FAQ - Odpovědi na často kladené otázky

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Pravidla fóra
V tejto sekcií nájdete hotové návody. Povolené sú len reakcie na znenie návodov (opravy, doplnenia a pod.). Do tejto sekcie moderátori presúvajú tie návody, ktoré sú najdôležitejšie.

Všetky vaše problémy a požiadavky o pomoc smerujte do vhodných sekcií alebo do Poradny.

ls8 | stř led 06, 2010 9:56 pm

FAQ - Odpovědi na často kladené otázky

0. Jsem tady poprve, neorientuju se na foru, hledam a nic nenachazim.
Zacnete rozcestnikem. Kliknete v menu na Pravidla, na Navody.


Manuál k iPhone: základ, ktorý si otvorte ako prvý[/b]

* Stránka s manuálmi v češtine a slovenčine

* Česká príručka k iPhone (pdf)
* Česká príručka k iPhone 4 (pdf)
* Anglická príručka ku iPhone 4S (pdf)
* (česká)
* Príručka k iPhone s iOS9
* a další příručky k telefonům iPhone

Dostali ste iPhone a neviete ako začať?

Skúste tento článok z mobil.cz: Čo teraz s iPhone?



1. iPhone nebo iPod Touch přestal fungovat, nejde zapnout, nebo na displeji svítí pouze jablíčko nebo ikona iTunes a obrázek USB kabelu.
Připojte iPhone nebo iPod Touch kabelem k počítači, spusťte iTunes. Pokud je vaše zařízení v iTunes vidět, vyberte ho a stiskněte tlačítko Restore. Tím se provede reinstalace firmwaru a obnovení továrního nastavení. Pokud iPhone nebo iPod Touch není v iTunes detekován, je nutné jej přepnout do DFU režimu (viz. dále) a provést Restore.


2. Restore iPhonu nebo iPodu Touch končí s chybou 9, 13, 14, 20, 23, 1015, 1600, 1601, 1604, 1611 nebo jinou.
Zkuste postupně tato řešení:
a/ Přepněte iPhone do DFU režimu, proveďte restore kliknutím na tlačítko Restore v iTunes.
b/ Použijte jiný USB port počítače.
c/ Použijte jiný USB-iPhone kabel.
d/ Odinstalujte iTunes, restartujte počítač, nainstalujte nejnovější verzi iTunes. Ked chcem restore na 3.1.2 tak iTunes 9.1 to nepovoli. Treba mat starsiu verziu iTunes. Omezeni neni dane verzi iTunes, ale certifikacnim serverem Applu. Mam nejnovejsi iTunes a na 3Gcku klidne muzu restorovat na 3.1.2.
e/ Stáhněte si nejnovější firmware pro vaše zařízení, odkazy pro přímý download viz. např. zde. Ujistěte se, že stažený soubor má příponu .ipsw, a ne třeba .zip. Soubor s firmwarem případně přejmenujte. V iTunes klikněte na tlačítko Restore při současném držení klávesy Shift (Windows), resp. Alt/Option (Mac OS X), zadejte cestu ke staženému souboru s firmwarem.
f/ Použijte jiný počítač, nejlépe s operačním systémem Windows Vista nebo Windows 7.
g/ Použijte počítač Mac s operačním systémem Mac OS X.


3. Udělal jsem na iPhonu jailbreak (JB), abych mohl instalovat kradené aplikace. Při pokusu o nahrání aplikace z iTunes do iPhonu se ale zobrazuje chyba a aplikace se do iPhonu nenahraje.
Smyslem jailbreaku (JB) není umožnit instalaci kradených apliací, ale umožnit přístup do adresářové struktury operačního systému iPhonu. Díky tomu je možné do iPhonu instalovat i aplikace neschválené Applem, k čemuž slouží například správci balíčků Cydia nebo Rock. Jakákoliv diskuze na téma kradení aplikací (warez) je na tomto fóru zakázána, porušení tohoto pravidla se trestá trvalým zablokováním přístupu na fórum (ban).


4. Jak provedu Jailbreak na svém iPhonu nebo iPodu Touch?
Prezrite si sekciu s Návodmi (nájdete tam aktuálne postupy). a sledujte sekciu o Jailbreaku a Unlocku kvôli dianiu. Všimnite si bod 36 v týchto FAQ.


5. Provedl jsem Jailbreak, po restartu telefonu se zobrazí jen logo iTunes a obrázek USB kabelu. Co je tethered a untethered Jailbreak?
Některé starší metody Jailbreaku (např. Blackra1n) vyžadovaly pro dokončení restartu připojení zařízení k počítači a spuštění jailbreakovací aplikace pro dokončení startu systému. Tento typ JB sa volá Tethered Jailbreak


9. Jak prevest aplikace ze stareho na novy telefon?
Nakupy aplikacii z AppStore sa viazu na Vas iTunes ucet. Nejde "zdielat" vase aplikacie s telefonmi, ktore su synchronizovane v inom pocitaci. Stručný postup ako prejsť zo starého iPhone na nový: pripojte k iTunes, zosynchronizujte (vykoná sa záloha), pripojte nový iPhone. iTunes telefón aktivuje a ponúkne možnosť obnovy obsahu z predošlých záloh.


10. Lze reklamovat iPhone nebo iPod Touch, na kterém byl proveden Jailbreak? Jak vyčistit iphone od jailbreaku?
Ano. Před předáním zařízení do servisu proveďte Restore na originální firmware bez JB.


11. Co je DFU režim, a jak funguje?
DFU (Device Firmware Update) je speciální servisní režim: viz. toto vlákno. Preklad postupu na iClarified.


12. Jak se můžu zaregistrovat na iTunes Store (App Store) bez platební karty, abych mohl stahovat free aplikace?
Stručne: nájdite nejakú FREE aplikáciu, iTunes ponúkne vytvorenie Apple ID a až potom si môžete vybrať možnosť bez platobnej karty. Podrobne na toto vlákno. CZ alebo SK účet nejde týmto postupom založiť. Musíte zvoliť takú krajinu, kde fungujú Gift cards, napr. US.


14. Pokud si z iTunes smažu zakoupenou aplikaci (například po reinstalaci operačního systému), musím si tuto aplikaci koupit znovu? Reinstaloval jsem pocitac, ja nahrat znovu nakoupene aplikace?
Ne. Aplikaci si můžete opakovaně stáhnout z App Store, znovu už platit nebudete. Pozdější aktualizace nebo opakované stažení máte k dizpozici bez placení, i když v tu dobu už se aplikace prodává za vyšší nebo plnou cenu.


15. Mám dva iPhony nebo iPody Touch. Musím si každou aplikaci kupovat dvakrát, když ji chci mít na obou zařízeních?
Ne. K vašemu účtu na iTunes Store (App Store) můžete synchronizovat libovolný počet iPhonů a iPodů Touch.


16. Mám dva počítače. Musím na každém používat samostatný účet na iTunes Store (App Store)?
Ne. K jednomu účtu na iTunes Store (App Store) můžete autorizovat až pět počítačů. Autorizace se provádí v iTunes volbou Store -> Authorize Computer.


17. Jak můžu deautorizovat počítač, který už nemám k dispozici?
Nelze. Po dosažení pěti autorizací se vám v nabídce zobrazí možnost "Deauthorize all", čímž zrušíte autorizaci všech dosud autorizovaných počítačů. Více informací viz. http://support.apple.com/kb/HT1420.


18. Můžu iPhone nebo iPod Touch střídavě synchronizovat se dvěma nebo více počítači?
Ne. Jeden druh informace (například kontakty, kalendář, záložky, obrázky, hudba, video, aplikace) budou synchronizovány vždy s jedním a tímtéž počítačem. Můžete si tak nastavit, aby se kontakty, kalendář a záložky synchronizovaly s pracovním notebookem, aplikace s pracovním desktopem a obrázky, hudba a videa s domácím počítačem. Neoficiálně a bez záruky viz. toto vlákno.


19. Jak zkopíruji hudbu a videa, uložená v iPhonu nebo iPodu Touch, do nového počítače nebo do počítače bez iTunes?
Pro Mac použijte aplikace DiskAid ($9.90), iPhone View ($19.95), iPhone Explorer (zdarma), Senuti ($18.00), iRip ($19.95), pro PC například MediaMonkey, DiskAid a další. Pokud máte na iPhonu udělaný Jailbreak, můžete na iPhonu nainstalovat ssh server a pro přístup k souborům použít libovolný ssh/scp klient. V AppStore navíc najdete aplikaci SaveTunes, která umožní stažení hudby a filmů i do jiného počítače, než se kterým je iPhone synchronizovaný. Zda sa Vam to zlozite? Pouzivajte iTunes, naucte sa ho - je to jednoduchsie.


21. Nemám datový tarif, jak můžu v iPhonu zcela zakázat mobilní datové přenosy přes GPRS/EDGE/3G?
V Nastaveni vypnout Data. V iPhone jděte na Nastavení -> Obecné -> Síť -> Mobilní datová síť. Smažte hodnoty parametrů APN, Uživatel a Heslo. Někteří operátoři (např. T-Mobile CZ) přístup k tomuto nastavení blokují, konkrétně u českého T-Mobilu si však datové přenosy můžete zablokovat přímo u operátora v Můj T-Mobile.
Druhá možnost vyžaduje Jailbreak: nainstalujte balíček SBSettings z repozitáře BigBoss, pro vypnutí mobilních dat použijte tlačítko EDGE v aplikaci SBSettings (aktivuje se přejetím prstu po horním okraji displeje). Pro vypnutí mobilních dat lze také použít webové služby http://iphonenodata.com/ nebo http://help.benm.at/.


22. Nefunguje mi přehrávání videí v Adobe Flash.
Adobe Flash Player pro iPhone neexistuje. Neoficialne riesenia su nedokonale.


23. Jak zapnu druhý reproduktor na iPhone nebo iPodu Touch?
iPhone i iPod Touch mají jen jeden reproduktor.


25. Jak dostanu informace z iPhonu (Kontakty, Kalendář, Záložky) do počítače?
Pokud jste přeinstalovali operační systém počítače, nebo pokud již nemáte svůj počítač s nasychronizovanými informacemi k dispozici (porucha, krádež apod.), můžete informace z iPhonu přesunout do nového počítače nebo do nového uživatelského profilu stávajícího počítače. Je však nutné se připojit k iTunes knihovně, se kterou dosud není synchronizovaný žádný iPhone ani iPod touch. Nejjednodušší řešení je za tímto účelem vytvořit novou iTunes knihovnu (a tedy nového uživatele). Podrobnější informace a diskuze viz. toto vlákno.


26. Je muj iPhone blokovany nebo lze použít s jakýmkoliv operátorem?
iPhone koupené od ČESKÝCH operátorů jsou neblokované a je možné je použít s jakoukoliv SIM jakéhokoliv operátora na světě:
T-Mobile CZ, Vodafone CZ, O2 CZ, Orange SK: odblokované, T-Mobile SK: blokované
U.S.A.: neblokované len v Apple Store, požadujte SIM FREE
UK: odblokované (Apple Store, u operátorov požadujte SIM FREE)
Tabuľka štátov, kde sa predávajú SIM FREE (odblokované) (stĺpec Locked to carrier).


28. Po reklamaci jsem dostal nový iPhone, jak je to s jeho zárukou?
Pokud byla vaše reklamace vyřízena kladně a byl vám telefon vyměněn za nový, automaticky se na něj vztahuje nová 2letá záruka...


29. Práve som si kúpil iPhone a mám na ňom jailbreak. Telefón je zo zahraničia a mám ho aj odblokovaný. Na čo si mám dať pozor?
A: Prvá veľká zásada: Neupgradujte firmware telefónu.
Druhá veľká zásada: vo vlastnom záujme si nacvičte postup akým bol ich telefón jailbreaknutý a prípadne odblokovaný.


30. Práve som si kúpil iPhone. Čo by som mal urobiť ako prvé?
A: Nainštalujte si iTunes do počítača. Vytvorte si iTunes účet. Pomôže Vám aj táto stránka Apple. K tomuto účtu sú viazané všetky neskôr získané aplikácie (nie k samotnému telefónu). Zistite si, či vaša platobná karta umožňuje platby cez internet (zistíte to vo vašej banke). Po pripojení iPhone sa tento objaví v záložke Devices. Tam si prejdite všetky karty a takto si nakonfigurujte synchronizáciu. Ako prvé si zapnite synchronizáciu kontaktov s niektorým programom z Vášho počítača (Addressbook, Windows Adresář, MS Outlook) - je to to najdôležitejšie, čo musíte urobiť. Kontakty z tohto programu si občas zozálohujte a archivujte mimo počítača.
Doma si zariaďte prístup k internetu cez WiFi router (študujte návod k routeru).


30. Ako nahrám hudbu, video, obrázky do iPhone/Touch?
A: Prečítaj si český manuál k iPod Touch (platí aj pre iPhone) pretože ako prvé potrebuješ vedieť používať iTunes. (ďakujeme stránkam duhovyservis.cz za manuál)


32. Co je to ECID a k čemu slouží SHSH?
Toto se týká novějších apple zařízení. Tedy iPhonu 3gs, iPhonu 4, iPodu Touch 2g MC model a iPodu Touch 3g. Všechna tato zařízení mají v sobě chip, který má své ECID unikátní číslo. Pomocí tohoto ECID čísla iTunes ověřují, jestli můžete na svém zařízení provést restore na danou verzi FW nebo nikoliv.


33. Neviete, kedy by mal výjsť [čokoľvek]?
Univerzálna odpoveď: Nie. Apple obvykle neoznamuje dopredu svoje zámery.
Pomôcka s tipmi kedy čakať na nový hardware: http://buyersguide.macrumors.com/


34. Ako dostanem kontakty zo starého telefónu do nového?
iPhone za iPhone: Zapnem si v starom iPhone synchronizáciu podľa tohto návodu. Zosynchronizujem starý iPhone. Skontrolujem kontakty v aplikácii na počítači. Nastavím nový iPhone a zosynchronizujem.

Iný telefón za iPhone: predpokladajme, že starý telefón dokážete zosynchronizovať pomocou nejakej utility s adresárom v počítači. Potom už použite vyššie uvedený návod pre nový iPhone. Snažte sa teda dostať kontakty z telefónu do adresára v počítači (Windows Adresár, MS Outlook a pod.), preskúmajte najskôr tieto možnosti až potom riešte menej obvyklé postupy.


35. Co znamenají symboly 3G, E a kolečko vedle názvu operátora? Stahuje něco?
A: ne! V návodě na straně 17 - 19 jsou popsány symboly, které se zobrazují ve status bar-u.
Kruzok znamena dostupnost GPRS
E znamena EDGE
3G zasa 3G


36. Ide môj iPhone, iPod Touch, iPad jailbreaknúť alebo unlocknúť?
Choďte na túto slovenskú stránku http://jailbreak-me.info/, vyplňte svoj prístroj, model, verziu firmware a verziu basebandu. Po odoslaní sa dozviete čím sa dá jailbreaknúť a odblokovať.

Verzia pre fanúšikov hiphopu, ktorí nevedia čítať inak ako z tagov: http://pwnmyi.com/gui/



-------

FAQ sa neustále dopĺňajú. Stretli ste sa s často kladenou otázkou, na ktorú existuje stále tá istá odpoveď? Upozornite nás na ňu v tomto vlákne.


Vase napady a navrhy adresujte sem :arrow: http://forum.iphone.cz/viewtopic.php?f= ... 29#p216229
[/quote]
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

Uživatelský avatar rony | pát říj 29, 2010 8:07 am

Re: FAQ - Odpovědi na často kladené otázky

37. Pri pokuse kupovať na AppStore v iTunes mi odmietne platbu: Your payment was declined! (viď. popis)

Tak jsem napsal do AppStore. Mohu říci, že jsou velmi ochotní pomoci. Nakonec jsme zjistili, že ty údaje o mě zadávám v AppStore špatně. Takže pozor pro všechny:

Je bezpodmínečně nutné zadat veškeré údaje k registraci embosované karty tak jak máte uvedeno ve výpisu z banky!!! Žádná diakritika a vše velkými písmeny- jméno, adresa, město.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar rony | čtv lis 18, 2010 5:21 pm

Re: FAQ - Odpovědi na často kladené otázky

38. Ako dostanem do iPhone moje vlastné zvonenie?

Použi program iRinger ku ktorému máme videonávod. Vieme vám aj poradiť ako skúsiť pomocou neho zmeniť tóny signalizácie príchodzej SMS.
Na iRinger nepotrebujete jailbreak ale na zmeny tónov SMS už áno.
alebo
tento návod, ktorým si vytvoríš z ľubovoľnej skladby zvonenie aj bez jailbreaku.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar rony | pát pro 17, 2010 11:00 am

Re: FAQ - Odpovědi na často kladené otázky

39. Chci si dávat nežádoucí příchozí hovory či sms na blacklist, aby byli rovnou odmítány.

Aplikácia iBlacklist z Cydia. Musíte mať Jailbreak. Nie, neexistuje iná možnosť. Fakt nie. Naozaj. Nebude. Témy na fóre: iBlacklist na iOS4


Od iOS7 je toto již součástí iOS.
Naposledy upravil iTukan dne pát srp 29, 2014 1:07 pm, celkově upraveno 1
Důvod: došlo ke změně
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar rony | stř pro 22, 2010 11:28 am

Re: FAQ - Odpovědi na často kladené otázky

40. Chcem si kúpiť takzvanú "haktivačnú" SIM kartu. Funguje to? Kúpil som si SIM kartu na aktiváciu zablokovaného mobilu, predtým to išlo ale teraz mi nejde mobil aktivovať, čo sa stalo?

Možnosť použiť haktivačné SIM karty kupované napr. na Ebay, Dealextreme a podobne je už obmedzená. Apple ich použitie zablokoval a pravdepodobne natrvalo. Nekupujte ich.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar House_MD | sob led 08, 2011 8:03 pm

Re: FAQ - Odpovědi na často kladené otázky

41. Našel sem iPhone a chci...

Dle Obč.Z., §135 odst. 1): Kdo najde ztracenou věc, je povinen ji vydat vlastníkovi. Není-li vlastník znám, je nálezce povinen odevzdat ji obci, na jejímž území k nálezu došlo. Nepřihlásí-li se o ni vlastník do 6 měsíců od jejího odevzdání, připadá věc do vlastnictví této obce.

Nečekejte tu rady, které souvisejí s tím, jak takovýto iPhone zprovoznit.
Nejhorší je, když je chudoba způsobena neschopností a leností.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 2797
Registrován:
úte čer 09, 2009 12:41 pm
Bydliště: Blansko

Uživatelský avatar rony | pát bře 11, 2011 10:31 am

Re: FAQ - Odpovědi na často kladené otázky

43. Změna tlačítka .com na .cz?

Nejde, podrz prst na .com a rozbali sa ponuka dalsich koncoviek. Nejde ju prisposobit.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar rony | sob bře 12, 2011 9:01 pm

Re: FAQ - Odpovědi na často kladené otázky

44. Chcem si vytvoriť alebo zmeniť tému (Winterboard)

Skúste si prečítať ronyho článok a potom anglický popis štruktúry tém.
Vyžadujú sa schopnosti: HTML, CSS, javascript, maľovanie obrázkov (jpg, png)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar jackherrer | ned bře 13, 2011 10:00 am

Re: FAQ - Odpovědi na často kladené otázky

45. Chci uvest iDevice do tovarniho nastaveni. Jak to udelat?
Zde zalezi pokud mate nebo nemate JB. Pokud JB nemate staci jit do Nastaveni(Setings) > Obecne(General) > Obnova(Reset) > Smazat data a nastavení(Erase all content and settings).

Avsak pokud mate JB tento krok by vase iDevice uvedl do smycky a uz by bez PC/macu nesel nastartovat, proto vsichni co maji JB musi pouzit tlacitko restore pres iTunes.
I will maintain an attitude of open-mindedness.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3736
Registrován:
ned úno 01, 2009 10:40 am
Bydliště: Pardubice

Uživatelský avatar rony | úte bře 22, 2011 7:37 pm

Re: FAQ - Odpovědi na často kladené otázky

46. Môžem mať k iTunes v počítači pripojených viac iDevice?

Zařízení připojené bez problémů obě dvě a i současná synchronizace nečiní žádný problém.
ObrázekObrázek
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar rony | čtv bře 24, 2011 7:24 pm

Re: FAQ - Odpovědi na často kladené otázky

47. Môžem prenášať súbory Bluetoothom pomocou Celeste?

NIE, tento software nefunguje. Ale môžete si ho kúpiť a presvedčiť sa o tom sami.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar Barberry.pha | pát dub 22, 2011 8:08 am

48. Kde najdu v počítači uloženy Backup iPhone

48. Kde najdu v počítači uloženy Back UP

MAC OSX : ~/Library/Application Support/MobileSync/Backup/
Windows XP : C:\Documents and Settings\user\Application Data\Apple Computer\MobileSync\Backup
Windows 7 a Vista : C:\Users\user\AppData\Roaming\Apple Computer\MobileSync\Backup
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 8245
Registrován:
pát dub 09, 2010 11:16 am
Bydliště: Prague

Uživatelský avatar rony | čtv kvě 12, 2011 8:54 am

Re: FAQ - Odpovědi na často kladené otázky

49. Zaregistroval som si účet v iTunes a po zaplatení za prvú aplikáciu mi strhli väčšiu čiastku ako stála. Mám sa niečoho obávať?

Nie, nemusíte mať obavy, toto je štandardné overenie platobnej karty pri jej prvom použití. Apple si blokovaním väčšej čiastky pri prvej platbe platobnou kartou overuje dostatok prostriedkov. Túto sumu fyzicky nestrháva a obratom tieto prostriedky uvoľní. V skutočnosti vám bude strhnutá len suma za zaplatenú aplikáciu. Nejaké informácie na http://support.apple.com/kb/HT3702

Apple CZ - http://support.apple.com/kb/HT3702?viewlocale=cs_CZ
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar rony | čtv kvě 12, 2011 9:22 am

Re: FAQ - Odpovědi na často kladené otázky

50. Môžem nabíjať iPhone adaptérom z iPadu a naopak?

Áno. Nabíjačky (adaptéry) a aj káble k iPhone, iPod Touch či iPadu možno striedať. Adaptéry s označením 10W sú "silnejšie" kvôli vyššiemu odberu iPadu pri nabíjaní a pri nabíjaní iPhonu nebude žiadny problém.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar rony | čtv kvě 12, 2011 9:28 am

Re: FAQ - Odpovědi na často kladené otázky

51. Musím zachovávať nejaký režim pri nabíjaní?

Nie, netreba. Nabíjajte kedy a ako dlho vám to vyhovuje. Používajte bezpečné adaptéry a dajte si pozor na čínske napodobeniny. Baterka sa ničí len úplným vybitím a zotrvaním dlhý čas vo vybitom stave (keď už nie je možné prístroj ani zapnúť). Pokiaľ sa prístroj dá ešte používať, netreba sa o baterku báť. Baterke viac vyhovuje plne nabitý stav, takže kľudne nabíjajte aj od 70% stavu.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar rony | úte kvě 17, 2011 6:28 am

52. Dá sa zmeniť baseband?

52. Dá sa zmeniť baseband?

NIE. Niektore nove verzie iOS (firmware) updatujú zároveň baseband. Je to nevratný proces. Za istých podmienok je možné vyhnúť sa upgradu basebandu. Verzia basebandu vás zaujíma výhradne pre účel odblokovania telefónu, pokiaľ si chcete zachovať váš súčasný baseband, ktorý je ešte odblokovateľný.

Aktualizácia 11/2012, používateľ Ado:

Možete použiť redsn0w 0.9.14b1 - ktorý dokáže zmeniť aj baseband, ktorý sa nedá odomknúť na 05.13.04 - ktorý už odomknúť ide. Dá sa tiež prejsť na iPad BB 06.15.00 - ale to vie asi každý. Takže aj keď nevedomky restorom apple aktualizuje bb - môžete sa vrátiť ku 05.13.04. Ďakujem.

Autor vyjadrenia Ado, pokiaľ máte nutkanie pýtať sa autora, tak píšte sem jemu alebo ako obvykle, študujte fórum a hľadajte návody k spomínanému redsn0w.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar rony | úte kvě 17, 2011 8:48 am

Re: FAQ - Odpovědi na často kladené otázky

53. Je možné odblokovať môj iPhone pre použitie ľubovoľnej SIM karty?

Len v prípade, že máte nasledujúce verzie basebandu (verzia modemu): 01.59.00 (iPhone 4) a 04.26.08, 05.11.07, 05.12.01, 05.13.04 (iPhone 3G/3GS). V takom prípade sa na odblokovanie dá použiť ultrasn0w. Iné verzia basebandu sú neodblokovateľné resp. značne problematické. Toto je konečná odpoveď, neexistuje "ale".
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar rony | stř kvě 18, 2011 11:38 am

Re: FAQ - Odpovědi na často kladené otázky

54. Všetko na obrazovke mám veľmi zväčšené akoby ZOOM a neviem ako to vrátiť naspäť.

Máte zapnutú podporu pre nevidiacich a slabovidiacich. Stlačte tesne po sebe trikrát Home. Nastavenie prístupnosti: Settings, General, Accessibility. Úplne dole je aká funkcia sa zapne pri trojstlačení Home. Prepnite si to na Off, ak vás to irituje.
Ak nejde vypnuť trikrát stlačením Home, musí sa dvakrát kliknúť troma prstami na displej. Lebo ak je povolené zväčšovanie v nastaveniach, nemusi sa to vypinať pomocou trikrat Home.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar rony | ned kvě 29, 2011 8:27 am

Re: FAQ - Odpovědi na často kladené otázky

55. Existuje nejaka aplikacia z cydie ktora by vedela importovat stiahnutu hudbu cez safari do prehravaca (hudba) na iPode???

PWNtunes. Aplikace je placena.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar rony | stř čer 01, 2011 6:17 pm

Filmy

56. Čím konvertovať filmy, aby sa dali pozerať v iPhone či iPade?

Použite Handbrake. Ten robí úplné konvertovanie vrátane dekódovania audio a video stôp a zaradenia tituliek do kontajnerov typu mp4.
Filmy s videostopov enkodovanou pomocou H.264 možno použiť rýchlejšie "prebalenie" .mkv do .mp4, snáď ls8 doplní tento Q o názov a odkaz.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar rony | pon črc 25, 2011 7:30 am

Autorizácia, deautorizácia počítača, Deauthorize All

57. Autorizácia, deautorizácia počítača v iTunes. Zaplnil som všetkých päť autorizácií, čo s tým?

Môžete deautorizovať všetky počítače pripojené ku vášmu Apple ID:

1. Kliknite na iTunes Store v ľavom stĺpci iTunes
2. Ak nie ste prihlásení, tak sa prihláste
3. Kliknite na tlačítko Account znovu (je to v tej lište a je tam zobrazený názov vášho účtu, vložte znovu heslo a potom ale kliknite na View Account
4. V Account Information okne kliknite na Deauthorize All.


Autorizáciu počítača urobíte nasledovne: Otvorte iTunes, v menu Store vyberte Authorize This Computer, vložte svoje konto, heslo a kliknite na Authorize.


Keď sa budete chcieť zbaviť počítača, PREDTÝM ho v iTunes deautorizujte. Je to VÝBORNÝ nápad do budúcnosti, ušetríte si hlúpu situáciu! :) Podobne ako autorizácia, len vyberte povel Deauthorize
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar rony | pon srp 15, 2011 12:18 pm

steve@rim.jobs vyskakuje v telefone: dosledok instalacie war

58. steve@rim.jobs problém: Aktualizace zakoupené aplikace, vyskočil přihlašovací dialog, kde byl vyplněn místo mého AppleID steve@rim.jobs. V AppStore jsem normálně zalogován pod svým ID. Nepomůže ani logout a nové přihlášení.

Obrázek

Príčina: Toto Apple ID je použité na cracknutých apps.

V prípade, že prídete na fórum s otázkou na tento problém, použijeme na Vás naše pravidlá.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar Metalgirl | stř říj 05, 2011 9:56 am

Re: FAQ - Odpovědi na často kladené otázky

59. Budu v CZ iTunes store platit za znovu stažení hudby?


Odpověď je NE. Nyní je už možné opětovně stáhnout hudbu z CZ iTunes store bez dalšího placení.


Zmena: 27.10. doslo k zmene a polozka Purchased je dostupna. Napriek tomu, zalohujte si kniznice iTunes na ochranu zakupenych aplikacii a multimedii.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

Uživatelský avatar rony | pon říj 10, 2011 7:04 am

60.

60. Dáva Apple iPhone zadarmo? Nie je to chyba? Našiel som to na ich eshope.

NIE. Len ste si neprečítali všetko: "iPhone 3GS with 8GB1 works only with AT&T wireless service and requires a new two-year AT&T contract.". Koniec vety znie: vyžaduje dvojročný úväzok s AT&T. Naviac z US Store sa to nedá objednať mimo územia U.S.A.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar rony | pon říj 10, 2011 8:07 am

61.

61. Ako pridať do MKV kontajneru titulky bez dekódovania a opätovného enkódovania video a audio stôp. Čím "rozoberať" MKV na macu pod OS X?

MKVtoolnix je sada nástrojov na vytváranie, výmenu a revíziu kontajneru Matroska pod Mac OS X, Linux a Windows. Robí niečo podobné ako OGMtools. Download: macupdate

Vkládání titulků: Subler
Výměna zvukové stopy: Avidemux
Existují i Mac porty mp4boxu, např. http://www.exomanic.com/files/MP4Box.zip

Diskusia na fore: viewtopic.php?f=67&t=37764
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar Barberry.pha | sob říj 15, 2011 11:24 am

Re: FAQ - Odpovědi na často kladené otázky

62. Mam GM verzi iOs, po vydani oficialni verze mi to nenabidne update?

GM verze byvaji stejne jako nasledne vydana oficialni verze, takze vam to update nenabidne, pokud by byl rozdil ve verzich, update by vam to nabidlo. Takze neni potreba nahravat oficialni verzi a staci pockat na dalsi update vydany applem.
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 8245
Registrován:
pát dub 09, 2010 11:16 am
Bydliště: Prague

Uživatelský avatar rony | sob říj 15, 2011 11:59 am

63.: Update a restore, aky je rozdiel

63: Aký je rozdiel medzi tlačítkom Update a Restore v iTunes na počítači (na úvodnej obrazovke Info daného iDevice v sekcií Devices)

update aj automatizovany proces, ktory urobi priblizne nasledujuce ukony:

1. backup obsahu iDevice do jedneho "image" suboru vnutri zloziek itunes na pocitaci
2. stiahnutie firmware zo serverov Apple, vzdy aktualna verzia
3. verifikacia, ci je mozne firmware nahrat do iDevice, komunikuje opat so servermi Apple
4. nahranie firmware do iDevice
5. obnova obsahu zariadenia zo zalohy z bodu 1.

Situácia, keď nie je možné kliknúť na Update, lebo v zariadení je najnovší firmware, môžem použiť len Restore:
Obrázek

Situácia, keď si môžem vybrať Update aj Restore (a urobia približne to isté):

Obrázek

Restore je velmi podobny proces avsak jeho ucel je "nieco sa mi pokazilo v iDevice a chcem ho nejako zrestaurovat". Je to teda proces v situacii, ked Apple cez itunes neponuka ziadny novy upgrade na novsiu verziu firmware, vtedy totiz NEJDE kliknut na Update. Restore vsak prebehne tak, ze zaroven upgradne na najnovsiu dostupnu verziu firmware. Takze pripadne nizsie verzie v iDevice budu upgradnute.

Okrem tejto operacie tu existuje SAMOSTATNA funkcia Restore from backup, ta ale robi obnovu obsahu zo zaloh, ktore sa vykonavaju napr. pri synchronizacii. Takze vseobecne je VELMI dobre VELMI casto synchronizovat iDevice. A nasledne samozrejme mat plan obnovy dat svojho pocitaca, keby doslo k problemom.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar rony | sob říj 15, 2011 12:03 pm

64. Ako zmeniť názov iDevice v sekcií Devices iTunes na počí

64. Používam dva iPhone s jedným iTunes, neviem ich rozoznať. Ako premenujem iPhone v iTunes?

Pripojte iDevice k iTunes, počkajte, kým sa objaví v ľavom stĺpci v sekcií Devices. Dvojklikom na názov sa názov prepne na editovanie a môžete ho zmeniť:

Obrázek

Tento názov zariadenia ho bude odteraz "sprevádzať". Uvidíte ho aj na iných miestach. Áno, ak máte viac zariadení, kľudne ich pripojte k počítaču aj NARAZ.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar rony | stř říj 19, 2011 9:57 pm

Synchronizacia fotiek z pocitaca do iDevice

65. pri synchronizácií obrázkov sa mi dá vybrať len jeden priečinok, keď po sync vyberem nejaký ďalší, tak sa mi prvý vymaže a nakopíruje sa do iPhonu. Vždy iba jeden.

Vytvor v tej zlozke dalsie zlozky a do kazdej daj fotografie. Kada zlozka sa potom objavi v iDevice ako album.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar rony | stř říj 19, 2011 10:00 pm

Zlozka v ktorej su kopie fotiek z ostatnych albumov

66. stále sa mi vo fotoalbumoch zobrazuje zložka Fotoarchív (Photo Library), ktorá obsahuje to isté ako zložky s ostatnymi fotkami.

To nie su kopie obrazkov. Je to virtualny album, ktory len dal dohromady vsetky fotky z ostatnych zloziek. Nezabera to teda ziadne miesto naviac.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar rony | stř říj 19, 2011 10:24 pm

Chcem lacno kupit iphone v zahranicnom Apple, lebo u nas je

67. Chtěl bych koupit iphone ale jak znám český prodejce, tak bude tak za 20 000,-. Takže bych ho chtěl dovézt. Je v tom velký problém nechat si ho poslat? A jak je to třeba s tím, když ho budu chtít koupit přímop na stránkách applu.com?

ls8: Toto jsou ceny neblokovaných iPhonů bez smlouvy s operátorem v USA.

Obrázek

Ovšem Apple Online Store (http://store.apple.com) neposílá do zahraničí, takže si tam buď musíš dojet, nebo sehnat někoho, kdo ti to tam koupí a pošle.

K udávaným cenám ovšem nezapomeň připočítat:
1/ místní daň, například v Kalifornii je to 8.25%
2/ poštovné do ČR, za DHLko počítej cca $50.
3/ při dovozu zaplatíš 20% české DPH

iPhone 4S 16GB: $649+8.25%=$702 s dopravou $752=13536 plus 20% česká DPH = 16243Kč, plus 180Kč celní deklarace, celková cena 16423Kč. Pouze s roční zárukou.

Ve výsledku jsi na stejné nebo vyšší ceně, než kolik bude stát tady. 16GB model iPhonu 4 stál na českém Apple Online Store s dvouletou zárukou 14490Kč, iPhone 4S bude stát nejspíš stejně.

Nákup z Velké Británie je zajímavější, protože odpadají všechny daně, stále ale potřebuješ někoho, kdo ti to tam vyzvedne, protože britský Apple Online Store opět neposílá do zahraničí.

Obrázek

Například v Německu, Francii, Rakousku jsou ceny takovéto:
Obrázek
Opět zůstává nutnost si tam dojet, do zahraničí neposílají.

Poslední možností, pokud nechceš nikam jezdit, je nákup přes eBay. Jednat počítej s vyšší cenou než jsou ty na Apple Online Store, obchodník (překupník, šmelinář, jakkoliv mu budeme říkat) si samozřejmě něco přirazí. Musíš navíc doufat, že nenarazíš na podvodníka, který ti místo odblokovaného iPhonu 4S nepošle blokovaný.

Pořád si myslíš, že to stojí za to?
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar rony | čtv říj 20, 2011 11:28 am

Gevey

68. Počul som o odblokovaní pomocou Gevey. Tvrdíte, že to má nejaké problémy. Aké?

1. Sem tam, opravdu velmi zřídka se mi stane, že telefon je zapnutý, nasíťovaný, vše se tváří v naprosté pohodě, ale nikdo se mi nedovolá. Jakmile uskutečním ale hovor já, v pohodě se dovolám a po tom se mi už dovolají všichni. Dělalo mi to jak s iOS4 tak s iOS5, takže systémem to asi nebude.

2. volanie na tiesnovu linku VZDY pri zapnuti telefonu (prepnuti AirPlane a pod.). Volanie na 112 je riziko zneuzitia tiesnovej linky podla zakona. V nasich krajinach je mozne ale pouzit volanie na 911, overte si, ci vasa Gevey umoznuje.

3. Neistota funkcnosti. Neistota moznosti upgradovat firmware. Neista spolahlivost celeho riesenia. Nutnost dalsej investicie do Gevey.

Vyrazne neodporucame vedome kupovat zablokovany iPhone bez ohladu na jeho cenu. Gevey riesi tato diskusia.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar rony | pát říj 21, 2011 8:40 am

Zmena Apple ID (konto na iTunes) na inu mailovu adresu

69. Moje Apple ID používa moju starú e-mailovú adresu, ktorá mi už ale nefunguje. Chcem zmeniť názov konta Apple ID do iTunes, dá sa to?

/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar rony | stř lis 09, 2011 4:02 pm

Re: FAQ - Odpovědi na často kladené otázky

70. Vraj je iTunes v cestine/slovencine ale mne sa zobrazuje anglicky. Ako to prepnut?

zmáčkni ctrl + , objeví se ti tabulka:

Obrázek


pozn. necakajte na ronyho, ze sam lustruje forum a hlada caste dotazy. pridajte ich tiez :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar rony | čtv pro 01, 2011 1:34 pm

71. čo je to synchronizácia, zálohovanie a archivácia

71. Co je to synchronizace, zálohování a archivace?

synchronizácia: pojem označujúci okamžitú výmenu tých istých dát medzi dvomi úložiskami, typicky adekvátny program v počítači a príslušný program v telefóne (Kontakty v iPhone a Adresár Kontaktov v počítači)

záloha: proces, ktorým sa vytvorí kópia dát a odkladá sa mimo samotný dátový priestor aplikácie. Obvyklý príklad je kompletná záloha celého telefónu ale je to aj to, že si raz za čas skopírujete fotky z telefónu do počítača. Obvykle zálohujete veľmi často a tak, aby prípadna strata bola minimálna

archivácia: je proces podobný zálohovaniu avšak nahrávate na nejaké médium, ktoré si "navždy" odložíte a nepoužívate na iné účely. Slúži na to, že pri väčšej katastrofe sa vrátite aspoň k niečomu staršiemu. Tu už počítate aj s tým, že straty budú väčšie ale nie kompletné.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar Metalgirl | ned pro 18, 2011 10:34 pm

Re: FAQ - Odpovědi na často kladené otázky

72. Jaké platební metody jsou akceptovány v online Apple storu?

Odpověď se nachází zde: http://store.apple.com/cz/help/payments


73. Pokud se chci kompletně zbavit jailbreaku (JB) v iPhonu, iPodu Touch či iPadu a zároveň chci předejít problémům s funkčností po obnově, co je nejlepší udělat?

Nejlepší je provést restore (obnovu) pomocí iTunes na počítači a bez obnovení ze zálohy (iDevice bude tak kompletně čisté od všech nastavení, balastu, nepořádku atd.). Jedině tak se kompletně zbavíte jailbreaku (JB) a veškerých nastavení z instalovaných aplikací ze Cydie, tato nastavení by se jinak po obnovení ze zálohy dostala zpět do iDevice a mohlo by to způsobovat potíže s funkčností. Nezapomeňte však předtím synchronizovat minimálně kontakty s Outlookem, Win adresářem, či adresářem na MACu, abyste o ně nepřišli, jelikož z iDevice budou vymazány veškerá data (kontakty, sms, poznámky, připomínky, nastavení atd.).
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

Uživatelský avatar jackherrer | ned led 08, 2012 10:24 am

Re: FAQ - Odpovědi na často kladené otázky

74.Po nainstalování iOS5 mi zmizela možnost úpravy kontaktů, tzn. úplně zmizelo tlačítko pro odstranění kontaktu.

Riešenie:Je treba ísť do Nastavení-iCloud a v ňom si zapnúť synchronizáciu kontaktov.



dekujeme uzivateli makatch
I will maintain an attitude of open-mindedness.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3736
Registrován:
ned úno 01, 2009 10:40 am
Bydliště: Pardubice

Uživatelský avatar rony | stř kvě 30, 2012 1:41 pm

75. Nasiel som na stranke www.??????.??? ponukaju unlock

75. Nasiel som na stranke www.??????.??? ponukaju unlock, je to podvod? Mate s tym skusenosti? Pytam sa, lebo som to chcel skusit.

1. Kratka odpoved: je to podvod. (ano, pre akekolvek www.??????.??? vam vzdy odpovedame, ze ide o podvod)

2. Dlhsia odpoved: jediny UNLOCK, ktory existuje mame vzdy popisany na tomto fore. Ak by vznikla ina funkcna moznost, tak sa na tomto fore zarucene objavi a bude aj preverena, spolahliva. Ak kdesi na internete najdete sluzby, ze vam odblokuju iPhone, pricom my na fore tvrdime, ze to nejde, tak VER NAM.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar Barberry.pha | pon lis 12, 2012 5:55 pm

76. Pridani Klasicka klavesnice jak je na starých mobilech

76. Pridani Klasicka klavesnice jak je na starých mobilech

Pokud byste chteli nekdy pridat klavesnici, ktera byla pouzivana na starsich mobilech, staci si pridat klavesnici Japonska Kana
Klavesnici pridate takto : v nastaveni/obecne/klavesnice/klavesnice/pridat novou klavesnici a prida tu Japonska Kana

Mezi klavesnicemi se pak prepojujete kliknutim na zemekouli a na te japonske pak kliknutim vlevo na ABC ;)

Mezeru najdete ve sloupci uplne vpravo, znak uprostred (nadtim je mazani a podtim enter)
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 8245
Registrován:
pát dub 09, 2010 11:16 am
Bydliště: Prague

Uživatelský avatar rony | úte lis 13, 2012 3:52 pm

jak zjistit verzi iOS když je telefon blokovaný

77. je nějaký způsob, jak zjistit verzi iOS když je telefon blokovaný, tudíž se nedostanu ani do menu, ani do iTunes?

Platená služba: http://imei.s-url.ro/

Program f0recast
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required
Další

Zpět na Nejčastější návody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron