, že je země placata.

http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web.php/slovo/monopol
http://business.center.cz/business/pojm ... nopol.aspx
https://www.finslovnik.cz/co-je-monopol ... -priklady/
PS: ano Alza nemá žádné výhradní právo, že ano.
Trolly nekrmim, takže tímto končím tuto neprinosnou diskuzi s někým, kdo si plete argument s domnenkou a monopol s tržním prostředím.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1876
Registrován:
pát lis 25, 2011 11:19 am

Jadro | sob úno 18, 2017 8:08 am

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

OT: nejak se to tu zvrhlo v boj o pravdu. Sharkee ma jiny nazor (ja s nim absolutne nesouhlasim, vidim to stejne jako Jackherrer, vcetne monopolu), ale neni prece potreba Sharkeeho presvedcovat, aby zmenil svuj nazor na ten nas... Jeho zivotni zkusenosti mu to nejspis ani nedovoluji. Az zazije podobne zkusenosti jako my, tak k tomu treba dojde sam :-)
Pokud tu chceme debatovat, tak muzeme do zblbnuti, ale vlastne by asi kazdy mel pouze popisovat sve zkusenosti, nazory a postoje a neutocit na zkusenosti, nazory a postoje ostatnich ;-) Co myslite?
iPhoneHolik
iPhoneHolik
 
Příspěvky: 2350
Registrován:
pát bře 30, 2012 5:37 pm

Uživatelský avatar Tony1 | sob úno 18, 2017 10:49 am

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

Nabízím se že pokud někdo má nefunkční kabel Alzy tak ho kuchynu a nafotím co všechno tam najdu, pak už stačí fotky porovnat s x dalšími z netu a určit od jakého výrobce kabel je. Věřím že vše se ukáže po sundání izolace kabelu. Nejsem soudní znalec a nebudu činit následné závěry jen zveřejním foto, závěr si může udělat každý sám. Jsem též pro relevantní důkaz. Navíc pokud není žalobce, tak není soudce, ptám se kdo v ČR zastává zájmy Apple, já osobně nikoho neznám. Všichni jen prodávají.
Naposledy upravil Tony1 dne pon úno 20, 2017 9:18 am, celkově upraveno 1
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 3120
Registrován:
sob črc 12, 2008 6:18 pm
Bydliště: Jihomoravák

Uživatelský avatar jackherrer | sob úno 18, 2017 11:05 am

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

bohuzel nefunkcni kabely neskladujeme :( pokud se ke me naky jeste dostane tak ho poslu rad
I will maintain an attitude of open-mindedness.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3736
Registrován:
ned úno 01, 2009 10:40 am
Bydliště: Pardubice

Uživatelský avatar rony | sob úno 18, 2017 2:10 pm

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

tony ale ja napr taky kabel mam, hodnotenia na alze su tiez plne reakcii o tom.

to len sharkee troli diskusiu. ved on z nej spravil malichernu hadku, on to ma rad, krmi sa tym :-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

mirmo80 | sob úno 18, 2017 2:36 pm

Kabel lightning - usb kde koupit

No a chcelo by sa ti poslat ho Tonymu rony? Mna by ten vysledok celkom zaujimal.
iPhone XS, iPhone 8, iPhone SE, iPad mini 4, iPad Air, iPad 2, AW 3 42/38mm, ATV 4K 64 GB
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2893
Registrován:
stř srp 08, 2012 1:00 pm
Bydliště: Poprad

Uživatelský avatar rony | sob úno 18, 2017 3:07 pm

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

Nechcelo,

Skrytý text (Ctrl-A)

citaj co vyssie pisem vyssie. Presne som dal odkaz na ten kabel na webe Alza. JA VYHLASUJEM, ze mi prestal fungovat, mne by to stacilo, nemam ziadny dovod odrbavat, to len troll potrebuje vyvolavat spory a zivit tym diskusie. Kablov som uz pred par rokmi nakupil ovela viac, len preto, ze podobni mudrlanti tvrdievaju, ze funguju (obvykle po dvoch dnoch pouzivania). Vospolok vsetky z eBAY vtedy kupovane, uz nefunguju.

To, ze hnidopich a troll diskusie dupe nozickou a vyzaduje presne definicie a nic mu nikdy nestaci ako odpoved, tak to uz je len a len TROLENIE. Takze tony, nic nikam neposlem, nestoji mi to za tie peniaze posielanie cas a cokolvek, nic totiz NEDOSIAHNES, akykolvek dokaz, tvrdenie, cokolvek totiz NEBUDE VOBEC STACIT. NEVYHRAS v diskusii :-)

V normalnej rovine by stacilo povedat si svoje :-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

FILIPSN007 | sob úno 18, 2017 3:16 pm

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

Tady máte seznam firem, které smí používat označení MFI. Adata tam je tak uvidím.

https://mfi.apple.com/MFiWeb/Authorized ... ensees.pdf
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 947
Registrován:
čtv led 06, 2011 3:31 pm

Uživatelský avatar Metalgirl | sob úno 18, 2017 8:50 pm

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

jeenik, není to originál Apple, je to ten stejný, co prodává i Alza a tyto kabely ani od Applu vůbec nepochází. A po čase přestanou synchronizovat.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

mirmo80 | sob úno 18, 2017 8:52 pm

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

@rony: asi som nespravne vyjadril o co mi ide [emoji846]. Mna to nezaujima ako dokaz ale som zvedavy aky je technicky rozdiel. No a chytil som sa toho, ze takyto kabel je k dispozicii a je niekto, kto sa podujal to preskumat.
iPhone XS, iPhone 8, iPhone SE, iPad mini 4, iPad Air, iPad 2, AW 3 42/38mm, ATV 4K 64 GB
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2893
Registrován:
stř srp 08, 2012 1:00 pm
Bydliště: Poprad

Uživatelský avatar rony | sob úno 18, 2017 9:51 pm

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

technicky rozdiel je v tom, ze v chipe je kopia certifikatu. a raz za cas preflaknute fejky Apple blokne.

rozoberanie by mal byt skor dokaz, ze tam je aj vizualny rozdiel. ale take nieco ma cenu riesit len u kablov, ktore su pohladom zvonka hodne podobne originalnemu kablu. nevidim vsak dovod dokazovat to, ze mi kabel prestal fungovat dalej nad ramec toho, ze ja sam potvrdim, ze mam kabel z Alza a z dovodu, ze je to fejk, prestal fungovat.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

FILIPSN007 | ned úno 19, 2017 8:54 am

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

Nemám až tak velké povědomí o těch certifikátech, ale proč šikmoocí nezkopírují certifikát z origo kabelů? To by si potom Apple zablokoval přece všechny svoje origo. :)

Nebo druhý případ, po zablokování, by přestali fungovat třeba všechny Lightningy od Belkinu. :)
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 947
Registrován:
čtv led 06, 2011 3:31 pm

Uživatelský avatar rony | ned úno 19, 2017 10:51 am

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

vsak kopiruju originaly :-) Apple zablokuje certifikat, ktory sa vyskytol vo fejkoch.

tu by bolo dobre vediet ten pojem certifikat.

nejaky vydavatel certifikatov vydava jedinecne subory, certifikaty. tieto sa overuju voci vydavatelovi a ak to suhlasi, povoli sa cinnost viazana na dany certifikat.

ak dojde ku kompromitacii certifikatu, tak vydavatel moze certifikat zneplatnit a zariadenia ak si dany certifikat stiahnu (v tomto pripade z kabla), tak im system vydavatela vrati informaciu o neplatnosti a potom dane zariadenie vie, ze nemoze spustit komunikaciu kvoli kompromitacii.

podobne funguje overovanie pravosti na ssl - vsetky tie zmame weby s https.

falsovanie kablov teda funguje tak, ze hw vedia skopirovat, tam problem nie je. no v kabli je ulozeny certifikat,
ktory si nemozes len tak vytvorit, lebo musi exostovat sparovana cast v kabli s castou u vydavatela.

takto sa lahko zisti, ze cinan si urobil kopiu a tak vydavatel zablokuje prave ten certifikat, ktory bol skopirovamy.

kto to studoval viac, moze konkretne detaily upresnit, no toto je len vysveltenie principu.


samozrejme je mozne, ze to ziskanie certifikatu nie je mozne priamo z kabla.

pravdepodobnejsia cesta je, ze naozaj dojde k ukradnutiu certifikatov niekde vo vyrobe, resp, si zaziadaju oficialne o vydanie ale neskor prestanu plnit podmienky zmluvy MFI napriklad tym, ze ho zacnu pouzivat viaceri.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

jeenik | ned úno 19, 2017 4:29 pm

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

No ale kdyz to bloknou, tak to od odnesu a vyreklamuju ne?
iPhone X 256GB - T-Mobile (iOS 12.x), iPad Pro 10.5 cellular 512GB (iOS 12.x), Apple TV 4, AW 4
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 1109
Registrován:
ned úno 08, 2009 5:20 am

Lipon | ned úno 19, 2017 4:30 pm

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

pokud by to tak bylo, tak ve chvili, kdy Apple kompromitovany certifikat zneplatni tim ale soucasne zneplatni i ten svuj puvodni certifikat, ktery byl okopirovan a muze tan prestat fungovat i genuine, ne?

jak by dokazal zneplatnit kopie a zachovat jejich predlohu?
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 560
Registrován:
čtv zář 03, 2009 3:04 pm

FILIPSN007 | ned úno 19, 2017 5:21 pm

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

Lipon: O to mi přesně jde :)
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 947
Registrován:
čtv led 06, 2011 3:31 pm

Uživatelský avatar rony | ned úno 19, 2017 7:02 pm

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

Citajte poslednu cast mojho textu.

Podla mna NEJDE rozobrat kabel a ""ukradnut"" certifikat. Podla mna z toho chipu ho nevykopirujes. Preto sa to - podla mna - robit tak, ze si normalne ZAZIADAJU o MFI certifikaciu.

To overovanie moze fungovat podla tohto prikladu: zavries do boxu (chip v kabli) maleho cinana. Pride k nemu putnik (iPhone) a spyta sa, kto je tam? Z boxu sa ozve ""tu je Ti-Fi-Kan (certifikat firmy XY)"". Putnik zdvihne zrak k bohu na nebi a spyta sa ""boze, naozaj je tam Ti-Fi-Kan?"". Boh povie, ano, je to on, tu mas spravny kluc aby si mohol ist dalej. Box sa nikdy neotvori.. Ked to skusis, tak maly cinan umrie.

Jeenik, iste. Mozes. Pocitaju s tym, ze vacsina ludi hodi kabel do kosa. Preto to doteraz robia. Alza zjavne tiez. Ked mas nakupku zlomok predajnej ceny, je im to jedno.
Problem kopii pre uzivatela nie je v tom, ze bloknu vyreklamujem ale v pocite, ze si kdesi v prdeli, ides nabijat a nenabijes, nefunguje to.

To su samozrejme moje konstrukcie, realizacia moze byt kludne odlisna - popisujem jednu z funkcnych variant realizacie. Ak by som taketo kontrolovanie robil ja, tak pouzijem viacej metod zarucenia autenticity.

https://support.apple.com/sk-sk/HT204566

http://gizmodo.com/5945889/some-third-p ... new-iphone
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar parmin | pon úno 20, 2017 1:38 pm

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

díky všem za sdílení zkušeností, zdejší příspěvky z posledních dní jsou myslím hodně cenné a užitečné... asi už kabel nekoupím jinak než originál v krabičce...

jinak někde v tomto vlákně je můj příspěvek možná i s odkazem na kabely belkin z ebay.de, koupil jsem postupně dva, oba za hubičku. přišly v krabičce, vypadaly jako originály, ale oba už prakticky ani nenabíjí... tak pozor na fejky ;-)
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1286
Registrován:
pát bře 28, 2008 11:56 am
Bydliště: Liberec

Uživatelský avatar pegas | pon úno 20, 2017 1:45 pm

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

jojo, Apple je sofo-co :-) jakýkoliv Android s miniUSB nabiješ/sync jakýmkoliv miniUSB kabelem. Mně je ale milejší přístup Applu ;-)
iPad Air wi-fi 16GB | iPhone 4S 16GB a 6S 16GB | Apple Watch SPORT 42mm
Vše vždy s poslední aktuální verzí iOS resp. watchOS
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 1412
Registrován:
úte říj 07, 2014 8:10 am

Uživatelský avatar rony | pon úno 20, 2017 4:04 pm

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

parmin, ano fejkuju sa aj Belkiny :-)

pegas: preto za mnou lozia androidaci vypytujuc kabel na ten svoj univerzalny zazrak. Tolko k tomu "jakykoliv". Ma to prakticky dopad, ze nie, nenabiju, ak si ten SVOJ posrany kablik nenosia so sebou. :-) Takze mi je vcelku jedno, ci je to lightning alebo domnelo univerzalny. Aj tak ten kabel si musim NOSIT.

V pripade applistov staci blbucky kratky Nomad lightning travel kabel. A ak Apple nedobodaj prejde na USB-C, tak bude konecne slnco na spravnej strane a budeme univerzalni vsetci :)

Dovvtedy je zaver len ten, ze MFI kablov je uzasne mnozstvo, treba sa zmierit s tym, ze tie superlacne su smejdy.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Koks | úte úno 21, 2017 7:14 am

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

mike-biker píše:Já to mám ze zdroje, kde tyto kabely a nabíječky se dávají do krabiček pro konečného příjemce.
Pokud má konečný uživatel v nové krabičce od APPLE fake, tak mám fake asi také, pokud jste si kupovali telefon a věříte, že dodané příslušenství je pravé, pak to přesně mám já. :)
Ale pochybuji, že by si APPLE dovolil dávat konečným zákazníkům do krabiček nějaké náhrady.


I v Applu budou mít více dodavatelů (výrobců kabelů), ostatně i telefon iPhone 6s má 2 různé čipy od dvou různých výrobců, nebo ne?

Z hlediska spotřebitele rozdíl nerozpoznáte...

edit

pegas píše:Rozdíl mezi originál metrovým kabelem (koupeném na AS) a rádoby originálem odkudkoliv jinde (aukro, alza atd.) je 230 - 330 Kč. Když zohledním ceny vlastních Apple zařízení a ostatního příslušenství, za které jste každý z vás vyházeli tisíce, ale spíše deseti tisíce, tak vůbec nechápu o čem se tady diskutuje. :o


Já určitě za žádné příslušenství desetitisíce nevyházel, výrobní cena Apple kabelu nemůže být větší jak 1€ a ze to prodávají za takové peníze je dáno tím, ze proste je dost lidi, kterým je to jedno... a ano je pravděpodobně ze do nového balení daji kvalitnější kabel než pošlou v bulku servisum... děla se to tak i v jiných oborech, třeba automotive
Naposledy upravil jackherrer dne úte úno 21, 2017 9:14 am, celkově upraveno 2
Důvod: sloucen doublepost. dodrzuj, prosím, pravidla fora . jh
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 407
Registrován:
ned pro 25, 2016 12:11 pm

Uživatelský avatar pegas | úte úno 21, 2017 8:10 am

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

Hele nechci se přít. Každý má právo na svůj názor a já respektuji tvůj i ostatních, nicméně to neznamená, že ho chápu. Tak byl míněn i můj post. Řekl jsem, že za telefon, tablet, příslušenství a nevím co ještě všechno do Applu máš, jsi jistě dal deseti tisíce, to sedí ne? Takže dát za kabel 250 Kč, který stejně časem přestane fungovat, namísto originálu od Applu 580 Kč, kde je funkčnost zaručena, je prostě hovadina. Sorry, ale je to jako kdyby jsi do M5 čepoval natural 95, aby jsi ušetřil.
iPad Air wi-fi 16GB | iPhone 4S 16GB a 6S 16GB | Apple Watch SPORT 42mm
Vše vždy s poslední aktuální verzí iOS resp. watchOS
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 1412
Registrován:
úte říj 07, 2014 8:10 am

FILIPSN007 | sob dub 01, 2017 8:26 am

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

Hlásím, že kabel od Adata stále funkční po třech měsících i po updatu na iOS 10.3 :)
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 947
Registrován:
čtv led 06, 2011 3:31 pm

Uživatelský avatar mike-biker | sob dub 01, 2017 11:06 am

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

Tak ho od nás pozdravuj. :D
iPhone 11 Pro Max Space Grey
iPhone 6 16GB Silver as reserve
MacBook Pro Retina 15" Mid 2014, i7 4x2,5GHz 16GB RAM 256GB SSD + 256GB Jet Drive.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3352
Registrován:
ned říj 09, 2011 12:39 pm
Bydliště: Jesenice

FILIPSN007 | sob dub 01, 2017 4:55 pm

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

Budu :D
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 947
Registrován:
čtv led 06, 2011 3:31 pm

zizkin | pon led 22, 2018 12:59 pm

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

Ahoj všichni, nedávno jsme tu řešili kvalitu neoriginálních kabelů a mně teď jedny konečně dorazily. Narazil jsem na Ali Expressu na (pro mě) neznámou firmu BASEUS, která se pyšní zlatou plackou (top brand na Ali). Na jejich oficiálních stránkách však mají odkaz pouze na Amazon nebo nějaký čínský eshop. Avšak na Ali se představují jako official, maji placku a i odkazy směřují na official stránky.

Tak jsem se rozhodl zkusit zakoupit nějaké káble na iPhone.

Cena kabelu se pohybuje okolo $3.24 za svítící 1m a $4.16 za 1,8m.
Kabely jsou opravdu výborně zpracované, vše sedí, lícuje, opravdu perfektní! Samozřejmě fungují [emoji3]

Teď ale proč to píšu, dle článku přímo na Apple stránkách "jak rozeznat fake kabel" je návod, jak lze kabel jednoduše rozeznat.
Co se týče Lighting konektoru, tak ten je přesně jako original - jeden kus, zakulacene hrany kontaktu - OK

Jenze pak přichází na řadu druhý konec - USB port:
Zde se to liší úplně ve všem (krom zpracování - to je oproti jiné Číně opravdu excelentní, žádný nepovedený odlitky!)
- piny v konektoru jsou stříbrné místo zlatých, spoj portu je sice lichoběžníkový, ale je orientován na opačnou stranu a jeste k tomu nemají symetrický odstup.

Na druhou stranu o originálním Apple kabelu zase píší, že má na kabelu vytisknuty text "Designed by Apple in California Assembled in China" a já mam doma originály dva (od telefonu) a ani jeden to nemá.
Dal u těch fake pisou ze se jedna viditelné o špatnou kvalitu zpracování, což tyhle Baseus nemají.

A co teď? [emoji20] kabel funguje perfektně, je zpracován opravdu kvalitně, telefon se nehřeje, neodpojuje, vse pasuje a běží jak má.

Koukal jsem ještě na YT, kde značka Baseus není neznámá, takze recenzí je plno a vesměs kabely taky chválí. Máte někdo s touto firmou zkušenost?

Přidávám fotografie (bílý originál Apple, červený 1.8m, černý 1m svítící)


A poslední věc: chapu, ze za cenu $3,5 nemohu nic čekat a hodně tu píšete, že kabel pod $10 nemůže být bezpečný, ale na druhou stranu mám v záloze další čínskou firmu Ugreen, která prodává kabel za $5,24, taktéž ma zlatou placku (top brand) za kvalitu a navic má i certifikát (lze dohledat na mfi.apple.com), dle návodu na rozeznani má vše jako originál a taktéž funguje skvěle. Mám jej uz rok a vždy pracoval spolehlivě.

Tak nevim, co si ted myslet.

Diky za vaše ohlasy [emoji846]

Obrázek
Obrázek
ObrázekObrázekObrázek


Píšu z mobilu
Host
Host
 
Příspěvky: 48
Registrován:
stř pro 03, 2014 10:06 pm
Bydliště: Liberec

Uživatelský avatar rony | pon led 22, 2018 1:52 pm

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

podla mna zostan v klude. Ak podvadzju v MFI tak sa to prejavi po istej dobe - prestane nabijat a zacne telefon hlasit necertifikovane. Pri tej cene by som sa potom uz neplasil a vyhodil to :-) pripadne nam sem dal varovanie, ze tento predajca predava nakoniec sfalsovane
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

zizkin | pon led 22, 2018 2:21 pm

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

Diky za rychlou reakci. Jde mi jen k to, ze mam doma opravdové sunty a ty jsem ani nepouzil, ale na nich je vidět, ze jsou fakt špatně vyrobeny. Pak jsem měl par takových průměr, ale ty prestali po měsíci fungovat (používám to jen k nabíjení. Na data raději originál). Ted mam tyto + jeste ty od Ugreen (ty jsou super). Tohle je vazne super zpracovany, i po designové stránce velmi povedené a mrzelo by me, kdyby si hráli jen na krásu :D


Píšu z mobilu
Host
Host
 
Příspěvky: 48
Registrován:
stř pro 03, 2014 10:06 pm
Bydliště: Liberec

Uživatelský avatar rony | pon led 22, 2018 4:11 pm

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

Naozaj to uvidis az po case, tak ako tie predtym. Tvoja skusenosti by nam vsak pomohla, ak by si prisiel potvrdit, ci este slapu.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

jeenik | úte led 23, 2018 7:03 am

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

O zpracování tolik nejde, jde o to, kdy apple odstřihne čip fakeového kabelu, to může být třeba za pár týdnů...
iPhone X 256GB - T-Mobile (iOS 12.x), iPad Pro 10.5 cellular 512GB (iOS 12.x), Apple TV 4, AW 4
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 1109
Registrován:
ned úno 08, 2009 5:20 am

zizkin | úte led 23, 2018 7:34 am

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

To ano, máš pravdu. Ja osobně jsem se s tím tedy ještě nesetkal, mam již doma pár kabelu pochybne výroby jen na vyzkoušení (už od iOS 8) a stále fungují (pro nabijeni). Baseus působí jako opravdu značka, byť je čínská, ale zjistil jsem, že má dokonce v ČR oficiální české zastoupení! [emoji846] tak úplnej sunt to zase nebude. Protze to by se jinak nevyplatilo


Píšu z mobilu
Host
Host
 
Příspěvky: 48
Registrován:
stř pro 03, 2014 10:06 pm
Bydliště: Liberec

jeenik | úte led 23, 2018 11:10 am

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

Me uz par kabelu takto odeslo, napr. z iWantu koupeny “original” kabel bez krabicky. Koupil jsem jich nekolik a do 2-3 mesicu prestaly slapat vsechny
iPhone X 256GB - T-Mobile (iOS 12.x), iPad Pro 10.5 cellular 512GB (iOS 12.x), Apple TV 4, AW 4
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 1109
Registrován:
ned úno 08, 2009 5:20 am

Uživatelský avatar Nolf | pát led 26, 2018 6:19 pm

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

Tady ve vlákně na straně 3 jsem psal, že jsem si koupil kabel v Lídlu v lednu 2016. Do dnes funguje. Skoro denně nabíjím, občas propojím do pc na synchronizaci když zlobí wifi. Tak asi tak. Ostatní z dx.com po čase přestali nabíjet a dnes už těchto levných obchůdků nenakupuji žádnou elektroniku. První varování byl výbuch nabíječky a druhé a poslední byl rozhovor s technikem ohledně vnitřností těchto "výbušnin".
No One Lives Forever
Host
Host
 
Příspěvky: 135
Registrován:
pát zář 24, 2010 3:34 pm
Bydliště: Domažlicko

jumbo78 | pát led 26, 2018 7:31 pm

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

Nabíječky a baterie z dx, ali apod. jsou obecně o zdraví. Já teď přešel na iPhone a jelikož mám doma několik nabíječek a microUSB kabelů, koupil jsem na Alze redukce z microUSB na lightning a vše funguje, jak má.
Host
Host
 
Příspěvky: 131
Registrován:
čtv led 18, 2018 5:20 pm

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required
PředchozíDalší

Zpět na iPhone - příslušenství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron