MacBook White (unibody) kvalita podsviceni LCD

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

eRoman | čtv bře 18, 2010 3:08 pm

MacBook White (unibody) kvalita podsviceni LCD

Zdravim ,
dotaz na uzivatele posledni verze MB white na kvalitu podsviceni (homogenitu),
Pri zobrazeni cerne barvy po cele plose lcd, bez okolniho osvetleni v mistnosti (napriklad i pri sledovani filmu), jsou na par mistech zretelne mista, kde podsviceni lcd je jasnejsi (vim ze v urcite mire je to vlastnost, dle typu podsvitu), viz prilozeny odkaz s fotografii (exponovano 1" pro zretelnejsi zobrazeni), zretelne videt jsou hlavne ty dve mista dole u kloubu lcd, pri maximalnim podsviceni jsou mirne videt i pri zobrazeni jedne barvy po cele plose lcd za bezneho osvetleni, pri bezne praci to clovek neregistruje. Ale zajima me zda, je toto normalni u techto ntb a nebo je to vec k reklamaci?? Prodavam vice nez 10 let vypocetku a rukama me prosla spousta ntb, nebo monitoru, vim ze kazdy vyrobce ma nejake tolerance co se tyce rovnomernosti posviceni a kazdy monitor nejakou tu odchylku ma, jaky je vas nazor, na konretni mb??

diky za reakce

http://www.eroman.net/mbwhite/IMG_1487_resize.jpg
Host
Host
 
Příspěvky: 8
Registrován:
stř srp 27, 2008 1:06 pm

Uživatelský avatar ygy | čtv bře 18, 2010 5:28 pm

Re: MacBook White (unibody) kvalita podsviceni LCD

ja som na tom rovnako . vidno to iba keď je okolie tmavé tudiž večer a večer aby som si nezničil oči tak si nedávam naplno jas ...
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1802
Registrován:
stř srp 06, 2008 12:04 am
Bydliště: Žilina

Uživatelský avatar Petrt | čtv bře 18, 2010 10:44 pm

Re: MacBook White (unibody) kvalita podsviceni LCD

Tak večer mám podsvícení na 1-2 stupni, jinak bych přišel o oči. To podsvícení na fotografii, pokud je při max. jasu, je na ntb velice dobré. Nebýt toho světlého fleku uprostřed, tak řeknu, že má lcd edge led; takto to tak jistě tvrdit nebudu :-)
Holt na černou je plazma a ne LCD :wink:

PS: teď jsem to zkoušel u sebe. Pravá i levá hrana je krapet světlejší, spodní hrana tmavší než zbytek panelu. Flek uprostřed nemám. Jas jsem měl na max.
iPhone Xs Silver Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad 2018 TV 2015
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1573
Registrován:
ned srp 24, 2008 12:45 pm
Bydliště: Brno

Uživatelský avatar McJobs | pát bře 19, 2010 8:16 am

Re: MacBook White (unibody) kvalita podsviceni LCD

Mal som možnosť porovnať displeje na mojom Macbooku Pro 13" a so Sony Vaio Z... A čo sa týka kvality podsvietenia/vernosti farieb/pozorovacich uhlov tak bohužiaľ na plnej čiare vyhrava to Vaio od Sony... To, že tam Apple dava to svoje presvitajuce edge led podsvietenie a propaguje to ako zaruku najvyššej obrazovej kvality je sice pekne, ale pokiaľ budu do macbookov montovať obyčajne TN panely, tak im je to LED podsvietenie prd platne...
 Mac OS X 10.6.8 Snow Leopard. Best OS X Yet.
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 529
Registrován:
úte zář 30, 2008 12:58 pm

Uživatelský avatar Petrt | pát bře 19, 2010 8:17 pm

Re: MacBook White (unibody) kvalita podsviceni LCD

Já mám pracovně loňský model Sony 18.4" (nějaká ta multimediální řada s mega výkonem, nabušenou grafikou, blueray palírnou a ... 4200ot diskem za 40k), která se honosí jejich "x black" technologií a při přímém porovnání s MBP tedy Sony prohrává na celé čáře. A nevím ani o tom, že by Sony nepoužívalo TN panely.
iPhone Xs Silver Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad 2018 TV 2015
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1573
Registrován:
ned srp 24, 2008 12:45 pm
Bydliště: Brno

Uživatelský avatar Beavers | pát bře 19, 2010 8:29 pm

Re: MacBook White (unibody) kvalita podsviceni LCD

Petrt píše:Holt na černou je plazma a ne LCD


Jsi na omylu, alespoň u mé LCD TV Samsung je už černá opravdu černou a plasma zobrazovače jdou pomalu do WC. LCD už jsou na špičkové úrovni.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 5789
Registrován:
úte črc 01, 2008 3:17 pm

Uživatelský avatar Petrt | sob bře 20, 2010 9:59 am

Re: MacBook White (unibody) kvalita podsviceni LCD

To už se dostáváme trochu někam jinam. Můj názor je ten, že do 35k nemá žádné LCD lepší černou než plazma (a full LED LCD stojí o dost víc).
(před měsícem jsem si vybíral novou TV, teď mám doma jak LCD, tak plazmu a porovnat to prostě nejde).
iPhone Xs Silver Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad 2018 TV 2015
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1573
Registrován:
ned srp 24, 2008 12:45 pm
Bydliště: Brno

Uživatelský avatar djlucas | sob bře 20, 2010 10:50 am

Re: MacBook White (unibody) kvalita podsviceni LCD

Ja se rozhodoval jestli vzit plazmu nebo LCD vzal jsem plazmu a nelituju :) vypalovani obrazu neni problem loga televiz jsou vetsinou pruhledna tudiz vypalovani tak nehrozi.. a takove famy jako je spotreba plazmy ze to hodne zere neni vubec pravda... zere to +- stejne jako lcd ve stejne velikosti...
Macbook pro
iPhone 5S 16GB White iOS 9
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 614
Registrován:
ned dub 27, 2008 7:19 pm
Bydliště: Břeclav

Uživatelský avatar Petrt | sob bře 20, 2010 11:08 am

Re: MacBook White (unibody) kvalita podsviceni LCD

Plazma opravdu žere víc (zvlášť pokud se porovná s LCD s LEDkama), ale těch 20-50W navíc mi za to stojí :wink:
PS: toto patří někam na TVfreak a ne sem 8)
iPhone Xs Silver Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad 2018 TV 2015
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1573
Registrován:
ned srp 24, 2008 12:45 pm
Bydliště: Brno

Uživatelský avatar Beavers | sob bře 20, 2010 11:23 am

Re: MacBook White (unibody) kvalita podsviceni LCD

Ještě si "zaOTéčkuju": kolem LED podsvícení je dost humbuk a právě na TVFreak se lze dočíst, že to výrobci někdy šidí a není to tak, že co bod, to dioda. Diody jsou kolem dokola a uživatelé jsou tak trochu rozčarováni ze špatné a nevyrovnané kvality obrazu. Já mám ještě klasické zářivkové podsvícení a tyto modely FullHD LCD SAMSUNG řady LE40B650 jsou velmi dobře hodnoceny, co se týče podání černé a jiných parametrů. Můj zeť si pořídil plasma TV sice také od Samsungu, ale chtěl ušetřit a koupil si HDReady. Teď toho lituje. Je to nesrovnatelné s mou LCD a to logo se tam skutečně vypaluje, především Nova - po třech letech je tam znatelný stín. To je osobní zkušenost, žádná teorie.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 5789
Registrován:
úte črc 01, 2008 3:17 pm

Uživatelský avatar Petrt | sob bře 20, 2010 11:39 am

Re: MacBook White (unibody) kvalita podsviceni LCD

Ano, to co popisuješ jsou edge LED a to já považuju za "podvod" na zákazníky.
LCD B650 v mnou požadované velikosti bych bohužel nezaplatil (>50")
Když si někdo nenechá poradit, tak si holt koupí plazmu Samsung (i když nebýt bzučícího trafa u B850, tak ji mám doma místo Panase)
iPhone Xs Silver Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad 2018 TV 2015
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1573
Registrován:
ned srp 24, 2008 12:45 pm
Bydliště: Brno

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Mac - vše o počítačích, hardware a příslušenství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé