Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Uživatelský avatar cuting | úte dub 15, 2014 3:49 pm

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

No vida, netrvalo to ani tak dlouho. :) Paráda.

Jen jsem zvědavý, jestli tam budou šlapat i navigace z jiných zdrojů, např. TT a nebo Navigon a ne jen AppleMaps a nebo vestavěné navigace od Pioneera a nebo Alpine.
 Apple hračky 
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 2259
Registrován:
úte čer 07, 2011 8:45 pm
Bydliště: Praha

Clon | stř dub 16, 2014 9:37 pm

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Tak navigace, jo? Mám obavy, že to bude jako vždy. Každé auto má svoji navigaci, staré mapy i v době vydání s názvem "nové" mapy, za update map neví co by chtěli (v mém případě 6500 Kč = to je víc než za celou krabičku na sklo), za "přístroj" samotný chtějí tak 40 000, a jinou navigaci tam prostě nedostaneš. Chce se mi z toho zvracet! Musel bych si pořídit nějakou čínskou "všeuměleckou" - tam jsou naděje reálnější.
A nebo pak je tu další možnost - vedle 7 či 8" displeje si plácneš na sklo (jako za starých časů) jinou krabičku, a před vestavěný displej si pořídíš držák na iPad a plácneš ho tam.
Jako u blbejch, co?
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2670
Registrován:
stř črc 11, 2012 4:29 pm

Uživatelský avatar cuting | čtv dub 17, 2014 7:43 pm

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

O.T. A proč kupovat auto s tovární navigací ? Není to povinné a za ty peníze je to nesmysl. Prodejce se samozřejmě snaží prodat a vychválí ji do nebes, ale poníze utrácí zákazník. V žádném z aut , ani soukromých a ani služebních aut tovární navigaci nemám, proč. Navigaci , v češtině a za pár dolarů mám v iPhonu a ten držák na desce jednou za čas , když ji potřebuji, strpím. Kdo utrácí desetitisíce za tovární navigaci s displayem, platí jen za jakýsi svůj pocit, že má cosi extra... :)
 Apple hračky 
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 2259
Registrován:
úte čer 07, 2011 8:45 pm
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar mike-biker | čtv dub 17, 2014 8:09 pm

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Jen btw, kdysi jsem koupil auto s vestavěnou soupravou. Příplatková cena: 45.000, skutečná cena: 8.000.
Naštěstí jsme se domluvili a měl jsem to zadarmo.
Takže bych se nedivil, kdyby takováto vestavěná byť luxusní navigace stála okolo 100.000 Kč. :(
iPhone 11 Pro Max Space Grey
iPhone 6 16GB Silver as reserve
MacBook Pro Retina 15" Mid 2014, i7 4x2,5GHz 16GB RAM 256GB SSD + 256GB Jet Drive.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3352
Registrován:
ned říj 09, 2011 12:39 pm
Bydliště: Jesenice

Clon | stř dub 23, 2014 8:48 pm

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Konkrétně v mém případě to bylo asi takto. Výbava auta se prodává či dodává v jakýchsi "balíčcích". Pokud chcete tedy něco - je to součástí nějakého balíčku. Pokud něco nechcete, je to opět součástí nějakého balíčku. Takže když fakt nechcete něco konkrétního, musíte zrušit celý balíček. A tyto balíčky jsou v jakýchsi výhodných cenách.

Neboli přeloženo do češtiny. Když jsem prohlásil, že vestavěnou navigaci nechci, ale to ostatní z balíčku jo - prodejce mi vypočítal, že když tu navigaci mít tedy nebudu a ostatní dokoupím "sólo" - budu na tom celkově lépe o celých 3500,- Kč.
Jak byste se rozhodli vy??????
Já tu navigaci tedy nakonec nechal :-(
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2670
Registrován:
stř črc 11, 2012 4:29 pm

Uživatelský avatar rony | čtv led 19, 2017 10:02 pm

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Po dlhsom case, kto z vas ma v aute Carplay.

Momentalne uvazujem, ze ci to brat ako must have do auta. Z mojho pohladu je najpodstatnejsie prehravanie hudby.
Mate niekto aj s moznostou, ze sa telefon pripoji automaticky po nastupeni?

Mate niekto realne prakticke skusenosti?
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar mike-biker | čtv led 19, 2017 10:08 pm

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Já mám VW Passat Variant 2015 a ten to ještě nemá. Takže se bez toho musím obejít.
iPhone 11 Pro Max Space Grey
iPhone 6 16GB Silver as reserve
MacBook Pro Retina 15" Mid 2014, i7 4x2,5GHz 16GB RAM 256GB SSD + 256GB Jet Drive.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3352
Registrován:
ned říj 09, 2011 12:39 pm
Bydliště: Jesenice

Uživatelský avatar sharkee | pát led 20, 2017 6:42 am

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Mam novy Passat 2016 s CarPlay. Nutno připojit kabelem a nabídka je omezená, takže ne využívám. Možná bude dobrá v případě, když někdo nemá zabudovanou navigaci, ale to není můj případ. Není to, dle mého, must have. Bylo to součástí právě multimediálního setu, co jsem si vybral.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1876
Registrován:
pát lis 25, 2011 11:19 am

Uživatelský avatar parmin | pát led 20, 2017 10:49 am

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

rony píše:Po dlhsom case, kto z vas ma v aute Carplay.

Momentalne uvazujem, ze ci to brat ako must have do auta. Z mojho pohladu je najpodstatnejsie prehravanie hudby.
Mate niekto aj s moznostou, ze sa telefon pripoji automaticky po nastupeni?

Mate niekto realne prakticke skusenosti?


Budu trochu off-topic, nemám CarPlay...

Mám Mondeo, vestavěnou navigaci. Stejně jako pro tebe je pro mě podstatné přehrávání hudby. Po nastartování se telefon automaticky připojí přes BT k systému a automaticky začne hrát hudba. Vedle toho mám ve schránce v záloze flash disk, ze kterého taky někdy hraju. Obojí se ovládá na dotykovém displeji. Když dám telefon nabíjet, aktivuje se volba "iPod". V navigaci mám aktuální mapy (tuším tomtom) a na telefonu navigaci už nepoužívám... Notifikace (zprávy, e-maily atd.) vidím na hodinkách... Myslím, že CarPlay toho o moc víc neumí...
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1286
Registrován:
pát bře 28, 2008 11:56 am
Bydliště: Liberec

Uživatelský avatar rony | pát led 20, 2017 12:14 pm

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

To ja samozrejme vsetko viacmenej viem. Preto sa snazim o reakcie ludi, ktori to maju a pouzivaju :-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Pantani | sob led 21, 2017 2:15 pm

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

rony píše:Momentalne uvazujem, ze ci to brat ako must have do auta. ... Mate niekto aj s moznostou, ze sa telefon pripoji automaticky po nastupeni?
Chci ho taky. Pokud můj výrobce nebude mít podporu BT CarPlay, pak je to na nic. Jak jinak než automaticky po nastoupení by to mělo fungovat? Samozřejmě, že pokud je to podmíněno kabelem, tak se s tím nedá nic dělat, ale jinak si nedovedu představit jinou funkčnost, než že nastoupím a ono se to spojí. Ono to takhle normlně není??
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
 
Příspěvky: 905
Registrován:
ned úno 10, 2008 1:50 pm
Bydliště: Litomyšl

Uživatelský avatar rony | sob led 21, 2017 4:18 pm

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

no moze to byt aj tak, ze nieco musim pred tym namatlat na pristrojovke auta. ak by to bolo cez BT napriklad by to chcelo matlat este aj po mobile.

moja idealne predstava je, ze NETUSIM, kde mam v prdeli telefon ale je niekde so mnou, vojdem do auta, spoji sa to s autom a dalej uz riesim vsetko ovladanim pristrojovky resp. na volante.

preto ma zaujimaju konkretne pripady ludi, co to maju a pouzivaju. s prihliadnutim na konfort prehravania hudby.

uz som cital, ze to moc nezobrazzuje notifikacie mobilu (potvrdte majitelia prosim), naopak zrejme je podpora map prijatelna pre moj pripad (nemam navigaciu zapnutu, len ked uz fakt bludim a potrebujem zistit kadial a kde to som, tak takto - ale tato tema ma nezaujima).

a kablovym pripojenim by sa dalo zmierit za tych okolnosti, ze to dava ten komfort, co chcem.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar sharkee | sob led 21, 2017 4:52 pm

Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

V manuálu je uvedeno, že CarPlay funguje jen přes kabel. Stream hudby, volání apod klasicky přes BT.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1876
Registrován:
pát lis 25, 2011 11:19 am

Uživatelský avatar rony | sob led 21, 2017 7:02 pm

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

okej, takze zatial jeden majitel. najdem si inde :-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Pantani | ned led 22, 2017 8:47 am

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

rony: máme úplně stejnou představu o funkčnosti.
Dej pak sem do vlákna prosím vědět, cos našel, bude mě to dosti zajímat, protože uvažuju o změně auta a CarPlay je jedna z fíčur, který jsem až doposavad dosti vyžadoval a te'd je pro mě s otazníkem, co za svoje peníze dostanu za funkčnost (resp. nefunkčnost). Pokud vyžaduje striktně kabel a/nebo nějaký zbytečný klikání, tak bych řekl, že je to neapplovsky nevychytaný.
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
 
Příspěvky: 905
Registrován:
ned úno 10, 2008 1:50 pm
Bydliště: Litomyšl

Anndy | ned led 22, 2017 9:30 am

Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Rony:
Čo som zisťoval, väčšina aút ma zatiaľ modifikáciu s pripojením cez kábel. Niektoré majú aj BT. V praxi som sa ešte nestretol s tým.
Moje vlastné auto (10/2016) to nemá- ale po konzultácii s automobilkou, ktorá to pre môj model v Nemecku ponúkala už v čase objednávky môjho auta, že ak si kúpim takmer full mediálnu výbavu (určite prvky) tak cca v 03/2017 to pôjde softwarovo nahrať aj u mňa na SVK. Ale hw to bude fungovať len cez kábel. Prečo oneskorenie - som sa pýtal - odpoveďou bolo, že Apple a ich zonácia/podpora trhu.
Plus som sa pýtal najmä na použitie waze (to by sa mi páčilo) ale bol som sklamaný z odpovede, že to nejde. Keď som pátral ďalej - chce to vždy dohodu medzi Apple a daným vývojárom. Waze/Google sa vyhovára na Apple. Čiže pre mňa je to zatiaľ hovadina, i keď nepopieram že si to dokúpim ak to pôjde. :-)

Toto ta už vôbec nezaujíma - ale auto ktoré mám podporuje to čo si sa povodne pýtal aj bez CarPlay. Proste mobil dakde, v multi systéme auta nastavené prehrávať z mobilu a akonáhle naštartujem pustí sa hudba. Cez ovládacie prvky v aute to môžem základne ovládať.
Všetko cez BT samozrejme.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 1933
Registrován:
úte lis 09, 2010 1:04 pm
Bydliště: Bratislava

Uživatelský avatar sharkee | ned led 22, 2017 9:57 am

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Co jsem koukal, tak potřebu připojení přes USB má snad každé auto pro Evropu, VW koncern, Volvo, MB...

Oproti klasickému připojení přes BT přináší CP navíc jen navigaci a komfort většího displaye, nic víc.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1876
Registrován:
pát lis 25, 2011 11:19 am

Uživatelský avatar rony | ned led 22, 2017 10:41 am

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Anndy: pre Carplay su konkretne appky uplne podobne ako pre appletv ipad a iphone, musia byt teda vyvinute pre carplay. to znamena ze je kopec roznych appiek radii. z map mi staci to, co tam je.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar sharkee | ned led 22, 2017 11:20 am

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Jediná appka, kterou mám co podporuje CP je Spotify. Rádia tam nemám, na to má auto FM rádio.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1876
Registrován:
pát lis 25, 2011 11:19 am

Pantani | ned led 22, 2017 12:13 pm

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Anndy píše:...Moje vlastné auto (10/2016) to nemá...
Co je to prosím za auto?
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
 
Příspěvky: 905
Registrován:
ned úno 10, 2008 1:50 pm
Bydliště: Litomyšl

Uživatelský avatar rony | ned led 22, 2017 1:19 pm

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

podporovane auta

http://www.apple.com/ios/carplay/available-models/

lame sa to a mne sa zda, ze to ani nie je extra drahe (no dobre, ked si kupim aftermarket radio s blikacimi diodami a palickovymi cislicami, tak drahe), a integracia hudby mi pride dobra vec ak je to prepojene na moju hudobnu kniznicu (mam na mysli hlavne udaje o prehrani skladieb a moznost pouzit ulozisko hudby v iphone).

takze z tohto ohladu sa pytam prioritne, kto to takto pouziva.

nepovazujem CarPlay za nieco viac, nez je :) a je teda len univerzalny interfejs do aut, aby uz prestali tie podivne experimenty s nefunkcnymi prepojeniami len preto, ze je to podivne implementovane (skusal som na par autach parovanie mobilu a nechapem, co vsetko dokazu vymysliet tak, ze bez manualu nedas nic).

som pripraveny k tomu, ze bez kabla to nepojde a nevadi mi to lebo NECHCEM a NEPOTREBUJEM telefonne funkcie.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Anndy | ned led 22, 2017 5:21 pm

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Pantani píše:
Anndy píše:...Moje vlastné auto (10/2016) to nemá...
Co je to prosím za auto?

Bmw 3
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 1933
Registrován:
úte lis 09, 2010 1:04 pm
Bydliště: Bratislava

MiGR | pát dub 07, 2017 11:59 am

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Nemuzu najit nastaveni CarPlay v iPhone. Vypada to ze po update na 10.3 nastaveni zmizelo. Melo by byt v Settings > General > CarPlay ale tu polozku tam nemam. Nevite nekdo co s tim? Mate tam to nastaveni?

EDIT: radu z Apple fora abych se podival na omezeni zda to nemam vypnute jsem zkousel. Mam zapnute a polozku CarPlay nevidim a vim ze tam byla.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 343
Registrován:
pát úno 05, 2010 9:23 am

Uživatelský avatar rony | pát dub 07, 2017 1:19 pm

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Ja ju tam mam (CarPlay nepouzivam).
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Anndy | pát dub 07, 2017 1:32 pm

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Tiez to tam nemam. Ked dam v nastaveniach vyhladavat CP - tak mi to najde - ukaze ikonu nastaveni a napis "Car Play", po kliknuti ma hodi no Nastavenie-vseobecne - ale carplay tam nie je.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 1933
Registrován:
úte lis 09, 2010 1:04 pm
Bydliště: Bratislava

MiGR | pát dub 07, 2017 2:02 pm

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Presne tak. :-( Snad to nejaky update poresi.

EDIT: mam tady tri iPhone. 5S a 6S to nemaji(ale mely), 5SE ano. Cim to?

VYRESENO: musi byt zapnuta Siri. Pak se to nastaveni objevi.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 343
Registrován:
pát úno 05, 2010 9:23 am

jeenik | stř lis 07, 2018 5:38 pm

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Budu pokračovat v obecnějším vlákně než je VW a Carplay..
jak vám Carplay funguje nyní? Mě se po upgradu iOS teď párkrát stalo, že se v půlce hovoru carplay sekne, příjemce hovoru slyší co říkám, já jeho ne, pomůže jen vytažení kabelu. Konkrétně mluvím o systému Volvo.
iPhone X 256GB - T-Mobile (iOS 12.x), iPad Pro 10.5 cellular 512GB (iOS 12.x), Apple TV 4, AW 4
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 1109
Registrován:
ned úno 08, 2009 5:20 am

Uživatelský avatar sharkee | stř lis 07, 2018 7:37 pm

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Tenhle problém mám od zčátku. Navíc se seká i ovládání Podcastu. Popíši. Jedu po dálnici, poslouchám podcast a navigace podle Waze. Zastavím na benzince, na záchod apod. Telefon odpojím a po návratu do auta připojím. Waze naběhne (pokud nespadne přímo v iPhonu, což se v případě použití aplikace volání, iMessage, nebo mail stává. Nicméně, Waze funguje dále regulérně, ale třeba Podcast se sekne a nejde ovládat jinak než z mobilu.

Pokud mám aktuální CarPlay nějak pojmenovat, tak jako nedochůdče.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1876
Registrován:
pát lis 25, 2011 11:19 am

Uživatelský avatar sharkee | stř led 09, 2019 8:34 pm

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

https://9to5mac.com/2019/01/08/2019-aft ... t-carplay/

nové autorádio pro aftermarket jsou asi v kurzu
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1876
Registrován:
pát lis 25, 2011 11:19 am

jeenik | pát bře 29, 2019 10:29 am

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Tak se mi zdá, že Carplay je po updatu na 12.2 trochu stabilnější. Ale nefunguje když chci infotainmentu poskytnout data přes hotspot a zároveň připojení carplay kabelem. To dosud šlo. Máte to taky tak?
iPhone X 256GB - T-Mobile (iOS 12.x), iPad Pro 10.5 cellular 512GB (iOS 12.x), Apple TV 4, AW 4
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 1109
Registrován:
ned úno 08, 2009 5:20 am

Anndy | pát bře 29, 2019 10:42 am

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Neviem, mne naštastie funguje CarPlay bezdrôtovo, a zase auto nepodporuje hotspot. Iba má vlastnú sim-ku, ale na tú CarPlay nesahá.
Nemal som problém s nestabilitou. Skôr mi po update príde, že Siri je nejaká zmätená.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 1933
Registrován:
úte lis 09, 2010 1:04 pm
Bydliště: Bratislava

Uživatelský avatar atyp | čtv dub 11, 2019 9:55 am

Apple CarPlay v česku

Ahojte,
mám dotaz na Apple CarPlay - jde používat v česku?
V nastavení v iPhone jsem ho nenašel, abych ho aktivoval, jen jsem našel návod na Google, jak ho zprovoznit "jako němec projíždějící českem..." - udělal jsem podle návodu ( přepnul jazyk a region do německého jazyka a tím jsem dostal do iPhoneXS možnost nastavení a spuštění Apple CarPlay. Pak jsem se zase vratil do nastavení v češtině, Apple CarPlay v iPhone zůstal, jenže jsem si "rozdrbal" v autě vyhledávání hlasem telefony, navigaci a pod, vše na mě mluvilo německy, texty byly v češtině. Musel jsem vše vrátit do původního nastavení a znova v iPhone Apple CarPlay nemám

Je nějaká možnost u nás v česku - legální - připojit se na na Apple CarPlay?? Tak abych mohl ovládat sms, navigaci a vše co to umí?
Moje auto by to mělo podporovat - Audi A5 Sportback (2018)
Bez problémů se spojím přes Bluetoth s iPhoneXS a pouštím třeba hudbu ze Spotify, vidím složky hudby na display, kontakty včetně fotek u kontaktů bez problémů

Pozn.: Nevím, jestli toto téma už tady je, ale vyhledávání na fóru nefunguje, takže jsem toto téma tady nenašel
Moc děkuji za odpovědi. atyp
iPhone2G 8Gb-USA (2-5 2008)
iPhone2G 16Gb-USA (5-8 2008)
iPhone3G 16Gb White-USA (8 2008-7 2009)
iPhone3GS 32Gb Black T-Mobile (8 2009-9 2010)
iPhone4 32Gb-Black
iPhone4S 32Gb-White
iPhone5 32Gb
iPhone5S 32Gb
iPhone6 64GB
iPhone6 Plus
iPhone6S
iPhone7
iPhone 11Pro 256Gb
Apple Watch5 - 44mm Milano
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 613
Registrován:
úte úno 12, 2008 7:02 am
Bydliště: Kroměříž

Uživatelský avatar pegas | čtv dub 11, 2019 10:14 am

Re: Apple CarPlay v česku

Jasně, že funguje, pokud ho podporuje infotainment auta, což v tvém případě platí. V nastavení obecné nemáš CarPlay?
iPad Air wi-fi 16GB | iPhone 4S 16GB a 6S 16GB | Apple Watch SPORT 42mm
Vše vždy s poslední aktuální verzí iOS resp. watchOS
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 1412
Registrován:
úte říj 07, 2014 8:10 am

Uživatelský avatar atyp | čtv dub 11, 2019 10:17 am

Re: Apple CarPlay v česku

ne, nemám, měl by být v "Nastavení/obecné/CarPlay - a tam není. IOS mam nejnovější, iPhone XS
iPhone2G 8Gb-USA (2-5 2008)
iPhone2G 16Gb-USA (5-8 2008)
iPhone3G 16Gb White-USA (8 2008-7 2009)
iPhone3GS 32Gb Black T-Mobile (8 2009-9 2010)
iPhone4 32Gb-Black
iPhone4S 32Gb-White
iPhone5 32Gb
iPhone5S 32Gb
iPhone6 64GB
iPhone6 Plus
iPhone6S
iPhone7
iPhone 11Pro 256Gb
Apple Watch5 - 44mm Milano
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 613
Registrován:
úte úno 12, 2008 7:02 am
Bydliště: Kroměříž

Uživatelský avatar pegas | čtv dub 11, 2019 10:21 am

Re: Apple CarPlay v česku

iPad Air wi-fi 16GB | iPhone 4S 16GB a 6S 16GB | Apple Watch SPORT 42mm
Vše vždy s poslední aktuální verzí iOS resp. watchOS
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 1412
Registrován:
úte říj 07, 2014 8:10 am

Uživatelský avatar atyp | čtv dub 11, 2019 11:02 am

Re: Apple CarPlay v česku

Tak už na to přišel, nebyl jsem přihlášený v autě jako "Hlavní uživatel", tím pádem to se mnou nekomunikovalo jak by mělo. Byl tam přihlášený autosalon - auto bylo jako předváděcí. Jakmile jsem to změnil, a postupoval podle návodu, v nastavení v iPhone se mi objevila ikona CarPlay a připojilo se to k autu. Bohužel jen přes kabel, přes Bluetoth jsem na to zatím nepřišel, to nevím jestli jde. Akorát že to mluví na mě zase německy - ale to je asi tou Siri, která češtinu neumí..... zatím. Je to tak?
Děkuji!!
iPhone2G 8Gb-USA (2-5 2008)
iPhone2G 16Gb-USA (5-8 2008)
iPhone3G 16Gb White-USA (8 2008-7 2009)
iPhone3GS 32Gb Black T-Mobile (8 2009-9 2010)
iPhone4 32Gb-Black
iPhone4S 32Gb-White
iPhone5 32Gb
iPhone5S 32Gb
iPhone6 64GB
iPhone6 Plus
iPhone6S
iPhone7
iPhone 11Pro 256Gb
Apple Watch5 - 44mm Milano
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 613
Registrován:
úte úno 12, 2008 7:02 am
Bydliště: Kroměříž

Uživatelský avatar pegas | čtv dub 11, 2019 11:19 am

Re: Apple CarPlay v česku

Přes BT to nejde, to mě právě odrazuje od používání CP. Nemáš nastavenou němčinu v MMI?
iPad Air wi-fi 16GB | iPhone 4S 16GB a 6S 16GB | Apple Watch SPORT 42mm
Vše vždy s poslední aktuální verzí iOS resp. watchOS
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 1412
Registrován:
úte říj 07, 2014 8:10 am

Clon | čtv dub 11, 2019 11:24 am

Re: Apple CarPlay v česku

Zajimave je, ze Česko mezi podporovanymi zememi neni (dle stranek Apple)
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2670
Registrován:
stř črc 11, 2012 4:29 pm

Uživatelský avatar atyp | čtv dub 11, 2019 11:51 am

Re: Apple CarPlay v česku

Takže mám další poznatek:
Audi A5 krásně komunikuje v češtině při vyhledávání kontaktů, místa na mapě a vše co se dá vyhledávat, odpovídá krasně v češtině. Jakmile ale zapnu CarPlay, přepne se mě to do Němčiny a nevím co to na mě "gegle", co mě to říká, na co mám odpovědět!! Podle mě je to asi způsobené, že jakmile se připojím přes CarPlay, přepojí se vyhledávání přes iPhone přes Siri - nevím proč v němčině.. ale asi to tak bude. Takže jsem odpojil, dal ignorovat automobil, vyrestartovat telefon a budu asi muset fungovat bez CP... Bohužel, na cizí jazyky nás nikdo v mládí nenaučil a teď už se to učit nebudu.

Děkuji za pomoc. Kdyby měl někdo další radu, jak by to mohlo fungovat v češtině, budu vděčný!
Díky, atyp
iPhone2G 8Gb-USA (2-5 2008)
iPhone2G 16Gb-USA (5-8 2008)
iPhone3G 16Gb White-USA (8 2008-7 2009)
iPhone3GS 32Gb Black T-Mobile (8 2009-9 2010)
iPhone4 32Gb-Black
iPhone4S 32Gb-White
iPhone5 32Gb
iPhone5S 32Gb
iPhone6 64GB
iPhone6 Plus
iPhone6S
iPhone7
iPhone 11Pro 256Gb
Apple Watch5 - 44mm Milano
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 613
Registrován:
úte úno 12, 2008 7:02 am
Bydliště: Kroměříž

Uživatelský avatar pegas | čtv dub 11, 2019 12:01 pm

Re: Apple CarPlay v česku

"Audi A5 krásně komunikuje v češtině při vyhledávání kontaktů, místa na mapě a vše co se dá vyhledávat, odpovídá krasně v češtině."
To ale myslíš přes MMI.
Nemáš v iPhonu v nastavení jazyku, preferovaný jazyk, krom češtiny i němčinu? Ale ono je to jedno, stejně s tebou Siri česky mluvit nebude. Budeš muset počkat na podporu češtiny, snad se taky dočkáme ...
iPad Air wi-fi 16GB | iPhone 4S 16GB a 6S 16GB | Apple Watch SPORT 42mm
Vše vždy s poslední aktuální verzí iOS resp. watchOS
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 1412
Registrován:
úte říj 07, 2014 8:10 am

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required
PředchozíDalší

Zpět na iOS, iTunes, App Store, iCloud, Match

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé