Je možné do Mac Mini dostat dva disky? SSD+HDD

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

pitrsonek | úte srp 07, 2012 2:30 pm

Je možné do Mac Mini dostat dva disky? SSD+HDD

Ahoj,
budu pořizovat Mac Mini a přemýšlím že bych do něj ještě přidal SSD disk a proto mě zajímá jestli se do Mac Mini vejde SSD disk a klasický co je již v základní verzi Mac Mini.

Díky
 

Lincoln Six Echo | úte srp 07, 2012 2:59 pm

Re: Je možné do Mac Mini dostat dva disky? SSD+HDD

Lze (mini mid 2011), ale budeš si muset dokoupit flex kabel a něco na uchycení disku. iFixit to nabízaí za celkem drahých 69 $. Na druhou stranu, pořád to vyjde levněji než mini server.
  • iPhone 6s
  • Mac mini (Late 2012) | MacBook Pro (Early 2015)
  • AirPort Extreme 5th gen
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3739
Registrován:
pát čer 25, 2010 8:53 pm

pitrsonek | úte srp 07, 2012 3:06 pm

Re: Je možné do Mac Mini dostat dva disky? SSD+HDD

Díky už jsem si toho také nakonec všiml. Hm 70 dolarů není zrovna málo .-( snad bude nějaká levnější alternativa.

Když jsem viděl video jak se musí rozebrat celý Mac Mini tak už mě asi přešla chuť tam dávat druhý disk .-)
 

slezacekm | úte srp 07, 2012 3:32 pm

Re: Je možné do Mac Mini dostat dva disky? SSD+HDD

no ja toto resil pred pul rokem a nyni mi beha v minim ssd a puvodni hdd. resenim je koupit si flex kabel a potom sehnat dva sroubky (nevedel jsem jake a original stoji strasne moc) proto mi nekde v pc servisu dali asi 50 sroubku zdarma na vyber. mely by byt pry takove, kterymi se normalne uchycuji pevne disky do pc. zadna sada za 70 dolaru neni potreba, staci trocha cviku a vhodne naradi. ro video vypada slozite, ale neni to zas tak tezke. popripade bych ti mohl pomoct, jsem z chrudimi, ale myslim, ze kazdy trochu zrucny clovek to zvladne

iPod Shuffle 2GB stříbrný 6th gen
Ipad Mini 16 GB WIFI iOS 7
Iphone4 16 GB iOS 7
MacBook Air 13' [2013] 1,3GHz Intel Core i5, 4 GB RAM, 128 SSD
Apple TV 3.
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 510
Registrován:
čtv kvě 05, 2011 12:30 pm

pitrsonek | úte srp 07, 2012 3:57 pm

Re: Je možné do Mac Mini dostat dva disky? SSD+HDD

slezacekm Díky za info. já jsem ze Žďáru n. S. takže se třeba ještě ozvu. Stále váhám jestli chvíli nepočkat a doufat že se do měsíce objeví nový Mac Mini nebo koupit současnou verzi.

Zatím ho nutně nepotřebuji, tak jsem nahnutý.
 

trava | úte srp 07, 2012 6:04 pm

Re: Je možné do Mac Mini dostat dva disky? SSD+HDD

slezacekm: Uvažuji o přeinstalaci mac mini (2011) základní verze, po roce, a přechodu na mountain lion nastalo zpomalení. O ssd uvažuji a stejně jako "pitrsonek" uvažuji i o ponechání púvodního disku. Mohl bys prosím rozvést to o tom flex kabelu, kde ho koupit nebo vzít? Případně jestli nemáš nějaký foto toho kablíku. Šroubků mám hafo - jsou na uchycení ssdčka?
Díky.
 

Uživatelský avatar dodo_mt | úte srp 07, 2012 6:57 pm

Je možné do Mac Mini dostat dva disky? SSD+HDD

Možno nie az take elegantne riešenie ale prečo si na pôvodný hdd nakúpiť 2,5" ramček za 10€ a vložiť do neho disk a pripojiť cez USB? Mám takto na externom disku iPhoto (40gb) a iTunes (60gb) knižnicu a funguje bez problémov.

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 3013
Registrován:
sob čer 28, 2008 2:44 pm
Bydliště: MT

slezacekm | úte srp 07, 2012 8:13 pm

Re: Je možné do Mac Mini dostat dva disky? SSD+HDD

to rozhodne pohodlnejsi je :) neni ale potom prenos pomalejsi? mel jsem ssd pripojene chvili aji pres ten kabel dodavany k disku a taky to slo. jenze pokud chce clovek mit system na ssd a zbytek na hdd...je externi reseni ssd disku ponekud mene obratne. a navic se mi libi minimalisticky design miniho, tak mi vadi vsechny kabely, ktere k nemu jdou :) ale rozhodne je to nejrychlej, nejlevnejsi reseni

trava píše:slezacekm: Uvažuji o přeinstalaci mac mini (2011) základní verze, po roce, a přechodu na mountain lion nastalo zpomalení. O ssd uvažuji a stejně jako "pitrsonek" uvažuji i o ponechání púvodního disku. Mohl bys prosím rozvést to o tom flex kabelu, kde ho koupit nebo vzít? Případně jestli nemáš nějaký foto toho kablíku. Šroubků mám hafo - jsou na uchycení ssdčka?
Díky.

no jedna se o apple mini flex bottom cable a objednaval jsem ho pres cesky servis v brne. jeste pro jednoho znameho jsem ho take objednaval pres ebay. jedna se o tento: https://www.facebook.com/note.php?note_ ... 0402440366
ale rad bych upozornil na jednu paradoxni situaci. je to kabel pro "spodni" druhy disk. tzn kdyz mac miniho otocite vzhuru nohama aby se do nej dalo dostat. jenomze po instalaci toho kabelu do mac miniho a vraceni miniho do polohy jak ma bat, je kabel vlastne nahore "logicky" ze? protoze nejdrive mi prisel od ceskeho servisu kabel jiny (ten samy co je uz vlozeny od vyroby). proste a jednoduse clovek chce kabel na pripojeni druheho disku. jinak ty sroubky se potom sasroubuji do ssdcka a zapasuji se do konstrukce. existuje spousta videi a popisu jak to udelat. napr.zde: http://www.ifixit.com/Guide/Installing- ... ent/6422/1

MODERÁTOR Marek VARUJE:

Nerob double posty, necituj prispevok nad sebou! Prispevok upraveny

iPod Shuffle 2GB stříbrný 6th gen
Ipad Mini 16 GB WIFI iOS 7
Iphone4 16 GB iOS 7
MacBook Air 13' [2013] 1,3GHz Intel Core i5, 4 GB RAM, 128 SSD
Apple TV 3.
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 510
Registrován:
čtv kvě 05, 2011 12:30 pm

pitrsonek | úte srp 07, 2012 9:32 pm

Re: Je možné do Mac Mini dostat dva disky? SSD+HDD

To je také možnost disk z Mac Mini připojit externě a nezapojovat uvnitř. Jen se mi toto řešení nelíbí, nechci mít k Mac Mini připojeno mnoho zařízení. Ideální je mít disky vevnitř ať je i Mac Mini přenositelný..
 

Telurus | ned zář 02, 2012 10:53 am

Re: Je možné do Mac Mini dostat dva disky? SSD+HDD

Ahoj, postup po HW stránce je mi vcelku jasný. Chtěl bych se zeptat, jak nové SSD připravit po SW stránce. Cíl je, abych měl nové SSD jako systémový disk, na stávajícím HDD byl OSX Lion, aktuálně proveden update na Mountain Lion přes AppStore.
1) Je nutné nové SSD před výměnou v Macu naformátovat na nějaký souborový systém? Pokud ano, jak (Disková utilita?)?
2) Jakým způsobem na nové SSD dostat OS Mountain Lion?
3) Jak přenést kompletní nastavení ze stávajícího HDD na nové SSD?

Díky za pomoc.
Host
Host
 
Příspěvky: 41
Registrován:
úte dub 13, 2010 5:34 pm

Uživatelský avatar dodo_mt | pon zář 03, 2012 4:20 pm

Re: Je možné do Mac Mini dostat dva disky? SSD+HDD

1. Ano cez Disk Utility ho naformatujes na prislusny format.
2. Pri instalacii OSX vyberies disk na ktory chces OSX nainstalovat.
3. Ak pouzivas Time Machine tak cez TM obnovit pri instalacii.

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 3013
Registrován:
sob čer 28, 2008 2:44 pm
Bydliště: MT

all_in | stř led 02, 2013 3:37 pm

Re: Je možné do Mac Mini dostat dva disky? SSD+HDD

slezacekm píše:no ja toto resil pred pul rokem a nyni mi beha v minim ssd a puvodni hdd. resenim je koupit si flex kabel a potom sehnat dva sroubky (nevedel jsem jake a original stoji strasne moc) proto mi nekde v pc servisu dali asi 50 sroubku zdarma na vyber. mely by byt pry takove, kterymi se normalne uchycuji pevne disky do pc. zadna sada za 70 dolaru neni potreba, staci trocha cviku a vhodne naradi. ro video vypada slozite, ale neni to zas tak tezke. popripade bych ti mohl pomoct, jsem z chrudimi, ale myslim, ze kazdy trochu zrucny clovek to zvladne

Jsem z prahy. Pomuzes mi teda? :)
Host
Host
 
Příspěvky: 145
Registrován:
úte srp 19, 2008 5:39 pm

slezacekm | stř led 02, 2013 3:53 pm

Re: Je možné do Mac Mini dostat dva disky? SSD+HDD

jsem z chrudimi ...klidne ti pomuzu (i kdyz pochybuji, ze budu zrucnejsi), ale nejdriv musis mit vsechny ty veci koupene...flex kabel, sroubky

iPod Shuffle 2GB stříbrný 6th gen
Ipad Mini 16 GB WIFI iOS 7
Iphone4 16 GB iOS 7
MacBook Air 13' [2013] 1,3GHz Intel Core i5, 4 GB RAM, 128 SSD
Apple TV 3.
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 510
Registrován:
čtv kvě 05, 2011 12:30 pm

all_in | stř led 02, 2013 4:55 pm

Re: Je možné do Mac Mini dostat dva disky? SSD+HDD

Pouzivas imessage ebo neco na chatovani? Diky predem :)
Host
Host
 
Příspěvky: 145
Registrován:
úte srp 19, 2008 5:39 pm

marseli | pon črc 08, 2013 4:19 pm

Re: Je možné do Mac Mini dostat dva disky? SSD+HDD

dá se ten kablík koupit i někde v CZ mimo servis ? za dobrou cenu ? diky
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 721
Registrován:
ned črc 20, 2008 5:22 pm
Bydliště: Děčín

Uživatelský avatar dodo_mt | čtv črc 18, 2013 5:42 pm

Re: Je možné do Mac Mini dostat dva disky? SSD+HDD

mimo servis to nekupis jedine tam alebo ebay... ja som kupoval z ebay.

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 3013
Registrován:
sob čer 28, 2008 2:44 pm
Bydliště: MT

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Mac - vše o počítačích, hardware a příslušenství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé