Potvrzovani nákupu v app store

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Triska | čtv dub 16, 2020 6:58 pm

Potvrzovani nákupu v app store

Ahoj,

koupil jsem přítelkyni Xrko. Po základním nastavení ani zaboha nemůžu přijít na to, jak nastavit aby v app storu začalo fungovat face id. Pořád to chce heslo k Apple id, při každém stažení aplikace. Někde jmv nastavení jsem se dohrabal, že to nemá chtít heslo k free apkam a stejně to chce. Ve face id nastavení mám povolené app store a další... Další věc, že v app storu strašně dlouho trvá se dostat ke svému účtu načítá tonasin30 sec a někdy i neúspěšně. Stalo se vám to někdy? Na mém xs vše funguje normálně. Díky za odpověď.
Host
Host
 
Příspěvky: 8
Registrován:
sob srp 17, 2019 8:57 am

serwo | úte dub 21, 2020 6:32 pm

Re: Potvrzovani nákupu v app store

Keď vôjdeš so nastavení a následne do FID, tak si tam vyberieš, pre ktoré apky chceš používať FID. Tam máš aj iTunes a AppStore.

To s tým loadovaním som si všimol. Ale to už je takto dosť dlho. Hádam aj 4 - 5 mesiacov minimálne. Veľakrát to len načítavalo a nič. Musel som naspäť a zas otvoriť. Dokonca po zmene krajiny mi krajinu vôbec nezmení a musím procedúru absolvovať znova, často aj viackrát.

A zrovna dnes som potreboval stiahnuť apku, ktorá nie je v slovenskom a dostal som hlášku:

“Account is not valid for use in this store. You must switch to the Slovak store before purchasing.”

Takže mám sa prepnúť do slovenského, v ktorom apka ale nie je [emoji2357]

Vie niekto, či je nejaký problém s AppStore alebo čo? Lebo už mi lezú fakt na nervy. V poslednej dobe Apple produkty nefungujú poriadne [emoji2959]
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 217
Registrován:
úte pro 06, 2011 1:01 am

Uživatelský avatar rony | stř dub 22, 2020 12:18 pm

Re: Potvrzovani nákupu v app store

nemam vyznamne problemy

a mam dve appleid jedno sk a druhe US.

fakt netusim co su to za exoticke appky, ktore nie su v sk store
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

serwo | stř dub 22, 2020 2:25 pm

Re: Potvrzovani nákupu v app store

Potreboval som apku tretieho sveta, ktorá je v nejakej hatlanine, no [emoji3]

Vždy, keď updatujem bez obnovy, tak sa musím prepnúť do druhého Store a tých pár apiek naťahať odtiaľ a zatiaľ nikdy som nemal problém. Aktuálne som na 13.3 a chystám sa už pár dní na update na 13.4.1 bez obnovy, takže uvidím, čo to spraví.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 217
Registrován:
úte pro 06, 2011 1:01 am

Uživatelský avatar rony | stř dub 22, 2020 7:08 pm

Re: Potvrzovani nákupu v app store

proc probuh? teda ja chapem, asi to zariadenie plnite kvantami aplikacii, ktore nemaju realnu uzitnost ;-)

esteze nemam taketo konicky a upgrady tak OS tak HW robim vzdy s obnovou a vlastne mam v ipade nepretrzite to, co bolo v tom uplne prvom ;-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

serwo | čtv dub 23, 2020 12:20 am

Potvrzovani nákupu v app store

Práveže ja ani nemám nejako extra moc apiek. Používam len jednu plochu.

Zo zásady robím v DFU bez obnovy každú novú verziu iOS a potom ten hlavný update (druhé číslo verzie). Každopádne to ale nerobím častejšie jak 2x ročne, výnimočne 3x. Na iOS 13 som prešiel až v januári, a to rovno na verziu 13.3, ktorú mám teraz, takže teraz pôjdem na aktuálny. Dúfam, že ten bude už zo strany Apple finálny, čo sa týka 13-ky
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 217
Registrován:
úte pro 06, 2011 1:01 am

Uživatelský avatar rony | čtv dub 23, 2020 8:16 am

Re: Potvrzovani nákupu v app store

cize len taky subjektivny strach z bordelu a problemov? podla mna je to sice nekomfortne a zbytocne, no chapem existenciu takejto obavy :)

realne u mna vazne ten ipad prezil 10 rokov priebeznych upgradov bez toho, aby som siel od nuly :)

koniec koncov, obnova zalohy je len automatizovany proces, ktory robite rucne. vzdy totiz dava najprv cisty system, potom prihlasi appleid, potom natiahne konfiguraciu systemu, dotiahne data z cloudu, dotiahne opat ciste nove appky z appstore, k nim dotiahne ich data.

takze pokracujem v praci bez prerusenia sposobeneho tym, ze by som opat musel tie veci jednu po druhej nastavovat :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

serwo | čtv dub 23, 2020 10:17 am

Re: Potvrzovani nákupu v app store

Holt, vyrastal som v dobe končiaceho Win 3.11 a takú 95, 98 alebo XP som preinštaloval toľkokrát ročne, že som si pamätal sériové čísla, tak mi to z tej doby nejak zostalo [emoji3]
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 217
Registrován:
úte pro 06, 2011 1:01 am

Uživatelský avatar rony | čtv dub 23, 2020 6:48 pm

Re: Potvrzovani nákupu v app store

no je na case vyuzit ten cas inak ako neustalymi reinstalaciami a zaciatkami z prazdna :-)

mna prave to priviedlo k tomu, ze toto uz naozaj nepotrebujem a nechcem byt profesionalny instalator. kedze to na Win neslo, tak som si to urobil po svojom: doma macOS a vo firme som smutny laik, ktory zvlada maximalne sa prihlasit ;-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na iOS, iTunes, App Store, iCloud, Match

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron