[?] Nahrání mp3 do iPhone bez itunes ?

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

yellowtommy | sob kvě 03, 2008 5:12 pm

[?] Nahrání mp3 do iPhone bez itunes ?

Ahoj,
existuje nejaky trik/hack jak prehravat mp3 v iphone (at jiz s 'vestavenym' iPodem nebo necim jinym) bez nutnosti pouziti standartdni metody syncovani pres itunes? to je tak priserne pomale a zoufale ze bych plakal.

Myslim tim nahrat si to tam nekam rucne pres massstorage nebo ftp...

Omlouvam se pokud tohle tema uz nekde existuje, ale hledam to tu uz vic jak pulhodky a porad nachazim neco jineho...

diky,
martin
Naposledy upravil spachal_tmp dne ned kvě 04, 2008 2:08 am, celkově upraveno 1
Důvod: Puvodni nazev: mp3 bez itunes
 

Zedjunior | sob kvě 03, 2008 5:15 pm

Re: mp3 bez itunes

Masstorage iPhone nemá na hudbu a přes FTP to také nejde (někde jsem to tu četl).
 

fajnman | sob kvě 03, 2008 5:30 pm

Re: mp3 bez itunes

Existuje avplayer, ktery ti prehraje i hudbu vlozenou pres tc do urcite slozky. Ale tot vse.
 

yellowtommy | sob kvě 03, 2008 5:37 pm

Re: mp3 bez itunes

Ach, to je smutne ;(

Tak snad casem neco bude - vcetne te plne podpory A2DP... :)

iTunes je trest za vsechny me hrichy v minulosti ;)
 

fajnman | sob kvě 03, 2008 5:42 pm

Re: mp3 bez itunes

nikdy jsem nazazil tak vynikajici synchronizaci hudby. iPhone je muj ctvrty mp3 a iTunes je hodne nadupane, ma vse co potrebuji, pokud si chces kopirovat hudbu po slozkach, to je poradny krok zpet. rekl bych, ze tvuj problem je, ze s iTunes neumis pracovat. pohledej nejaky navod.
 

yellowtommy | sob kvě 03, 2008 6:15 pm

Re: mp3 bez itunes

No - zkusim popsat problem - mam domaci linux server, kde mam muziku, videa data atd, sdilena na siti jako smb/cifs slozky.

Na notebooku kde mam itunes, mam sitovou slozku ze serveru namountenou jako nejaky disk, takze pod napr. jednotkou 'X' vidim vsechny moje MP3 ktere mam (cca 300GB), ktere jsou organizovane 'rucne' jen podle Interepretu a jejich desek, v obyc adresarich.

Protoze nechci aby si ituenes neco tahali na lokalni disk notebooku (tedy duplikoval bych si soubory ktere mam uz jednou na serveru), udelal jsem si zkratka Playlisty, a tam pretahl 'drag'n'drop' adresare z toho disku X ktere chci mit v jednotlivych playlistech (playlisty jako Funky, Dance, Trance atd... kazdy obsahuje nekolik interpretu a jejich alb pro dany 'styl').

No a ted narazim na problem - dostat takhle muziku do iphone je na priserne dlouhe lokty.

Potreboval jsem ted do hodiny jet nekam asi 150km autem, rikam si hodim si do iphone nejakou muziku navic, a ouha - takovy adresar co ma rekneme 400MB mp3 on nejdriv prozkoumava, a pritom itunes temer nereaguje abych mu mohl nahazet dalsi playlisty.. takze musim cekat.... a cekat... no a pak jeste musim pockat nez to nasyncuje, resp. nakopiruje fyzicky do iphone..

Pokud bych mel nekde pres ftp nebo masstorage namounteny adresar 'mp3' z iphone, a jednoduse to hned zkopiroval primo ze site, je to mnohem rychlejsi. Prehravani je pak nastejno - misto abych zvolil prehrat dany playlist, prehrahu rovnou nejaky adresar...

Mozna ze itunes behaji na orig MAC OSX o dost rychleji, ale na mem IBM T61p je s tim prace opravdu za trest.

Nebo delam nekde chybu a jde to lepe? ;)

dikes,
martin
 

fajnman | sob kvě 03, 2008 6:23 pm

Re: mp3 bez itunes

bohuzel pres ty site to asi lepsi uz nebude, pokud by jsi to mel primo tak je to bez problemu..
 

Uživatelský avatar violista | sob kvě 03, 2008 8:39 pm

Re: mp3 bez itunes

jak napsal fajman je to nejlepsi program ktery sem zazil :D
iPod Touch 5G blue
iPad Mini
iPhone 1st. generace...fw 3.1.2 (bohužel už jenom ve vytrínce)
Literatura: Jak myslí Steve Jobs


facebook
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 188
Registrován:
pát bře 14, 2008 9:16 pm
Bydliště: Mělník

Vrso | sob kvě 03, 2008 8:43 pm

Re: mp3 bez itunes

Sorry tak ak mozem jednu otazku k iTunes. Ja som "adresarovy" klasik. iTunes sa mi paci, vsetko ok. Ale mam tam potencialny problem. Co sa stane pri zmene HW ? Pomerne casto menim compy a notebooky. Ak by som zrusil adresare a vsetko zorganizoval iba cez iTunes v dalsom PC si znova musim vytvarat playlisty alebo nie ?

Ok, uz sa nepytam, damn pisem asi moc rychlo, skor ako precitam. Zrejme to vyriesim cez export playlistu. Teda dufam ... Tak iTunes is the best
 

Uživatelský avatar violista | sob kvě 03, 2008 8:47 pm

Re: mp3 bez itunes

to nevim u itunes se zmenou HW nemam zkusenost
iPod Touch 5G blue
iPad Mini
iPhone 1st. generace...fw 3.1.2 (bohužel už jenom ve vytrínce)
Literatura: Jak myslí Steve Jobs


facebook
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 188
Registrován:
pát bře 14, 2008 9:16 pm
Bydliště: Mělník

yellowtommy | ned kvě 04, 2008 6:30 am

Re: [?] Nahrání mp3 do iPhone bez itunes ?

Zkratka dle vkusu kazdeho soudruha.... :) ja radsi rucni spravu adresaru... :)

tak tedy alespon doufam ze bude brzy k dispozici plna podpora a2dp... to uz dneska umi temer kazda hloupa nokie - a absence v iphone, spojena s genialne vymyslenym, 'utopenym' konektorem na sluchatka, znemoznujici pripojit aspon poradna 'dratena' sluchatka (pricemz ty moje meli hned jedno vadne po rozbaleni - neprijemne chrapti), tedy u primarne 'hudebniho' telefonu, povazuji za regulerni provokaci ;)
 

watterman | ned kvě 04, 2008 6:48 am

Re: [?] Nahrání mp3 do iPhone bez itunes ?

Co se týče kopírování hudby - zkuste MediaMonkey...
Ten by možná mohl hudbu zobrazovat podle těch vašich adresářů ;) Ale počítejte s tím, že v iPhone to prostě podle adresářů nebude... iPhone jakožto chytré PDA se řídí pomocí tagů.
 

Uživatelský avatar Dave | ned kvě 04, 2008 10:47 am

Re: [?] Nahrání mp3 do iPhone bez itunes ?

ja si myslim že iTunes je stjně v tomdle nejlepší. kdyby si tam narval mp3 proste jinak, tak by se stejne nezaradila do iPodu takže by ti to bylo na prd.
iPhone XS Max // watch // mac
Moje heslo - nikdy to nevzdávej, restore pomůže vždy!
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1566
Registrován:
sob dub 19, 2008 2:57 pm
Bydliště: praha

yellowtommy | ned kvě 04, 2008 12:16 pm

Re: [?] Nahrání mp3 do iPhone bez itunes ?

ja byl zvykly z WM ze jsem si nakopiroval na kartu zkratka adresare se svyma mp3 a hotovo - pak jsem to pres A2DP prehraval - nejak stale nevidim vyhodu 'organizace' ve stylu iTunes :)

Je to urcite o zvyku, v zasade mi tenhle zpusob nevadi - ale vadi mi, jak jsem psal, ze to itunes neskutecne trva, v porovnani s oznacenim fajlu na zdroji, a copy na cil - kartu... sup a vymalovano... itunes nez to zkupiruji, s tim nechutne onanuji (zrejme hledaj ty art-cosi a procesuji tagy...) - tohle mi ukrutne pije krev... no a pak ten A2DP spojeny s tim sluch. vystupem zprasenym, to byl tedy opravdu u takoveho telefonu velikej sok... apple zrejme touzi aby tyral sve zakazniky tema svejma peckama a nic vic...

Vypada to ze tu hodne kritizuji, krome tohoto je iPhone super... hlavne ze v tom bezi UNIX :)
ale co se tyce muziky, totalne zklamal... :(
 

Uživatelský avatar drsny | ned kvě 04, 2008 1:11 pm

Re: [?] Nahrání mp3 do iPhone bez itunes ?

je to o tom, ze apple predpoklada, ze mas vsechnu svou muziku v itunes a proste si vyrobis playlisty, ktere ches nakopcit do telefonu a mas to. v tomto pripade je to asi i dost rychle. taky mi to moc nevyhovuje, ale naucil jsem se s tim zit. nacpat vsechnu muziku co mam na jukeboxu do itunes by bylo asi na hodne dlouho, takze tam mam narvane vse co chci nacpat do telefonu a kdyz uz to tam nechci, smaznu to. kdyz chci neco pridat, pridam to.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1414
Registrován:
sob pro 08, 2007 8:38 pm
Bydliště: litomerice

luzrrr | stř kvě 14, 2008 4:16 pm

Re: [?] Nahrání mp3 do iPhone bez itunes ?

de přes iTunes convertovat filmy do .mp4??
 

ilijusin | stř kvě 14, 2008 4:29 pm

Re: [?] Nahrání mp3 do iPhone bez itunes ?

ne musis pouzit externi programy, je tu na to asi 20 temat :) v jednom reseni urcite najdes
 

Uživatelský avatar djlucas | čtv kvě 15, 2008 5:23 pm

Re: [?] Nahrání mp3 do iPhone bez itunes ?

jde to i pres

iPhone PC Suite

je to tady na foru nekde... akorat je to teda o neco pomalejsi nez iTunes myslim tim kopirovani do telefonu ale da se to prezit

itunes uz nechcu ani videt :) navic kdyz sem tam daval songy pres itunes tak me zmenil u vsech songu ID3 a ted mi to tam misto nazvu songu a skupin ukazuje

:iTunes_Control:Music:F00:FAK.....
Macbook pro
iPhone 5S 16GB White iOS 9
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 614
Registrován:
ned dub 27, 2008 7:19 pm
Bydliště: Břeclav

Uživatelský avatar rony | čtv kvě 15, 2008 9:24 pm

Re: [?] Nahrání mp3 do iPhone bez itunes ?

to je len dosledok toho, ze k itunes pristupujes s odporom ;)

mas iphone, kupoval si ho s vedomim, ze jeho neoddelitelnou sucastou je itunes.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

scorpion | stř kvě 21, 2008 4:28 pm

Re: [?] Nahrání mp3 do iPhone bez itunes ?

Nejsem zrovna zatvrzelý zastánce iTunes, ale myslím si že je hloupost hledat jiné řešení, které by koncepčně vybočovalo od strategie Apple.

Zkrátka by mělo iTunes začít konečně na PC korektně fungovat a uživatelé si zvyknou. V mém případě, je to zatím noční můra.

(XP 100% CPU, VISTA 64bit "timeout device")

Zatím se mějte

Scorpion
 

Proukyx | čtv kvě 22, 2008 11:29 am

Re: [?] Nahrání mp3 do iPhone bez itunes ?

Jestli můžu s vlastní zkušeností...:
IT mi z nějakého důvodu odmítalo vložit do knihovny videa, která jsem chtěl přenést na IP. Navíc jsem měl taky ten problém, že IT umožňuje synchronizaci jen s jedním počítačem a já mám na jednom Outlook a na domácím média..
Tak jsem zkusil PCSuite. Ten mi přenáší jakékoliv videa, mp3 atd., nijak pomalejší není (například se nesnaží trapně stahovat si artworky k mým mp3, které stejně nikdy nenajde...). V Itunes tedy mám zapnutou synchronizaci jen s Outlookem (kontakty, adresář) a multimédia uploaduju z domácího kompu pomocí PCSuite. 8)
 

mitu | stř čer 18, 2008 1:31 pm

Re: [?] Nahrání mp3 do iPhone bez itunes ?

Mam stejný problém itunes mi nechce do knihovny přidat převedené video.
Jednou se mi to povedlo a od té doby nic.
Nevite jak to vyřešit?
 

Uživatelský avatar violista | stř čer 18, 2008 6:16 pm

Re: [?] Nahrání mp3 do iPhone bez itunes ?

Myslim si že itunes je snedné a velmi jednoduche na ovladaní,takže si myslim že obcházet ho je zbytečné
iPod Touch 5G blue
iPad Mini
iPhone 1st. generace...fw 3.1.2 (bohužel už jenom ve vytrínce)
Literatura: Jak myslí Steve Jobs


facebook
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 188
Registrován:
pát bře 14, 2008 9:16 pm
Bydliště: Mělník

Uživatelský avatar Dave | stř čer 18, 2008 8:26 pm

Re: [?] Nahrání mp3 do iPhone bez itunes ?

itunes je nejlepší a nejrychlejší co jsem kdy videl. nikdy jsem 2GB hudby nemel v zadne mp3 takhle rychle!
iPhone XS Max // watch // mac
Moje heslo - nikdy to nevzdávej, restore pomůže vždy!
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1566
Registrován:
sob dub 19, 2008 2:57 pm
Bydliště: praha

florma | ned srp 17, 2008 10:34 am

Re: [?] Nahrání mp3 do iPhone bez itunes ?

Tak já mám taky podobný problém. Mám dva počítače a když si chci dát do iPhone hudbu z druhého počítače tak mi to vymaže hudbu z prvního počítače. Nelze nějakým způsobem nastavit v iTunes tuto synchronizaci?
 

Uživatelský avatar Beavers | ned srp 17, 2008 10:59 am

Re: [?] Nahrání mp3 do iPhone bez itunes ?

Souhlasím s proukyxem. PCSuite = dobrý pomocník při přenášení multimédií do iP a další věci k tomu. U iTunes mi vadí, že se snaží pořád něco vnucovat, práce s ním je možná jednoduchá, ale jeho obsluha mi připadá hodně newindwsovská (jak by ne, když je to applovský program pro prostředí Win). Co se týče rychlosti přenášení hudby, nemyslím, že by byl PCS pomalejší, ostatně nemůže běžet bez předem nainstalovaných iTunes. Zřejmě se autoři snažili o přívětivější uživatelské prostředí, ale to je můj dohad.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 5789
Registrován:
úte črc 01, 2008 3:17 pm

momitko | pát říj 25, 2013 1:40 pm

Re: [?] Nahrání mp3 do iPhone bez itunes ?

Ahoj, taky bych se chtěla zeptat, jestli se dá nějak nahrát hudba do iphonu bez itunes, protože od tý doby, co mám ios 7 a nejnovější verzi itunes, tak protože mám XP, tak mi itunes nejde.. :(
Host
Host
 
Příspěvky: 1
Registrován:
pát říj 25, 2013 1:35 pm

Purin | pát úno 28, 2014 11:34 am

Re: [?] Nahrání mp3 do iPhone bez itunes ?

Když je ten iTunes tak úžasný a my nespokojení s tím teda asi neumíme, tak prosím o radu, jak si můžu nahrát do iPhonu jen jednu (několik) písničku bez toho, aniž bych musel synchronizovat celý iPhone...
K PC a iTunes si připojuju iPhone jednou za uherský rok a jen proto, že si chci přidat pár nových písniček. Narazím ale na problém, že si musím synchronizovat úplně všechno (takže všechny nové aplikace, stažené přes telefon, se mi zálohují do PC a ostatní věci taky - nedobrovolně), takže místo toho, abych si za 10 sekund nakopíroval jednu skladbu, trvá celý procest několik minut....
Opravdu bych byl vděčný za radu, jak tohle obejít.
Host
Host
 
Příspěvky: 3
Registrován:
úte led 29, 2013 7:21 pm

Uživatelský avatar Trivi | pát úno 28, 2014 12:47 pm

Re: [?] Nahrání mp3 do iPhone bez itunes ?

Skús si stiahnuť iFileTransfer
Host
Host
 
Příspěvky: 95
Registrován:
pon led 06, 2014 2:32 pm

Purin | pát úno 28, 2014 4:23 pm

Re: [?] Nahrání mp3 do iPhone bez itunes ?

Už mi doporučoval kamarád iExpplorer, ale stejně jako iFile Transfer je to zase aplikace za 0.99$... Tu je snad všechno, co bych očekával jako samozřejmost v základu systému, zpoplatněné... Nemám problém dát peníze za nějaké aplikace, ale nehodlám si kupovat každou aplikaci, když ani nevím, jestli to vyřeší můj problém.
Host
Host
 
Příspěvky: 3
Registrován:
úte led 29, 2013 7:21 pm

Uživatelský avatar Zemlicka | pát úno 28, 2014 6:03 pm

Re: [?] Nahrání mp3 do iPhone bez itunes ?

nauc sa s iTunes! je to rychle, jednoduche... popravde inac by som to uz asi ani nechcel.moze zato hlavne to z e mam v mp3 komplet id3 tagy, covers.a itunes mi spravuje celu zbierku.
iPhone 5S
iPad Air
Hackintosh Mavericks (docasne)
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 490
Registrován:
úte dub 07, 2009 4:48 am

Uživatelský avatar Aparat | pát úno 28, 2014 6:31 pm

Re: [?] Nahrání mp3 do iPhone bez itunes ?

Priplat si iTunes Match...
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 256
Registrován:
stř srp 19, 2009 2:32 pm

Uživatelský avatar Barberry.pha | pát úno 28, 2014 9:08 pm

Re: [?] Nahrání mp3 do iPhone bez itunes ?

V iTunes jde nastavit aby se po připojení synch pouze to co chci a nutně celý iPhone. Takže stačí to mít nastavené pouze ba hudbu.
Pokud je zapnutá záloha na Cloud tak backup se nedělá. Pokud není a ty o něho nestojíš, to je každého věc když si nechce zálohavat iPhone, tak je to pak otázka chvilky než se dané skladby přenesou.
Problém není v iTunes ale chce to umět si to jenom nastavit.
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 8245
Registrován:
pát dub 09, 2010 11:16 am
Bydliště: Prague

Uživatelský avatar Metalgirl | pát úno 28, 2014 9:14 pm

Re: [?] Nahrání mp3 do iPhone bez itunes ?

Připoj iPhone k pc, zapni iTunes. Klikni na ikonu připojeného iPhonu v iTunes a hned v první záložce obecné sjeď níže a tam je synchronizovat hudbu a videa manuálně, tak to zafajfkni a dole potvrď. Poté přetažením myši s označenou vybranou hudbou z knihovny na ikonu iPhone si nahraješ do něj hudbu, kterou chceš.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

Purin | sob bře 01, 2014 9:40 am

Re: [?] Nahrání mp3 do iPhone bez itunes ?

Metalgirl:
Děkuju moc za radu, přesně tohle jsem potřeboval... To zapnutí manuálního výběru hudby jsem zkoušel, ale netušil jsem jak nahrát ty skladby (že musíš vyjet z iPhonu na playlisty iTunes a přetáhnout to na ikonu zařízení).
Díky!
Host
Host
 
Příspěvky: 3
Registrován:
úte led 29, 2013 7:21 pm

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Hudba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron