Záloha iphone do itunes

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

greenovo | stř říj 23, 2019 8:54 am

Záloha iphone do itunes

Ahoj,
mám problém se zálohováním iphoneX do izunes. v průběhu času se mi začal mobil logicky plnit nejrůznějšíma věcma a záloha je tím pádem čím dál větší a začínám mít problém s místem na disku na pc.
1. záloha se mi neustále tlačí na systémový disk. dá se v iTunes změnit cesta kam ta záloha bude směřovat?
2. a to je hlavní na co se ptám, v iTunes jsou v souhrnu uvedeny jen dvě možnosti jak zálohovat. icloud - nechci, nemám důvěru a navíc jestli jsem to dobře pochopil, tak je tam zadarmo pouze 5GB a zbytek platím... nechci platit... anebo záloha do pc. ale já nechci zálohovat celý iphone, stačí mi pouze zálohovat to nejdůležitější, takže kontakty, sms, kalendář, případně pár aplikací. nepotřebuju zálohovat fotky a hudbu a filmy a já nevim co všechno s etam zálohuje když ty věci mám už stejně uložené na pc a nahraju si je tam kdykoliv znovu. a to podle mně zabírá nejvíc místa... je způsob jak v iTunes nastavit co chci vlastně zálohovat? myslím, že to tak kdysi šlo, ale teď na to nemůžu přijít...Díky
Host
Host
 
Příspěvky: 1
Registrován:
stř říj 23, 2019 8:20 am

Uživatelský avatar mike-biker | stř říj 23, 2019 5:03 pm

Re: Záloha iphone do itunes

Takže pokud chceš zálohovat pouze to nejdůležitější - tj. SMS, kontakty, maily atd., stačí synchronizace s iCloudem. Tím máš zajištěnou neustále aktuální zálohu. Další možnost je celá záloha na iCloud - OK, to nechceš, ptz. máš na iPhone, ale 25Kč měsíčně za 50GB, či 79 Kč za 200GB už nedáš - OK, pak zbývá záloha do iTunes, kde v podstatě máš i hry, zdravotní ID atd. Cesta na extrení HDD či SSD se dá nastavit přímo v iTunes. Ale vybrat, co chceš zálohovat tuším nejde. Jediná možnost je "synchronizace", kdy vlastně odsynchronizuješ filmy, hudbu atd. a pak zazálohuješ jen nastavení a data.
iPhone 11 Pro Max Space Grey
iPhone 6 16GB Silver as reserve
MacBook Pro Retina 15" Mid 2014, i7 4x2,5GHz 16GB RAM 256GB SSD + 256GB Jet Drive.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3352
Registrován:
ned říj 09, 2011 12:39 pm
Bydliště: Jesenice

Clon | čtv říj 24, 2019 6:59 am

Re: Záloha iphone do itunes

mike, muzes prosim napsat, kde presne se da v iTunes nastavit ta cesta zalohy jinam nez na C: ?
Diky
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2670
Registrován:
stř črc 11, 2012 4:29 pm

mirmo80 | čtv říj 24, 2019 8:33 am

Re: Záloha iphone do itunes

Ak si matne spominam tak je mozne nastavit len ine priecinky. Ale disk C stava. Ale to je vo win. Na Mac-u to myslim ide.
iPhone XS, iPhone 8, iPhone SE, iPad mini 4, iPad Air, iPad 2, AW 3 42/38mm, ATV 4K 64 GB
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2893
Registrován:
stř srp 08, 2012 1:00 pm
Bydliště: Poprad

Uživatelský avatar mike-biker | čtv říj 24, 2019 10:17 am

Re: Záloha iphone do itunes

Omlouvám se, já mám MacBook, nějak mi nedošlo, že ostatní většinou používají Wyndejsi. :(
iPhone 11 Pro Max Space Grey
iPhone 6 16GB Silver as reserve
MacBook Pro Retina 15" Mid 2014, i7 4x2,5GHz 16GB RAM 256GB SSD + 256GB Jet Drive.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3352
Registrován:
ned říj 09, 2011 12:39 pm
Bydliště: Jesenice

Clon | čtv říj 24, 2019 12:38 pm

Re: Záloha iphone do itunes

Hm, takze plany poplach (plana nadejna zprava). Co se da delat.
Wyndamsi
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2670
Registrován:
stř črc 11, 2012 4:29 pm

Uživatelský avatar rony | čtv říj 24, 2019 6:16 pm

Re: Záloha iphone do itunes

mam macos, sam som si v macos zmenil polohu itunes kniznice, dokonca to prezilo prechod na Katarinu.

pre windows toto nepomoze? https://support.apple.com/cs-cz/guide/i ... 99/windows

klasika, google: https://www.google.com/search?client=sa ... 8&oe=UTF-8

to co este z windows viem, je fakt, ze ma prikazy na vytvorenie virtualnej zlozky

kniznica je vo windows v Hudba\iTunes\Média iTunes

takze zlozku iTunes nahradim substituciou na pripojeny dalsi disk. Povedzme, ze je to D:\nova poloha itunes
tak pouzijem ten prikaz (sorry, nespomeniem si, asi je to subst) a akoby tuto zlozku z D disku namapujem do zlozky Hudba\iTunes

tym padom sa to bude javit sice, ze je lokalna ale v skutocnosti bude na inom disku.

precitajte si este toto
http://in5stepstutorials.com/itunes/cha ... indows.php
alebo toto
https://lifehacker.com/ultranewb-how-to ... ern-238296
alebo
https://www.davidlimonline.com/blog/201 ... es-library

mozno pomoze - mala rada, nezacnite to rovno busit do pocitaca, precitat cele, skusit pochopit, ci je navod validny, pred takymito operaciami urobit celu zalohu systemu
alebo aspon manipulovane zlozky ARCHIVOVAT, aby ste mohli kedykolvek vratit povodny stav. To je dost dolezite.

vsetko som to vyhladal vyssie uvedenym dotazom do google.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Clon | pát říj 25, 2019 10:28 am

Re: Záloha iphone do itunes

Rony, zatim jsem se dival jen na stranky apple.
Problem je ale jiny. Cela knihovna iTunes premistit lze, ale pokud chces udelat zalohu iP - zaloha jde VZDY na C
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2670
Registrován:
stř črc 11, 2012 4:29 pm

Uživatelský avatar rony | pát říj 25, 2019 2:38 pm

Re: Záloha iphone do itunes

ved pisem ri insde, ze syaci windows peikazmi namapovat zlozku.

zasa len googlis: https://www.google.com/search?client=sa ... 8&oe=UTF-8

https://support.imazing.com/hc/en-us/ar ... e-Location
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

ovi | sob lis 09, 2019 4:36 pm

Re: Záloha iphone do itunes

Promiňte mi otázku začátečníka. Veškeré kontakty mám uložené (z důvodu předchozích Android telefonů) v Gmailu, respektive kontaktech na Google účtu.
Při aktivaci iPhonu a zvolení Apple ID jsem pravděpodobně zvolil možnost užívání kontaktů z Google účtu. Takže v iPhonu mám dostupné všechny kontakty z Google účtu, ale nelze je zálohovat do iCloudu, kde se mi zálohují pouze nově zavedené kontakty. Totéž se týká kalendáře, který se rovněž nezálohuje, ale v telefonu je vyplněn všemi událostmi a fotek, které so do iCloudu přenesly pouze nově pořízené.
V nastavení mám označeny všechny aplikace pro využití iCloudu včetně iCloudu Drive. Automatická záloha na iCloud je zapnutá a aktuální.
Neumím to lépe vysvětlit.
Host
Host
 
Příspěvky: 6
Registrován:
ned říj 13, 2019 11:50 am

bedo. | ned úno 02, 2020 7:51 am

Re: Záloha iphone do itunes

Len jedna poznámka k tomuto: zálohy sa neukladajú do zložky iTunes, ale do

Mac: /Users/*Tvoje meno*/Library/Application Support/MobileSync/Backup
Windows: \Users\*Tvoje meno*\AppData\Roaming\Apple Computer\MobileSync\Backup

takže ak premapovávať, tak tú. Mal by stačiť klasický symlink, neskúšal som...
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 609
Registrován:
sob kvě 29, 2010 11:04 am

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na iOS, iTunes, App Store, iCloud, Match

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron