Mac mini. BootCamp (změna = nefunguje klávesnice)

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

skorpyd | ned čer 02, 2013 2:00 am

Mac mini. BootCamp (změna = nefunguje klávesnice)

Dobrý den,
Mám MacMini (macmini1.1) verze Mac OSX je 10.5.0
Mám menší problém, chtěl jsem do Macu nainstalovat Windows.

Co jsem udělal?

Šel jsem do nastavení Macu, klikl na DVD Windowsků, který jsem měl v DVD mechanice a potvrdil jsem restartování Macu.

Jakmile jsem restartoval Mac, tak se DVD načetlo bez problému.
Bohužel jsem zapoměl vytvořit na disku oddíl, takže instalace Windows nebyla možná. Takže jsem Mac restartoval a vyndal DVD Windowsu.

Bohužel v BootCapmu je nastavené jako prioritní bootování dané DVD Windowsu, jakmile jej vysunu tak se mi vždy ukáže hláška, že mám vložit instalační médium. Chtěl jsem tedy díky podržené klávesi ALT (option) zapnout výběr k bootování, bohužel jsem zjistil, že klávesnice nefunguje při bootování, takže se nedokáží žádým způsom dostat do bootovací nabídky.

Zkoušel jsem už vložit i instalační DVD OSX ale jediné, co mi to přijme, je DVD windows. Chci se tedy dostat do OSX a Windows tam nakonec nebudu ani instalovat.


Otázka tedy zní:

Jak nabootovat OSX ?

Pokud je někdo z Brna, a rozumí tomu, tak budu velice rád, když se na to podívá. (Samozřejmě za nějaké finance= napište do /SZ)

Popřípadě sem můžete napsat nějaké řešení.


Jak ale říkám, při bootování nefunguje klávesnice. (Po nabootování funguje bez problému, klávesnicí to není zkoušel jsem celkově 3. Dokonce jsem zkousěl i všechny porty)


Děkuji za pomoc.
Host
Host
 
Příspěvky: 4
Registrován:
sob led 01, 2011 5:02 pm

ls8 | pon čer 03, 2013 8:15 am

Re: Mac mini. BootCamp (změna = nefunguje klávesnice)

Pokud máš bluetoothnovou klávesnici, musíš vychytat okamžik, kdy se klávesnice spojí s právě startujícím počítačem. To je okamžik, kdy se na klávesnici rozsvítí zelená kontrolka. V ten moment (ne dříve, ne později) stiskni klávesu Alt a počkej na zobrazení dialogu pro výběr disku pro start systému.

V případě USB klávesnice drž Alt od okamžiku, kdy se ozve zvuk startujícího počítače.
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

Uživatelský avatar witkoj | pon čer 03, 2013 12:45 pm

Re: Mac mini. BootCamp (změna = nefunguje klávesnice)

skorpyd píše:Jak ale říkám, při bootování nefunguje klávesnice. (Po nabootování funguje bez problému, klávesnicí to není zkoušel jsem celkově 3. Dokonce jsem zkousěl i všechny porty)


Děkuji za pomoc.


ls8: Veď tam napísal, že klávesnica sa nepripojí hneď pri zapnutí, ale až pri boote, a to je už neskoro.
iPhone 11, iOS 13.4
Apple watch 5, watchOS 6.2
MacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 2015), macOS Catalina 10.15.4
Apple TV 4K, tvOS 13.4
Apple user from 15.3.2004
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 164
Registrován:
sob led 24, 2009 9:06 am
Bydliště: Bratislava

ls8 | pon čer 03, 2013 1:38 pm

Re: Mac mini. BootCamp (změna = nefunguje klávesnice)

Je potřeba odchytit přesně ten moment, kdy se to naváže. Minulý týden jsem řešil naprosto totéž na iMacu s bluetooth klávesnicí. Povedlo se mi to asi na dvacátý pokus :)

U BT klávesnice je tím okamžikem bliknutí zelené kontrolky, u USB kávesnice se musí trefit okamžik, kdy se ozve zvuk startujícího počítače. Viz http://support.apple.com/kb/TS3273

Apple Wireless Keyboards will not recognize pressing and holding down startup keys during startup until the startup chime sound is heard. This is normal behavior. You may find it helpful to press and hold startup key combinations while the startup chime is playing.
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

skorpyd | úte čer 04, 2013 6:50 pm

Re: Mac mini. BootCamp (změna = nefunguje klávesnice)

Zdravím,

Takže jsem to již vyřešil. A jak ?

Jednoduše, Apple je tak dobrý, že v OSX 10.5 nemá ovladače pro novou hliníkovou klávesnici. Tudiž jediné řešení bylo použít starou klávesnici, která bez problému fungovala.


Každopádně za pomoc děkuji.

David
Host
Host
 
Příspěvky: 4
Registrován:
sob led 01, 2011 5:02 pm

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Mac - vše o počítačích, hardware a příslušenství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé