Ceny nových macbooků, iMaců, Mac mini v českých e-shopech !

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Uživatelský avatar toncek | ned dub 26, 2009 8:56 pm

Re: Ceny nových macbooků v českých e-shopech !

S cenami určitě níže nepůjde. V současnosti mají největší zisky v historii. Macy se prodávají, jak na běžícím páse. :) Krize se jich nějak netýká..

To, kde koupit je otázka. Myslím, že s žádným prověřeným obchodem, který jsi zmínil problém mít nebudeš. Jsou tu i další zmíněné shopy, společně s nějakým feedbackem od lidí, co tam nakupovali..

Asi bych vybíral shop podle ceny, případně podle místa bydliště, pokud preferuješ osobní jednání. Duhovy servis apod. určitě nabídnou lepší ceny než apple.cz, proto bych volil raději je.
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3018
Registrován:
pát led 11, 2008 9:21 pm

footadam | úte dub 28, 2009 3:40 pm

Re: Ceny nových macbooků v českých e-shopech !

Tak jsem samozřejmě pokračoval v brouzdání po netu a narazil jsem na výrazněji levnější Macbook na jedněch českých stránkách (pokud pravidla povolují, dodám odkaz).
Cena je 29 900 Kč s DPH! A Apple remote k tomu zdarma.
Jedinou podmínkou je zaplatit zálohovou fakturu, na nic jeného jsem nenarazil. Dodání 3-8 dní.

Je to vůbec možné? Zdá se mi cenový rozdíl nějaký velký.
 

Uživatelský avatar toncek | úte dub 28, 2009 8:49 pm

Re: Ceny nových macbooků v českých e-shopech !

To jsi určitě narazil na kuptolevne.cz. O nich tady diskuze taky je, možná i v tomto topicu. Jinak se mrkni na fórum na mujmacu. Tam to taky probírali.

Osobně je pomlouvat ani chválit nemůžu, osobní zkušenost s nimi nemám. Jde o dovoz ze zahraničí, takže tuším že mají jenom US klávesnici, maximálně přelepky..
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3018
Registrován:
pát led 11, 2008 9:21 pm

footadam | stř dub 29, 2009 2:35 pm

Re: Ceny nových macbooků v českých e-shopech !

Jo, jde o dovoz, tím se netají.
Anglická klávesnice ani menu mi vůbec nevadí, spíše jde o to, že jsem se divil, zda-li je možné, aby byl rozdíl takový.
Jediná varianta, která mi napadla je, kupovat to v USA bez daně, tím se člověk dostane na solidní cenu a pak to tady může prodávat o tolik levněji. Protože samotný Macbook na US stránkách je dražší než na kuptolevne.cz (samozřejmě s daní v US).
 

cheer | stř dub 29, 2009 4:14 pm

Re: Ceny nových macbooků v českých e-shopech !

toncek píše:S cenami určitě níže nepůjde. V současnosti mají největší zisky v historii. Macy se prodávají, jak na běžícím páse. :) Krize se jich nějak netýká..

V posledních dvou větách o současném úspěchu máš samozřejmě pravdu (je toho plný net :-), ale právě příklad stále úspěšnějšího iPhone ukazuje, že při masovém šíření produktu se i Apple snaží jít s cenou dolů a masovost podpořit. Oni si sice zakládají na image exklizivity ("nechceme dělat levné braky pro socky"), ale zisky z masového prodeje jim vůbec nesmrdí. Výroba ve větším množství je levnější, při snížení ceny lze řádově zvýšit prodeje a sebrat další podíl na trhu konkurentům, kterým se v krizi nedaří a nemají na další zlevnění. U iPodů a iPhonů to tak i Apple dělal, pokud by získal i s Macy výraznější část trhu, může se i tam časem projevit snaha "udělat produkt přístupnější" pro kupce.
whited00r - stále vyvíjený custom iOS pro starší zařízení
Files - zaheslované adresáře, prohlížení a přehrávání
T-Pot - USB kopirovani Win <-> iPhone

Mac mini 2009/2,26GHz nebo pracovní Oknousy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 331
Registrován:
pon pro 22, 2008 12:00 pm
Bydliště: Praha

footadam | stř dub 29, 2009 7:13 pm

Re: Ceny nových macbooků v českých e-shopech !

Jasně, netvrdím, že jsou Macbooky nějak předražené, mluvíme-li o US nebo třeba UK, v Čechách jsou to strašně natažené ceny...
Jen jsem zjišťoval stav s ohledem na to, že si výhledově do prázdnin chci Macbook koupit a přece jen finanční krize vyvolává slevy...

zatím to podle mého zjišťování vypadá na kuptolevne.cz , přeci jen záruka a skvělá cena... angličtina se nějak pořeší :)
 

Uživatelský avatar Martyn | pát kvě 01, 2009 8:46 pm

Re: Ceny nových macbooků v českých e-shopech !

Zdá se mi to nebo na českým applu zlevnili MB White tak o 2 tisíce?
MacBook Pro (2008)
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 986
Registrován:
pon lis 24, 2008 2:21 pm

Uživatelský avatar terry | pát kvě 01, 2009 9:02 pm

Re: Ceny nových macbooků v českých e-shopech !

Ano, taky jsem si toho všiml.
iPhone 4 16GB iOS 5 beta | MacBook Air 13" C2D 1.86 GHz, , 4GB RAM, 128GB SSD
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1943
Registrován:
úte bře 04, 2008 11:11 am
Bydliště: Čelákovice

footadam | sob kvě 02, 2009 9:15 am

Re: Ceny nových macbooků v českých e-shopech !

To sice white zlevnili, ale poté, co vyšel unibody už nemám oči pro jiný :D
Ten kdyby zlevnily o takový tři tisíce, tak by to byla paráda.. ale těžko...

Mimochodem, narazil jsem na nějakém foru, že v červnu nebo červenci má být konference Applu s uvedenám nějakých nově upravených Maců, Macbooků apod. Nevíte o tom někdo něco???
 

Paly | sob kvě 02, 2009 9:20 am

Re: Ceny nových macbooků v českých e-shopech !

Samozrejme, ze vieme:
Apple Worldwide Developers Conference. June 8-12 in San Francisco. Preview your five days at WWDC 2009 by checking out the first set of sessions and labs for iPhone OS, Mac OS X, and Mac OS X Server. Packed with in-depth information, hands-on learning, and expert code-level guidance from Apple engineers, WWDC 2009 will help you take advantage of all the latest Apple technologies.

Toto mi prislo v maili :) 8. - 12. jun bude konferencia, ale co sa tam predstavi sa presne nevie. FW 3.0, mozno novy iPhone, nejaky ten novy Mac asi :) uvidime. Pockame si ten mesiac, nebudeme spekulovat, od toho tu su ine servery a odbornici :D
iPhone XS white iOS 13.x,
 iPhone #1 3.1.3
Orange

MacBook Pro retina 2,5 GHz; 8GB RAM
Čítajte pravidlá fóra!
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 3976
Registrován:
pon říj 29, 2007 8:08 pm
Bydliště: Neďaleko od Košíc (SVK)

footadam | sob kvě 02, 2009 11:31 am

Re: Ceny nových macbooků v českých e-shopech !

Skvělé! Macbook si chci pořídit na konci června, takže budu vědět co je nového a pokud náhodou nevyjedou s nějakou novinkou, která by mne zaujala nebo případně srazila současné ceny...
Co já vím, tak Snow Leopard by se mohl prezentovat, nový iPhone je hodně diskutovaný samozřejmě. A otevření OS 3.0 veřejnosti by zde také mohlo proběhnout...
Ale zajímaly mne právě nejvíce Macbooky. Narazil jsem na spekulace s 3G modemem či co...???
 

Pantani | ned kvě 03, 2009 5:55 pm

Re: Ceny nových macbooků v českých e-shopech !

martin.94 píše:Zdá se mi to nebo na českým applu zlevnili MB White tak o 2 tisíce?

No řekl bych, že jsem našel v jednom obchodě o 2.000,- levnější i Unibody MB, MBP je na stále stejné ceně.
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
 
Příspěvky: 905
Registrován:
ned úno 10, 2008 1:50 pm
Bydliště: Litomyšl

Uživatelský avatar Martyn | ned kvě 03, 2009 6:43 pm

Re: Ceny nových macbooků v českých e-shopech !

Na duhovymservisu teď MB White stojí 25.692,- ( nečet sem to tu celý, takže pokud nezlevnili tak mě opravte :) )
MacBook Pro (2008)
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 986
Registrován:
pon lis 24, 2008 2:21 pm

Uživatelský avatar terry | ned kvě 03, 2009 6:45 pm

Re: Ceny nových macbooků v českých e-shopech !

Tahle cena by se mi líbila u ALU MB :-))
iPhone 4 16GB iOS 5 beta | MacBook Air 13" C2D 1.86 GHz, , 4GB RAM, 128GB SSD
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1943
Registrován:
úte bře 04, 2008 11:11 am
Bydliště: Čelákovice

footadam | ned kvě 03, 2009 7:01 pm

Re: Ceny nových macbooků v českých e-shopech !

Tak ono komu by se ta cena u unibody nelíbila nižší.. :D
duhovyservis dobrý, jenže iLife jsou tam 08 a kuptolevne je preci jen s cenou ještě o něco níž...
 

Uživatelský avatar Beavers | ned kvě 03, 2009 8:03 pm

Re: Ceny nových macbooků v českých e-shopech !

OT: Opravím tě, nebyl to Baťa, kdo tuto památnou větu vyslovil, ale Rothschild.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 5789
Registrován:
úte črc 01, 2008 3:17 pm

mejtrak.macaros | ned kvě 03, 2009 9:08 pm

Re: Ceny nových macbooků v českých e-shopech !

No já osobně jsem tam MacBook zakoupil a nevím proč zde o nich píšete, když nemáte zkušenosti. Není pravda, že neuvádějí informace ani nic podobného - vše před koupí jsem bedlivě pročetl. Mám od nich MB Alu - dodělali mi českou klávesnici a celý obchod proběhl naprosto v pohodě. Měl jsem problém s nabíječkou, okamžitě mi ji vyměnili .Když si pročtete internet, tak se nejedná o žádný blaf (všude kladné ohlasy)+ je dokonce doporučují srovnávací servery, ale jak říkám, je to můj názor. Ovšem kdybych se o nich nic nedočetl, taky bych asi nekupoval to je pravda. Jsem spokojený zákazník a klidně bych zakoupil znovu, ovšem to bych musel mít víc peněz :-D
 

footadam | ned kvě 03, 2009 9:20 pm

Re: Ceny nových macbooků v českých e-shopech !

To je přesně na co jsem se ptal...
Jeden z mých prvních příspěvků v této diskuzi bylo, že je neznám a jestli má někdo zkušenosti.. Samozřejmě nebudu kupovat jen tak něco, proto jsem zjišťoval ohlasy... Anglická klávesnice mi vůbec nevadí, to je ten nejmenší problém...
K záruce.. upřímně kolikrát lidé reklamují něco od Applu?
Dostanu samoinstalační DVD a pře to budu vše řešit. Ano, je zde riziko nějaké jiné závady ale u Applu minimální. A ke všemu mám záruku alespoň nějakou, což je více, než když bych si to kupoval přes americký oficiální Apple a nechal zalsat k nám...
Řekněte někdo, jestli jste s nějakým Macem měli problémy, které jste sami nevyřešili?

A zapojil jsem se do této diskuze právě proto, abych zjistil ohlasy na všechny možné druhy nákupu.. český, americký Apple i ostatní české e-shopy.. :wink:
 

Julek | pon kvě 04, 2009 8:41 am

Re: Ceny nových macbooků v českých e-shopech !

mejtrak.macaros píše:No já osobně jsem tam MacBook zakoupil a nevím proč zde o nich píšete, když nemáte zkušenosti.


to samé naopak, s jedním postem na kontě tvé slovo zde nemá naprosto žádnou váhu, na mě to působí jako neobratný pokus o reklamu :wink:

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 9818
Registrován:
pát říj 12, 2007 9:32 pm
Bydliště: Údlice

mejtrak.macaros | pon kvě 04, 2009 8:58 am

Re: Ceny nových macbooků v českých e-shopech !

Máš pravdu, že na fóra moc nepíšu, ale trochu mě štve, že tady někdo píše o něčem, s čím nemá ani zkušenosti - a bez registrace to prostě nešlo. Jinak kdybych chtěl dělat reklamu, tak to udělám jinak :wink: Napsal jsem svůj názor, mrkněte na MůjMac - tam jsou také diskuze o koupi MacBooku.
 

Julek | pon kvě 04, 2009 9:08 am

Re: Ceny nových macbooků v českých e-shopech !

reklamu by jsi tu nikomu bez mého vědomí neudělal tomu věř :) ten tvůj článek si rád přečtu, dej sem link

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 9818
Registrován:
pát říj 12, 2007 9:32 pm
Bydliště: Údlice

mejtrak.macaros | pon kvě 04, 2009 9:42 am

Re: Ceny nových macbooků v českých e-shopech !

:-) Promiň špatně jsem to napsal. Myšleno to bylo tak (věta byla špatně formulovaná): Napsal jsem svůj názor (do této diskuze). Mrkněte na MujMac.cz, tam se také tento obchod diskutoval.

http://forum.mujmac.cz/read.php?120,2854142

http://forum.mujmac.cz/read.php?117,2963778

http://forum.macblog.sk/discussion/7231 ... alu-20ghz/

Další link již nezasílám, byla by to asi reklama na srovnávací server - snad tyto linky nevadí. Omlouvám se, na fórech nejsem zběhlý, před rokem jsem zde na forů ptal na iPhone, ale ten mi již ukradli, takže mám smůlu.

Je to v pohodě (aspoň podle mě :) ). toncek

Skřípu zubama ! 8) . Julek
 

Uživatelský avatar toncek | úte kvě 12, 2009 9:56 am

Re: Ceny nových macbooků v českých e-shopech !

v istylu mají akci na nový MBP 2.53 GHz, 4 GB RAM, 320 GB disk..Z původních něco přes 60k nyní za 49 999 Kč.

Platí do vyprodání zásob.
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3018
Registrován:
pát led 11, 2008 9:21 pm

Pantani | úte kvě 12, 2009 10:43 am

Re: Ceny nových macbooků v českých e-shopech !

Zdá se mi to, nebo se tyhle akce množí, protože jsou pro většinu lidí tyhle počítače na místní poměry celkem drahý?
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
 
Příspěvky: 905
Registrován:
ned úno 10, 2008 1:50 pm
Bydliště: Litomyšl

Julek | úte kvě 12, 2009 3:06 pm

Re: Ceny nových macbooků v českých e-shopech !

Já tomu jen fandím a tiše vyčkávám :) !

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 9818
Registrován:
pát říj 12, 2007 9:32 pm
Bydliště: Údlice

footadam | úte kvě 12, 2009 7:20 pm

Re: Ceny nových macbooků v českých e-shopech !

Jo jo, přesně tak - taky čekám kde se co naskytne. Pokukuju spíše po klasickém Macbooku než Pro, ale každá srážka z ceny je vítána.
I podle mě jsou ceny na tuzemské poměry předražené... Ceny skoro jak v Německu, ale platy o mnoho níže..
 

Uživatelský avatar toncek | úte kvě 12, 2009 8:29 pm

Re: Ceny nových macbooků v českých e-shopech !

Julek píše:Já tomu jen fandím a tiše vyčkávám :) !


Tady se něco chystá :twisted:
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3018
Registrován:
pát led 11, 2008 9:21 pm

Uživatelský avatar Beavers | stř kvě 13, 2009 8:08 am

Re: Ceny nových macbooků v českých e-shopech !

OT: Myslím si, že od něho to sociální nářek nebyl. Ty možná máš plat vyšší než jsou v Německu (ale to mají i naši zákonodárci), ale bohužel např. běžný kvalifikovaný i špičkový nástrojař dostává za stejnou práci v Německu 3 - 5x vyšší plat než český nástrojař, přičemž se jejich práce vůbec neliší. Není to sice moje osobní zkušenost, ale byl jsem u toho celá léta velmi blízko. O výších důchodů ani nemluvím. Takže ceny u nás se snaží přiblížit cenám venku, mnohdy je i převyšují a platy jsou tu - když budu hodně mírný - třetinové. 25 000 Kč měsíčně je průměrný plat u nás. Tím ale nechci říct, že bychom se měli nějak špatně, jen to srovnání tu bohužel ovlivňuje a motivuje lidi.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 5789
Registrován:
úte črc 01, 2008 3:17 pm

Uživatelský avatar dodo_mt | stř kvě 13, 2009 8:37 am

Re: Ceny nových macbooků v českých e-shopech !

OT: Beavers mozem potvrdit. Pohybujem sa v strojarine a platy u nas a v nemecku su diametralne odlisne. Programator CNC na SK zarobi priemerne 20000sk (to uz vsak musi byt dost dobry) v Nemecku by za takuto istu odbornu pracu dostal 80000-90000sk.

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 3013
Registrován:
sob čer 28, 2008 2:44 pm
Bydliště: MT

Zahradník | stř kvě 13, 2009 8:42 am

Re: Ceny nových macbooků v českých e-shopech !

OT: Platy u nás a v Německu dost dobře srovnat neumím, ale zato vím, že produkty Apple lze koupit na některých shopech v Německu až o 20% levněji. :!:
 

mejtrak.macaros | stř kvě 13, 2009 6:08 pm

iStyle

Je určitě super, že se ceny hýbají. Ale bohužel prodejci v ČR vždycky zlevní, jen když se potřebují něčeho zbavit. Takže v tomto případě byla nahrazena MBP 2.53 modelem 2.66 GHz, proto nejspise ta sleva. Ale procesor 2.53 učitě stačí :-) Škoda, že jsem jenom studentík... :lol:
 

footadam | čtv kvě 14, 2009 3:07 pm

Re: Ceny nových macbooků v českých e-shopech !

Rozhodně jsem si tady nechtěl naříkat, jak se máme špatně. Jen to měl být názor, že ceny Apple produktů jsou u nás vyšší, zatímco platy nižší, takže slevy našich prodejců jsou vcelku logické, pokud chtějí zvýšit své zisky. Celé je to umocněné současnou krizí, o které se neustále všude mluví a lidé jsou z ní úplně (promiňte mi to slovo) podělaný.
A srovnávat nás a Německo a další státy opravdu nemá cenu srovnávat, a jestli, tak rozhodně ne na fórech zaměřených na iPhone :D
 

Uživatelský avatar toncek | úte kvě 26, 2009 9:18 pm

Re: Ceny nových macbooků v českých e-shopech !

Jeden nejmenovaný, ale velice oblíbený e-shop u nás v Ostravě do své nabídky zařadil zboží od Apple. Mimo jiné samozřejmě nové macbooky a ceny jsou více než příjemné :wink:
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3018
Registrován:
pát led 11, 2008 9:21 pm

footadam | čtv kvě 28, 2009 6:33 pm

Re: Ceny nových macbooků v českých e-shopech !

No posloucháme, posloucháme... :D
 

brownicek | ned črc 05, 2009 10:27 pm

Re: Ceny nových macbooků v českých e-shopech !

ty ceny se zda se zacinaji zlepsovat :) parametrama uz to ''jakztakz'' konkuruje notebookum jinejch znacek (co sem srovnaval 13 palcovy MB pro s jinyma 13)
OT: ja se ted zacinam poohlizet po nejakym novym notebooku a o applu zacinam vazne uvazovat,jediny co me desi je ze sem zjistil ze si mezi sebou nerozumi souborovy formaty externich disku a vzhedem k tomu ze vsichni okolo maji win, budu si muset disk naformatovat podle vseho ve FAT nebo kazdej od koho si budu chtit nahrat film nebo serial si bude muset instalovat spec ovladace :? a mam strach, ze takovejch veci budu pak muset resit vic...
Host
Host
 
Příspěvky: 137
Registrován:
úte bře 25, 2008 5:27 pm

Pantani | pon črc 06, 2009 8:45 am

Re: Ceny nových macbooků v českých e-shopech !

ano, ceny jsou teďka lepší, tak jsem objednal jeden unibody mbp 15.4" mid 2009. Čekám na něj a těším se jak malej Jarda :D Snad přijde tenhle pracovní týden.
Zajímavý slevy jsou na ty starší MBP, kdy jsou ceny v iStyle od 38k a je tam procesor s větší cache, univerzálnější express card slot (pro můj styl využití je ta univerzálnost celkem nepotřebná), jen paměti se tam dá nacpat jen 4 GB (neoficiálně zřejmě i 6 GB, do novýho lze 8 GB, využitelnost více než 4 GB paměti v dnešních systémech OS X je podle mýho stejně diskutabilní - to si dřív koupím novej počítač) a jsou v nových MBP jiný - údajně lepší - displeje. Já objednal už rovnou novýho, snad budu spokojen
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
 
Příspěvky: 905
Registrován:
ned úno 10, 2008 1:50 pm
Bydliště: Litomyšl

Uživatelský avatar terry | stř črc 08, 2009 5:40 pm

Re: Ceny nových macbooků v českých e-shopech !

Ceny jdou opravdu dolů. Uvidíme, zda to není jen chvilková záležitost, i když to vypadá, že snad ne. Apple celkově zlevnil všechny svoje modely.

Padl tu názor, že se MacBooky konečně začínají cenově vyrovnávat konkurenci, která nabízí podobný stroj. A s tím nemohu tak úplně souhlasit. Ano, cena MB je často na naše poměry přestřelená a spousta lidí, co MB nezná, vždy argumentuje tím, že je blbost ho kupovat, protože je to drahé atd. Jenže já si myslím, že cena MB je oprávněná. Opět ano, mohlo by se jít s cenou níže, ale ani za současné situace si nemůžeme příliš stěžovat. Opravdu nevím, kdo z konkurentů může nabídnout podobný stroj jako Apple. Nemyslím nyní po hardwarové stránce, ale spíše o stroji jako takovém. Vzhled, materiál, klávesnice. To prostě nikde nedostanete. Mým prvním notebookem byl MacBook a mohu říci, že jsem za něj vděčný. Především za jeho klávesnici. Vždyť ta klávesnice je parádní, aneb v jednoduchosti je krása. Nemám rád takové ty klávesnice jako má například Acer, kdy je všechno strašně naplácané, všude tlačítka, každá klávesa má několik funkcí apod :) Momentálně píšu na Aceru a mohu říct, že to je hrůza :)
iPhone 4 16GB iOS 5 beta | MacBook Air 13" C2D 1.86 GHz, , 4GB RAM, 128GB SSD
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1943
Registrován:
úte bře 04, 2008 11:11 am
Bydliště: Čelákovice

Pantani | čtv črc 09, 2009 9:47 am

Re: Ceny nových macbooků v českých e-shopech !

Já jsem kdysi měl v ruce Dell XPS 15.4" s bohatou příplatkovou výbavou. Jeho celkovou cenu jsem spočítal na více než 40.000,- s DPH - dle stránek Dellu.
MBP tenkrát stál asi 55.000,- s DPH, měl 2 GB RAM a měl menší HDD, s tou ramkou si nejsem jist, ale možná že měl i 4 GB. Každopádně navíc měl 1067 MHz sběrnici a paměti, ten Dell neměl tak rychlý paměti. Když k tomu připočítám unibody (chápu to jako plus proti plastu) a velmi dobré spojení HW a SW, zajímavý čistý design, je to taky "lepší".
V poslední době jsou MB levnější a tak ten rozdíl je ještě menší a zrovna jsem tudíž jednoho objednal. Jestli jsem měl ještě chvilku počkat nevím, ale nelituju. Zatím na něj ale čekám - bohužel :(
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
 
Příspěvky: 905
Registrován:
ned úno 10, 2008 1:50 pm
Bydliště: Litomyšl

Uživatelský avatar toncek | čtv črc 09, 2009 11:00 am

Re: Ceny nových macbooků v českých e-shopech !

Pantani: Pokud jsi ještě neměl maca, určitě budeš spokojen a mile překvapen. Osobně neznám člověka, který by toho nákupu litoval. Taky se řadím mezi relativně čerstvé switchery, ostatně jako mnoho lidí tady na fóru. :)
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3018
Registrován:
pát led 11, 2008 9:21 pm

Pantani | čtv črc 09, 2009 11:16 am

Re: Ceny nových macbooků v českých e-shopech !

No já jsem hlavně překvapen, jak rychle jsem se v závěru smířil s vyšší cenou počítače, původně jsem to překousnou prostě nemohl. Svůj Asus mám už bezmála 7 let a věrně mi slouží, původně stál 40k + DPH a drží dobře pohromadě a proto jedno ze základních kritérií novýho počítače byla kvalitní konstrukce.
MBP pořizuju částečně za přispění zaměstnavatele, takže se mi cena kouše líp navíc když je teďka snížená.
A ano, věřím že budu spokojen, nikdy jsem nečetl příspěvek, kde by někdo vyloženě celkově hanil to spojení počítače se softwarem, ba naopak. Ufff, už aby tu byl! :wink: :D
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
 
Příspěvky: 905
Registrován:
ned úno 10, 2008 1:50 pm
Bydliště: Litomyšl

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required
PředchozíDalší

Zpět na Mac - vše o počítačích, hardware a příslušenství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron