iMac z USA??

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Filanger | čtv říj 15, 2009 9:14 pm

iMac z USA??

Zdravím všechy majitele jablečných produktů.
Rád bych si pořídil iMac, ale cenovky v našich českých obchodech mně příjdou hodně přehnané :( Tak jsem se mrkl na Apple store USA. Nejvyšší řada iMac se tady dá pořídit za 2200$. To je při dnešním kurzu dolaru asi 38500,-Kč :D
Mám možnost si ho nechat z ameru přivézt. Chci se tedy zeptat, je zde někdo kdo má s dovozem iMaca vlastní zkušenost? Jak je to pak se zárukou v ČR, případně jestli se musí platit clo a kolik, Jak je to s následnou cz lokalizací a tak dále.
Díky moc odpovědi a vaše příspěvky.
 

Uživatelský avatar toncek | čtv říj 15, 2009 11:43 pm

Re: iMac z USA??

No já myslím, že ta cena u nás zase nebude až tak přehnaná. :)

V USA jsou ty ceny bez daně, takže si k té ceně přičti ještě jejich VAT (což je DPH), každý stát USA má jinou sazbu. Pak musíš počítat nějaké peníze na dovoz. Což u 24" iMacu bude určitě nezanedbatelné částka, protože to je celkem velká krabice :) Navíc apple store v USA ti to k nám nepošle. Je potřeba využít služeb shipita nebo zasilkovasluzba. Teď si navíc nejsem jist, jestli tě vůbec nechají nakoupit s českou kreditkou..

Každopádně, pak když už ti balík dorazí k nám. Zaplatíš na celnici 19% DPH z ceny iMacu + dopravy.

Záruka je pouze rok, a teď nevím zda taky iMac má world wide warranty nebo to platí pouze pro portable zařízení (macbooky).

No a s lokalizací by jsi měl myslím taky problém. Protože pro mě nepochopitelné podmínky těch co tu lokalizaci dělají, říkají, že na ni mají nárok pouze ti co koupil mac nebo mac os x v ČR. Nevím zda to tak pořád je, protože toto nesleduju.

Tak a teď si to spočítej ještě jednou, jestli se to vyplatí..Možná, že to stále vyjde o něco levněji. Záleží o kolik a jestli ti to za ty "nástrahy" stojí. Kurz je momentálně velice příznívý pro nákupy v USA, to určitě. Vyplatí se to v tom případě pokud tam jedeš nebo tam jede někdo známý a produkt ti přiveze. Každopádně macbook se určitě převáží jednodušeji než velký iMac :)
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3018
Registrován:
pát led 11, 2008 9:21 pm

Razerman | pát říj 16, 2009 9:18 am

Re: iMac z USA??

Tak co se té záruky týče tak by měla být na 1 rok mezinárodní přímo od Applu. Zkušenost ze servisů je taková že nejdříve opravují věci koupené od českých distributorů a pak až výrobky kupované přímo od Apple (údajně peníze dostane servis rychleji od dealera než přímo od Apple) - tomu moc nerozumím ale žijeme v ČR :-)

S lokalizací je to tak že ji prostě nenainstaluješ protože Apple oznažuje výrobky seriovým číslem a podle seriového čísla je jasně vidět pro jaký trh je výrobek vyroben a podle toho je možnost a nebo nemožnost dostat do něj českou lokalizaci.
 

Uživatelský avatar Petrt | pát říj 16, 2009 2:15 pm

Re: iMac z USA??

Počkej - lokalizaci tam přece dostane v pohodě, jen ji bude shánět oklikou a případně poruší Acompáckou licenci
iPhone Xs Silver Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad 2018 TV 2015
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1573
Registrován:
ned srp 24, 2008 12:45 pm
Bydliště: Brno

bob123 | pát říj 16, 2009 11:25 pm

Re: iMac z USA??

ja mam macbook pro z usa a v poho, lokalizace me netrapi, ceska klavesnic jde nastavit, hacky a carky se zobrazuji normalne, jediny co nemam je namalovany na klavesnici + nektery znaky jsou jinde, coz me az tolik netrapi, zas tolik toho nepisu. Pokud pise ze mu to nekdo doveze tak clo + dph odpada ne? Me ho alespon nikdo nepocital ... jinak jsem ho kupoval v appstore, platil jsem ceskou kartou, s tim ze dorucovaci adresa byla v US, a vse v pohode bez problemu, dokonce mi ted prisel i upgrade na snow leopard za 9 dolacu ... NTB vysel na 24 000, je to zakladni mbpro, dan v US delala cca 9 %
iPhone 2G 4GB
iPhone 4 16GB Vodafone
iPhone 5 16GB Vodafone
iPhone 6 16GB Vodafone
Macbook pro 13" (mid 2009) Snow Leopard
Macbook pro 13" 2016
Apple AirPort Extreme
New iPad 16GB Wifi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 174
Registrován:
pon lis 12, 2007 11:38 pm

kingtheking | úte říj 20, 2009 5:57 pm

Re: iMac z USA??

Jo a venku jsou nové iMacy, macbooky white, mac mini a nová Magic Mouse!

Tak si nech přivézt ten novej model :-)
 

shauriq | úte říj 20, 2009 6:14 pm

Re: iMac z USA??

a este nove apple remote .)))))
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 447
Registrován:
stř črc 16, 2008 6:42 pm

Uživatelský avatar toncek | úte říj 20, 2009 10:17 pm

Re: iMac z USA??

Nový model by se mi taky líbil :) Určitě, pokud stále uvažuješ nad nákupem, jdi do toho nového :wink:
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3018
Registrován:
pát led 11, 2008 9:21 pm

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Mac - vše o počítačích, hardware a příslušenství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron