Apple AirPort Express

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Bobo17 | stř bře 06, 2013 3:35 pm

Re: Apple AirPort Express

http://svetnejenapple.webnode.cz/clanky ... ress-2012/

Moje osobní recenze na Airport Express 2012 můžete mrknout :))) kdo se rozhoduje pro koupi
Macbook Air 2013 i5 256GB
iPhone 5S Space Grey
iPhone 6 64 GB Space Grey
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 232
Registrován:
čtv zář 13, 2012 8:59 pm

Uživatelský avatar Petrt | stř bře 06, 2013 6:05 pm

Re: Apple AirPort Express

Promiň, ale to se nedá číst. Po prvním odstavci jsem to vzdal. Plno chyb a strašné stavby vět :-(. Nechceš to překopat? Případně, pokud máš zájem, mohu ti udělat aspoň základní korekce.
iPhone Xs Silver Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad 2018 TV 2015
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1573
Registrován:
ned srp 24, 2008 12:45 pm
Bydliště: Brno

Uživatelský avatar mookie | stř bře 06, 2013 11:03 pm

Re: Apple AirPort Express

takže jen pro pořádek... našel se kamarád, co mi půjčil AEP, abych to vyzkoušel... koupil jsem za pár korun jednu jackovou spojku, jednu rozdvojku, dva propojovací kabely a všechno funguje přesně jak jsem chtěl
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 368
Registrován:
stř zář 02, 2009 3:18 pm

Uživatelský avatar Petrt | čtv bře 07, 2013 6:33 am

Re: Apple AirPort Express

Takže jsi připojil dva zdroje zvuku současně na jeden výstup?
iPhone Xs Silver Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad 2018 TV 2015
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1573
Registrován:
ned srp 24, 2008 12:45 pm
Bydliště: Brno

Uživatelský avatar mookie | čtv bře 07, 2013 8:06 am

Re: Apple AirPort Express

přesně tak
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 368
Registrován:
stř zář 02, 2009 3:18 pm

Uživatelský avatar Petrt | čtv bře 07, 2013 9:54 pm

Re: Apple AirPort Express

Pokud budeš mít jistotu, že do repro půjde vždy napětí jen z jednoho zdroje, tak to takto bude fungovat bez problémů. Bohužel tomuto u těchto dvou zdrojů zvuku nevěřím a tvůj způsob neschvaluji.

Nevím jaké máš repro (jak dobré či špatné), ale na takové to počítačové blbnutí jdou koupit Logitech za cca 1500Kč se dvěma vstupama...jak píše Jindra99.
iPhone Xs Silver Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad 2018 TV 2015
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1573
Registrován:
ned srp 24, 2008 12:45 pm
Bydliště: Brno

Uživatelský avatar mookie | čtv bře 07, 2013 10:15 pm

Re: Apple AirPort Express

jsou to přesně nějaký takový creativy kolem 1500 a zvuk z obou zdrojů najednou do nich nikdy nejde, jak jsem psal, pouštím do toho airplay, když je počítač vypnutej, když je zapnutej, nepotřebuju do něj posílat zvuk z telefonu
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 368
Registrován:
stř zář 02, 2009 3:18 pm

Jindra99 | čtv bře 14, 2013 11:41 pm

Re: Apple AirPort Express

Tak vyřešeno, dnes mi přišel nový router, aktuální model a se zvukem na Youtube už není žádná potíž.
Host
Host
 
Příspěvky: 13
Registrován:
úte úno 26, 2013 12:27 am

Endrju | pon dub 15, 2013 1:33 pm

Re: Apple AirPort Express

Ahoj, mám někdy od prosince 2012 AirPort Express 2nd Gen., ale trochu zlobí a chci se zeptat, zda by jste mohli zkusit s podobnými (nejlépe stejnými) podmínkami problém reprodukovat u vás nebo poradit, jak to vyřešit.

Za jakým účelem AE využívám?
AE používám pouze jako bezdrátové repro pro možnost přehrávat do nich hudnu z iPhone / Macu nebo z skrze Windows PC (iTunes Windows), na který mám připojenou hudnu v obýváku a současně tak můžu vysílat hudbu i do jiné místnosti (do AE).

Zapojení:
(obývák)

(kuchyň)
  • AirPort Express připojen přes prodlužovačku do zásuvky.
  • kromě AE jsou v prodlužovačce zapojeny ještě bedýnky.
  • ve stejném elektrickém okruhu (jeden jistič) je dále zapojena digestoř a zářivka se dvěmi zásuvkami do jedné z nichž je připojena rychlovarná konvice.

O jaký problém se jedna?
Streamuju-li do AE z jakéhokoli zařízení (iPhone, MacBook, Windows iTunes), tak pokud ve stejném elektrickém okruhu (jeden jistič - viz. zapojení) zapnu snad jakýkoli spotřebič (viz. spotřebiče v zapojení - kuchyň), přehrávání se na 1-2 vteřiny přeuší a pak trvá asi 1-3 sec než se zase synchronizuje... (někdy to trvá déle a vícekrát se přeruší, hraje a pak zase přeruší).

Ono se může zdát, že rychlovarná konvice by mohla být problém když ji zapneme, protože způsobí náhlou vysokou změnu v obvodu, ale asi to tím tak úplně nebude, protože - s vykřičníkem! - stači pouze konvici postavit do stojanu (vypnutou) a přehrávání se přeruší.. Stejně tak jsem zkusil také do prodlužovačky, ve které je AE zapnout pouze přívodní šňuru od konvice, která nic neodebírá (nemá trafo nebo tak).

Prodlužovaček jsem vyzkoušel více, zkoušel jsem také zařízení připojit u rodičů k jejich WiFi síti a reprodukovat probém a vyskytl se úplně stejně.

Někdy nemusí být zapnutý vůbec zádný spotřebič - jediné co je v elektr.okruhu zapnuté je AirPort a bedýnky a z ničeho nic to začne blbnout...

Zkusíte poradit / reprodukovat se svým AE? Já si jej pořídil přímo z Apple eshopu.

Jak problém reprodukovat?
Vezměte prodlužovačku, do ní zapojte AE, bedýnky a nechejte si ještě místo pro nějaký další elektrický spotřebič.
AE připojte do vaší domácí WiFi sítě (čili nikoliv pomocí ethernetového kabelu - tam problém nevzniká). Pusťe nějakou hudnu třeba z iPhone do AE a pak zkuste první zapojit jen přívodní šňůru od spotřebiče (třeba další prodlužovačku, kabel k monitoru atp) do prodlužovačky, ve které máte AE. Pokud se nic nestane, zkuste nějaký spotřebič (např. tyčový mixér, lampička) a zapněte jej. Pokud se ani tak nic nestane, zkuste třeba rychlovarnou konvici / vysavač, ...


-----------
Za jakékoli výsledky budu moc vděčný. Problém už řeším velmi dlouho a probíral jsem to i s elektrikáři a nedobral jsem se úspěchu. Dotahoval jsem šroubky v zásuvkách, zkoušel u rodičů, kde jsou jiné jističe, el. okruhy atd.
Dokonce jsem si zkusil ze svého jističe vyvést pouze jedinou zásuvku, do které jsem "píchl" prodlužovačku a vyzkoušel postup viz. "Jak problém reprodukovat?" a probém také nastal. Vše ukazuje na problém v AirPort Express a chtěl bych zjistit, zda se jedná o vadný kus nebo je to vadná série či co. Je jasné, že zařízení budu reklamovat, ale takovýto problém se bude asi dost špatně vysvětlovat někomu, kdo to má pouze sepsat a pomalu tomu třeba ani nerozumí... zároveň bych rád předešel tomu, že mi dají nový AE či ho "nějak" opraví, ale problém vyřešen nebude a jednoduše mi sdělí, že "to" mám asi blbě nastavené..
Host
Host
 
Příspěvky: 39
Registrován:
pát pro 03, 2010 4:23 am
Bydliště: Ostrava

Uživatelský avatar ABAB | ned čer 30, 2013 1:00 am

Re: Apple AirPort Express

Ahoj pořídil jsem si nejnovější Apple AirPort Express a Pokud na iPad chcic něco dostat z Dropboxu tak tady se ta rychlost pohybuje kolem 600 KB/s a když to stejně se snažím dostat do iPhone 5 tak ta rychlost je 40KB/s mužete mi poradit kde to nastavit. Děkuji
AppleTV 2nd geniOS 5.0.1AppleTV4tvOS 10.2.2Obrázek
iPhone 11 Pro black 64GBiOS 13.1.3
iPad AIR 2 64GB Wi-Fi+4GiPadOS 13.1.3
Je Vaše zařízení jailbreaknutelné?
Co to s námi vlastně hraje Apple za hry?
Obrázek
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1586
Registrován:
ned dub 10, 2011 9:00 pm

Uživatelský avatar balda88 | úte lis 12, 2013 6:14 pm

Re: Apple AirPort Express

Měl bych dotaz, přemýšlím nad AirPort Express, ale řeším dilema. Je to možná blbost nebo to tak funguje. Když si pořídim dva Expressy a jeden bude připojen k mikrovlce na střeše umí ten druhý přijmout internet aniž by to něj vedl kabel? Jakoby ten jeden sdílel do druhého internet. Jde mi o to, že nemám jak po bytě tahat kabely a na zdi je opravdu ošklivé mít několik kabelů.
 iPhone 6S Plus 64GB Space Gray 9.2
 iPad Mini Retina 16GB White WiFi 9.2
 Macbook Pro 13 2.4GHz Intel Core i5 16GB ram 256GB SSD Intel HD Graphics 3000 512MB Mac OS X El Capitan 10.11.2
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 371
Registrován:
ned srp 24, 2008 10:23 am
Bydliště: Benešov

Endrju | úte lis 12, 2013 9:40 pm

Re: Apple AirPort Express

Někde jsem četl (možná v návodu), že funguje buď jako klasický Router, nebo se jen připojí do místní wifi sítě a slouží jako bezdrátová tiskárna / repro atd.. Nebo jako extender (tvůj případ), že se připojí do nějaké wifi sítě a dál pak wifi vysílá. Nevím ale zda tu samou nebo jinou kterou si nakonfiguruješ. Ruku za to do ohně ale nedám.. zkus to někde pohledat v manuálu.
Host
Host
 
Příspěvky: 39
Registrován:
pát pro 03, 2010 4:23 am
Bydliště: Ostrava

Uživatelský avatar Slimák | úte lis 12, 2013 9:47 pm

Apple AirPort Express

Airport Express neni router!!! Jedna se o klasicke AP do stavajici domaci site. Express nelze nahradit za modem ci router, je to pouze dalsi doplnek.

Pokud poridis 2x Express, tak pro druhy Express neni treba ethernet kabel. Mam to obdobne, jen s tim rozdilem, ze Wifi mi zajistuje v patre Airport Extreme a Express funguje jako Wifi extender v prizemi bez pripojeni ethernet kabelu.
Obrázek iPad Air 128GB Cellular | iPhone 5S 16GB
Obrázek Unikátní Macbook Pro 15" Retina Midd 2014 "Core i7, 16GB, 512 SSD, GT750"
Obrázek Apple TV 3g | Airport Extreme 5g | Express
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 746
Registrován:
stř črc 02, 2008 1:28 pm
Bydliště: Praha východ

slezacekm | úte lis 12, 2013 9:53 pm

Re: Apple AirPort Express

proč by Express nemohl sloužit jako samostatný router? přeci mohu Express dát místo svého současného routeru.

iPod Shuffle 2GB stříbrný 6th gen
Ipad Mini 16 GB WIFI iOS 7
Iphone4 16 GB iOS 7
MacBook Air 13' [2013] 1,3GHz Intel Core i5, 4 GB RAM, 128 SSD
Apple TV 3.
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 510
Registrován:
čtv kvě 05, 2011 12:30 pm

Uživatelský avatar Slimák | úte lis 12, 2013 10:26 pm

Apple AirPort Express

Pravdepodobne jsem se spatne vyjadril. Express je Access Point. Jeho routovaci cast neumoznuje obsluhovat a nahrazovat routery, ktere vyuzivaji poskytovatele jako UPC ci ADSL/VDSL. Airportem nenahradis stavajici router, ktery ti zajistuje primarni konektivitu od providera internetu. Vzdy musis mit hlavni prvek, ktery ti poskytuje konektivitu a k nemu pripadne Airport. Z jablek je treba Extreme plnohodnotny router, ktery dokaze nahradit napr. routery od UPC ci nejakeho poskytovatele bezdratu, jelikoz maji hlavni routovaci cast (PPPoE), na druhou stranu mu zase chybi modemova cast pro ADSL/VDSL.
Naposledy upravil Slimák dne úte lis 12, 2013 10:29 pm, celkově upraveno 1
Obrázek iPad Air 128GB Cellular | iPhone 5S 16GB
Obrázek Unikátní Macbook Pro 15" Retina Midd 2014 "Core i7, 16GB, 512 SSD, GT750"
Obrázek Apple TV 3g | Airport Extreme 5g | Express
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 746
Registrován:
stř črc 02, 2008 1:28 pm
Bydliště: Praha východ

Uživatelský avatar cuting | úte lis 12, 2013 10:28 pm

Re: Apple AirPort Express

Psal jsem to již jinde, ale osobně mne trochu zklamal. Mám do něho drát, ve kterém je 120 mega, ale přes wifi z něho na 5GHz nevymáčknu více, než 60. To není mnoho. Na předchozím Linksysu jsem dostal přes wifi i těch 120. Ale nechtěl si povídat právě s mým Macbook Air. (S jinými macy ano) Ve slabém vysílači wifi mne Airport Exoress zklamal. Jedine řešení je natáhnout z něho drát do počítače, ale Macbook Air nemá ethernetovou díru a tak je v tomto případě jediné řešení v Thunderbolt hubu , který ethernet kromě dalšího rozšíření má . Ale ten stojí kolem 5.000 . Očekával jsem od Airport Express výrazně více, ale je to průměrný router sice v pěkné krabičce s jablkem, který ale nijak nepřevyšuje výrazně levnější modely jiných značek. Domů si ho určitě nekoupím, stávající 2 roky starý Asus za třetinovou cenu mi dává na 2,4 GHz to samé .
 Apple hračky 
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 2259
Registrován:
úte čer 07, 2011 8:45 pm
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar Slimák | úte lis 12, 2013 10:30 pm

Apple AirPort Express

Tak ja mam s Expressem dobre zkusenosti. Me zarizeni z nej vetsinou zdimou maximum.

Na iP5 mi to ukazuje pres Airport Utility 150Mbit, Air hlasi 300Mbit.
Obrázek iPad Air 128GB Cellular | iPhone 5S 16GB
Obrázek Unikátní Macbook Pro 15" Retina Midd 2014 "Core i7, 16GB, 512 SSD, GT750"
Obrázek Apple TV 3g | Airport Extreme 5g | Express
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 746
Registrován:
stř črc 02, 2008 1:28 pm
Bydliště: Praha východ

slezacekm | úte lis 12, 2013 10:39 pm

Re: Apple AirPort Express

Slimák píše:Pravdepodobne jsem se spatne vyjadril. Express je Access Point. Jeho routovaci cast neumoznuje obsluhovat a nahrazovat routery, ktere vyuzivaji poskytovatele jako UPC ci ADSL/VDSL. Airportem nenahradis stavajici router, ktery ti zajistuje primarni konektivitu od providera internetu. Vzdy musis mit hlavni prvek, ktery ti poskytuje konektivitu a k nemu pripadne Airport. Z jablek je treba Extreme plnohodnotny router, ktery dokaze nahradit napr. routery od UPC ci nejakeho poskytovatele bezdratu, jelikoz maji hlavni routovaci cast (PPPoE), na druhou stranu mu zase chybi modemova cast pro ADSL/VDSL.

už tomu rozumím...
osobně jsem trochu zklamaný z dosahu WIFI, která jen tak tak pokryje 60 m2 byt. jinak je ale jeho nastavování asi celkem jednoduché, bohužel jako lajk jsem ho nastavil a potom nešly nějaká zařízení.
ale třeba na vytvoření stejné sítě pro atv a další apple věci i bez přístupu k internetu je moc fajn

iPod Shuffle 2GB stříbrný 6th gen
Ipad Mini 16 GB WIFI iOS 7
Iphone4 16 GB iOS 7
MacBook Air 13' [2013] 1,3GHz Intel Core i5, 4 GB RAM, 128 SSD
Apple TV 3.
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 510
Registrován:
čtv kvě 05, 2011 12:30 pm

Uživatelský avatar iTukan | úte lis 12, 2013 11:11 pm

Re: Apple AirPort Express

Slimák píše:Tak ja mam s Expressem dobre zkusenosti. Me zarizeni z nej vetsinou zdimou maximum.

Na iP5 mi to ukazuje pres Airport Utility 150Mbit, Air hlasi 300Mbit.

To je linka, ne reálná přenosová rychlost. Zatím žádná iPhone nemá MIMO, proto "jen" 150Mbit. Nový iPad Air a iPad mini s retinou již mají MIMO, tedy linka bude taky až 300Mbit. Cuting ale psal o reálných přenosových rychlostech.
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  AW4 
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3019
Registrován:
sob úno 07, 2009 5:54 pm
Bydliště: Židlochovice

Uživatelský avatar Slimák | úte lis 12, 2013 11:24 pm

Apple AirPort Express

To se nejspis bohuzel pletes, kdyby to byla linka, byl by udaj stale stejny, jenze me se po kazdem refreshi ruzne pohybuje. Jednou je to 300Mbit, za chvili 275Mbit, apod. To neni udaj, kolik dane zarizeni dosahuje. Rekl bych, ze to odpovida, jelikoz podobne hodnoty mi ukazuje i notas pri pouziti app NetStumbler.
Obrázek iPad Air 128GB Cellular | iPhone 5S 16GB
Obrázek Unikátní Macbook Pro 15" Retina Midd 2014 "Core i7, 16GB, 512 SSD, GT750"
Obrázek Apple TV 3g | Airport Extreme 5g | Express
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 746
Registrován:
stř črc 02, 2008 1:28 pm
Bydliště: Praha východ

Uživatelský avatar balda88 | úte lis 12, 2013 11:32 pm

Re: Apple AirPort Express

Slimák: díky moc za info. Jde mi právě o to, že nevim jak bych natáhl přes celou místnost kabel až do druhé místnosti a toto mi přijde jako ideální řešení. Sice je to finačně náročnější, ale zase nemusím nikde řešit kabely. Asi jeden pořídim teď a druhý pod stromeček :)
 iPhone 6S Plus 64GB Space Gray 9.2
 iPad Mini Retina 16GB White WiFi 9.2
 Macbook Pro 13 2.4GHz Intel Core i5 16GB ram 256GB SSD Intel HD Graphics 3000 512MB Mac OS X El Capitan 10.11.2
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 371
Registrován:
ned srp 24, 2008 10:23 am
Bydliště: Benešov

Uživatelský avatar iTukan | úte lis 12, 2013 11:58 pm

Re: Apple AirPort Express

Slimák píše:To se nejspis bohuzel pletes, kdyby to byla linka, byl by udaj stale stejny, jenze me se po kazdem refreshi ruzne pohybuje. Jednou je to 300Mbit, za chvili 275Mbit, apod. To neni udaj, kolik dane zarizeni dosahuje. Rekl bych, ze to odpovida, jelikoz podobne hodnoty mi ukazuje i notas pri pouziti app NetStumbler.

Možná jsme se nepochopili co myslím linkou. Tím jsem nemyslel připojení k internetu,ale wifi spojení zařízení-router.
Rychlost záleží na kvalitě signálu. Na jednu MIMO je v n síti max. 150Mbit., ale může být méně než maximum. Můj MBP má 3MIMO a je momentálěn připojeno k wifi rychlostí 450Mbit. Máš Air, tak drž alt a klikni na ikonku wifi vpravo nahoře. Zobrazí se ti více podrobností o wifi spojení.
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  AW4 
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3019
Registrován:
sob úno 07, 2009 5:54 pm
Bydliště: Židlochovice

Uživatelský avatar Barberry.pha | stř lis 13, 2013 6:57 am

Re: Apple AirPort Express

Ona jedna z výhod Express oproti levným routerem je v tom, že k němu jde připojit audio souprava přes 3.5jack. A využívat tak např AirPlay zvuku z filmu z AppleTV do vaší AudioSoupravy.
Proto jsem si ho pořizovat hlavně já, jednak pro bezproblémovou komunikaci z ostatními Apple hračkami a hlavně pro možnost přehrávání hudby z mé Audio soupravy, jak z AppleTv, tak iDevice, či Macbooku, jako bonus pak beru že byl umožněn i stream zvuku při přehrávání filmu z AppleTv.
Začal jsem zase využívat Audio soupravu, kterou jsou měl v plánu dát pryč a nikde se mi doma neválejí kable.

Chtít router pouze na Net, tak si rozhodně najdu něco levnějšího, ale tohle byl pro mě jeden z hlavních důvodů.
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 8245
Registrován:
pát dub 09, 2010 11:16 am
Bydliště: Prague

ls8 | stř lis 13, 2013 8:26 am

Re: Apple AirPort Express

Jj, já jsem si Express pořizoval jenom kvůli AirPlay.
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

Uživatelský avatar balda88 | stř lis 13, 2013 10:20 am

Re: Apple AirPort Express

Barberry.pha: nechci jen Expressku na net, o té funkci na repro jsem četl a to mě také láká. Je to drobnost, ale co jsem koukal tak na ní ani neblikají žádné ledky a router mám právě pod televizí a večer to není moc příjemné. Nastavení wifi sítě pro hosty se mi taky líbí. Takže to má jen samé +
 iPhone 6S Plus 64GB Space Gray 9.2
 iPad Mini Retina 16GB White WiFi 9.2
 Macbook Pro 13 2.4GHz Intel Core i5 16GB ram 256GB SSD Intel HD Graphics 3000 512MB Mac OS X El Capitan 10.11.2
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 371
Registrován:
ned srp 24, 2008 10:23 am
Bydliště: Benešov

Uživatelský avatar Barberry.pha | stř lis 13, 2013 10:25 am

Apple AirPort Express

Já mám tu 1gen do zásuvky a tam svítí dioda docela dost, ale je taky větší, ale mám to pod skříní tak to není vidět. Docela pak zamrzelo že vydali pak po pár měsících tu současnou, ta by se k AppleTv krásně hodila a hlavně tam bude lepší to napájení. Ta moje je pořád pěkně horká, ale prý to u nich je normální, takže čekám že uplnynou dva roky a odejde :(


A ta reakce byla na Cuting: který to bere jakou router, ale tá výhoda tam je právě v tom Airplay
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 8245
Registrován:
pát dub 09, 2010 11:16 am
Bydliště: Prague

Endrju | stř lis 13, 2013 10:38 am

Re: Apple AirPort Express

to balda88:
Já také kvůli AirPlay, abych nemusel tahat kabely přes zdi jen kvůli repro. Takhle lze i z PC streamovat hudbu do několika místností synchronně.

Jinak ten manuál (PDF) - v kapitole 2 najdeš:
Setting Up AirPort Express
Use AirPort Utility on your computer or Wi-Fi settings on an iOS device to do one of the following:
  • Set up your AirPort Express to create a new network that wireless computers and devices can use to connect to the Internet.
  • Set up your AirPort Express to join an existing network. If the network is connected to the Internet, all the computers and wireless devices on the AirPort network can use the Internet connection. If the network is set up to be extended, AirPort Express can extend the range of that network.

Českými slovy:
První možnost je v podstatě to, že vezmeš ethernetový kabel od providera, zapojíš do jednoho z portů (jsou popsaný v návodu). Do druhého pak zapojíš např. stolní PC, který máš poblíž. Pak nakonfiguruješ novou síť / WiFi. Pak můžeš PC klidně odpojit a používat ho jen přes WiFi. Nejsem si jist, zda lze první konfigurace provést pouze přes WiFi, když ještě není nakonfigurovaná (dělal jsem to vždy přes kabel).

Druhá možnost je, že se připojíš do existující sítě (kabelem nebo přes WiFi) a pokud tato síť má internet, budeš ho dále moct využívat připojenými zařízeními. Pokud navíc v tomto druhém zařízení nastavíš, aby byla síť dále rozšířila tu do které se připojuješ títo druhým AE, tak můžeš prodloužit vzdálenost WiFi signálu (to zajímá tebe).

V obou případech pak můžeš připojit ostatní bezdrátová zařízení přes WiFi, dále tiskárnu (čili bezdrátová tiskárna) přes USB port (jeden), který AE má a případně repro (jeden port zároveň pro 3,5 jack nebo optický kabel).

U AE druhé genera je opravdu jen malinká ledka (svítí zeleně pokud je připojení OK), nevšiml jsem si zda se dá vypnout. Pokud by vadila, tak ji přelep nějakým bílým lepítkem na popisky třeba (nevěřím, že to navrhuju :D, ale co už :)
Naposledy upravil Endrju dne stř lis 13, 2013 2:34 pm, celkově upraveno 1
Host
Host
 
Příspěvky: 39
Registrován:
pát pro 03, 2010 4:23 am
Bydliště: Ostrava

Uživatelský avatar balda88 | stř lis 13, 2013 1:41 pm

Re: Apple AirPort Express

Endrju: děkuji za tento rozbor a popsal jsi přesně co od toho čekám. Takže je rozhodnuto přibudou doma dvě Expressky :)
 iPhone 6S Plus 64GB Space Gray 9.2
 iPad Mini Retina 16GB White WiFi 9.2
 Macbook Pro 13 2.4GHz Intel Core i5 16GB ram 256GB SSD Intel HD Graphics 3000 512MB Mac OS X El Capitan 10.11.2
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 371
Registrován:
ned srp 24, 2008 10:23 am
Bydliště: Benešov

ls8 | stř lis 13, 2013 1:53 pm

Re: Apple AirPort Express

balda88 píše:...co jsem koukal tak na ní ani neblikají žádné ledky a router mám právě pod televizí a večer to není moc příjemné...


Vepředu je jedna LEDka (zelená=OK, oranžová=problém), která svítí jako blázen - alespoň v noci ve tmě je to dost nepříjemné. Mám to v ložnici u audio sestavy, a musel jsem tu LEDku přelepit neprůhlednou páskou.
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

Endrju | stř lis 13, 2013 2:53 pm

Re: Apple AirPort Express

balda88:
ještě pro kompletnost mě napadlo, že pokud to chces jen kvůli zvýšení dosahu WiFi, pořídil bys třeba i levněji dva routery z nichž druhý použiješ (v nastavení) jako repeater. To by sis první zjistil zda něco takového daný přístroj umí.

Nebo by třeba mohl postačit (neznám tvé prostory a nejsem odborník) i jeden router, ke kterému si namontuješ silnější anténu.
U AE si anténu nevyměníš pokud by bylo potřeba...

Ještě si zkus pohledat jaký má AE dosah (volný prtostor/panelové zdi atd)
Host
Host
 
Příspěvky: 39
Registrován:
pát pro 03, 2010 4:23 am
Bydliště: Ostrava

Uživatelský avatar balda88 | stř lis 13, 2013 11:22 pm

Re: Apple AirPort Express

ls8: jde o to, aby neblikalo třeba 6 ledek na modemu jako to mám teď a kdyby byl problém tak to kdyžtak přelepim :)

Endrju: jen kvůli zvýšení dosahu to nechci. využiju výstup pro repro, na druhém zase usb pro tiskárnu, takže jen kvůli obyč internetu to nechci :)
 iPhone 6S Plus 64GB Space Gray 9.2
 iPad Mini Retina 16GB White WiFi 9.2
 Macbook Pro 13 2.4GHz Intel Core i5 16GB ram 256GB SSD Intel HD Graphics 3000 512MB Mac OS X El Capitan 10.11.2
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 371
Registrován:
ned srp 24, 2008 10:23 am
Bydliště: Benešov

Uživatelský avatar Alek13 | stř lis 20, 2013 11:11 pm

Re: Apple AirPort Express

Ahoj,

prosim Vas,
mam doma internet s rychlosti 300Mb/s (zasuvka LAN)
mam router, ktery zvladne rychlost pres Wi-Fi jen 50Mb/s, pres LAN-kabel 80Mb/s
otazka je, zvladne li tento pristroj: Airport Express moji nejvyssi rychlost 300Mb/s pres Wi-Fi a pres LAN kabel?

diky za odpoved.
iPhone 3GS
iPad 2
iPhone 4S
Macbook / 2010 / SSD / OS X 10.9.
iPhone 5
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 303
Registrován:
pát říj 02, 2009 1:15 pm

Uživatelský avatar cuting | stř lis 20, 2013 11:29 pm

Re: Apple AirPort Express

Podle mých zkušeností ne. Mám na drátu 120 a přes wifi nevymáčknu víc, než 40. Přes kabel do ethernetu ale těch 120 dá. Jsou výrazně lepší routery , osobně, i když jsem dlouholetý fanda Apple , nepovažuji tento za příliš povedený. Ale pokud chceš investivat, zkus airport extreme . Nemám zkušenost, ale můj prodejce Apple na něj pěje ódy na radost.
http://store.apple.com/cz/product/ME918 ... e?fnode=4d
Express je hezká Apple krabička obsahující dnes již spíše podprůměrný router.
 Apple hračky 
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 2259
Registrován:
úte čer 07, 2011 8:45 pm
Bydliště: Praha

ls8 | čtv lis 21, 2013 7:30 am

Re: Apple AirPort Express

Zítra ho vezmu do práce, kde máme gigabit, a zkusím změřit rychlost spojení na nejnovějším MBP, viz podpis.
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

Uživatelský avatar Barberry.pha | čtv lis 21, 2013 8:33 am

Re: Apple AirPort Express

To Cuting: jak jsem psal výše, asi jsi úplně nepochopil výhodu Express, pokud si ho kupuješ jenom jako router, tak se dá určitě pořídit něco levnější.
Zase určitě ne každý má doma 100 internet.

A hlavně většina lidi co si Express kupuje, a docela dost jich to tady i psalo, ho má kvůli možnosti připojit reproduktory a používá ho na AirPlay, kde ty výhody jsou pak úplně někde jinde a v něčem jiném. Takže psát o něčem že je to nepovedené, jenom proto že nevyužíváté jednu z hlavních přednosti, je trochu zavádějící.
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 8245
Registrován:
pát dub 09, 2010 11:16 am
Bydliště: Prague

Uživatelský avatar balda88 | čtv lis 21, 2013 11:36 am

Re: Apple AirPort Express

Včera jsem pořídil Expressku a předtím jsem měl od mého poskytovatele internetu doma nějaký TP Link a dosahoval jsem tak rychlostí okolo 20mega a zdálo se mi to málo, když mi pořád tvrdil, že mi tam pouští více. Co mám Expressku tak se mi rychlost internetu zvedla na 45mega a jsem velice spokojen a ke všemu AirPlay je takový bonbonek :)
 iPhone 6S Plus 64GB Space Gray 9.2
 iPad Mini Retina 16GB White WiFi 9.2
 Macbook Pro 13 2.4GHz Intel Core i5 16GB ram 256GB SSD Intel HD Graphics 3000 512MB Mac OS X El Capitan 10.11.2
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 371
Registrován:
ned srp 24, 2008 10:23 am
Bydliště: Benešov

Uživatelský avatar Alek13 | čtv lis 21, 2013 8:40 pm

Re: Apple AirPort Express

No pozoor! Ted´ tu řeším největší rýchlost tohoto přístroje.
Dnes mi napsali, že ve svém býtě můžu mít i 700Mb/s jenom potřebují router, který to zvládné.
Ják jsem si pochopil, ták ten Expressík to nedokažé. Na Extreme peníze nemám(

Is8, čekám na výsledky
iPhone 3GS
iPad 2
iPhone 4S
Macbook / 2010 / SSD / OS X 10.9.
iPhone 5
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 303
Registrován:
pát říj 02, 2009 1:15 pm

Uživatelský avatar cuting | pát lis 22, 2013 8:12 am

Re: Apple AirPort Express

Jestli chceš využívat na wifi plný výkon drátu, který máš, tak se investici do pořádného routeru nevyhneš. Mezi routery jsou velmi velké rozdíly. Router za 500 ti určitě nedá to, co jiný za 4-5 tisíc. Express je slabší průměr - bohužel.
 Apple hračky 
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 2259
Registrován:
úte čer 07, 2011 8:45 pm
Bydliště: Praha

ls8 | pát lis 22, 2013 9:33 am

Re: Apple AirPort Express

Airport Express (poslední generace, poslední firmware): down 63.0Mbit/s, up 58.1Mbit/s

Pro srovnání:
Router Netgear WNDR3700, pásmo 5GHz: down 167.3Mbit/s, up 83.9Mbit/s
Router Netgear WNDR3700, pásmo 2.4GHz: down 92.2Mbit/s, up 53.1Mbit/s
Ethernet: down 913.4Mbit/s, up 429.5Mbit/s (jsem na páteři cesnetu).

Měřeno na stránce http://speedtest.cesnet.cz ve vzdálenosti cca 1m od WiFi routeru na MacBooku Pro 15" (late 2013) v nejvyšší konfiguraci (BTO), viz podpis.
Naposledy upravil ls8 dne pát lis 22, 2013 2:58 pm, celkově upraveno 1
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

Uživatelský avatar cuting | pát lis 22, 2013 10:00 am

Re: Apple AirPort Express

Ja jsem byl , co se týká rychlosti,velmi spokojený s Linksys EA2700, ten skutečně daval přes wifi to, co bylo na drátu, ale bohužel si nechtěl povídat s mým MB Air . A ani s MB Pro mé dcery. Ale například se starým iMacem doma si povídal v pohodě....
Pokud budu v budoucnu investovat do nového, tak pujdu do Extreme , ale nejdříve si jej pořádně vyzkouším v mých podmínkách. Zatím mi Express stačí, i když mě štve, že platím za 120 megový drát a protože Air nemá ethernet, tak přes wifi využívám jen 40 . A redukce na ethernet nic neřeší, v Thunderboltu mám píchnutý extrení monitor a Thunderbolt hub je zatím hodně drahá legrace v ceně toho Extreme . Ale i těch 40 mi zatím k mé práci stačí. Ale pokud budu mít možnost jej prodat, prodám jej rád a koupím Extreme.
 Apple hračky 
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 2259
Registrován:
úte čer 07, 2011 8:45 pm
Bydliště: Praha

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required
PředchozíDalší

Zpět na Mac - vše o počítačích, hardware a příslušenství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron