Pořadí wifi sítí

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

jeenik | ned lis 29, 2015 8:47 am

Pořadí wifi sítí

Docela bych ocenil mít možnost nastavit wifi sítě v iOS či OSX, tak aby se připojovaly v určitém pořadí. Mám doma 2 wifi, přičemž na jednu mám napojen server, tiskárnu apod. druhá je záložní. Obě pod heslem. Potřeboval bych, abych se připojoval vždy k té první, přičemž druhou mám i s heslem v paměti také. Občas se však připojím nevědomky k té druhé. Jak to udělat aby wifi sítě měly určité pořadí?
iPhone X 256GB - T-Mobile (iOS 12.x), iPad Pro 10.5 cellular 512GB (iOS 12.x), Apple TV 4, AW 4
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 1109
Registrován:
ned úno 08, 2009 5:20 am

Clon | ned lis 29, 2015 8:10 pm

Re: Pořadí wifi sítí

No tak tohle by mě zajímalo taky. Všude čtu, jak si iPhone vybere v daném místě tu nejsilnější. Prdlačky. V baráku mám dole jednu a nahoře druhou wifinu. Přijedu k baráku a doma pak vidím, že se mi to připojilo na tu nahoře, i když jsem dole. Ručně přepnu na tu dole, jdu po schodech nahoru a jako klíště se drží té dole, i když má jednu čárku a nahoře ta druhá má tři. A vydrží to na ní i věčně.
Kdyby někdo věděl, jak to udělat, aby se iPhone skutečně přepojoval k té momentálně najsilnější - byl bych rád.

jeenik: podle tvého popisu chápu, že tu druhou záložní ani používat nechceš - tak si ji neukládej do iPhonu a máš to. Kdybys pak nutně potřeboval, přidáš ji i s heslem. Tedy nic chytřejšího mě bohužel nenapadá (vzhledem k mým předchozím řádkům).

A ještě jedna věc mě docelá trápí - mám Airport Express, jedou na ní zároveň 2,4 a 5 GHz. Rychlost stahování na 5GHz mám asi 3x větší než na 2,4 rušení nepřipadá v úvahu, k sousedům mám daleko a vysílají na jiném kanále.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2670
Registrován:
stř črc 11, 2012 4:29 pm

saikan | ned lis 29, 2015 8:19 pm

Re: Pořadí wifi sítí

Nic ve zlém, ale máte nějaký konkrétní důvod proč mít 2 wifi sítě?
Proč např v tom baráku neuděláte jen jednu wifi?
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 159
Registrován:
pát pro 30, 2011 4:02 pm

Anndy | ned lis 29, 2015 8:38 pm

Re: Pořadí wifi sítí

Na macu s OSX to ide nastaviť. Som mimo neho, zabudol som ako. Tiež ma to trápilo a potom to šlo spraviť až "tupo" intuitívne.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 1933
Registrován:
úte lis 09, 2010 1:04 pm
Bydliště: Bratislava

jeenik | ned lis 29, 2015 9:39 pm

Re: Pořadí wifi sítí

nebaví mě pořád zadávat mé dlouhé heslo...
iPhone X 256GB - T-Mobile (iOS 12.x), iPad Pro 10.5 cellular 512GB (iOS 12.x), Apple TV 4, AW 4
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 1109
Registrován:
ned úno 08, 2009 5:20 am

Clon | ned lis 29, 2015 9:46 pm

Re: Pořadí wifi sítí

saikan píše:Nic ve zlém, ale máte nějaký konkrétní důvod proč mít 2 wifi sítě?
Proč např v tom baráku neuděláte jen jednu wifi?

A muzes mi konkretneji poradit, jak mam udelat jen jednu, kdyz pres zelezobetonovy strop mi signal do patra takrka neproleze? Tudiz musim mit dva zdroje signalu. A co jsem se radil s poskytovatelem, kdybych nastavil na dvou routerech stejny SSID, tak je to spis na problemy nez na zlepseni. Navic kdyz zarizeni budou od dvou ruznych vyrobcu.
Uz leta se mi honi hlavou, jestli by tohle vyresila kombinace Airport Express nahore a Airport extreme dole s nastavenim te rozsirujici funkce (nebo jak se to presne jmenuje).
Jenomze jak na sviňu Express ma audio vystup na bedny (Extreme ho nema), takze ten bych zase potreboval dole :cry:

A navic jsem cetl, ze jine routery maji podstatne lepsi parametry s dosahem signalu nez Extreme (napr. Asus RT-AC68U), tak jsem z toho zase vedle.

A dalsim problemem je, ze mame v baraku i starsi kramy, takze aby se dokazaly pripojit i ty, mam 2,4 GHz bgn - ale kdyz se pripoji do site starsi kram, zdroj se prepne na to pomalejsi pasmo a jsme pomali vsichni (a to je asi nezadouci).

Takze bych rekl, ze mit proste jen jednu sit je proste nerealne. :cry:

jeenik: tak si ho zkrať :D
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2670
Registrován:
stř črc 11, 2012 4:29 pm

JuraS. | pon lis 30, 2015 9:01 am

Re: Pořadí wifi sítí

Nevím v jakém bunkru bydlíš. Já v normálním pražském paneláku z konce 80 tých let. Takže pořádný beton a ne to co se používá teď. Kvůli betonu jsem si pořídil 2500W kango aby manželka měla obrázky na stěně. ani bytové háčky do betonu (prej nosnost 35 kilo) nic neudrží. Prostě se háčky do betonu ani nezapíchnou a ohnou se jim hřebíky. Mám internet od UPC a jejich wifi modem. Na modemu mám zapojenu maximální ochranu šifrování hesla WPA2 a přístup jen pro známé MAC adresy. Přes ty různé betony je pravda, že z druhé strany bytu to chce do NTB napojit USB wifi klíč s 3W anténou. ale přitom samsung S3mini se připojí v pohodě. Novější ntb taky v pohodě a plnou rychlostí. Přes asi 2 nosné stěny a panelákové příčky. Hromada elektřiny všude možně, wifi sítí v okolí desítky a těch pokusů co se mi každej den někdo snaží dostat do sítě (vidím v logu routeru) a nikde se to nikomu nepodařilo. Jo a existují do zásuvky 220V datové zástrčky co šíří wifi signál i v "betonovým bunkru". Dřív jsem používal routery asus ke kterým jsem měl i 7W anténu. Ale proti tomu od UPC to nemá ani 0,1 sílu signálu.
Host
Host
 
Příspěvky: 32
Registrován:
pát lis 27, 2015 8:06 am
Bydliště: Praha

Clon | pon lis 30, 2015 9:34 pm

Re: Pořadí wifi sítí

No, tak ten UPC modem musi bejt zazrak. Mozna nemusis chodit ani na rentgen - staci umistit film. Dosud jsem takovy modem jako maji u UPC nepotkal a verim, ze nejsem sam.
Ale ja mam jen obycejnej Airport Express. A UPC tu neni ani nahodou, takze nic.
Nejake dalsi navrhy?
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2670
Registrován:
stř črc 11, 2012 4:29 pm

JuraS. | úte pro 01, 2015 7:32 am

Re: Pořadí wifi sítí

Zázrak by byl kdyby tam UPC nenacpalo vlastní, ořezaný, firmware. Pak by umožňoval kouzla. Doslova. Ale doopravdy, mám několik wifi routerů a tenhle od UPC každej strčí do kapsy. a to má antény vestavěné. A ne jako asus 3 tyčky...
Nemám ten současný, mám cisco. Nemám k němu jedinou výtku kromě ořezaného firmware pro české UPC. To je např. to že vypli možnost RADIUS serveru.
Host
Host
 
Příspěvky: 32
Registrován:
pát lis 27, 2015 8:06 am
Bydliště: Praha

Anndy | úte pro 01, 2015 4:40 pm

Re: Pořadí wifi sítí

Este ak by niekoho zaujimalo - aspon na macu - poradie pripajania sa k wifi sieti, tak treba ist do nastavenia sieti - vybrat wifi - kliknut na rozsirene vpravo dolu (samozrejme mat povolenie/otvoreny zamok) a tam nastavit poradie v okne s nazvom "preferovane siete".
V iphone netusim ako sa to robi, a ci sa to da.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 1933
Registrován:
úte lis 09, 2010 1:04 pm
Bydliště: Bratislava

cleo.25.gr | čtv pro 03, 2015 8:08 am

Pořadí wifi sítí

JuraS.
Tak dnes som zo zvedavosti pozrel na log routeru a tam na mna vypadlo toto

Obrázek

Len sa chcem uistiť ze sa im to nepodarilo.

Boli tam 2 ip jedna z talianska a druha čo ma dosť zarazilo bola Googlu [emoji15]


Edit: A aké je najlepšie / najbezpečnejšie heslovanie siete? Wpa?
Naposledy upravil cleo.25.gr dne čtv pro 03, 2015 9:23 am, celkově upraveno 1
iPhone X
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 243
Registrován:
úte led 21, 2014 12:53 pm

JuraS. | čtv pro 03, 2015 9:05 am

Re: Pořadí wifi sítí

Lidi to zkoušej. Já mám koupený speciální wifi usb klíč a k němu soft co umí lousknout wifinu...doma se mi to nepodařilo ale internetového providera co má sídlo o pár baráků vedle v pohodě...umí to třeba sledovat co lítá v síti a dekodovat konkrétní hesla co třeba zadáváš při přihlašování k emailu....
Host
Host
 
Příspěvky: 32
Registrován:
pát lis 27, 2015 8:06 am
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar dufoq3 | ned pro 06, 2015 8:07 am

Re: Pořadí wifi sítí

Clon píše:
saikan píše:Nic ve zlém, ale máte nějaký konkrétní důvod proč mít 2 wifi sítě?
Proč např v tom baráku neuděláte jen jednu wifi?

A muzes mi konkretneji poradit, jak mam udelat jen jednu, kdyz pres zelezobetonovy strop mi signal do patra takrka neproleze? Tudiz musim mit dva zdroje signalu. A co jsem se radil s poskytovatelem, kdybych nastavil na dvou routerech stejny SSID, tak je to spis na problemy nez na zlepseni. Navic kdyz zarizeni budou od dvou ruznych vyrobcu.

pouzitie dvoch wifi s tym istym nazvom samozrejme nie je problem, pouzivam to tak uz roky. Nezabudnut, ze DHCP server by mal byt len jeden, cize na duhom routri DHCP vypnut.
- zhodny nazov SSID
- rovnake heslo
- rovnake sifrovanie
- ja davam na kazdu iny channel
iPhone 6s 64GB black
iPad Air 16GB black
Host
Host
 
Příspěvky: 90
Registrován:
pon lis 29, 2010 11:31 pm
Bydliště: Zvolen, Slovakia

Clon | ned pro 06, 2015 1:32 pm

Re: Pořadí wifi sítí

Super. A jak to tedy funguje v praxi?
V prizemi se mi to samo pripoji na jednu (router c.1) a v patre na druhou (router c.2)?
A routery mohou klidne byt od ruznych vyrobcu?

A jake mas doporuceni na ty pasma?
Dole mam Airport Express, takze 2,4 i 5 GHz.
Nahore umi router jen 2,4 = asi by to chtelo takovy, co umi taky obe pasma, ze?
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2670
Registrován:
stř črc 11, 2012 4:29 pm

Uživatelský avatar dufoq3 | ned pro 06, 2015 1:59 pm

Re: Pořadí wifi sítí

Ja mam
- dole ASUS RT-N66U s TOMATO firmware (shibby), ktory vie aj 2.4GHz aj 5.0GHz
- hore ASUS RT-N16 s TOMATO firmware (shibby), ktory vie len 2.4GHz

ked som dole, tak mam v MacBooku prioritu na 5.0GHz siet, len ked som hore, tak vacsinou musim manulane prehodit na tu 2.4GHz (horny router)

na iPhone a iPade a v podstate vsetkych ostatnych Wi-Fi zariadeniach mam zapamatanu len tu 2.4GHz siet, a ked chodim z poschodia na poschodie, tak sa to automaticky prepina a nemusim nic riesit.

Navovod najdes vela, ako napr. tu - treba si to len odskusat a doladit podla seba
http://www.howtogeek.com/104007/how-to- ... d-routers/
iPhone 6s 64GB black
iPad Air 16GB black
Host
Host
 
Příspěvky: 90
Registrován:
pon lis 29, 2010 11:31 pm
Bydliště: Zvolen, Slovakia

Clon | ned pro 06, 2015 3:19 pm

Re: Pořadí wifi sítí

No jen jsem zacal cist z toho tveho odkazu a napada me:
Nakonec i ty mas sice dva ruzne routery, ale v nich mas prakticky identicke fw. Na strankach pisou v podstate to same.
Nebude tedy kouzlo tve funkcnosti prave v tech identickych FW?
EDIT: hm, tak po docteni prelozeneho navodu si rikam - pro mne je to tak slozite a ja nejsem tak dobry, ze neco zprasit je velice jednoduche (nekolikrat tam opakuji "ujistete se ..." ), ze do toho asi teda nepujdu. Jasne - pro nekoho kdo se vyzna to muze byt hracka :oops:
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2670
Registrován:
stř črc 11, 2012 4:29 pm

Uživatelský avatar dufoq3 | ned pro 06, 2015 4:56 pm

Re: Pořadí wifi sítí

podla mna by to teoreticky malo fungovat aj na roznych HW/SW/FW. Chce to len vyskusat (zas tak vela prace s tym nie je). Kludne sem odfot nastvavenia oboch routrov a skusim poradit.

(aj ked je pravda, ze TOMATO je asi najlepsia varianta fw do routrov a prakticky tam asi vsetko chodi bezproblemovo)
iPhone 6s 64GB black
iPad Air 16GB black
Host
Host
 
Příspěvky: 90
Registrován:
pon lis 29, 2010 11:31 pm
Bydliště: Zvolen, Slovakia

Uživatelský avatar Manek49 | ned pro 06, 2015 5:03 pm

Re: Pořadí wifi sítí

Měl jsme to takhle doma na různých routerem a fungovalo to bez problémů, ani nastavit to není složitý, když jsem to zvládnul i já [emoji4]
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 573
Registrován:
čtv lis 14, 2013 6:23 pm
Bydliště: Horní Branná

jeenik | ned pro 06, 2015 7:19 pm

Re: Pořadí wifi sítí

a co wifi repeater?
iPhone X 256GB - T-Mobile (iOS 12.x), iPad Pro 10.5 cellular 512GB (iOS 12.x), Apple TV 4, AW 4
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 1109
Registrován:
ned úno 08, 2009 5:20 am

Clon | ned pro 06, 2015 7:36 pm

Re: Pořadí wifi sítí

Dobra kluci, tak jste me ukecali - nekdy to zkusim. Ale asi az pres vanocni svatky.
dufoq3: takze bude stacit dodrzet ty 4 polozky, co jsi psal vyse? To Tomato neni nutne?
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2670
Registrován:
stř črc 11, 2012 4:29 pm

Uživatelský avatar dufoq3 | ned pro 06, 2015 9:32 pm

Pořadí wifi sítí

malo by stacit dodrzat rovnake
- nazov SSID
- heslo
- sifrovanie
- daj aj rovnaky channel

na druhom rouri nastav jeho IP pevne (staticky-manualne) a vypni na nom DHCP (aby bol len hlavny router DHCP serverom)
iPhone 6s 64GB black
iPad Air 16GB black
Host
Host
 
Příspěvky: 90
Registrován:
pon lis 29, 2010 11:31 pm
Bydliště: Zvolen, Slovakia

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na WiFi, EDGE, GPRS, 3G problematika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron