životnosť baterky / prud vs. bateria

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

majko11293 | čtv srp 29, 2013 5:38 pm

životnosť baterky / prud vs. bateria

Dobry den,

pred asi dvoma tyzdnami som sa stal vlastnikom Macbooku Air. Chcel by som sa spýtat čo je pre životnost baterky lepšie, mať ho stále v nabíjačke(teda pokial ho nepotrebujem prenašať) alebo nabiť, použivat a pri takych 20% znova dat nabit. Viem že tieto baterie by sa nemali velmi často uplne vybijat(raz do mesiaca by sa mala bateria formovat ale to do toho nepočitam) no ak bude stale pod prudom neodide mi baterka uplne? Neviem na akom principe to pracuje, či sa napajanie pri 100% prepne rovno na prud zo zastrčky alebo to stale preteka aj cez bateriu.
Bateria by mala vydrzat 1000 cyklov, teda za cyklus sa povazuje uplne vybitie a uplne nabitie. Takze teoreticky ked ho budem mat stale v prude tak sa mi to do cyklov nebude počitať? Som z toho trochu zmätený.

Dakujem
S Pozdravom
Host
Host
 
Příspěvky: 5
Registrován:
čtv srp 29, 2013 5:31 pm

Uživatelský avatar TDa | čtv srp 29, 2013 5:55 pm

Re: životnosť baterky / prud vs. bateria

majko11293 píše:Bateria by mala vydrzat 1000 cyklov, teda za cyklus sa povazuje uplne vybitie a uplne nabitie. Takze teoreticky ked ho budem mat stale v prude tak sa mi to do cyklov nebude počitať? Som z toho trochu zmätený.


Tak to určitě ne, spíš je to na upřesnění doby těch "1000 cyklů" - když ho vybiješ dvakrát z 100% na 50, tak je to jeden cyklus
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1109
Registrován:
čtv kvě 06, 2010 6:35 pm
Bydliště: Brno, Břeclav

majko11293 | čtv srp 29, 2013 6:53 pm

Re: životnosť baterky / prud vs. bateria

dakujem za odpoved

to viem ze sa mi to bude takto počitat do cyklov, mne ale ide hlavne o to vediet kedy sa viac baterka ničí, či ked sa vybija/nabija alebo ked je notebook stale pripojeny k sieti.

Dakujem
Host
Host
 
Příspěvky: 5
Registrován:
čtv srp 29, 2013 5:31 pm

Uživatelský avatar Marek | čtv srp 29, 2013 11:26 pm

Re: životnosť baterky / prud vs. bateria

Mam Air celé dva mesiace na zásuvke cez prázdniny, asi 2 krát som ho vybil a všetko je ako má byť. Proste nerieš baterku, už sa nejako ona rieši sama
MacBook Air
Magic Mouse
iPhone 5
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 4941
Registrován:
pon led 04, 2010 11:19 am
Bydliště: Veľká Lomnica (SVK)

majko11293 | pát srp 30, 2013 8:36 am

Re: životnosť baterky / prud vs. bateria

tak fajn, ako vidim o baterku sa starat nemusim. Tak dakujem pekne za odpovede

S Pozdravom
Host
Host
 
Příspěvky: 5
Registrován:
čtv srp 29, 2013 5:31 pm

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Mac - vše o počítačích, hardware a příslušenství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron