Jaký macbook? Poraďte

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

kendy1991 | úte kvě 18, 2010 5:58 pm

Jaký macbook? Poraďte

Mám v plánu si kupovat notebook. Potřebuju ho na vysokou školu (mimochodem dneska sem úspěšně odmaturoval, gratulujte :mrgreen: ) a je jasné, že to bude macbook. Jediné o čem přemýšlím je jaký. Mám cca 23 000 a 20 000 mi přispějou rodiče. Takže mám rozpočet cca 45 000. Nějaké návrhy?
 

Uživatelský avatar House_MD | úte kvě 18, 2010 6:02 pm

Re: Jaký macbook? Poraďte

MacBook Pro? :mrgreen:
15'', 2,53 procesor....
Nejhorší je, když je chudoba způsobena neschopností a leností.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 2797
Registrován:
úte čer 09, 2009 12:41 pm
Bydliště: Blansko

Uživatelský avatar Martyn | úte kvě 18, 2010 6:16 pm

Re: Jaký macbook? Poraďte

MBP určitě, a asi bych taky vzal 15"ku. Už jenom kvůli tomu Intel Core i5 (i7) :mrgreen:
MacBook Pro (2008)
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 986
Registrován:
pon lis 24, 2008 2:21 pm

brownicek | úte kvě 18, 2010 6:36 pm

Re: Jaký macbook? Poraďte

Penez mas dost na to, aby ses mohl rozsoupnout a koupit i nejakou patnactku. Otazka spis je, na co to budes pouzivat? hrajes hry,chces velkou obrazovku, delas grafiku? nebo chces jen snadno prenaset,doma mas velkej monitor a chces jen internet plus filmy? to bych pak radsi 15ku ozelel a 20 tisic co ti rodice prispejou dal za oslavu maturity :D
Host
Host
 
Příspěvky: 137
Registrován:
úte bře 25, 2008 5:27 pm

john | úte kvě 18, 2010 6:49 pm

Re: Jaký macbook? Poraďte

Píše, že ho potřebuje na Vysokou školu, takže asi nebude hrát hry, jinak bych vzal to co píše martin94 :D
iPhone 5S 32GB Black - iOS8 - nonJB
iPhone 5 16GB Black - iOS8 - nonJB
MacBook White (late) 2008 - Snow Leopard 10.6.8
iPad 3 16GB - iOS 5.1.1 - JB
iPhone 3GS 32GB Black - iOS 6 - nonJB
2x iPhone 4S 16GB White - iOS 6 - nonJB
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 3044
Registrován:
sob úno 13, 2010 1:51 pm

kendy1991 | úte kvě 18, 2010 7:03 pm

Re: Jaký macbook? Poraďte

brownicek píše:Penez mas dost na to, aby ses mohl rozsoupnout a koupit i nejakou patnactku. Otazka spis je, na co to budes pouzivat? hrajes hry,chces velkou obrazovku, delas grafiku? nebo chces jen snadno prenaset,doma mas velkej monitor a chces jen internet plus filmy? to bych pak radsi 15ku ozelel a 20 tisic co ti rodice prispejou dal za oslavu maturity :D



Takže: hry mě už nezajímají, není mi 15 :wink: , občas si zahraju wow popřípadě nejakej další starší kousek, ale už jen tak z nostalgie. Obrazovku chci určitě minimálně patnáctku. Teď mám doma stolní pc s 22 palcema ale až přijde notebook tak ho věnuju rodičům :mrgreen: . Oslavu maturity neřeším jde mi jen o investici do počítače, nehodlám si na příštích cca 6 let koupit nějakýho šmejda od Aceru kterej mi vydrží 2 roky a pak se rozpadne...
 

Uživatelský avatar h4wk3y | úte kvě 18, 2010 7:07 pm

Re: Jaký macbook? Poraďte

13tku a peknej montak...
jestli to hodlas nosit na prednasky, tak i 13tka bude za nejakou chvili pekne stvat, jak je velka...
osobni zkusenosti :D
Posilene dlouhe dobe zpet u iPhonu - iP5 16GB White, odblok s R-SIM 8+
Macbook Pro 13'' 2.26 GHz
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 821
Registrován:
sob bře 28, 2009 8:44 pm
Bydliště: Pardubice

kendy1991 | úte kvě 18, 2010 7:10 pm

Re: Jaký macbook? Poraďte

jako já mám teď devítku netbook a neměnil bych ho. Bohužel baterka odchází (výdrž max. 2 hodiny a to ji používám sporadicky) a na přednášky potřebuju dlouhou výdrž. Nevyplatí se mi kupovat baterku (zděsil sem se když sem viděl že baterka do netbooku kterej má hodnotu 4500 stojí 2800!!!)...
 

Uživatelský avatar h4wk3y | úte kvě 18, 2010 7:37 pm

Re: Jaký macbook? Poraďte

hele fakt rikam, osobni zkusenost, kort jestli budes treba na koleji...
ale i kdyz ne, tak proste 13tka, mam tu MBP 13 2,26GHz a vykon bohate staci... i sedmicky na tom litaj jako das, dokonce i zaparim COD4 jak nic... a to mam jen zakladni 2GB RAM...
proste 13tka a peknej velkej monitor k tomu, mel jsem tu 24" Full HD a paradicka :D
Posilene dlouhe dobe zpet u iPhonu - iP5 16GB White, odblok s R-SIM 8+
Macbook Pro 13'' 2.26 GHz
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 821
Registrován:
sob bře 28, 2009 8:44 pm
Bydliště: Pardubice

Uživatelský avatar Petrt | úte kvě 18, 2010 8:08 pm

Re: Jaký macbook? Poraďte

Radit jaký notebook když neuvedeš na jakou školu jdeš je trochu nejisté, zvlášť když je na běžné VS úmrtnost v prváku celkem výrázná a ne na kažné de dá ntb používat na přednášky (psát matice do Wordu či kreslit grafy v malování je utopie). Ad hry - právě na VŠ je na hraní nejvíc času a plno lidí tomu propadne až tam (ach kde jsou ty časy :mrgreen: ). Mimochodem, všem prvákům jsem doporučoval počkat s nákupem ntb (zvlášť tak drahého) aspoň po rozkoukání na škole. Bylo by škoda mít Maca s Widlama :-).

Já bych doporučil 13"+24" moňas. Jo a plánovat si nyní životnost maca na 6 let ??? Já ho mám 3/4 roku a budu jej měnit za novější ... holt láska se prodraží :mrgreen: :mrgreen:

PS: gratulace :wink:
iPhone Xs Silver Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad 2018 TV 2015
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1573
Registrován:
ned srp 24, 2008 12:45 pm
Bydliště: Brno

kendy1991 | úte kvě 18, 2010 8:13 pm

Re: Jaký macbook? Poraďte

Sám eště nevím kam půjdu, přijali mě na 3 školy. Jedna z nich je obor "výpočetní technologie ve vzděláváni" takže tam bude notebook potřeba...
 

Uživatelský avatar h4wk3y | úte kvě 18, 2010 8:33 pm

Re: Jaký macbook? Poraďte

A tak rekneme, ze dneska uzijes notes na jakekoliv vejsce...
i ta zemedelka ma materialy na netu.... jestli chces notas nebo velkej, tak to mas asi vyreseny....
Drahy je podle toho z kama ho budes kupovat :D...
A zase pokud jsi bezny setric jako student a nemas extra privydelek, tak chapu, ze clovek s par letou vydrzi pocita :D...
ono obmenovat jen ty iPhony je pro penezenku peknej boj :D...(moje zkusenost) :D

hele ale pokud se chystas fakt to nekam nosit - do skoly, tak je podle meho nazoru naprosto nejvice uzitna hodnota prave 13tka plus velkej montas...

a jinak ano, herni zavslost zacina na vejsce casto, ale stejnak se pari vetsinou WOWko, ci strategie, ktere moc narocne nejsou, popripade CSko, CODko a dalsi, a to vsechno jak rikam i na tom slabym 13tkovym MBO rozjedes docela bez problemu :D....
ja bych do 15 nesel ani nahodou....


Stejne to pak vypada nasledovne:
prvni tyden chodis na prednasky - stve te jak je notas tezkej
druhy tyden to zkusis bez notasu - zjistis, ze prednasky jsou k nicemu
treti tyden az zacatek zkouskoveho - sedis doma a paris :D
Posilene dlouhe dobe zpet u iPhonu - iP5 16GB White, odblok s R-SIM 8+
Macbook Pro 13'' 2.26 GHz
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 821
Registrován:
sob bře 28, 2009 8:44 pm
Bydliště: Pardubice

Uživatelský avatar Martyn | úte kvě 18, 2010 8:48 pm

Re: Jaký macbook? Poraďte

Pokud ho chceš opravdu tahat, tak to bych taky radši vzal 13ku. Mě vadí nosit 15ku i z jednoho patra do druhýho, a to ho takhle nosim tak jednou za tejden :D Prostě lehkou 13ku a za peníze, co si "ušetřil" proti 15ce koupit monitor na doma. Bez problémů si na tom zahraješ i novější hry, kdyby ses potom nudil ( i na 2 roky starým MB White s graf. kartou GMA 4500 sme hráli NFS: Carbon, Shaun White Snowboarding atd.) :mrgreen: a 6 let ti asi nevydrží, protože tě zláká nějakej výkonější MBP :)
MacBook Pro (2008)
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 986
Registrován:
pon lis 24, 2008 2:21 pm

Uživatelský avatar House_MD | úte kvě 18, 2010 9:04 pm

Re: Jaký macbook? Poraďte

já jako zkušený študent říkám, že taky 13" je lepší... stejně do toho v aule budeš koukat z pár centimetrů... na doma si kup monitor za pár šupů a je to vyřešený ;-)
Nejhorší je, když je chudoba způsobena neschopností a leností.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 2797
Registrován:
úte čer 09, 2009 12:41 pm
Bydliště: Blansko

SilverSurfer | úte kvě 18, 2010 9:35 pm

Re: Jaký macbook? Poraďte

suhlasim 13" MBP + lcd :)
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 438
Registrován:
čtv dub 08, 2010 2:17 pm

Uživatelský avatar Martyn | úte kvě 18, 2010 9:37 pm

Re: Jaký macbook? Poraďte

OT: Jak je to s matným displayem? Je i pro 13ky nebo jenom 15ky a 17ky?
MacBook Pro (2008)
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 986
Registrován:
pon lis 24, 2008 2:21 pm

xslide | úte kvě 18, 2010 9:46 pm

Re: Jaký macbook? Poraďte

Určitě 13tku, nosím to každej den do školy a i tak mě to někdy přijde velký:-) klidně bych bral 12tku kdyby byla. A na dom nějakou dokovací stanici + LCD, monitor, klavesnici a myš. Tak to mám já a maximální spokojenost
Obrázek MacBook Pro 13" 2018, Touch bar
Obrázek iPhone XS Max, black, iOS 12
Obrázek Apple Watch 4, black, 44mm
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 2674
Registrován:
sob led 19, 2008 12:37 pm
Bydliště: Brno

Uživatelský avatar ygy | úte kvě 18, 2010 11:24 pm

Re: Jaký macbook? Poraďte

ono je to aj sila zvyku.
najskôr som mal aj ja 13 ale tá bola príliš malá , a keďže dosť často cestujem tak nemám čas pripojovať LCD a nechcem si skaziť oči tak som skočil u 15, teraz byť tebou tak idem taktiež do 15 lebo dostaneš i5 / i7 procesor a tam rozdiel oproti C2D je fakt brutálny .. u 15 si môžeš dať Hi res display, u 15 máš raz takú výkonnú grafiku a kedže má komp vydržať dlho, tak by som ani vela nerozmýšlal :wink:
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1802
Registrován:
stř srp 06, 2008 12:04 am
Bydliště: Žilina

SilverSurfer | stř kvě 19, 2010 8:06 am

Re: Jaký macbook? Poraďte

martin.94 píše:OT: Jak je to s matným displayem? Je i pro 13ky nebo jenom 15ky a 17ky?

13" su len leskle. Jedine, zeby to teraz niekedy zmenili, ale neviem o tom.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 438
Registrován:
čtv dub 08, 2010 2:17 pm

Uživatelský avatar oPicka | stř kvě 19, 2010 2:28 pm

Re: Jaký macbook? Poraďte

CPU MacBook Pro 13? 2.53GHz/4GB/250GB/GeForce 9400M CZ KB
vyměnil bych disk za 500GB s 7200ot.
(výdrž baterie je 7 hodin práce)
+ dokup si záruku
cena: 37000,-
+ bych k tomu koupil jako monitor Apple 24" LED Cinema Display
cena: 22000,-
+ redukce na propojeni stoji do litru

ten Cinema display se dá koupit krátkodobe jetej za 10000 takže by ti chybelo jen 5k

jinak nektřeří prodejci apple dělají i slevy pro studenty ... tak bys třeba ještě trošku ušetřil a nebo si nekupuj 24 od apple a kup třeba HP .. to koupiš levněji.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 349
Registrován:
čtv čer 18, 2009 9:53 pm
Bydliště: Brno

ls8 | stř kvě 19, 2010 2:31 pm

Re: Jaký macbook? Poraďte

To je ale stary model. Za tuhle cenu dostanes novy MBP 13" s grafikou 320M, procesorem 2.66GHz a diskem 320GB. A do maleho MBP se rychle 7200otackove disky moc nehodi, pry to rezonuje. Ani Apple je nenabizi, dava je jen do 15" a 17".

Monitor doporucuji HP LP2475w - vicemene stejna kvalita jako Apple Cinema, ale matny a za pulku penez.
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

Uživatelský avatar oPicka | stř kvě 19, 2010 2:54 pm

Re: Jaký macbook? Poraďte

no ja ho mam v 15tce a je to uplne v poho, jen to asi pochopitelne zere nepatrne vic baterku. S 13tkou jsem to nevedel :)
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 349
Registrován:
čtv čer 18, 2009 9:53 pm
Bydliště: Brno

brownicek | stř kvě 19, 2010 4:34 pm

Re: Jaký macbook? Poraďte

hlavne si nenech od nas radit, kazdymu vyhovuje neco jinyho :)
Objektivne to muzes brat podle vykonu, sam bys mel vedet, co na tom budes delat a jaka konfigarace ti postacuje a jaka uz je zbytecnej luxus. pokud zjistis ze ti 13 nestaci napr. kuli inegrovane grafice,rovnou od ni ruce pryc, poku ne tak dalsi vec je velikost. Vadi ti divat se dyl do 13ky monitoru? vadi ti prenaset patnactku nebo sedmnactku?
Potom bych taky uvazoval podle toho jak casto ve skole budu, jak dlouho tam budu a jestli budu dojizdet nebo budu na kolejich/private. Pokud budes v malym bytecku na kolejich, je asi lepsi vzit na delsi divani neco vetsiho,pochybuju ze by ses tam jeste sral s ext. monitorem... Pokud mas doma monitor,nebo hodlas pouzivat notas i jako hlavni pocitac doma (tak to mam ja), vzal bych si radsi mensi a domu (do vetsiho privatu) za par supu nejakou dvaadvacitku externi monitor, ono to stoji dneska par korun.
podle tohodle bych se rozhodaval ja
Host
Host
 
Příspěvky: 137
Registrován:
úte bře 25, 2008 5:27 pm

Uživatelský avatar Petrt | stř kvě 19, 2010 7:47 pm

Re: Jaký macbook? Poraďte

h4wk3y píše:a jinak ano, herni zavslost zacina na vejsce casto, ale stejnak se pari vetsinou WOWko, ci strategie, ktere moc narocne nejsou, popripade CSko, CODko a dalsi

Stejne to pak vypada nasledovne:
prvni tyden chodis na prednasky - stve te jak je notas tezkej
druhy tyden to zkusis bez notasu - zjistis, ze prednasky jsou k nicemu
treti tyden az zacatek zkouskoveho - sedis doma a paris :D

OT: Vidím že každý tu VŠ prožíval stejně :-D. Jen bych poznamenal, že 12h CS v kuse není takovej problém a hooodně kamarádů na tom dojelo :roll:

PS: stejně jsi nenapsal školy, takže nikdo netuší, zda jdeš na nějakou techniku (xVUT velký monitor nutností) či na teorii (pajdák a jiné pavědy). Jo a zmíněný HP 2475w můžu taky jen doporučit (display port, usb hub) :wink:
iPhone Xs Silver Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad 2018 TV 2015
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1573
Registrován:
ned srp 24, 2008 12:45 pm
Bydliště: Brno

Qwuiddo | stř čer 09, 2010 9:50 pm

Re: Jaký macbook? Poraďte

Chci oživit toto téma protože mám taky dilema. Chci jít určitě do 13, ale nevím jestli MBP nebo MBA. Denne to taham do skoly, talze kazdy kilo dolu dobry, ale prece jen ten vykon MBA nevim jestli bude postacovat ...
 

Uživatelský avatar ygy | stř čer 09, 2010 11:29 pm

Re: Jaký macbook? Poraďte

mba už dávno nebolo upgradnuté.
a súšasná konfigurácia stačí tak akurát na písanie dokumentov a nič viac.
upgrad sa očakáva takže byť tebou počkám ešte tak do leta alebo zoberem mbp na ktorom dokážeš robiť serióznu prácu ... keby sa dali na MBA aspoň vymeniť rámky ale bohužial nedajú ale inak MBA je ten najkrajší počítač aký som mal tu česť vidieť :wink:
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1802
Registrován:
stř srp 06, 2008 12:04 am
Bydliště: Žilina

Qwuiddo | čtv čer 10, 2010 8:14 am

Re: Jaký macbook? Poraďte

Právě nevím, asi to dopadne tak, že koupím MBP, ale bude mě to mrzet ... Na druhou stranu lepší než koupit MBA a moci si psát jenom v iWorku :-). Nebo si nechám MBW co máý teď a do školy koupím iPad a ještě zbyde na nový iPhone :D... Co myslíš na tohle řešení ?
 

Lipon | čtv čer 10, 2010 8:40 am

Re: Jaký macbook? Poraďte

to záleží hlavně na tobě, co na tom máš v úmyslu dělat

pro spoustu lidí je seriózní prací tvorba souborů v iWorku (tabulky, dokumenty, prezentace), kdo potřebuje dělat s videem, náročnou grafikou nebo nějakýma technickýma výpočtama, ten asi užije výkonnější stroj

MBA je skvělý hlavně pro svoji mobilitu, v aktovce na jednání mi to neutrhne ruku, na případnou práci po večerech o víkendu ho přihodím do batohu a vejdou se mi tam i další věci na víkend atd. ...
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 560
Registrován:
čtv zář 03, 2009 3:04 pm

Qwuiddo | čtv čer 10, 2010 8:46 am

Re: Jaký macbook? Poraďte

Tak hlavní prorita jsou samozřejmě textové práce (iWork, MS office, iWeb) brouzdání webu atd ... Dále samozřejmě jednoduchá práce s fotkama ve photoshopu ard .. prostě klasika, nebudu dělat žádnou náročnou grafiku nebo tak ..
 

Lipon | čtv čer 10, 2010 9:35 am

Re: Jaký macbook? Poraďte

podle referencí od známých, kteří MBA mají - jeden má starý model s C2D 1,6 a 800MHz sběrnicí (koupený přes eBay před nějakými 3-4 roky), tak na texty, tabulky, web a prohlížení foto je to plně dostačující
druhý má C2D 2,13 (tedy poslední model) s SSD diskem a nemůže si to vynachválit (hlavně rychlost náběhu systému, aplikací apod.), nemá problém ani s virtualizací Windows kvůli pár programům, co na Maca nejsou

pro oba je prioritou mobilita, jezdí mezi vícero klienty, nemají MBA jako plnou náhradu velkého počítače

takže je to buď ultra portable za vyšší cenu, nebo těžší (ale i výkonnější) MB s o něco vyšší váhou

já si momentálně dělam zálusk na MBA, neboť mi dosavadní NTB dosluhuje a s váhou 2,8 kg už se občas dost pronese
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 560
Registrován:
čtv zář 03, 2009 3:04 pm

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Mac - vše o počítačích, hardware a příslušenství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé