MBP vs. Canon Pixma MP620 Error 306

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Uživatelský avatar dawe73 | sob črc 11, 2009 6:31 pm

MBP vs. Canon Pixma MP620 Error 306

Prosím tímto o radu někoho, kdo používá MBP s tiskárnou Canon Pixma MP620. Tiskárna by měla umožňovat bezdrátový scan i tisk.
Všechno funguje, kromě bezdrátového tisku. Vždy to hodí error 306. Takže tisknout můžu pouze přes USB kabel. Scan i tisk zkušební stránky funguje (na nějakým UK fóru jsem se dočetl, že scan i tisk zkušební stránky jde "jinou cestou" než tisk dokumentů a fotografií). Na help-lince Canonu mi samozřejmě nejsou schopni poradit (ani nezjistili, co vlastně error 306 je!!!), návody na zahraničních fórech taky nepomohly.
Koupil jsem tuto tiskárnu i proto, že ji Apple na svých stránkách doporučuje - abych neměl problém (hmm, jak naivní).
Používám WiFi router D-Link 524, Firewall mám vypnutej (allow all incoming....), zkoušel jsem i tiskárnu "-" odebrat a znovu "+" přidat, celý jsem to 3x instaloval .....všechno marně.
Najde se někdo, kdo by mi dokázal pomoci? Předem děkuji!
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 538
Registrován:
pon pro 24, 2007 1:06 pm
Bydliště: Praha

Pantani | ned črc 19, 2009 8:49 pm

Re: MBP vs. Canon Pixma MP620 Error 306

Tak mě napadlo, že se podívám, jak vlastně Apple tiskne. A tiskne normálním CUPSem zřejmě (nic jinýho jsem ani nepředpokládal, když je to Unix).
Zkoušel ses taky dívat do logu, jako to zkoušel někdo v tomhle dredu? I když teda pochybuju, že tam bude něco užitečnýho (ještě jsem neviděl, že by CUPS psal do logu něco pořádnýho). Zkusil bych nastavit loglevel na debug a prostudovat logy při pokusu o tisk znovu.
IP adresu mít musí a komunikovat musí, když skenování funguje bez problémů.
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
 
Příspěvky: 905
Registrován:
ned úno 10, 2008 1:50 pm
Bydliště: Litomyšl

lf4 | pon črc 20, 2009 11:34 am

Re: MBP vs. Canon Pixma MP620 Error 306

Jak ji přidáváš, + -> More printers -> Canon IJ Network a přidat?

Potom v adresáři od Canonu /Library/Printers/Canon/BJPrinter/Utilities je par utilit pro konfigurování, možná ji tam musíš "zaregistrovat" už nevím jak se to přesně instalovalo ...

BTW: Pantani on, CUPS is the standards-based, open source printing system developed by Apple Inc. for Mac OS? X and other UNIX?-like operating systems.
Host
Host
 
Příspěvky: 29
Registrován:
sob bře 08, 2008 10:44 am

Pantani | pon črc 20, 2009 1:28 pm

Re: MBP vs. Canon Pixma MP620 Error 306

A ještě jednu poznámku: někomu to údajně fungovalo, když to instaloval a měl připojenej kabel - čili nějak po kabelu? (= ne bezdrátem) aspoň tak jsem to pochopil. Ale třeba je to úplná blbost.

lf4: co je přesně CUPS jsem koukal kdysi před lety když jsem se snažil ho rozchodit na Linuxu, včera večer už ne :lol: takže díky za připomenutí základních faktů... :oops:
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
 
Příspěvky: 905
Registrován:
ned úno 10, 2008 1:50 pm
Bydliště: Litomyšl

lf4 | pon črc 20, 2009 2:09 pm

Re: MBP vs. Canon Pixma MP620 Error 306

Tiskárna se poprvé musí propojit USB kabelem a přes utilitu od Canonu nastavit ke které WiFi síti se má připojit
Host
Host
 
Příspěvky: 29
Registrován:
sob bře 08, 2008 10:44 am

Uživatelský avatar dawe73 | pon črc 20, 2009 3:34 pm

Re: MBP vs. Canon Pixma MP620 Error 306

lf4 píše:Jak ji přidáváš, + -> More printers -> Canon IJ Network a přidat?

Potom v adresáři od Canonu /Library/Printers/Canon/BJPrinter/Utilities je par utilit pro konfigurování, možná ji tam musíš "zaregistrovat" už nevím jak se to přesně instalovalo ...


Přidával jsem ji přesně jak píšeš. Takže mám v "System Pref. -> Print&Fax" dvě tiskárny
1) Canon MP620 series - tou tisknu přes USB a
2) Canon MP620 series (00.00.85.f5.xx.xx), kde mi funguje již zmínění tisk zkušební stránky a scan
Pokud zkouším tisknout "tou první" aniž bych připojil USB, napíše mi to (celkem logicky), že tiskárna je offline. Pokud to zkouším "tou druhou", tak se objeví zmíněný error 306.
Instaloval jsem ji několikrát přesně podle návodu a asi dvakrát se zapojeným USB po celou dobu. Výsledek stejnej. (Někde ke konci instalace to po mě chtělo Register Printer, tak jsem ho registroval :-p)
Adresáře Canon jsem našel 2 :?
1) Users - Shared - Canon - BjPrinter - Library - Preferences, kde jsou dva soubory BJPrinterUtility.plist a jp.co.canon.bj_network_tool.plist (tady moje uživatelské chopnosti končí)
2) Applications - Canon Utilities (tam najdu Solution Menu, IJ Manual, Easy-PhotoPrint EX a MP Navigator EX 2.0)
Jak nastavit "loglevel" na "debug" netuším, je to jako byste mě poslali opravit jadernej reaktor :) Chtěl bych vás poprosit o opravdu blbuvzdornej návod co a jak a kde....
Nebudu doma dřív než ve středu v noci, tak můžu zase začít něco zkoušet...
Díky!
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 538
Registrován:
pon pro 24, 2007 1:06 pm
Bydliště: Praha

Pantani | úte črc 21, 2009 8:22 am

Re: MBP vs. Canon Pixma MP620 Error 306

dawe73 píše:Jak nastavit "loglevel" na "debug" netuším...

No já mám svůj CUPS na Linuxu nastavený následovně (soubor /etc/cups/cupsd.conf):
Kód: Vybrat vše
#
# LogLevel: controls the number of messages logged to the ErrorLog
# file and can be one of the following:
#
#     debug2    Log everything.
#     debug     Log almost everything.
#     info      Log all requests and state changes.
#     warn      Log errors and warnings.
#     error     Log only errors.
#     none      Log nothing.
#

LogLevel debug2

Pokud měním něco v konfiguráku, je potřeba zajistit restart služby, v Linuxu je to "/etc/init.d/cupsd reload". Jak se to dělá na Macu nevím, nějak bych mu zkusil předat HUP signál, vím, že je tam nějakej proces monitor, ve kterým to jde.

V terminálu bych pak dal příkaz "tail -f /var/log/cups/error_log" nebo si ho po pokusu tisku vypsal a buďto to pomůže nebo už nevím.
Jo a jestli změníš ten loglevel, tak je pak asi vhodný změnit ho zpátky, protože debug nebo debug2 loguje fakt hrozně moc.
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
 
Příspěvky: 905
Registrován:
ned úno 10, 2008 1:50 pm
Bydliště: Litomyšl

lf4 | stř črc 22, 2009 9:10 am

Re: MBP vs. Canon Pixma MP620 Error 306

1) Users - Shared - Canon - BjPrinter - Library - Preferences, kde jsou dva soubory BJPrinterUtility.plist a jp.co.canon.bj_network_tool.plist (tady moje uživatelské chopnosti končí)

Canoni utility jsou schované v hl. Library (mimo uživatelské učety)
Host
Host
 
Příspěvky: 29
Registrován:
sob bře 08, 2008 10:44 am

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Mac - vše o počítačích, hardware a příslušenství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron