MacBook White nenabíjí se

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Lies | pon srp 01, 2011 11:26 pm

MacBook White nenabíjí se

Zdravim, chtěl jsem se zeptat. Měl jsem už dost starou baterii (originál). Měla už dost cyklů a vydržela chvilku. Zničeho nic se přestala nabíjet, tak jsem usoudil, že má dost. Takže jsem zakoupil novou, jenže problém je zpět. Nová sice chvilku jela, ale pak už ani ťuk. Nenabila se ani jednou. Nabíječku jsem zkoušel měnit taky. Někdo mi radil ať skusim silnější nabíječku, ale tu nemám. Chci se vás zetat, zda-li je možný, že je problém někde v logic boardu nebo jen v nějakém kablíku vevnitř maca. Mac jinak běží, když je napíchlej. Děkuju za rady.
 MacBook Pro 15 Retina 2.0GHz 2013 Late
 iPhone 6S 64GB Space Grey FW iOS 9.2.1 CZ
 iPhone 5S 32GB Space Grey FW iOS 9.2.1 CZ
 iPhone 4S 16GB Black FW 7.0.3 CZ + LifeProof case 2. Gen
 iPhone 4 16GB Black FW 5.0.1 JB CZ
 iPhone 3G 8GB Black FW 3.1.3 JB EN
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 218
Registrován:
pon dub 20, 2009 8:59 am
Bydliště: Praha

optimus | pon říj 10, 2011 12:21 pm

Re: MacBook White nenabíjí se

Ahoj mám stejný problém na internetu jsem nalezl toto : '' bohuzel znama chyba / vada motherboardu u MacBooku . Na rozdil od Powerbooku , kde byl vstupni obvod vymenitelny za 50 USD a mimo zakladni desku , tady je to pri problemech s napajenim na vymenu cele desky , coz neni zrovna ekonomicke '' měl sem macbook rozdělanej a vyměnitelnej je konektor u baterie i u magnetického vstupu na napájení ale netuším kterej mam vyměnit ale určitě to bude jednim z nich myslim ze nejspis timto protože kdys zapojim nabijecku tak mac funguje i bez baterky http://www.youtube.com/watch?v=sehNlrbiURo
 

Lies | čtv lis 10, 2011 4:27 pm

Re: MacBook White nenabíjí se

V pondělí by mi měl přijít MagSafe DC-In Board to je ten magnetickej hajzlík, tak pak dám vědět, jestli to pofrčí nebo ne.
 MacBook Pro 15 Retina 2.0GHz 2013 Late
 iPhone 6S 64GB Space Grey FW iOS 9.2.1 CZ
 iPhone 5S 32GB Space Grey FW iOS 9.2.1 CZ
 iPhone 4S 16GB Black FW 7.0.3 CZ + LifeProof case 2. Gen
 iPhone 4 16GB Black FW 5.0.1 JB CZ
 iPhone 3G 8GB Black FW 3.1.3 JB EN
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 218
Registrován:
pon dub 20, 2009 8:59 am
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar eXell | čtv lis 10, 2011 11:20 pm

Re: MacBook White nenabíjí se

Ted jsem na iPhonu, takze ti nemuzu najit presny odkaz, ale zkus resetovat SMC, navod najdi na Google. Mel jsem podobny problem a pomohlo to.
iPhone 6 64GB SG
Macbook Pro 13 2010
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 293
Registrován:
sob led 23, 2010 11:02 am

Lies | pát lis 11, 2011 9:50 am

MacBook White nenabíjí se

SMC už jsem zkoušel bez úspěchu. Měl sem to u jednoho známého a řikal, že to je právě buď ten MageSafe nebo celej LogicBoard. Ale zase kdyby to byl ten Board, tak by nešel podle mě Mac. Funguje normálně při připojení do zásuvky.

EDIT: Takže MageSafe mi přišel. Je tam ale stále nefunguje nabíjení. Ještě je možný, že fungovat bude protože mám v pr***i baterii.
 MacBook Pro 15 Retina 2.0GHz 2013 Late
 iPhone 6S 64GB Space Grey FW iOS 9.2.1 CZ
 iPhone 5S 32GB Space Grey FW iOS 9.2.1 CZ
 iPhone 4S 16GB Black FW 7.0.3 CZ + LifeProof case 2. Gen
 iPhone 4 16GB Black FW 5.0.1 JB CZ
 iPhone 3G 8GB Black FW 3.1.3 JB EN
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 218
Registrován:
pon dub 20, 2009 8:59 am
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar KaPi | stř říj 24, 2012 11:16 pm

Re: MacBook White nenabíjí se

Ahoj,

chtěl bych se zeptat. Mám pravděpodobně podobný problém, který se tady nějakou dobu zpět řešil. Mám MacBook 13-inch, Aluminium, late 2008. Systém mi píše, že baterie by potřebovala brzkou výměnu...

Nějaký čas zpět se mi začalo stávat, že dioda na koncovce nabíječky mi zhasínala, a nebo svítila velmi slabě. Myslel jsem, že odchází baterie, tak jsem ji objednal, protože tak či tak byla výměna baterie potřeba. Pak jsem si ale všiml, že když více, občas i méně, zahýbám s konektorem napájení, tak se mi MacBook přestane nabíjet (jakoby špatný kontakt). Vyzkoušel jsem tedy v obchodě jinou nabíječku a 2x připojit MacBook... Vždy se zobrazilo zelené světýlko a následně oranžové - vše tedy s Macam v pořádku, problém bude v nabíječce (která už byla značne opotřebována). Sehnal jsem tedy novou nabíječku s tím, že bude problém vyřešen - baterie nová, adaptér MagSafe 60W nový.

Nabíječka nakonec dorazila dříve, než nová baterie. Ihned jsem vyměnil starou nabíječku za novou a vše bylo v pořádku. Po pár dnech se ovšem začíná objevoval stejný problém... Připojím do Maca kabel, začne se nabíjet a vše je OK, občas se ale při menší manipulaci s Macam stane, že diodka zmizí, přestane svítit a následně dochází k jednomu z problémů (1. dioda svítí Mac se nenabíjí, 2. dioda nesvítí, mac se nenabíjí, 3. dioda nesvítí, Mac se nabíjí, 4. dioda svítí velmi slabě (pravděpodobně zeleně) mac se nebíjí, a nebo nenabíjí). Osobně bych řekl, že je při manipulaci, takže jakoby kontakt...

Jakmile přišla nová baterie, ihned jsem ji vyzkoušel, ale bohužel v baterii problém není. Mac se choval zcela stejně s novou baterií, jako se starou.

Mohl byste mi prosím někdo poradit, kde bude problém?

Díky moc!!!
Host
Host
 
Příspěvky: 59
Registrován:
úte úno 05, 2008 2:21 pm
Bydliště: Plzeňský kraj

giovinezza | čtv říj 17, 2013 4:17 pm

Re: MacBook White nenabíjí se

KaPi - Povedlo se Ti problém nakonec vyřešit? pokud ano, mohu vědět jak?
Host
Host
 
Příspěvky: 4
Registrován:
čtv říj 17, 2013 4:11 pm

Filip.Skvor | čtv říj 24, 2013 10:32 am

Re: MacBook White nenabíjí se

Mám podobný problém na MB Air nakonec jsem zjistil že u nabíjecího obvodu mi chybí nějaký piko čip či co :/
Host
Host
 
Příspěvky: 22
Registrován:
sob dub 27, 2013 11:23 am

Lies | pát říj 25, 2013 4:45 pm

Re: MacBook White nenabíjí se

Já problém toteď nevyřešil. Budu si muset ještě někde pujčit baterii a vyzkoušet ji. Nevíte o někom kdo by měl na pujčení baterii do dědečka whita? :-)
 MacBook Pro 15 Retina 2.0GHz 2013 Late
 iPhone 6S 64GB Space Grey FW iOS 9.2.1 CZ
 iPhone 5S 32GB Space Grey FW iOS 9.2.1 CZ
 iPhone 4S 16GB Black FW 7.0.3 CZ + LifeProof case 2. Gen
 iPhone 4 16GB Black FW 5.0.1 JB CZ
 iPhone 3G 8GB Black FW 3.1.3 JB EN
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 218
Registrován:
pon dub 20, 2009 8:59 am
Bydliště: Praha

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Mac - vše o počítačích, hardware a příslušenství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé