AirPort Express + Synology NAS

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

kaaamca | pon bře 25, 2013 12:34 am

AirPort Express + Synology NAS

Ahoj,
mám problém se směrováním portů na můj NAS Synology. Od providera mám veřejnou IP adresu připojenou do AirPort Express do kterého je připojený i NAS. Po pár dnech neúspěšného nastavování port forwardingu jsem našel tento návod (http://forum.synology.com/wiki/index.ph ... eme_Router), podle kterého jsem se ujistil, že dělám vše správně, přesto se z venkovní sítě nemohu na NAS připojit.
Z venkovní sítě se lze připojit na NAS jen do photoalba (moje veřejná IP/photo), které běží na portu 80, ale v nastavení AirPortu mám směrování jen na port 5000 který NAS využívá, port 80 směrovaný vůbec nemám a přesto funguje.
K AirPort mám připojený i wifi termostat u kterého jsem směrování nastavil stejně jako NAS a ten funguje v pořádku.
 

ls8 | pon bře 25, 2013 8:29 am

Re: AirPort Express + Synology NAS

Neblokuje tvůj provider nějaké porty pro přístup zvenku?
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

kaaamca | pon bře 25, 2013 8:44 am

Re: AirPort Express + Synology NAS

hmm to si nemyslim, jinde provozuji stejny NAS u stejneho providera ale s routrem ASUS a vse funguje. Navic kdyz si dam port scaner na tu moji verejnou adresu, tak se to cele chova chova v rozpotu s nastavenim port mapingu na AirPortu, napr. odstranim routovani pro port 80 a 5000, ale presto mi online port scaner ukazuje ze port je otevreny.
Dnes jsem zkousel vrati zpet predchozi verzi AirPortu, ale problem stale pretrvava..
 

manasek-cze | pon bře 25, 2013 9:21 am

Re: AirPort Express + Synology NAS

Jeste se podivej jak mas nastevene porty v NASU, v Ovladaci panel - Konfigurace smerovace.
iPhone 8 Plus 64 White
iPad Pro 64 GB White
Apple Watch 3
Apple TV 4k
HomePod
Host
Host
 
Příspěvky: 149
Registrován:
pát led 28, 2011 7:57 pm

kaaamca | pon bře 25, 2013 2:12 pm

Re: AirPort Express + Synology NAS

Porty v NASU mam povoleny vsechny potrebny 80, 5000, 5001, 5005, 5006.. ale to je taky kapitola sama pro sebe, i kdyz Synology podporuje nastaveni Apple AirPortu, tak to automaticke nastaveni nefunguje, chvili to pracuje a potom napise neco jako ze se operace nezdarila, proto ty porty konfiguruju rucnr na AirPortu a ne automaticky pres NAS..
 

manasek-cze | pon bře 25, 2013 2:33 pm

Re: AirPort Express + Synology NAS

No ja mam Netgear a taky ho to ma podporovat ale nejde to, dela to to same co pises. Takze v te tabulce konfigurace smerovace mam uvedene porty, ktere mam povolene v NASu Synology a potom v Netgearu mam jen ve Smerovani portu nastaveno:
Externi port - Interni port - Interni IP adresa. Nic vic by nemelo byt potreba. Mozna jeste nekde se nastavuje zda je to TCP/UDP protokol.
iPhone 8 Plus 64 White
iPad Pro 64 GB White
Apple Watch 3
Apple TV 4k
HomePod
Host
Host
 
Příspěvky: 149
Registrován:
pát led 28, 2011 7:57 pm

kaaamca | pon bře 25, 2013 2:46 pm

Re: AirPort Express + Synology NAS

uz sem opravdu bezradnej, zkousel jsem snad vsechno.. Zkusim to vzit nejak vic systematicky a zkusit to treba rozjet na nejakem jinem routru a uvidim, kdyz to pujde bude problem v Airportu, kdyz ne, muze byt v NASu nebo u providera, pripadne pak zkusim pujcit jiny NAS..
Zase kdyz by vsechno vzdycky fungovalo tak nemam job, takze proc ne..
 

ls8 | pon bře 25, 2013 3:21 pm

Re: AirPort Express + Synology NAS

Možná je to opravdu nějaké specifikum AirPortu. Mám doma Synology DS212+ (s nějnovějším systémem) a router (ADSL modem plus WiFi router) Netgear DGN3500B, mám různě přesměrované porty na různá zařízení doma (něco na iMaca, něco na Synology, něco na MacaMini u televize) a funguje to přesně jak má.
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

Uživatelský avatar Petrt | pon bře 25, 2013 6:24 pm

Re: AirPort Express + Synology NAS

(čistě názor laika)
port 80 je otevřený bez nastaveného směrování, protože to je výchozí port pro web servery apod. Možná proto ho Airport necháva otevřený automaticky. To že ti naskočí Photo je jen kvůli tomu, že jiná služba na tomto portu nefunguje.

Nastavení NATu se mi zdá jednoduché a imho na něm nejde nic zkazit.
Síť - režim směrovače "DHCP a NAT". Nastavení portu. PLUS. Přiřazení IPv4 portů. Popis cokoliv. Veřejné TCP porty: 5000. Soukromá adresa dle IP tvého NASu. Soukromé TCP porty: 5000.
(Vzhledem k tomu, že ti ale ten wifi termostat jede, tak to nastavit správně asi umíš).

Google taky žádné problémy s touto kombinací nenašel. Víc nastavení Aiport bohužel neumožňuje (za ty prachy tragédie). O nastavení firewallu si taky může nechat jen zdát. Jako hlavní přístupový bod bych jej teda nikomu nedoporučil (ale to jsem OT).
iPhone Xs Silver Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad 2018 TV 2015
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1573
Registrován:
ned srp 24, 2008 12:45 pm
Bydliště: Brno

Killingman | pon bře 25, 2013 8:17 pm

Re: AirPort Express + Synology NAS

Zkontroluj nastavení IP na NASu, dej statickou IP adresu a nastav hlavně bránu...
Mám 411j Synology a Airport Extreme. Měl jsem blbě nastavenou bránu na Synology a nepřipojilo se mi to vůbec nikam ani z venku na DS...
Teď mám překlad portů mezi externí a vnitřní sítí (5000 port je dost profláknutej) a bez problémů mi to funguje.
iPhone 6s gold and iPad AIR2 gold and MacBook Pro 13" early 2015 :-)

Když už musím mít mobil, tak ať je to iPhone...
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 229
Registrován:
stř úno 13, 2008 7:36 am

kaaamca | úte bře 26, 2013 12:54 am

Re: AirPort Express + Synology NAS

jj díky za další typ, na bránu se podívám zítra až budu doma, nyní se tam nepřipojím, ale ta bude podle mě v pořádku, protože se z venku připojím na NAS přes aplikaci v iPhonu DS File, která využívá port 5005.. Navíc jede i to služba photo..
 

kaaamca | úte bře 26, 2013 11:32 am

Re: AirPort Express + Synology NAS

hmm tak po výměně routeru, použil sem plonkovní TP-Link vše funguje jak má, takže problém je v nastavení AirPortu :-/
 

Killingman | stř kvě 22, 2013 8:16 pm

Re: AirPort Express + Synology NAS

Tak to je dost divné, nemáš na NASu nastaveno třeba https only?
Mám A(V)DSL od GTS, router mám v režimu bridge, přihlašovací údaje přes PPPoE nastaveny v airport exterme (AE), přesměrování portů jen v AE, překlad z portu 9888 na 5000 a když se připojím na http://mojeexterniIP:9888 tak mi to nabídne přihlášení na Synology DS...

Co mě trápí je to, že při kopírování velkého objemu dat na Synology dojde k tomu, že se celá síťová komunikace na chvíli pozastaví a je nutný chvíli počkat. Sice to přes WiFi jede 18MB/sec, ale tak 1-2GB přenosu. Moc tomu nerozumím, AE mám už jednou po reklamaci, ale ten druhý se chová stejně :-(
iPhone 6s gold and iPad AIR2 gold and MacBook Pro 13" early 2015 :-)

Když už musím mít mobil, tak ať je to iPhone...
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 229
Registrován:
stř úno 13, 2008 7:36 am

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Mac - vše o počítačích, hardware a příslušenství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé