Vypnutie iCloud zalohy a zapnutie synch. cez iTunes

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Uživatelský avatar 2L8 | sob říj 12, 2019 8:51 am

Vypnutie iCloud zalohy a zapnutie synch. cez iTunes

Hladal som, len neviem najst presne toto - chcel som si uplne vymazat na tovarenske nastavenia iPhone a zapol som synch. niektorych poloziek ako fotky, kontakty, maily .. na icloud. Teraz by som chcel vratit naspat zalohovanie cez iTunes do pc, len neviem ako :D A ked v iPhone vypnem synch. fotiek, tak sa ma to len pyta ci chcem vymazat fotky. A ja chcem len vypnut zalohu na iCloud. Robil som to prvy krat, ze vyskusam zalohu na server, ale chcel by som to skusit aj dat naspat na iTunes. Icloud zalohu v nastaveni mam vypnutu. Ked chcem vypnut napr. zalohu fotiek v tom dalsom nastaveni, tak to chcel len vymazat z iPhonu fotky. Chcem len aby to fungovalo na iTunes. Dakujem za pomoc. Nevedel som to fakt najst tuto.
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7 iOS 13 bez JB, AirPods
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1716
Registrován:
pát říj 24, 2008 6:16 pm
Bydliště: NR

jumbo78 | sob říj 12, 2019 12:20 pm

Re: Vypnutie iCloud zalohy a zapnutie synch. cez iTunes

IMHO to přímo v iTunes přepneš... (Po připojení mobilu)
Host
Host
 
Příspěvky: 131
Registrován:
čtv led 18, 2018 5:20 pm

Uživatelský avatar rony | sob říj 12, 2019 1:04 pm

Re: Vypnutie iCloud zalohy a zapnutie synch. cez iTunes

vypnes zalohovanie systemu do icloud a pripojis iphone k itunes (k pocitacu)

to by malo stacit

vlastne nic ti nebrani pripajat iphone k pocitacu kedykolvek
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar 2L8 | sob říj 12, 2019 5:59 pm

Re: Vypnutie iCloud zalohy a zapnutie synch. cez iTunes

To ano, len v iTunes, ked ho pripojim na PC, tak mi nezobrazi ziadne fotky ani nic iba vypise, ze vsetko je na iCloud. Idem este napojit a vyskusat poprepinat. V IP to mam vypnute to zalohovanie na iCloud, ale fotky akosi ostali :D a ked tie vypnem v IP zalohovat, tak sa ma pyta bud vymazat fotky z iPhone alebo len zanechat v setrnej forme, ked si otvorim nejaku fotku tak mi ju natiahne z iCloudu :) no kazdopadne idem do iTunes poskusat :D
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7 iOS 13 bez JB, AirPods
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1716
Registrován:
pát říj 24, 2008 6:16 pm
Bydliště: NR

Uživatelský avatar rony | sob říj 12, 2019 6:37 pm

Re: Vypnutie iCloud zalohy a zapnutie synch. cez iTunes

mozno si pleties zalohovanie systemu a synchronizaciu vybranych veci na iCloud.

skus pisat trosku pokojnejie, nejde vydedukovat, o co sa snazis a co vobec robis.

Fotky mozes mat v roznych uloziskach, sice ich vidis v jednej appke na iOS ale kazda moze byt fyzicky inak ukladana. Preco si nepozries stav obsahu na www.icloud.com?
Ak tam tie fotky su, tak su synchronizovane a v telefone su ich kopie. Ine fotky mozu byt len vnutri v telefone. Tie vsak nema ako iTunes v pocitaci vidiet, to vidi Photos na macOS (a mozes si ich stiahnut do kniznice fotiek v pocitaci). Ak mas Win, sorry moc nepomozem ale tam je iphone ako usb disk, takze fotky uvidis tam.

Ak riesis to ako je nazvana tema, tj. ako prejst zo zalohovania systemu do icloud a prejst na zalohovanie cez itunes, tak vyssie som to opisal: jednoduche vypnutie v ios, a kablom pripojis k pocitacu. To je ale viacmenej automatizovana cinnost, zalohy su pre teba cierna skrinka a jedne operacie su, ze sa musi zaloha umoznit dostatocne casto (pripajat telefon k itunes alebo u zaloh do icloudu nechavat telefonu moznost aby na pozadi zalohy robil). No a druha funkcia, ze zo zalohy sa obnovi cely obsah systemu. To sa robi v tychto pripadoch: 1. mas novy telefon a chces skoncit pouzivanie stareho 2. nieco sa pokazilo a chces obnovit stav telefonu

Tak co to teda chces? zachranovat fotky alebo len vediet ako sa prejde na zalohovanie do itunes?
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar 2L8 | ned říj 13, 2019 2:21 pm

Re: Vypnutie iCloud zalohy a zapnutie synch. cez iTunes

Ahoj Rony :)

ano, teraz som myslel len vypnutie zalohy na iCloud a znovu zapnutie synchronizaciu s iTunes na PC. Ja som si chcel povodne vycistit iPhone na povodne nastavenia s tym, ze na iCloud si zalohujem hlavne fotky, kontakty, sms ... tak som to odskrtol a aj som ich videl po prihlaseni na server iCloudu cez PC. Len ked som znovu odfajkol iCloud zalohovanie v iPhone v nastaveniach, tak sa ma stale pytal iPhone, ze ci chcem zmazat obsah v iPhone ked to vypnem. Tak som prepol vo fotkach, aby zachovalo originaly v iPhone a dnes mi zazracne dovolilo vyonut bez opytania zalohu na iCloud :D asi mi to na pozadi stahovalo naspat do iPhonu alebo co. :D

Len v iTunes mi ukazovalo vsade, ze nemozem si prezriet obsah lebo vsetko je zalohovane na iCloud. A to prave som chcel prepnut naspat.
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7 iOS 13 bez JB, AirPods
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1716
Registrován:
pát říj 24, 2008 6:16 pm
Bydliště: NR

Jirka_S | ned říj 13, 2019 4:10 pm

Re: Vypnutie iCloud zalohy a zapnutie synch. cez iTunes

No, já bych se na zálohování do iTunes vybodnul, šance, že zhavaruje iCloud, je mnohořádově menší než možnost havárie PC. Pak se tady objevují dotazy ve smyslu "zálohu na iCloudu nemám, disk v PC se rozsypal, mohu se nějak dostat k těm tisícům fotek atd.?"
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 211
Registrován:
čtv srp 27, 2015 4:01 pm
Bydliště: CZ

Uživatelský avatar rony | ned říj 13, 2019 4:49 pm

Re: Vypnutie iCloud zalohy a zapnutie synch. cez iTunes

zasa az tak tolko sa tie dotazy neobjavuju ;-)

ja napr. od praveku iphonov zalohujem do itunes v pocitaci. mam len jediny dovod - mam 5 gigovy zakladny icloud a mam viacero zariadeni. neplanujem si platit vyssi icloud, pretoze tie ostatne veci mi v nom zaberaju 0.8 gigabajtu a nie je sanca, ze to zvysim. ano, skazku o tom, ze je to jedno pivo tu poznam :-) ale je to ako u Apple Music, vsetku muziku, co pocuvam uz mam, je nelogicke za nu znova platit :-)

takze povazujem itunes zalohy za spolahlive, moznosti ochrany storage na pocitaci povazujem za dostatocne a tak ma to netrapi aby som musel povazovat iCloud za bezpecnejsi. no chapem kazdeho, kto dnes presiel do doby, kedy za desiatky sluzieb a aplikacii plati mesacne tu euro, tam sedem eur.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar 2L8 | sob říj 26, 2019 1:28 pm

Re: Vypnutie iCloud zalohy a zapnutie synch. cez iTunes

Rozmyslam, ze skor asi len kontakty, hesla, sms .. taketo mensie veci na iCloud a zbytok - fotky appky do Pc. Inak otazka, ak takto zalohujem na iCloud vsetko okrem fotiek a appiek, tak zbytok ako dam naspat? :) Ked jedno je tam a druhe tam?
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7 iOS 13 bez JB, AirPods
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1716
Registrován:
pát říj 24, 2008 6:16 pm
Bydliště: NR

Uživatelský avatar rony | ned říj 27, 2019 7:30 pm

Re: Vypnutie iCloud zalohy a zapnutie synch. cez iTunes

kam naspat?
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar 2L8 | pon říj 28, 2019 8:27 pm

Re: Vypnutie iCloud zalohy a zapnutie synch. cez iTunes

Naspat do IP, lebo ak mam len urcite veci odskrtnute, aby mi zalohovalo na iCloud, tak ten zbytok mi potom zalohuje do PC asi. A ked by som chcel vsetko naspat do IP tak z jedneho a druheho sa naraz asi neda. Tak asi kaslem nato a dam iba na iCloud najdolezitejsie veci a zbytok kaslem. Chcem dat nanovo vycistit cely IP.
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7 iOS 13 bez JB, AirPods
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1716
Registrován:
pát říj 24, 2008 6:16 pm
Bydliště: NR

mirmo80 | pon říj 28, 2019 8:34 pm

Re: Vypnutie iCloud zalohy a zapnutie synch. cez iTunes

Ja sa asi tiez nevyhnem cistej instalacii. Nechce sa mi vobec vsetko nastavovat na novo, viac rokov som si uzival komfort obnovenia, ale proste blbne to a nepomahaju ani updaty. Ako to urobim ja. Na iCloud co sa da. Fotky v plnom rozliseni mam ulozene. Nebudem ich obnovovat. Mam zapnuty moj fotostream a tam najdem vsetko starsie keby som potreboval pozriet.
iPhone XS, iPhone 8, iPhone SE, iPad mini 4, iPad Air, iPad 2, AW 3 42/38mm, ATV 4K 64 GB
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2893
Registrován:
stř srp 08, 2012 1:00 pm
Bydliště: Poprad

Anndy | pon říj 28, 2019 10:25 pm

Re: Vypnutie iCloud zalohy a zapnutie synch. cez iTunes

2L8 píše:Naspat do IP, lebo ak mam len urcite veci odskrtnute, aby mi zalohovalo na iCloud, tak ten zbytok mi potom zalohuje do PC asi. A ked by som chcel vsetko naspat do IP tak z jedneho a druheho sa naraz asi neda. Tak asi kaslem nato a dam iba na iCloud najdolezitejsie veci a zbytok kaslem. Chcem dat nanovo vycistit cely IP.

Si asi pletieš zálohu a synchronizáciu. Záloha na iCloud je len pod jedným nastavením - ako iCloud záloha. Tj zálohuje sa komplet všetko bez možnosti výberu.
Ostatné, čo sa zaškrtáva je synchronizácia s iCloud. Nie záloha. Slúži to na to, aby si tie jednotlive veci mohol mat zdieľané s inými tvojimi zariadeniami - resp aby v relanom čase bolo všetko všade.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 1933
Registrován:
úte lis 09, 2010 1:04 pm
Bydliště: Bratislava

Uživatelský avatar rony | úte říj 29, 2019 8:05 am

Re: Vypnutie iCloud zalohy a zapnutie synch. cez iTunes

poznamka a doplnenie k tomu, co pise Anndy: pliest si synchronizaciu a zalohu je smrtelne :-)

zakladny rozdiel je, ze po odzalohovani mozes v tleefone nieco odmazat a vies to vratit zo zalohy do telefonu.
u synchronizacie NIE. Co zmazes, to sa okamzite maze aj v synchronizovanych kopiach.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar 2L8 | úte říj 29, 2019 1:49 pm

Re: Vypnutie iCloud zalohy a zapnutie synch. cez iTunes

:) jop rozumiem. No ako Andi pise, tiez si chcem komplet vycistit IP na povodne nastavenia a vratit naspat zbytok fotiek, kontaktov, sms. Iba zakladne veci. Odtatne appky si uz doinstalujem. Aj zalozky na Safari atd. to nahodim uz dam si tu namahu :D mam problem s nabijanim stale sa mi na pozadi obnovuje nejaka zalozka a dava na plochu - resp. je to odkaz na repozitare na Cydiu a ani za nic to neviem zlikvidovat. No a sem tam musim vypnut zapnut IP, aby mi ho nabijalo. Da sa to tak ze aspon tie kontakty a sms nahodim naspat?
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7 iOS 13 bez JB, AirPods
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1716
Registrován:
pát říj 24, 2008 6:16 pm
Bydliště: NR

Anndy | úte říj 29, 2019 2:36 pm

Re: Vypnutie iCloud zalohy a zapnutie synch. cez iTunes

ad kontakty a sms: synchronizácia kontaktov a sms s iCloud Ti toto zaručí. Zapneš synchronizáciu s iCloud. Vymažeš iPhone a po obnove znova zapneš sync týchto vecí s iCloud a malo by to byť. (aspoň s kontaktami to mám x krát odskúšané; sms sú pomerne novinka a to som ešte nemal možnosť vyskúšať).
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 1933
Registrován:
úte lis 09, 2010 1:04 pm
Bydliště: Bratislava

mirmo80 | úte říj 29, 2019 3:24 pm

Re: Vypnutie iCloud zalohy a zapnutie synch. cez iTunes

Ja myslim ze aj safari ked je povolena klucenka.
iPhone XS, iPhone 8, iPhone SE, iPad mini 4, iPad Air, iPad 2, AW 3 42/38mm, ATV 4K 64 GB
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2893
Registrován:
stř srp 08, 2012 1:00 pm
Bydliště: Poprad

Uživatelský avatar 2L8 | úte říj 29, 2019 6:45 pm

Re: Vypnutie iCloud zalohy a zapnutie synch. cez iTunes

Vyborne presne to som chcel pocut ;) DAKUJEM MOC! Tak skusim cez vikend. A dam vediet ci nie som na nule.

Este jedna otazka - resetovanie na nulu robim kvoli tej zalozke od Cydie co som kedysi mal z predchadzajucich iPhonov a doteraz sa mi na pozadi sem tam (skoro kazdy den) prida na plochu. A je ikona je cerveny kruzok a na nom napisane repo a ked to otvorim odkaze ma to na neexistujucu cydia repo stranku. A neviem sa toho nijak zbavit. Len bojim sa toho, ze resetnem na povodne nastavenia a znovu sa mi to vrati. Ci by som nemal mozno davat naspat Safari zalohu. Ani v zalozkach nemam nic take tak neviem ako to zlikvidovat a prave toto mi robieva problemy co mam puzdro s nabijanim, tak prave vtedy mi nechce nabijat, vypnem zapnem IP, zalozka zrazu je znovu na ploche, zmazem ju a uz nabijat ide. :)

Este taka drobnost, v nastaveniach v IP, ked idem do svojho uctu - dam iCloud a tam poodfajkujem co chcem zalohovat a to nastavenie pod tou klucenkou co je ze - iCloud zaloha - tak to mam tiez mat zapnute alebo netreba?
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7 iOS 13 bez JB, AirPods
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1716
Registrován:
pát říj 24, 2008 6:16 pm
Bydliště: NR

Anndy | stř říj 30, 2019 7:28 am

Re: Vypnutie iCloud zalohy a zapnutie synch. cez iTunes

Pozooor. Prečítaj si ešte raz 4 a 5 príspevok vyššie odomňa a Ronyho! Pre tvoje bezpečie - teda tvojich dát. :-)

To čo klikáš nie je záloha ale synchronizácia. Jediná záloha je “iCloud záloha”. !!!
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 1933
Registrován:
úte lis 09, 2010 1:04 pm
Bydliště: Bratislava

Jirka_S | stř říj 30, 2019 1:25 pm

Vypnutie iCloud zalohy a zapnutie synch. cez iTunes

Klidně si můžete paralelně udělat i zálohu do iTunes, zaškrtnout šifrování zálohy, pak se zazálohuje skutečně vše. To mě jen napadlo, kdyby zhavarovalo to obnovení z iCloudu, protože jak to tak čtu, nejste moc daleko od průseru. [emoji3]
Jinak ta záloha iTunes se pak dá samozřejmě zrušit, pokud vše dobře dopadne, k čemuž vám držím palce.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 211
Registrován:
čtv srp 27, 2015 4:01 pm
Bydliště: CZ

Uživatelský avatar rony | stř říj 30, 2019 5:45 pm

Re: Vypnutie iCloud zalohy a zapnutie synch. cez iTunes

ta poznamka o blizkosti pruseru, ber to vazne. ty skutocne mas pocit, ze taketo veci sa robia sialenymi postupmi plnymi tukania do obrazovky. V skutocnosti je to omnoho menej komplikovane, no kym si to neusporiadas v hlave, tak budes len narazat poslepu do zrkadiel. ;-)

cize poznamka vyssie: ako prve si zabezpec, uisti sa, ze mas skutocne cely telefon odzalohovany, zalohu si si overil, ze existuje a vies ako sa riesi obnova z nej.

az potom by som skutocne zacal robit sialenosti, co si si vymyslel :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar 2L8 | pát lis 01, 2019 11:18 am

Re: Vypnutie iCloud zalohy a zapnutie synch. cez iTunes

Ok a ked vymazem cely obsah iPhonu a nedam, ze obnovit zo zalohy iCloud, ale dam nastavit ako novy, tak mozem potom aj tak dat naspat zalohu z iCloudu a iba vybrane veci? Ci nahodi to naspat ako to je cele - tu zalohu.

Nasiel som zaujimavy nastroj na selektivnu obnovu zalohy - resp. len to co chcete zo zalohy naspat. Standartne sa to asi neda ze? Nevie nahodou niekto ako sa mam zbavit tej zalozky s nazvom repo co sa mi neustale instaluje uz od starych iPhonov na plochu ze? :) Ked vymazem IP a nastavimako novy a nahodim zalohu naspat bude to asi zasa naspat ze? Alebo nie? Z iCloudu.

http://global.drfone.biz/sk/icloud/how- ... cloud.html
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7 iOS 13 bez JB, AirPods
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1716
Registrován:
pát říj 24, 2008 6:16 pm
Bydliště: NR

Uživatelský avatar Sajfi | pát lis 01, 2019 11:30 am

Re: Vypnutie iCloud zalohy a zapnutie synch. cez iTunes

Selektovat to nejde nahraje se vždy celá záloha. Za předpokladu, že do cloudu synchronizuješ kontakty, maily, kalendář, poznámky a tak, tak ty to samozřejmě obnoví i na novém iPhonu po přihlášením pod Tvým Apple ID ...
iPhone 8 64 GB Space Gray
iPad mini II WiFi 32 GB Space Gray
Apple TV 4K
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 141
Registrován:
pon pro 03, 2012 5:38 pm
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar 2L8 | pát lis 01, 2019 3:29 pm

Re: Vypnutie iCloud zalohy a zapnutie synch. cez iTunes

A potom aky ma vlastne zmysel vymazat IP a dat zalohu naspat a ta druha moznost spustit ako nivy. Ved aj tak tam je ta zaloha.
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7 iOS 13 bez JB, AirPods
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1716
Registrován:
pát říj 24, 2008 6:16 pm
Bydliště: NR

mirmo80 | pát lis 01, 2019 4:10 pm

Vypnutie iCloud zalohy a zapnutie synch. cez iTunes

Ty si stale pleties zalohu a iCloud synchronizaciu.

Sync apky su tu:
Nastavenia - iPhone - iCloud. Co je zaskrtnute tu, tak sa bud syncuje skrz iCloud do ostatnych zariadeni alebo vyuziva iCloud ako backup pre obnovu obsahu - napr. whatsapp

Samotny backup celeho iPhonu na iCloud je tu:
Nastavenia - iPhone - iCloud - Spravovat ulozisko - zalohy - konkretne zariadenie. Co je zaskrtnute tu, tak sa fyzicky zalohuje na iCloud. Podobne ako do iTunes.

Ak iPhone nastavis ako novy a povolis sync s iCloud tak sa ti stiahne do mobilu to co si si tam dal. Typicky kontakty a spravy. Ale nic ine v iP nemas. Vsetko si potrebujes doinstalovat, ponastavovat.

Ak das obnovit zo zalohy tak sa ti iP obnovi do takeho stavu aky bol pred resetom. Tj. vsetky apky, fotky, nastavenia...
iPhone XS, iPhone 8, iPhone SE, iPad mini 4, iPad Air, iPad 2, AW 3 42/38mm, ATV 4K 64 GB
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2893
Registrován:
stř srp 08, 2012 1:00 pm
Bydliště: Poprad

Uživatelský avatar 2L8 | pát lis 01, 2019 6:08 pm

Re: Vypnutie iCloud zalohy a zapnutie synch. cez iTunes

Jaaj :D Takze preistotu zaskrtnem icloud zalohu keby nieco. Ale ak vymazem IP a nasledne mi po starte ponukne “ako novy” - dam to a nasledne mi ponukne zvolit synchr. s iCloudom. Tie kontakty, sms mi stacia. Ostatne appky to uz doinstalujem. Len aby mi uz tam na pozadi neinstalovalo na plochu tu zalozku samovolne.

Neviete mi ale poradit ako inak sa zbavit tej zalozky na ploche po Cydii ze? To mam este zo starsich IP a taha sa to. Ci to je v Safari alebo kde netusim. V zalozkach to nevidim a vzdy sa mi to na pozadi stiahne na plochu. Ikona cerveny kruzok s nazvom Repo - ako repozitar ..

Edit: zasiel som az dalej a v nastaveniach v Safari som siel do rozsirene a tam webove data a zmazal som vsetko co sa tykalo Cydie - tam boli dve veci, jedna neviem ako sa volala a druha Cydia insider. Ktovie ci to je to.

Toto je adresa tej zalozky co sa mi neustale obnovuje: http://www.repocydia.com/blog/
Naposledy upravil 2L8 dne pát lis 01, 2019 7:15 pm, celkově upraveno 2
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7 iOS 13 bez JB, AirPods
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1716
Registrován:
pát říj 24, 2008 6:16 pm
Bydliště: NR

mirmo80 | pát lis 01, 2019 6:32 pm

Re: Vypnutie iCloud zalohy a zapnutie synch. cez iTunes

No tu iCloud synchronizaciu ti neponukne. Ty si to bud povolis a pouzivas to, alebo nie.
iPhone XS, iPhone 8, iPhone SE, iPad mini 4, iPad Air, iPad 2, AW 3 42/38mm, ATV 4K 64 GB
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2893
Registrován:
stř srp 08, 2012 1:00 pm
Bydliště: Poprad

Uživatelský avatar 2L8 | pát lis 01, 2019 7:17 pm

Re: Vypnutie iCloud zalohy a zapnutie synch. cez iTunes

No ale stale nie som si isty, ked vymazem vyetky data z IP -ked prejdem do nastavenia a zmazat vsetko a spusti sa znovu IP tak sa dostanem do casti naatavit ako novy tak hned zatym nebudem mat moznost vratit kontakty a sms?
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7 iOS 13 bez JB, AirPods
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1716
Registrován:
pát říj 24, 2008 6:16 pm
Bydliště: NR

mirmo80 | pát lis 01, 2019 7:28 pm

Re: Vypnutie iCloud zalohy a zapnutie synch. cez iTunes

Nie. Ked dokoncis uvodne nastavenia tak prejdes do casti iCloud. Tam potom povolis co z iCloud chces syncovat s mobilom a to sa ti behom par malo chvil do iP stiahne.
Takze napr. mas novy prazdny iP. V nastaveniach iCloud zaskrtnes kontakty a o chvilku ich mas v telefone. Samozrejme za predpokladu, ze pre kontakty pouzivat iCloud.
iPhone XS, iPhone 8, iPhone SE, iPad mini 4, iPad Air, iPad 2, AW 3 42/38mm, ATV 4K 64 GB
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2893
Registrován:
stř srp 08, 2012 1:00 pm
Bydliště: Poprad

Uživatelský avatar 2L8 | pát lis 01, 2019 7:41 pm

Re: Vypnutie iCloud zalohy a zapnutie synch. cez iTunes

Rozumiem tak potom by to mohlo vyriesit ten problem so zalozkou. Dakujem moc za dolezite a odskusane info. Cize tym zaskrtnutim co chcem zosynch. naspat zo zalohy vlastne aj vyberam jednotlive udaje zo zalohy ktore chcem a ktore nie. Teda iba z tych moznosti co mozem odskrtavat.
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7 iOS 13 bez JB, AirPods
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1716
Registrován:
pát říj 24, 2008 6:16 pm
Bydliště: NR

mirmo80 | pát lis 01, 2019 8:18 pm

Vypnutie iCloud zalohy a zapnutie synch. cez iTunes

Nie nie. To syncovanie cez iCloud nechap ako zalohovanie :). Ber to ako miesto kde su ulozene data a viacero zariadeni si tam siaha. Tam nenajdes cele apky. Len ich obsah, ak iCloud sync. podporuju.
A napr. rozdiel je aj v tom, ze ked tu synchronizaciu vypnes tak tie data tam ostavaju. Ak to takto vypnes pri backupe tak, vypnuta apka realne zo zalohy zmizne.
Predstav si to napr. ako onedrive. Mas k nemu pristup z 3 notebookov. Ked sa na jednom z onedrive odhlasis tak veci v nom ulozene nezmiznu. Ale zalohu celeho notebooku si robis napr. na ext hdd alebo NAS.
iPhone XS, iPhone 8, iPhone SE, iPad mini 4, iPad Air, iPad 2, AW 3 42/38mm, ATV 4K 64 GB
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2893
Registrován:
stř srp 08, 2012 1:00 pm
Bydliště: Poprad

Uživatelský avatar 2L8 | pát lis 01, 2019 9:28 pm

Re: Vypnutie iCloud zalohy a zapnutie synch. cez iTunes

Jasne, to chapem ze nie cele appky len obsah. Mne stacia hlavne kontakty a sms. Zbytok sa da lahko dondt. ci nastavit. Ja som sa len obaval toho, ked pridem po vymazani IP na cast “nastavit ako novy”. :)
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7 iOS 13 bez JB, AirPods
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1716
Registrován:
pát říj 24, 2008 6:16 pm
Bydliště: NR

mirmo80 | pát lis 01, 2019 10:03 pm

Re: Vypnutie iCloud zalohy a zapnutie synch. cez iTunes

Tak snad uz vies ako na to :)
iPhone XS, iPhone 8, iPhone SE, iPad mini 4, iPad Air, iPad 2, AW 3 42/38mm, ATV 4K 64 GB
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2893
Registrován:
stř srp 08, 2012 1:00 pm
Bydliště: Poprad

Jirka_S | pát lis 01, 2019 10:09 pm

Vypnutie iCloud zalohy a zapnutie synch. cez iTunes

Já vám nevím proč, ale mně to neustále připomíná stavbu dramatu, jak nám to cpal do hlavy náš profesor:
• expozice
• kolize
• krize
• perepetie
• katastrofa
Berte to s nadhledem a jako snahu o odlehčení, momentálně si připadám vtipný, kéž se nic z toho nepodaří zrealizovat. Hodně zdaru. :)
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 211
Registrován:
čtv srp 27, 2015 4:01 pm
Bydliště: CZ

Uživatelský avatar 2L8 | sob lis 02, 2019 9:44 am

Re: Vypnutie iCloud zalohy a zapnutie synch. cez iTunes

Haha :D dakujem!

Edit: no uz som vymazal komplet IP a nevedel som rozhodnut ci pri tej ponuke pri zapinani IP dat ibnovit zo zalohy alebo dat tu poslednu moznost neprenasat data ani appky. Dal som radsej preniest zo zalohy z iCloud kedze tam nebola moznost nastavit ako novy :/. A zasa tam mam tu zalozku co som chcel zlikvidovat z plochy. Mal som dat, ze neprenasat data ani appky? Potom sa mi tam vratia/zosynchronizuju zalohovane veci ako sme spominali? Myslel som, ze mi to konecne vycisti tu zalozku.
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7 iOS 13 bez JB, AirPods
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1716
Registrován:
pát říj 24, 2008 6:16 pm
Bydliště: NR

Clon | úte lis 05, 2019 12:38 pm

Re: Vypnutie iCloud zalohy a zapnutie synch. cez iTunes

Teda to je fakt drama.
Uved tel do DFU, pripoj k pc kabelem, dej obnovit, natahne se ti novy CISTY iOS ----- NEDAVEJ NIC OBNOVIT ZE ZALOHY. NIC !!!
Nastav jej jako NOVY !
Pak se ozvi ...
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2670
Registrován:
stř črc 11, 2012 4:29 pm

Uživatelský avatar 2L8 | úte lis 05, 2019 4:15 pm

Re: Vypnutie iCloud zalohy a zapnutie synch. cez iTunes

Ale ja to robim bez Pc :) zaloha je na iCloude. Ja som sa len pytal, ze ked po vymazani vsetkych dat v nastaveni IP sa dostanem po uvodne nastavenia, tak je tam moznost, obnovit cez iCloud, iTunes, preniest na novy tel. a este tam je neobnovovat ziadnu zalohu. To posledne je NASTAVIT AKO NOVY?? Lebo tak to pomenovane nie je.
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7 iOS 13 bez JB, AirPods
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1716
Registrován:
pát říj 24, 2008 6:16 pm
Bydliště: NR

mirmo80 | úte lis 05, 2019 4:44 pm

Re: Vypnutie iCloud zalohy a zapnutie synch. cez iTunes

Ano, to posledne je nastavit ako novy.
iPhone XS, iPhone 8, iPhone SE, iPad mini 4, iPad Air, iPad 2, AW 3 42/38mm, ATV 4K 64 GB
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2893
Registrován:
stř srp 08, 2012 1:00 pm
Bydliště: Poprad

Uživatelský avatar 2L8 | úte lis 05, 2019 6:22 pm

Re: Vypnutie iCloud zalohy a zapnutie synch. cez iTunes

Ďakujem mirmo80 :) funguje to už tam nemám tu hnusní záložku :D Moc ďakujem! Stiahli sa mi naspäť aj kontakty aj fotky aj SMS, len žiaľ kľúčenka - všetky hesla na stránky nie. :/
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7 iOS 13 bez JB, AirPods
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1716
Registrován:
pát říj 24, 2008 6:16 pm
Bydliště: NR

Clon | úte lis 05, 2019 9:26 pm

Re: Vypnutie iCloud zalohy a zapnutie synch. cez iTunes

:good: :P 8)
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2670
Registrován:
stř črc 11, 2012 4:29 pm

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required
Další

Zpět na iOS, iTunes, App Store, iCloud, Match

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron