Dark mode

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Uživatelský avatar pegas | stř dub 10, 2019 10:12 am

Dark mode

Jelikož už téměř 30 let čumím denně do kompu, začínám mít oči vysvícený jako králík, takže tmavý režim, tapety atd. jsou pro mě úlevou. Na plnohodnotný dark mode si musím počkat až na iOS 13 (což už není tak daleko, cca 6 měsíců), ale našel jsme jistou náhradu v iOS12, více viz https://www.lsa.eu/2019/01/01/jak-na-ip ... ri-sekund/ (místo lsa vložte [BULVAR: odkazujte na jiné zdroje])

Nastavil jsem si i tu zkratku, takže přepnutí zpět je otázka vteřiny. V podstatě všechny nativní Apple apky fungují bez problému, z mnou nainstalovaných apek třetích stran má špatnou korekci barev Viber (ale dá se to) a Google Fotky (to je nepoužitelné, protože z nich udělá negativy). Ale s rychlým vypnutím/zapnutím dark modu to jde vyřešit. Každopádně, než bude nativní dark mode v novém iOS, tak to bez větších obtíží přežiji s tímto režimem. Možná, že kompenzací za ne 100% dokonalost by mohla být delší výdrž baterie.

P.S. Pro některé možná žádná novinka, tak sorry a moderátorům omluva za ten link na lsa, ale jinde jsem to tak hezky uceleně nenašel :-)
iPad Air wi-fi 16GB | iPhone 4S 16GB a 6S 16GB | Apple Watch SPORT 42mm
Vše vždy s poslední aktuální verzí iOS resp. watchOS
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 1412
Registrován:
úte říj 07, 2014 8:10 am

Uživatelský avatar rony | stř dub 10, 2019 5:20 pm

Re: Dark mode

Defakto si to nastavis v Settings v casti, ktora sa vola Pristupnost a asi tam ludia nechodia, lebo si myslia, ze to je pre postihnutych

Moj postoj k veci (kukanie do monitorov). skor mi citelne pomaha Night Shift, samozrejme musim mat stiahnuty jas (naozaj hodne, tak desatina).

Chvilku som skumal aj moznosti ciernej ale nikdy mi to dobre nevyslo.

Par dni mam vsak cierny rezim v macOS a ten zatial zvladam.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar Metalgirl | sob dub 13, 2019 6:28 pm

Re: Dark mode

Dark mode v mac OS je úžasný, hned od první chvíle ho používám, tak snad časem by mohlo být něco takového příjemného i na iOS, snad to tam nezmrví do nepoužitelnosti. V macOS to vychytali, ten dark mode je příjemný na oči.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

Uživatelský avatar rony | ned dub 14, 2019 3:16 pm

Re: Dark mode

Mne by sa v ramci darkmode pacilo ak by to nejako vedelo - volitelne - prisposobovat aj webstranky :) ale zasa, tam to vyriesili uz pradavno Reading mode.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar pegas | čtv dub 25, 2019 2:14 pm

Re: Dark mode

Tak při použití dark modu nebo alternativně nightu shiftu s potlačením bílé je výdrž baterie opravdu větší, při stejném používání to dává min. půl dne navíc.
iPad Air wi-fi 16GB | iPhone 4S 16GB a 6S 16GB | Apple Watch SPORT 42mm
Vše vždy s poslední aktuální verzí iOS resp. watchOS
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 1412
Registrován:
úte říj 07, 2014 8:10 am

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na iOS, iTunes, App Store, iCloud, Match

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron