Blbne MacBook Pro 11'

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

designer | úte říj 01, 2013 10:09 pm

Blbne MacBook Pro 11'

Zdravím,

již nějakou dobu mi blbne mac. Zkrátka se sekne, většinou se to děje, když spustím nějakou náročnější aplikaci (iTunes, Aperture, HD film, CS:GO či flash videa). Vyskočí povětšinou modrá pruhovaná obrazovka. Samozřejmě se to stane i jinak. To by ještě nebyl, tak extrémní problém. Bohužel když následně mac restartuju, nepodaří se naběhnout systém napoprvé. Objevuje se opět modrá obrazovka, někdy prostě zůstane bílá obrazovka. Opět musím restartovat. Někdy se systém načte po 3. restartu, ale většinou i po 10. či 20.

Tohle celé se děje stupňovitě. Ze začátku se to ještě dalo, ale teď už je to horší a horší.

Aby toho nebylo málo. Občas mi přestane fungovat spodní řada klávesnice, respektive někdy to blbně hodně, někdy zase málo.

Prosím Vás o nějakou radu. Asi bude nejlepší, když to odnesu do servisu.

Děkuji
Host
Host
 
Příspěvky: 112
Registrován:
pon srp 23, 2010 1:05 am

ls8 | stř říj 02, 2013 7:27 am

Re: Blbne MacBook Pro 11'

Sám sis správně odpověděl.
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

designer | ned lis 10, 2013 3:29 am

Re: Blbne MacBook Pro 11'

Tak to vypadá na hromadnější problém. Myslíte, že se k tomu apple postaví a začne vyměnovat grafické karty?

Viz. https://discussions.apple.com/thread/4766577?tstart=0
Host
Host
 
Příspěvky: 112
Registrován:
pon srp 23, 2010 1:05 am

ls8 | pon lis 11, 2013 12:15 pm

Re: Blbne MacBook Pro 11'

I kdyby se opravdu jednalo o hromadný problém a Apple to uznal, téměř jistě to půjde vyřešit softwarově, úpravou firmwaru apod. Že by to řešil svoláváním hardwaru na servis/výměnu, je podle mě krajně nepravděpodobné.

Podobný problém byl s mým prvním MacBookem Pro (late 2008), kde docházelo k přehřívání grafiky, všude se o tom psalo [1] [2] [3], kdesi dokonce analyzovali použitý cín, kterým byl grafický čip připájený k desce, a tvrdili, že to je příčina, Apple to vyřešil tím, že po třech a půl letech (!!!) vydal firmware který podtaktoval grafiku o pár procent a bylo po problému.
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

designer | úte lis 12, 2013 11:42 am

Re: Blbne MacBook Pro 11'

No párkrát se už stalo, že apple začal něco vyměňovat, třeba http://9to5mac.com/2013/08/16/apple-ope ... 011-imacs/

Každopádně se mi nechce investovat přes deset tisíc za opravu, kterou bude muset podstoupit tisíce uživatelů
Host
Host
 
Příspěvky: 112
Registrován:
pon srp 23, 2010 1:05 am

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Mac - vše o počítačích, hardware a příslušenství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé