Macbook/MB pro CZ klávesnice

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

oXyGen | stř zář 09, 2009 3:05 pm

Macbook/MB pro CZ klávesnice

Zdravim všechny!

Tak dneska se rozhoduju jestli koupit macbook pro 13", ale měl bych jeden dotaz na který mi není schopen odpovědět ani prodejce. Věřím tomu, že tady se najdou více zkušení lidé. Takže k dotazu:

U mackbooku je napsaný že má CZ klávesnici a ja bych se chtěl zeptat jak jsou řešené znaky ěščřžýáíé. Zda jsou na klávesnici jen nalepené nebo jsou do tlačítek vyryté.

A radši se ujistim. Když budu chtít upgradovat z leoparda na SL tak mi stačí to dvd za cca 720 Kč nebo kolik stojí? Díky za Váš čas a nervy
 

mrzic | stř zář 09, 2009 3:23 pm

Re: Macbook/MB pro CZ klávesnice

Nemám sice poslední model MacBook Pro 13¨, ale model předešlý MacBook 13¨Alu, a veškeré klávesy jsou popsány stejně i čeština. Nic není nalepeno, ani vyryto. Znaky jsou součástí klávesy a při podsvícení svítí.
Co se týče Snow Leoparda, tak mám dojem, že kdo si koupí Maca po 8. červnu 2009, tak má zdarma upgrade na SL 10.6.0.
MacBook Pro 2018 Touch Bar, macOS 10.15
iPhone X, iOS 13
Apple Watch 4 Nike+, watchOS 6
Apple TV4
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 2249
Registrován:
ned dub 20, 2008 2:18 pm

oXyGen | stř zář 09, 2009 3:26 pm

Re: Macbook/MB pro CZ klávesnice

No já si právě nejsem jistej tim upgradem ale díky za rychlou reakci :)
 

Uživatelský avatar j.v. | stř zář 09, 2009 3:39 pm

Re: Macbook/MB pro CZ klávesnice

oXyGen píše:Zdravim všechny!
...
U mackbooku je napsaný že má CZ klávesnici a ja bych se chtěl zeptat jak jsou řešené znaky ěščřžýáíé. Zda jsou na klávesnici jen nalepené nebo jsou do tlačítek vyryté.
...


Záleží u koho kupuješ. Můj mbp byl standartně v en verzi, ale prodejce nechává zdarma dodělat české znaky do klávesnice jako volitelnou možnost. Netuším jestli je to byla výměna klapek nebo nějaké gravírování, každopádně všechno svítí a funguje jak má...

screen

Oficiální CZ verze by měla vypadat imo velmi podobně/stějně
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 487
Registrován:
pát říj 12, 2007 11:01 am

oXyGen | stř zář 09, 2009 3:54 pm

Re: Macbook/MB pro CZ klávesnice

to j.v.: no právě že oni to maj asi oficiálně protože nabízejí EN klávesnici i CZ klávesnici ale díky za odpověď :wink:
 

Pantani | stř zář 09, 2009 7:35 pm

Re: Macbook/MB pro CZ klávesnice

Upgrade na SL je za peníze, není zadarmo, a to ani teď když si objednáš. Bude tě to stát nějakých 700,-. Nové počítače už budou s SL, takže jestli chvíli vydržíš, tak už tam budeš mít novej systém.
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
 
Příspěvky: 905
Registrován:
ned úno 10, 2008 1:50 pm
Bydliště: Litomyšl

oXyGen | stř zář 09, 2009 8:24 pm

Re: Macbook/MB pro CZ klávesnice

to Pantani: No ja jsem právě psal prodejci kdy by jim měli přijít macbooky se SL a psal mi že do tejdne..když jsem tam psal asi po 3 dnech tak mi řekl, že neví nic od dodavatele..už se mi nechce čekat..těším se na to jak malý dítě a těch +-700 už mě fakt nezabije :)

Už mi potvrdili objednávku tak už jen čekám na datum dodání.. 8)
 

Uživatelský avatar dodo_mt | stř zář 09, 2009 8:34 pm

Re: Macbook/MB pro CZ klávesnice

Pani ste mimo temu tak sa jej prosim drzte ;) O SL tu temu mame tak konverzujte tam. dik ;)

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 3013
Registrován:
sob čer 28, 2008 2:44 pm
Bydliště: MT

Uživatelský avatar toncek | čtv zář 10, 2009 10:32 pm

Re: Macbook/MB pro CZ klávesnice

OT:

Když ti prodejce není schopen odpověděť, jak ta klávesnice vypadá, tak jak to může vůbec prodávat, když ani neví tuhle podle mě základní věc ohledně svého zboží. :)
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3018
Registrován:
pát led 11, 2008 9:21 pm

Uživatelský avatar Petrt | pát zář 11, 2009 11:44 am

Re: Macbook/MB pro CZ klávesnice

oXyGen: a proc nepockas na DVD z anglie za cca 8?? Usporena petistovka jde jiste investovat lepe :-) (ja "zacal" na Leopardu a ted po upgradu na SL nevidim v nicem rozdil :mrgreen: )
iPhone Xs Silver Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad 2018 TV 2015
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1573
Registrován:
ned srp 24, 2008 12:45 pm
Bydliště: Brno

oXyGen | pát zář 11, 2009 3:47 pm

Re: Macbook/MB pro CZ klávesnice

OT: toncek: no ja si myslim že notebooky od applu v tom obchodě asi moc nevidí protože to jsou jen na objednávku s dodáním kolem 2 týdnů takže to jsou pro ně asi takový zázraky no :D (ale měli nejlepší cenu tak se nedalo odolat)

Petrt: no ja ještě uvidim..tohle budu řešit až budu mít macbooka doma :)..jen jsem se radši ujišťoval dopředu
 

Uživatelský avatar Petrt | pát zář 11, 2009 3:54 pm

Re: Macbook/MB pro CZ klávesnice

OT: oni nekde umi nizsi cenu nez jsou ceny "pro studenty" tj. tech 29000Kc za MBP? Ja dosel do kramu, dal jim brachova isica a odnesl jsem si notas. Zadne objednavky ani nic podobneho :wink:
iPhone Xs Silver Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad 2018 TV 2015
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1573
Registrován:
ned srp 24, 2008 12:45 pm
Bydliště: Brno

fanoscech | stř zář 23, 2009 3:54 pm

Re: Macbook/MB pro CZ klávesnice

Já si včera kupoval u iStyle tady v Brně Macbook Pro 13 2.26/2GB/250GB/GF9400M a už jsem tam měl nainstalovaného Snow Leoparda. Takže už se i u nás dají sehnat.
Host
Host
 
Příspěvky: 27
Registrován:
stř črc 16, 2008 8:19 am

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Mac - vše o počítačích, hardware a příslušenství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé