USB v aute a iPhone

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Juramac | stř bře 17, 2010 10:24 pm

USB v aute a iPhone

Mate nekdo konkretni zkusenost s originalnim USB v nejakem aute a iPhonem? Vim, ze pres AUX muzika z iPhone hraje normalne ale hraje take pres USB ? V autech je vetsinou USB pro iPod , ktery i dobiji ,ale nektere USB vstupy iPhone neberou ,alespon ne ty dodatecne domontovane. Alespon u mne aux prehrava iPhone v pohode ale USB si s iPhonem povidat nechce.... Mate nekdo zkusenosti?
 

Uživatelský avatar rony | stř bře 17, 2010 11:59 pm

Re: USB v aute a iPhone

Musi to mat dock konektor, nie usb.

Moj nazor: kupit si k usb radiu pargigovu papat. Ak chces hf, tak radsej nieco overene - ja v tom nemam prehlad, v aute mobil nepouzivam z dovodu jeho nebezpecnosti.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar h4wk3y | čtv bře 18, 2010 7:48 am

Re: USB v aute a iPhone

bojim se, ze dokud neudela nejake autoradio primo Apple, tak vsechna radia, ktera maji ve specifikacich podporu USB pro iPod/iPhone, tak to dlouho nikdy chodit nebude(s iPhonem)...

vetsinou od navrhu radia a vyrobe Apple zase nejak zmeni pozadavky na USB vstup/vystup novym firmwarem (viz. FW2.X - chodilo skoro vse a od FW3.X tam pridali nekam ten odpurek, takze vsechno prestalo chodit) a je po srande...

tedy iPod ten bych rekl, ze tam, kde ho maji ve specifikaci radia, ze ten pojede, ale iPhone Apple rad v tomto smeru omezuje - kvuli vyrobe neorig kolibek, video kabelu, atd...

takze si myslim, ze na USB pripojeni iphona k autoradio by ses mel vykvaknout... - maximalne jen jako nabijeni...

uz jsem par takovych radii videl - nektere nechodily s iP pres USB ani jako uplne nove modely :D, nektere chodily jen prave do aktualizace FW, kde to Apple zmenil... tedy nic na moc dlouho za zbytecne vyhozene penize...
Posilene dlouhe dobe zpet u iPhonu - iP5 16GB White, odblok s R-SIM 8+
Macbook Pro 13'' 2.26 GHz
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 821
Registrován:
sob bře 28, 2009 8:44 pm
Bydliště: Pardubice

Juramac | čtv bře 18, 2010 8:18 am

Re: USB v aute a iPhone

Ptam se proto, ze budu kupovat nove auto, ale ted koukam do specifikaci, ze to ma USB,AUX a extra iPod vstup, vypada to na dock,jak pise Rony, takze by to snad mohlo fungovat. Na obrazku sice maji iPod Touch, ale iPhone by to podporovat udajne melo take..... No , uvidime. V soucasnem aute mam dodelane vstupy USB a AUX pres CD changer, a tam mi chodi jen AUX, ne uz USB.
 

Uživatelský avatar jackherrer | čtv bře 18, 2010 8:54 am

Re: USB v aute a iPhone

honda civic, radio panasonic a psali ze to podporuje iPody, ale faka to i na iphone.. ze zadu to v servise zapojili a davam kabel do napajeni do iphonu a iphone ovladas pres radio.. velka parada :)
I will maintain an attitude of open-mindedness.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3736
Registrován:
ned úno 01, 2009 10:40 am
Bydliště: Pardubice

Uživatelský avatar murder | čtv bře 18, 2010 10:22 am

Re: USB v aute a iPhone

Oni iPhone nebudou oficiálně podporovat nikdy je to kvůli možným interferencím které vznikají v souvislosti s GSM modulem, aby se jim to nemohlo reklamovat, prostě nejsou schopni zajistit 100% bezvadnou funkčnost, i když to samozřejmě někdy chodí...
Obrázek
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 492
Registrován:
pon čer 09, 2008 8:41 pm
Bydliště: Nokia Lumia 620

Uživatelský avatar House_MD | čtv bře 18, 2010 2:37 pm

Re: USB v aute a iPhone

tuším že Audi nebo BMW, teď nevím, má na obrázku buďto USB vstup - normální konektor pro USB, nebo takovou jakoby dokovací stanici a v ní zasunutej iPod touch/iPhone. Údajně se to liší konektorem...
Nejhorší je, když je chudoba způsobena neschopností a leností.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 2797
Registrován:
úte čer 09, 2009 12:41 pm
Bydliště: Blansko

Juramac | čtv bře 18, 2010 2:53 pm

Re: USB v aute a iPhone

No, neco takoveho tam je. Je tam vstup pro klasicky USB, pak pro AUX a mezi nimi je neco, jako minidock a pod nim je napsano iPod. Ale takovy kabel neznam.
Naposledy upravil Juramac dne čtv bře 18, 2010 4:36 pm, celkově upraveno 1
 

Uživatelský avatar h4wk3y | čtv bře 18, 2010 3:33 pm

Re: USB v aute a iPhone

jak rikam, proste kde to jde pripojit, tak tam pisou pouze iPod, ne iPhone....

a to presne z duvodu, jak se pise nademnou - u iPhonu se Apple boji interferenci a proto se snazi stale necim omezovat u iPhonu vystup pres dock konektor, coz samozrejme u iPodu nedela, protoze ty nemaji GSM modul...

takze i kdyz ted budes mit treba stesti a bude to s iPhonem makat, tak po case, az to zase nejak s novym FW zmeni, tak ti to s velkou pravdepodobnosti prestane chodit...
Posilene dlouhe dobe zpet u iPhonu - iP5 16GB White, odblok s R-SIM 8+
Macbook Pro 13'' 2.26 GHz
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 821
Registrován:
sob bře 28, 2009 8:44 pm
Bydliště: Pardubice

Uživatelský avatar rony | čtv bře 18, 2010 4:45 pm

Re: USB v aute a iPhone

jura: jedine pripojenie iphone k autu je ucelne v pripade, ak chces premostit HOVORY cez radio na styl HF. Na muziku DOPREDU dobrovolne zabudni. Ak nechces zonglovat s optickymi mediami, tak si kup ten usb klucik cojaviem 16 gigabajtov, narvi tam muziku, strc tam a zabudni, ze to mas :)

ak je to dobre radio, tak pri pripojenom telefone dokaze stlmit muziku ak ide prichadzajuci hovor. smeroval by som patranie po moznostiach skor tadialto.

AUX vstup z iphone v aute je tragedia - neda sa prehadzovat skladby atd. Proste hlupost ako aj fm transmitery a podobne nezmysly.

Ja nemam v aute usb vstupy, takze som kupil Connects2 krabicku, kde mam usb vstup a pre moje autoradio sa to tvari ako cdchanger. Take zufale riesenie pre ludi ako ja, co nemaju radi aftermarket radia.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Juramac | čtv bře 18, 2010 5:20 pm

Re: USB v aute a iPhone

No tak jsem behal po internetu a uz jsem o krok bliz. tento Hyundai (ix35) ma mit podle mych zjisteni jako doplnek extra kabel pro iPod/iPhone primo od Hyundai, ktery ma vstupy pro USB i AUX v jednom a uvnitr ma nejaky chip, ktery umoznuje ovladani muziky na volantu. Bez tohoto jejich kabelu funguje jen AUX -to vsak samozrejme nenabiji a nejde ovladani na volantu, pres samotne USB to nejde vubec, ani to nenabiji, USB je urcene jen pro ty klicenky , o kterych pise Rony. Nevyhodou toho extra Hyundai kabelu je, ze je jen 12 cm dlouhy , i kdyz to se da resit prodluzkou, pokud budu chtit iPhone nalepit na okno, a take neni samozrejme v zakladu, je potreba si ho prikoupit . Kolik ale stoji, to prodejce jeste nevi,je to v Cesku novinka, ale venku je cena kolem 35 USD. No, uvidime.
Neni to pro mne nijak zasadni, muziku z iPhonu neposloucham v aute zase az tak casto , vetsinou mi tam hraje jen radio, ale na delsi ceste si rad poustim treba starsi Yes apod. :wink: Tady je obrazek toho extra kabelu :
 

Uživatelský avatar rony | čtv bře 18, 2010 6:08 pm

Re: USB v aute a iPhone

dobra rada, vykasli sa na to, v momente ako mas usb klucenku, tak si vyhral jackpot, pretoze ostatne riesenia su bud zbytocne drahe alebo hlupe. Ten kabel samozrejme preskumaj ale vyzera strasne divne!!! podla mna by to mal byt NORMALNY dock, kam telefon zastrcis a nie aby si ho nemal kam s takym hrubym kablom polozit. Ak je drahy, tak tym vacsi dovod to nechat tak.

Zober to tak, ze klucenka USB flash stoji smiesne peniaze.

Ja som o rieseni pocuvat muziku trosku na urovni doby premyslal 3 roky. Vsetky mozne riesenia a zminimalizoval som to na poziadavku, aby automobilky davali do kazdeho vozu USB konektor pre klucenky a viac od nich nechcem, lebo vsetky autoradia su zaostale kramy. Aj tie, co sa tvaria hitech.

este k tomu kablu: 100x sa presvedc, ze to skutocne vie novu gen ipodov (cize aj iphone/touch) lebo tie konektory podla mna nevedia ovladat volbu pesniciek - bol by som prekvapeny ak ano :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar murder | čtv bře 18, 2010 6:09 pm

Re: USB v aute a iPhone

OT. Koukám že máme stejný "vkus" čekám na předváděcí jízdu s iX35 a jsem připraven ho koupit. To jsem o "fičurkách" (to není sprosté slovo) na Ipod ani nevěděl...
Obrázek
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 492
Registrován:
pon čer 09, 2008 8:41 pm
Bydliště: Nokia Lumia 620

Uživatelský avatar rony | čtv bře 18, 2010 6:11 pm

Re: USB v aute a iPhone

skoro kazde auto ma moznost takychto ipod kablov, bohuzial CZ/SK importeri aut na ne uplne seru (ten vyraz im patri). Stacilo mi nazriet do ponukovych kniziek prislusenstva toho isteho auta len v inom state a sadol som na zadok a plakal a plakal a plakal :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Juramac | čtv bře 18, 2010 6:28 pm

Re: USB v aute a iPhone

Murder: ja uz ix35 mam objednany-bily ,mel by byt v kvetnu doma, ale tohle reseni s iPhonem me take napadlo az ted, protoze ve specifikacich pisi, ze to podporuje iPod Touch . Koukal jsem na stranky hyudaie, kde o tom kabelu pisi, ze podporuje iPod Touch a ovladani na volantu , zduraznuji klasicky, ze nedoporucuji kopie, protoze to obsahuje jejich extra chip, pro iPhone jeste ale neni dokoncene testovani. Ale ta zprava je z listopadu lonskeho roku, takze to snad bude slapat. A prodejce mi pred chvili rekl, ze to zjisti, ze ho to take zajima, ma take iPhone , ze jeden kabel objedna a vyzkousime to, jak to chodi.
 

Uživatelský avatar murder | čtv bře 18, 2010 7:35 pm

Re: USB v aute a iPhone

Poslední OT, upřimně ti závidím. Já budu teprve objednávat a po bílé koukám taky.
Obrázek
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 492
Registrován:
pon čer 09, 2008 8:41 pm
Bydliště: Nokia Lumia 620

Juramac | sob bře 20, 2010 2:23 pm

Re: USB v aute a iPhone

Tak ten kabel je mozne dokoupit za 1150,- a s iPhonem funguje bez problemu. Pres usb dobiji a pres AUX hraje, ovladani na volantu zajistuje chip v konektoru. Dnes jsem jej zkousel. Jedina nevyhoda je , ze meri jen 12 cm, ale na maczone je metrova iPod prodluzovacka, takze nalepeni iP na okno je take bez problemu. :) Muzete lock.
 

Uživatelský avatar rony | sob bře 20, 2010 3:50 pm

Re: USB v aute a iPhone

lock nebude, kludne mozu ostatni tuto temu rozvijat pre dalsie auta. Napr. ma vcelku zaujima, ci vam telefon nabija cez vsetky tie rozne aftermarket radia s usb (ak ano, setri clovek za dalsi kabel).
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Juramac | sob bře 20, 2010 4:18 pm

Re: USB v aute a iPhone

ve svem soucasnem aute mam toto reseni - http://www.xcarlink.cz/ Je i pro spoustu jinych aut, nejenom pro Nissan. Ale co jsem zkousel, tak s iPhonem konkretne u Nissanu nabijeni pres USB nejde. Ale funguje pro starsi iPod Classic a Nano . Pro iPod Touch nebo iPhone uz ale ne . Ale jde tam AUX, takze mam vyvedeny AUX ze sluchatek iPhonu do radia a telefon nabijim pres nabijecku zapalovace. Takze 2 kabely........ :?
Co ale muze byt s timto zarizenim pro mnohe zajimave , ze je mozne tam pripojit nejen USB klicenku a nebo AUX , ale take ma slot na SD kartu. Nevyhodou ale muze pro nekoho byt skutecnost, ze se da pripojit jen do autoradii se vstupem na CD changer , ktery defacto nahrazuje.
 

spread | pon črc 05, 2010 9:16 pm

Re: USB v aute a iPhone

Mám ve Fordu Alpine které má BT ovládání pro iPhone (funguje super).

Jen bych teď chtěl dořešit hudbu a proto se ptám zda existuje kabel který bych mohl zapojit do AUX konektoru na Alpině a zároveň nabíjet?
Třeba nějaký dvoužilový kabel z něhož bych jeden konec zapojil do zapalovače (redukci na USB mám) a druhý do AUXu abych mohl hrát třeba i na pozadí navigace.

Jinak mám baterii hned v háji a musím si vybrat, zda navigovat nebo přehrávat hudbu, jelikož pro každý ancábl musím vlastnit jeden kabel.
 

Uživatelský avatar rony | úte črc 06, 2010 7:27 am

Re: USB v aute a iPhone

nie je to moc zlozite? to radio ma USB? Ak ano, tak si tam strc pamatovy kluc s muzikou.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

spread | úte črc 06, 2010 8:14 am

Re: USB v aute a iPhone

Tak ano, má USB, ale i AUX :-)

když pro mě je jednodušší si podle obrázku alba vybrat v iPodu hudbu a tu pustit, je to jednoduché oproti vyhledávání v adresářové struktuře autorádia, to je za jízdy leckdy o smrt :-)
Teď to řeším tak, že jsem si udělal stereo kablík který zapojím do sluchátkového konektoru iPhone a druhý konec do AUX a mohu tak i nabíjet.

Jen to není naprosto to co jsem chtěl protože z AUX vychází "lepší" signál než do sluchátkového konektoru a takto musím mít zesílené autorádio víc než obvykle, pak na to zapomenu a vypojím iPhone a signál z tuneru mě utrhne uši :-)


Škoda jelikož takovýto kabel se asi nevyrábí - jedině si ho zhotovit tak dlouhý jak by člověk potřeboval aby se schoval na palubce do spár mezi plasty a neokatě vyvedl nejblíž u zařízení. Jelikož v tom konektoru na spodní straně iPhone jsou vlastně všechny piny které potřebuji. Nezesílený signál hudby a nabíjení (zase tolik toho nepotřebuji).

Pak by to vyřešilo věčně vybitého iPhouna a pohodlné ovládání hudby najednou což se teď momentálně moc neslučuje.
 

Uživatelský avatar iphonik4 | úte črc 06, 2010 8:53 am

Re: USB v aute a iPhone

Tak takle: v novém Superbu 3,6 FSI (výbava Exclusive - snad nejvyšší) jsem jak iPhone 3GS, tak iPod Classic 8.gen a iPod Touch 3.gen rozjel přes USB uplně v pohodě, tak stejně v Mercedesu Benz S-classe (2009), tam měli nádherné basy, ale v nejnovější Kie C'eed (2010) v největší výbavě jedou pouze flashky a HDD s USB, ale ani iPod, ani iPhone nenašel, zatímco AUX šlo v pohodě.
- iPhone 11 Pro Max
- Apple Watch Series 4
- MacBook Pro 15" i7 2017 Touch Bar
- iPhone 2G 8GB 3.1.3 JB
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1325
Registrován:
čtv kvě 29, 2008 2:01 pm
Bydliště: Olomouc

toxic | pon zář 06, 2010 6:40 pm

Re: USB v aute a iPhone

nevim jestli vam to pomuze ale ja sem vyzkousel vsechno mozne. Dost se mi osvedcilo tohle:
http://www.alpine-electronics.co.uk/pro ... -425i.html

pouzivam to teda hlavne pro prehravani videa v aute. tahle vecicka z vaseho iPhone udela peknou hracku. hudba je taky parada. Mam to napojene na Pioneer P88RS a nemuzu si stezovat :)
 

davidrocket69 | stř dub 04, 2018 12:20 pm

Re: USB v aute a iPhone

Dobrý den, máte někdo v autě autorádio s androidem? Protože mi nedávno vykradli auto a budu si tam muset dát něco jiného. Chci aby to dobře fungovalo s iphonem a nejlíp asi přes bluetooth, usb kabely už jsou minulost. Chtěl bych se proto zeptat jestli s takovými autorádiy máte zkušenosti. Mám zamířeno na http://www.tonystore.cz/autoradia-skoda - co mi na to řeknete? Budu rád za všechny rady/tipy, předem děkuji.
Host
Host
 
Příspěvky: 1
Registrován:
stř dub 04, 2018 12:06 pm

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Hudba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron