iMac a MiniDisplay Port - HDMI přestal fungovat

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

jerrry | úte čer 04, 2013 4:49 pm

iMac a MiniDisplay Port - HDMI přestal fungovat

Ahoj, mám nového iMaca (27") a přes redukci z MiniDisplay Portu na HDMI jsem si pouštěl filmy do TV. Včera to ale přestalo zničehonic fungovat. iMac sice připojenou TV v nastavení zobrazení detekuje, ale obraz je černý (jen když aktivuji TV, tak mi problikne modře obrazovka na iMacu, což dělalo i dříve, ale pak se na TV nic neobjeví). To samé pro zvuk - v nastavení výstupu zvuku TV jako zdroj vidím, ale nic se nepřenáší a z TV zvuk nejde. Nevíte, čím by to mohlo být?

Zkoušel jsem jiný HDMI kabel i druhý MiniDisplay Port konektor (na novém iMacu jsou dva Thunderbolty), ale beze změny? Poškodily se mi oba konektory nebo je v tahu redukce? Používal jsem cca rok a půl tu od značky Moshi (už na starém iMacu) a vždy bez problémů a levná taky zrovna nebyla :(
iMac 27" 5k Retina, 4,0 GHz, Core i7, 24 GB RAM
MacBook 12", 256 GB SSD
Apple Watch Sport, 42mm
iPhone 6s Plus, 64 GB
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 239
Registrován:
pon zář 01, 2008 11:53 am

Uživatelský avatar iphonik4 | stř čer 05, 2013 8:07 pm

Re: iMac a MiniDisplay Port - HDMI přestal fungovat

Vidím to na redukci. Pokud jsi vyzkoušel oba porty a dokonce i jiný HDMI, tak bude problém v redukci. Něž jsem si pořídil MacBook Pro s HDMI konektorem, tak jsem na předchozím MacBooku Pro a iMacu používal taky redukci z MiniDisplay Portu na HDMI a taky mi bohužel odešla. Nicméně reklamace to vyřešila :) Ačkoliv se to nezdá, tak ty redukce nejsou jen kus drátu...
- iPhone 11 Pro Max
- Apple Watch Series 4
- MacBook Pro 15" i7 2017 Touch Bar
- iPhone 2G 8GB 3.1.3 JB
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1325
Registrován:
čtv kvě 29, 2008 2:01 pm
Bydliště: Olomouc

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Mac - vše o počítačích, hardware a příslušenství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron