MackBook White Unibody

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

zaso | pát úno 26, 2010 8:31 pm

MackBook White Unibody

Zdar chalani. Premyslam nad kupou noveho mazlicka a zrak mi padol prave na MackBook. S apple mam vynikajuce skusenosti...no chcem sa opytat pouzivatelov prave tohoto modelu, preco si vybrali tento model a nie model so serie pro. Urcite tam hra rolu aj cena...ale...preco ste si tychto bielych krasavcov zamilovali? :D
 

Uživatelský avatar ygy | pát úno 26, 2010 8:40 pm

Re: MackBook White Unibody

ja ho mám . Vybral som si ho preto lebo výhody ktoré ponúka pro model nevyužijem a 300 E naviac som za to nechcel dať. Keď som si ho doniesol domov tak som zvačšil Ram na 4 gb a dal som doň SSD a som viac než spokojný :D . Za čo som veľmi rád je to že je bieli. Ladí mi s iphonom , so všetkými káblami , slúchatkami. a ja keď sa obhliadnem spatne tak by som nemenil :wink:
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1802
Registrován:
stř srp 06, 2008 12:04 am
Bydliště: Žilina

zaso | pát úno 26, 2010 8:46 pm

Re: MackBook White Unibody

Kolko ta prosim ta vysiel? Viem ho kupit so studentskou zlavou za 830 eciek, co mi pride ako cena celkom dobra. Nakolko sa nehram, tak chcem vsadit na kvalitu a pohodlne ovladanie. Naviac by ma aj svojim sposobom reprezentoval :)
 

Uživatelský avatar ygy | pát úno 26, 2010 8:51 pm

Re: MackBook White Unibody

to je super cena :wink: ja som si ho kúpil v Traco computers v b :wink: ratislave v prvý deň ako tam prišiel a vtedy ma vyšiel 930 E (ale odpísal som si ho z daní) a tá kvalita spracovania je fakt perfektná . Už to nieje plast ako v predchádzajúcom white modely ale polykarbonát takže všetko drží pokope pevne bez vŕzgania. jediné čo by som tomu vytkol je to že je lesklí čo má oknickoncov aj svoje dôsledky ...
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1802
Registrován:
stř srp 06, 2008 12:04 am
Bydliště: Žilina

zaso | pát úno 26, 2010 9:01 pm

Re: MackBook White Unibody

Presne z toho obchodu to chcem brat. Ono stale stoji rovnako 930 eicek, ale maju akciu back to school, odpustia 100 eur a este sa mi zda, ze daju nejako batoh k tomu. S tym povrchom si to viem predstavit, ako to cistis?
 

Uživatelský avatar ygy | pát úno 26, 2010 9:55 pm

Re: MackBook White Unibody

no buď to prebehnem prstami alebo to bopúcham handričkou ktorou utiera dispaly ..
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1802
Registrován:
stř srp 06, 2008 12:04 am
Bydliště: Žilina

Uživatelský avatar Sk8er-boi | pát úno 26, 2010 10:07 pm

Re: MackBook White Unibody

a je stále bílý jako když jsi ho kupoval?
mohl by jsi sem dát nějakou fotku, mi přijde že bílá barva uplně září :D
Host
Host
 
Příspěvky: 28
Registrován:
čtv čer 25, 2009 6:18 pm

Uživatelský avatar hawris | sob úno 27, 2010 7:54 am

Re: MackBook White Unibody

Mám taky Macbook White a myslím ,že uděláš parádu.Macbook pro je označení profesional ,takže pokud budeš dělat jen klasickou uživatelskou práci(net ,foto ,nějaké video) ,bohatě dostačuje White :wink:
A na čistění ,což jsem nedávno řešil taky, je dobrý čístící prostředek - cleaning foam(pěna ve spreji ) na klavesnici a okolí :wink:
iPhone 6 16GB GS
iPad2 16GB black
Macbook Pro 13 -I just got married
Host
Host
 
Příspěvky: 112
Registrován:
ned lis 01, 2009 11:00 am
Bydliště: Brno

zaso | sob úno 27, 2010 1:28 pm

Re: MackBook White Unibody

Dost programujem a ak mam pravdu povedat, okna mi uz lezu krkom. Prechod na Mac mi problemy robit nebude...vynikajuco...tak myslim, ze som uz nasiel toho svojho mazlicka. Za rok aj pol, co som na vyske som vymenil 2 notebooky. Prvy odisiel Sony Vaio a potom som vzal lacnu nahradu Acer. Teraz sa opat vrham do kvality a dufam, ze mi vydrzi aspon 4 roky.
 

Uživatelský avatar Petrt | sob úno 27, 2010 6:37 pm

Re: MackBook White Unibody

OT: Dovolím si (ač se mě nikdo neptal) napsat, proč jsem si vybral PRO verzi...kvůli podsvícení kláves. Při zpětném pohledu rozdílné ceny nelituji (a teď mi to chybí na všech ostatních ntb, na kterých dělám v šeru/tmě). /OT
iPhone Xs Silver Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad 2018 TV 2015
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1573
Registrován:
ned srp 24, 2008 12:45 pm
Bydliště: Brno

Uživatelský avatar Dodo | sob úno 27, 2010 8:57 pm

Re: MackBook White Unibody

OT: Rozhodujem sa medzi MacBook-om Pro 13" 2.26 a 2.53ghz.
Ak by som bral ten 2.53 ghz tak by to bolo ok. Ale ak by som bral 2.26 tak by som si len rozšíril ramku na 4gb.. (o veľkost hdd mi až tak nejde). Takže je nejaký extra rozdiel medzi 2.26 a 2.53 ghz?
Dík moc..
iPhone 5S
iPod Shuffle
MacBook White
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1362
Registrován:
pon zář 14, 2009 5:32 pm
Bydliště: Žilina

xslide | sob úno 27, 2010 9:03 pm

Re: MackBook White Unibody

Petrt píše:OT: Dovolím si (ač se mě nikdo neptal) napsat, proč jsem si vybral PRO verzi...kvůli podsvícení kláves. Při zpětném pohledu rozdílné ceny nelituji (a teď mi to chybí na všech ostatních ntb, na kterých dělám v šeru/tmě). /OT



měl jsem stejný problém. Chtěl jsem Macbook Pro, ale ten výkonější jsem koupil jen kvůli té klávesnici:-) zvyknul jsem si ze starého NTB na podsvícení a doma mám taky podsvícenou a je to úplně o něčem jiným.
Obrázek MacBook Pro 13" 2018, Touch bar
Obrázek iPhone XS Max, black, iOS 12
Obrázek Apple Watch 4, black, 44mm
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 2674
Registrován:
sob led 19, 2008 12:37 pm
Bydliště: Brno

Uživatelský avatar ygy | sob úno 27, 2010 9:04 pm

Re: MackBook White Unibody

ten rozdiel je tak patrný žo ho nejde rozoznať...
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1802
Registrován:
stř srp 06, 2008 12:04 am
Bydliště: Žilina

Uživatelský avatar Dodo | sob úno 27, 2010 9:05 pm

Re: MackBook White Unibody

ygy to bolo mne? :)
iPhone 5S
iPod Shuffle
MacBook White
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1362
Registrován:
pon zář 14, 2009 5:32 pm
Bydliště: Žilina

Uživatelský avatar Petrt | sob úno 27, 2010 9:27 pm

Re: MackBook White Unibody

Jo to bylo tobě. Rozdíl mezi 2.26 a 2.53GHz poznáš opravdu jen minimálně (při převodu videa to bude dělat pár minut). Na běžné práci neznatelné. Na peněžence výrazně :-D

Mimochodem, díval jsem se, že Apple (dovozce?) má opět studentskou akci - MB za 22.2k a MBP 13.3" za 29k.

xslide: nepochopil jsem tvou větu, že jsi ten výkonnější koupil jen kvůli klávesnici. MBP má stejnou klávesnici u všech variant.
iPhone Xs Silver Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad 2018 TV 2015
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1573
Registrován:
ned srp 24, 2008 12:45 pm
Bydliště: Brno

Uživatelský avatar Dodo | sob úno 27, 2010 9:58 pm

Re: MackBook White Unibody

Okej dík petrt..ja ho budem len využívať na mac os programy a net a win na nom na hry (cez bootcamp).. takže stačí dať len 4gb ram a nebudem to poznať jop? :)
iPhone 5S
iPod Shuffle
MacBook White
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1362
Registrován:
pon zář 14, 2009 5:32 pm
Bydliště: Žilina

zaso | sob úno 27, 2010 11:14 pm

Re: MackBook White Unibody

Neviem, na co ti je potom rada pro. to vsetko najdes u modelu, ktory je lacnejsi o 300 eciek...ale tak viem, co to je zamilovat sa na prvy pohlad :D
 

Uživatelský avatar h4wk3y | sob úno 27, 2010 11:27 pm

Re: MackBook White Unibody

mam 13" Unibody PROcko tu 2.26GHz a naprosta pohoda... podsvicena klavesniceje nej vec... predtim jsem mel tu prvni Unibody Alu 13tku a ta podsvicenou klavesku nemela, takze rozdil muzu opravdu porovnat...
podsvicena klaveska je naprosto mega vec!
A rozdil 2,26GHZ a 2.53GHz nebo kolik to presne je je podle meho nazoru uplne zanedbatelnej...
Radsi dokoupit 4GB RAM.. ty RAMky jsou na chodu systemu opravdu znat... procak ne... delam na MBP bezne veci - net, hudba, obcas photoshop, dokumenty, posta, komunikace, filmy, HD filmy, programovani, skola, obcas prevody filmiku pro mobil a nebo prevod DVDcek a naprosta pohoda..

takze doporucuji nejslabsi kombinaci stroje s podsvicenou klaveskou(opravdu kdyz budete mit moznost mit komp tyden s ni a pote budete bez, bude vam krute chybet), dokoupit 4GB RAM, popripade vetsi disk a naprosta spokojenost...
Posilene dlouhe dobe zpet u iPhonu - iP5 16GB White, odblok s R-SIM 8+
Macbook Pro 13'' 2.26 GHz
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 821
Registrován:
sob bře 28, 2009 8:44 pm
Bydliště: Pardubice

Uživatelský avatar toncek | sob úno 27, 2010 11:58 pm

Re: MackBook White Unibody

Já mám sice taky mac s podsvětlenou klávesnicí - opravdu krásná fičura a zvykl jsem si na ni..Hlavně večer, kdy to podsvětlení vynikne. Ale u mě to je to čistě pocitová a designová záležitost. Píšu všemi 10, takže se na klávesnici vůbec nedívám-to, že bych toho podsvětlení prakticky využil. :D

Maximálně tak na funkční klávesy, když potřebuju ztlumit reproduktory apod..Ve výsledku, už bych asi taky nechtěl nepodsvětlenou - je to prostě pěkné :mrgreen:
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3018
Registrován:
pát led 11, 2008 9:21 pm

Uživatelský avatar Carabei | ned úno 28, 2010 12:08 am

Re: MackBook White Unibody

není potřeba ani týden na zvyknutí na podnsvětlenou klávesnici, přítelkyně má air a dělal jsem na něm něco sotva půl hodiny a od té doby na něj s láskou vzpomínám pokaždé, kdy něco píšu za tmy či šera :mrgreen:
MacBook Pro Retina 15 10.10
iPhone 6 8.1.2, Etymotic hf5
iPad mini Retina 32GB 8.1.2
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 964
Registrován:
ned srp 24, 2008 3:15 pm

Uživatelský avatar h4wk3y | ned úno 28, 2010 9:30 am

Re: MackBook White Unibody

ale kdybys ho pouzival tyden, tak ji ho uz nebudes chtit vratit :D
Posilene dlouhe dobe zpet u iPhonu - iP5 16GB White, odblok s R-SIM 8+
Macbook Pro 13'' 2.26 GHz
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 821
Registrován:
sob bře 28, 2009 8:44 pm
Bydliště: Pardubice

zaso | ned úno 28, 2010 11:18 am

Re: MackBook White Unibody

chalani nedavajte mi chorbaka do hlavy, lebo siahnem aj ja po pro verzii :) aj tak sa bojim, ze ked zajdem do Traco computers v blave a osaham si apple kusky, ze ma chlad pro verzie proste okuzli a ja na mieste zaplatim o par stovak eur viac :D
 

Uživatelský avatar Dodo | ned úno 28, 2010 12:01 pm

Re: MackBook White Unibody

Presne to urobis :D
iPhone 5S
iPod Shuffle
MacBook White
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1362
Registrován:
pon zář 14, 2009 5:32 pm
Bydliště: Žilina

Uživatelský avatar ygy | ned úno 28, 2010 12:03 pm

Re: MackBook White Unibody

keď sa rozhodneš pre pro tak počkaj ešte chvílu lebo na WWDC bude upgrade pro modelov ...
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1802
Registrován:
stř srp 06, 2008 12:04 am
Bydliště: Žilina

Uživatelský avatar Petrt | ned úno 28, 2010 12:06 pm

Re: MackBook White Unibody

Tak pokud se dívám na tebou zmiňovaný Traco, tak rozdíl mezi MB a MBP je 260? (830 vs 1090?). Je pravda, že za cenový rozdíl si rozšíříš pamět, koupíš brašnu a magic mouse a ještě ti zbyde, ale pořízení Maca je i o srdci a pak jdou peníze stranou :mrgreen:

ygy: ta chvíle může trvat o trochu dýl, páč než se sem novinky dostanou, tak to taky něco zabere
iPhone Xs Silver Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad 2018 TV 2015
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1573
Registrován:
ned srp 24, 2008 12:45 pm
Bydliště: Brno

zaso | ned úno 28, 2010 12:27 pm

Re: MackBook White Unibody

2Petrt...mudro si mi napisal. Presne aj o tom rozmyslam. Aj tak mat prvy Mac a hned to najlepsie? :D pekne poporadii...ked budem velky pride aj na pro verziu cas, takto sa musim nejako vyvinut :D Radsej si vrazim do upgradu, ved 4 roky mi to urcite vydrzi a potom sa uvidi co a ako.
 

Uživatelský avatar Petrt | ned úno 28, 2010 12:37 pm

Re: MackBook White Unibody

Právě proto, že plánuješ dlouhou životnost, tak není imho na škodu si teď připlatit, než za měsíc/dva/tři litovat pár ušetřených tisíc. Abys totiž pak dva roky nelitoval svého rozhodnutí. A rozhodně neargumentuj při základní variantě PRO o "tom nejlepším". To nejlepší nestojí 1000? :wink:

Onu pamět hned nepotřebuješ. Relativně dlouho se budeš rozkoukávat a zkoušet vše nové. Myš při práci na NTB bez externího monitoru taky není akutně nutná atd. atd. Chci tím říct, že další náklady mohou přicházet postupně :mrgreen:

edit: doporučuji shlédnout film Welcome to Macintosh :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
iPhone Xs Silver Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad 2018 TV 2015
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1573
Registrován:
ned srp 24, 2008 12:45 pm
Bydliště: Brno

zaso | ned úno 28, 2010 12:51 pm

Re: MackBook White Unibody

Sakra chlape :D Mudro hovoris. Myslim, ze par mesiacov pockam este a potom uvidim ako budu financie. Som typ cloveka, ktory nevaha dat za techniku aj nieco navyse, najma ak to ma sluzit ako ma, a treba mi to na pracu. Zakladny model pro obsahuje aj podsvietenu klavesnicu, vsak? Dost programujem po nociach a triafat dvojbodky, bodkociarky a inu interpunkciu nie je dvakrat prijemne.

Co sa tyka RAM, tie by som nemenil hned, 2 Gb mi uplne postacuju na moje poziadavky. Skor by som menil HDD, nakolko som filmovy fanusik a vsetko uchovavam v ,,elektronickej,, forme a miesta nie je nikdy dost.
 

Uživatelský avatar Petrt | ned úno 28, 2010 1:07 pm

Re: MackBook White Unibody

Ano, všechny modely PRO mají podsvícenou klávesnici. A v šeru/večer v posteli je to vážně super.

Z 160GB disku mám už půl roku volného 100GB - vše ostatní (2TB) je na domácím serveru (nejsem zastáncem mít vše v přenosné věci u které hrozí poškození disku nejvíc).

Mimochodem, sám sobě si takové argumentace dávat nemusím, ale obhájit před přítulkou 30k za Maca (když jsem měl předtím 12" ntb za 20k), PS3, zrcadlovku a hned poté TV za 35k (něco malého k PS3 :mrgreen:) už chce jistou schopnost okecávat a logicky argumentovat :mrgreen: :mrgreen:
iPhone Xs Silver Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad 2018 TV 2015
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1573
Registrován:
ned srp 24, 2008 12:45 pm
Bydliště: Brno

smoldik | ned úno 28, 2010 1:39 pm

Re: MackBook White Unibody

na zensky logicka argumentace neplati, budes si muset vymyslet nejaky duvod, proc se ji ten mac taky hodi :-D
MacBook Pro 13" (2017)
iPhone XS Max 256 GB Gold
https://twitter.com/smoldik
iPhone guru
iPhone guru
 
Příspěvky: 1082
Registrován:
ned čer 21, 2009 7:10 pm

Uživatelský avatar ygy | ned úno 28, 2010 1:53 pm

Re: MackBook White Unibody

na ženské platí najma macbook air :D
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1802
Registrován:
stř srp 06, 2008 12:04 am
Bydliště: Žilina

zaso | ned úno 28, 2010 4:32 pm

Re: MackBook White Unibody

Na zenske plati pekna farba a nech je to aky chce notebook :)

Ja si veru argumentovat musim, student a dat za notas 1100 eciek...no...nevahal by som hned :) Skor sa skriepit s rodicmi, ze na co mi to bude, ale kedze to bude vlastne vrecko, mrziet ich to bude menej.

Ja mam vo zvyku vsetko vlacit so sebou a doma na zalohe nechat len to potrebne. Parkrat som na to uz doplatil a vtedy je skoda kazdeho MB, ale som nepoucitelny.

Ako dlho mac-a mas? Zatial neboli ziadne problemy? Asi hlupa otazka :)
 

Uživatelský avatar ygy | ned úno 28, 2010 5:00 pm

Re: MackBook White Unibody

ak to bolo smerované na mňa tak ja ho mám od októbra a žiaden broblém sa nevyskitol :wink:
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1802
Registrován:
stř srp 06, 2008 12:04 am
Bydliště: Žilina

zaso | ned úno 28, 2010 10:48 pm

Re: MackBook White Unibody

Ako ti notas vyzera po tych par mesiacoch? Biela je stale biela? Nejake vlasove skrabance? Asi bude dost nachylny na vsetky poskriabania ked bude mimo nejakeho puzdra.
 

Uživatelský avatar ygy | ned úno 28, 2010 11:34 pm

Re: MackBook White Unibody

biela je biela . :wink: no používam ho na pracovnom stole a prenášam v púzdre takže žiadne vlasové škrabance nejestvujú ale nosím prsteň takže keď sa naň pozriem pod zvláštnym uhlom a prisvietením tak vidím drobné škrabanšeky v okolí trackpadu (kde mám položené ruky) ale pri normálnej práci nevidím tie škrančeky takže ma to absolutne neirituje a neprekáža mi to . a aj tak si myslím že tieto žkrabančeky sa urobia na hociakom notebooku bez ohladu na materiál . Alebo prdedsa len ? ...
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1802
Registrován:
stř srp 06, 2008 12:04 am
Bydliště: Žilina

zaso | ned úno 28, 2010 11:40 pm

Re: MackBook White Unibody

Ano, verim, ze sa spravia na kazdom booku, len na jednom to vidno na dalsom zase nie. Na to, ze je book lesklo biely nie su na nom odtlacky velmi vidno nie?
 

Uživatelský avatar ygy | ned úno 28, 2010 11:52 pm

Re: MackBook White Unibody

to zase záleží na tom ako a pod akým úhlom na neho dopadá svetlo a ako moc máš mastné ruky :D ale rozhodne to vydno viac ako trebárs na matnom plaste ..
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1802
Registrován:
stř srp 06, 2008 12:04 am
Bydliště: Žilina

Uživatelský avatar Petrt | pon bře 01, 2010 7:01 pm

Re: MackBook White Unibody

Já ho mám půl roku a přestože jej skoro denně přenáším, tak nemá ani škrábanec. Vlasové na něm myslím nebudou ani vidět - ten hliník není hladký (u nerezi bych řekl "kartáčovaná nerez", ale hlíník nevím :mrgreen: ), takže drobnosti zakryje.

A samozřejmě jsem s ním spokojený (až na nějaký soft na úpravu titulků, protože Jubler mi mrví diakritiku a nejsem schopen ho nastavit a jiný soft jsem nesehnal).
iPhone Xs Silver Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad 2018 TV 2015
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1573
Registrován:
ned srp 24, 2008 12:45 pm
Bydliště: Brno

Uživatelský avatar Martyn | pon bře 01, 2010 9:47 pm

Re: MackBook White Unibody

OT: Ten jubler je na titulky právě ideální. Pravděpodobně máš český titulky co? Musíš je otevřít s kódováním windows-1250 a pak uložit v UTF-8. Popř. si v přehráváči nastavit, aby titulky bral s kódováním windows-1250. ( - to umí třeba Movist)
MacBook Pro (2008)
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 986
Registrován:
pon lis 24, 2008 2:21 pm

zaso | pon bře 01, 2010 11:22 pm

Re: MackBook White Unibody

Stale to mam nahnute, neviem kade z konopy. Vsetko je, uz si len vybrat, to je najvacsi problem. Cele dni sedim nad netom, studujem vsetko, co sa o apple da. Asi mi pomoze len si oba modely skusit, kedze su oba tak jedinecne. :)
 

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required
Další

Zpět na Mac - vše o počítačích, hardware a příslušenství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron