MB pro vs. air

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

LiBo | pon čer 21, 2010 4:37 pm

MB pro vs. air

Čus, chci se zeptat, co byste mi doporučili více, MBP nebo Air, obojí 13 palců. Chci to do školy a na ceně mi nezáleží :)
 

Uživatelský avatar Metalgirl | pon čer 21, 2010 4:45 pm

Re: MB pro vs. air

Pokud by mě nezáleželo na ceně, stejně jako tobě, tak bych brala Macbook Air. No ale záleží, co od toho chceš. Macbook Air je strašně lehký a malý, takže se bude dobře nosit. Macbook Pro zase mají nové core i5 a i7 intel procesory. Což jsou strašně výkonné a měly by prý i papat méně energie. Udávají, že by měl MBP vydržet až 10 hodin v provozu. Takže MBP bude určitě výkonnější jak Macbook Air.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

LiBo | pon čer 21, 2010 4:48 pm

Re: MB pro vs. air

Tak samozřejmě s tou cenou je to trochu nadnesené :D Záleží mi hlavně na výdrži, váha mě při týhle velikosti nezajímá, rozdíl 0,5 kg je malichernost vůči kvantu knížek... Hlavní je, jestli je ten rozdíl zhruba 300 dolarů optimální pro rozdíl střev, který jakožto student moc nerozpoznám...
 

Uživatelský avatar Metalgirl | pon čer 21, 2010 4:58 pm

Re: MB pro vs. air

Jestli to chceš jenom na práci a ne na hry. Tak ti bude klidně stačit slabší sestava. Tam vidím na stránkách apple MBP s těmi nejslabšími střevy za $1199. No potom Macbook Air za $1499, on je slabší jak ten MBP za $1199 a dražší. To je zbytečné brát, tedy, když je to s tou cenou tak nadnesené. :) Vem ten MBP za $1199, nic nezkazíš.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

Uživatelský avatar jojosr | pon čer 21, 2010 5:33 pm

Re: MB pro vs. air

Mam MB air a uz by som ho nechcel. Strasne sa zahrieva a ma slabucku vydrz, cca 2 hodiny. Urcite by som isiel do MB Pro.
macbook pro 13", i5, model 2011, OS Maverick 10.9.1, iPad Mini Retina, 128 GB, Wifi Cellular.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 199
Registrován:
stř dub 02, 2008 7:19 pm
Bydliště: Bratislava

Uživatelský avatar dodo_mt | pon čer 21, 2010 7:44 pm

Re: MB pro vs. air

13" Macbook Pro sa s procesormi i5 a i7 nepredava s takymito procesormi su len Macbook Pro 15-17". 13" MB len s C2D teda so starsim modelom prrocesora.

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 3013
Registrován:
sob čer 28, 2008 2:44 pm
Bydliště: MT

brownicek | pon čer 21, 2010 8:00 pm

Re: MB pro vs. air

pokud ti nejde o vahu, je to jasny, ber MB pro. Za mensi cenu mnohem lepsi stroj, navic s novyma baterkama odhaduju realne 7 hodin vydrze pri praci, coz je supr.

Navic, podle meho nazoru, i MBP je dost tenky a jestli ten notas ma centimetr nebo dva, uz je si myslim jedno. Ten air sem mel kdysi pujcenej a zadny pirko jak se zda od pohledu to nebylo, MBP mam doma a spokojenost
Host
Host
 
Příspěvky: 137
Registrován:
úte bře 25, 2008 5:27 pm

Pave | úte čer 22, 2010 9:00 am

Re: MB pro vs. air

Sám jsem stál před tímto rozhodnutím. Taky nastupuji na školu a volil jsem MBP 13 hlavně kvůli jeho výdrži a taky dobrému poměru výkon/cena. Když na něm pracuji (word, internet přes wifi) vydrží kolem 9 hodin. Což je ohromujíci oproti mému starému HP který dával při stejném zatížení 1,5 hod. Když se nudíš můžes na něm pusit i nějakou hru což na air nevím.
 

jofos | úte čer 22, 2010 9:25 am

Re: MB pro vs. air

Nemal som v ruke Air, ale mam uz asi 3 tyzdne MBP a cista parada - hlavne baterka. Na nabke byva v noci, cez den iba vynimocne - ked cez vikend fici takmer non-stop. A pritomnost DVD mechaniky sa obcas fakt zide. Ale Air je dizajn....pre mna MBP..
iP 5 non-JB
MBP 13" 2010 + 2011 / TC 1TB / aTV4
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 246
Registrován:
pon úno 02, 2009 11:46 pm
Bydliště: Trnava

Uživatelský avatar Domy007 | ned čer 27, 2010 12:36 pm

Re: MB pro vs. air

Já mám oba. MBP teda nemám 13'', ale 15''. Musím říct, že mi Air leží věčně věku doma na stole. Mám rád práci na MBP. Air se na kolenou hýbe, docela dost se zahřívá a baterka nevydrží tolik jako u MBP. Na Airu mi taky občas chybí mechanika, do školy to teda tolik není třeba, ale hodí se. Taky je tam věc procesorů, Air není žádný rychlík a ani nebude. A jestli ti nezáleží na váze, kup MBP.
Air nemá široké využití, rád ho ovšem používám na cesty, ale vzhledem k tomu, že mám objednaný iPad budu Aira opravdu využívat minimálně.
Za mě je to tedy jasné, vol MacBook Pro
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 653
Registrován:
pát pro 28, 2007 4:36 pm
Bydliště: Říčany u Prahy

richardik | čtv srp 05, 2010 1:14 am

Re: MB pro vs. air

Macbook Pro- jedine, mam ho a je super. Kamaradka mela Macbook Air a hrozny - furt kvuli necemu v servise, skoro zadny porty, debilni trackpad (jeste to melo ten klasickej s tlacitkem- dnes uz asi bude novejsi verze) ale jako jedina vyhoda ze je tenkej, ale to ani nevidim jako vyhodu.....Macbook Pro je paradicka....ver mi....:)

Lock. Metalgirl
 

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Mac - vše o počítačích, hardware a příslušenství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé