Macbook air a zaloha na iomega

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Uživatelský avatar samson010 | stř dub 03, 2013 9:55 pm

Macbook air a zaloha na iomega

Zdravim, po dlhom case som skusil pouzit disk na zalohovanie od iomega.
Konkretne tento - http://www.maclife.com/files/u129772/Io ... S_Full.jpg

Ma to konektor na LAN a USB, vlastnim len LAN kabel takze som to pripojil na router a v macu sa mi objavil ako Zdieľané a po otvoreni tam su súbory. No potreboval by som to pouzivat na zalohu, popripade zaheslovat pristup alebo prepojit s timemachine ale nedari sa mi to. Stiahol som iomega manage storage software ale ten mi disk zo siete nenacital.

Nemate niekto s tymto skusenosti?

Ďakujem
Naposledy upravil samson010 dne stř dub 03, 2013 10:44 pm, celkově upraveno 1
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 797
Registrován:
sob led 31, 2009 12:52 pm

Uživatelský avatar iTukan | stř dub 03, 2013 10:04 pm

Re: Macbook air a zaloha na iomega

A kopirovat soubory na nej nejdou?
Aby jsi mohl zalohovat pres timemachine, musi ten router podporovat moznost zalohy time machine. Stejne to bude pres LAN, jen to musi podporovat samotne zarizeni. Pokud ne, tak ho musis pripojit pres USB a naformatovat na HFS+, na jiny file system TM nefunguje.
Zda podporuje ten disk primou zalohu z TM, zjistis jiste v manualu, z obrazku nepozname ani co mas za model. Pokud tu zalohu z TM podporuje primo na disk (NAS, jak je uvedeno v nazvu obrazku), je potreba ho pripojit LAN kabelem. Rekl bych, ze v pripade pripojeni pres USB kabel se z toho "NASu" stane obycejny USB externi disk.
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  AW4 
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3019
Registrován:
sob úno 07, 2009 5:54 pm
Bydliště: Židlochovice

Uživatelský avatar rony | stř dub 03, 2013 10:04 pm

Re: Macbook air a zaloha na iomega

time machine nerobi so sietovymi diskami ale ide ho donutit k tomu.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar samson010 | stř dub 03, 2013 10:32 pm

Re: Macbook air a zaloha na iomega

No v podstate by mi stacilo ak by som si tam dokazal nahadzat subory na zalohu sam, to by sa malo dat kedze mazat subory som mohol, takze predpokladam ze aj nahravat, to som uz neskusal ponahlal som sa a skusim to az zajtra. Ked som to par rokov dozadu skusal na windowse bol k tomu pekne program od omegi ktory fungoval fajn, tusim sa tam dalo aj nastavit heslo pre pripojenie ak to islo cez router, ale to si nie som isty, skor by som sa chcel dostat do disku tak ako predtym cez ich soft, ale ta podpora na mac je tam asi slabsia a nefunguje mi to
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 797
Registrován:
sob led 31, 2009 12:52 pm

ls8 | stř dub 03, 2013 10:35 pm

Re: Macbook air a zaloha na iomega

TimeMachine nativně pracuje se síťovými disky, aniž by se muselo cokoliv nastavovat. Síťový disk musí ale přímo podporovat protokoly, které Apple v TimeMachine používá. Lepší síťová zařízení, jako třeba Synology (a samozřejmě AirPort Extreme) tuto podporu mají.

Ten disk bude asi naformátovaný na NTFS, proto ti na něj nejde zapisovat při připojení přes USB. Otevři ho v Disk Utility, a přeformátuj ho na "Mac OS X Extended (Journaled)".
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

Uživatelský avatar iTukan | stř dub 03, 2013 10:40 pm

Re: Macbook air a zaloha na iomega

samson010:
pokud chce aby fungoval ten jejich soft pres router, musis to o nej pripojit lan kabelem a ne usb kabelem

Aby fungovala TimeMachine na sitove disky, musi podporovat AFP protokol. Normalni sdilene windows disky podporuji SMB protokol (proto tam neulozit zalohu TimeMachine), coz i vetsina samostatnych sitovych disku. AFP byva "nadstandard", i kdyz se to jiz hoodne zlepsuje s novymi vyrobky.

EDIT:
ls8 - on pise ze ho pripojil pres USB na router, ne k macu. Jinak mas s tim USB a NTFS samozrejme pravdu.
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  AW4 
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3019
Registrován:
sob úno 07, 2009 5:54 pm
Bydliště: Židlochovice

Uživatelský avatar samson010 | stř dub 03, 2013 10:47 pm

Re: Macbook air a zaloha na iomega

Sorry, hned v prvom prispevku som to skomolil, vlastnim LAN kabel, takze som ho pripojil cez lan na router nie cez USB, ten nemam a do air Lan ani nenatrepem takze ten ich soft potom uz vobec nerozbehnem, skusim ist cez ten Disk utility a naformatovat ho, to ma nenapadlo, dik

inak je to starsi HDD, nepise nanom nic, nepamatam si ani ci to je 500gb alebo 1 TB, budem to pouzivat bud len ako normalny disk cez router a wifi popripade to skusim napojit na win s ich programom a nastavit heslo ak sa da
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 797
Registrován:
sob led 31, 2009 12:52 pm

ls8 | stř dub 03, 2013 10:52 pm

Re: Macbook air a zaloha na iomega

Pokud ho máš připojený přes LAN, tak ho nemůžeš přeformátovat. Podívej se do administrace routeru, jakou IP adresu disk dostal, a zkus tu adresu otevřít v Safari, tím by ses měl dostat do administrace disku. Tam zjistíš, jaké svazky disk sdílí do sítě a s jakými parametry (protokol, název, příp. jméno a heslo).
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Mac - vše o počítačích, hardware a příslušenství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé