Problem s internetom (mbp pro)

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

saj___ | čtv říj 10, 2013 1:06 pm

Problem s internetom (mbp pro)

Ahojte,
Mam problem s internetom na macbooku pro (early 2011). Prenajal som si byt, je tu wifi aj kabel (ethernet, ziadny router, len kabel zo steny). Po pripojeni na wifi a zadani hesla net isiel, po pripojeni kabla a nastaveni IP (kedze mi to mac nenastavil automaticky a musel som ceknut IP z kamosovho windows notebooku, kt. pripojilo automaticky) tiez net isiel.

Zrazu nastal problem a jeden vecer ma odpojilo z wifi. Do dnes dna sa mi neda pripojit na danu wifi (Connection timeout occured [obcas aj connection failed]) no a dokonca nejde ani ethernet kabel net zrazu (cable unplugged, v kabli chyba nie je) Skusal som hadam vsetky metody opravy, kt. som nasiel na google, kedze tento problem s netom na mbp ma ocividne trilion ludi. Naozaj som vyskusal uz vsetky mozne metody. Net mi nejde uz par dni. Vcera vecer ma z nicoho nic na wifi napojilo, no siel som uz spat a druhy den rano po otvoreni macu zase rovnaky problem. Ine wifiny mi funguju, aj wifi doma. Na inych (windows) notasoch tiez tento net ide (aj wifi aj kabel) aj mne na iphone tato wifi ide v pohode, nejde len na mbp, uz som myslel ze sa nieco proste pokazilo, ale vcera ked ma zrazu vecer napojilo, od tejto myslienky som upustil. Este uvediem, ze net patri pod hotel, tak ako aj tento byt (hotel vlastni par bytov oproti) a technik uviedol ze u nich problem nie je.

Vie mi niekto pomoct, ako toto vyriesit? Vdaka.
Host
Host
 
Příspěvky: 53
Registrován:
úte bře 08, 2011 8:26 pm

ls8 | čtv říj 10, 2013 2:59 pm

Re: Problem s internetom (mbp pro)

Divné je, že to nejde ani po kabelu. Ten kabel vede kam - do toho stejného routeru, ke kterému se připojuješ přes WiFi? Tzn. je za NATem a má dávat adresu z DHCP?
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

saj___ | čtv říj 10, 2013 3:32 pm

Re: Problem s internetom (mbp pro)

Kabel ide zo steny (klasicky ethernet RJ45 port) priamo do zariadenia. Nejde cez ziadny router.

Kamarat s WINDOWS notebookom zapoji tento kabel do notebooku a rozbehne sa mu pripojenie/internet. Ja ked kabel zapojim, nic sa nedeje. Tak som teda opisal vsetky potrebne adresy na pripojenie od kamarata a len som prihodil k IP o jedno cislo viac aby nebol IP konflikt), zapojl kabel a potom to uz slo....

No po cca tyzdni ako nastali vyssie uvedene problemy, uz nejde ten net ani ked manualne nahodim adresy ako predtym.

Routre ani nic podobne ja na byte nemam. Tie su asi niekde na hoteli v centrale
Host
Host
 
Příspěvky: 53
Registrován:
úte bře 08, 2011 8:26 pm

Uživatelský avatar iTukan | čtv říj 10, 2013 5:31 pm

Re: Problem s internetom (mbp pro)

A mas to pouzivani internetu pres kabel ci wifi vubec od pronajimatele domluveny? Nebo jsi se napojil jen protoze to tam je? Pokud to mas domluvene, konfiguraci pripojeni by ti mel dat ten kdo to provozuje. Ze nejde kabel, je mozna tim, ze ho nekdo na druhe strane odpojil, jelikoz zjistil, ze ho nekdo pouziva a nema to domluveny, nebo se proste jen spletl a odpojil ho. Predpokladam, ze od te doby co to nejde, jsi to s tim notebookem s windows jiz nezkousel...? Jestli mas po ruce router nebo neco podobneho jako aktivni prvek, tak ho zkus pripojit na ten kabel, aby jsi vubec na diodach videl, ze se to spoji s druhou stranou. MBP podobnou kontrolu nema. Wifi muze mit spatny signal nebo je pretizena, pokud se pohybujes nekde v hotelu jak pises (moc soucasne pripojenych zarizeni). Tezko vedet jak to tam maji vyresene.
Proste zacni ten problem resit s nekym kdo se o to stara. Jinak tu budeme teoretizovat jeste tyden...
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  AW4 
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3019
Registrován:
sob úno 07, 2009 5:54 pm
Bydliště: Židlochovice

sajmon___ | čtv říj 10, 2013 6:51 pm

Re: Problem s internetom (mbp pro)

1. samozrejme, ze mam vsetko legalne a domluvene. Kabel je aktivny, resp. pripojenie.
2. skusal som to zaroven. Internet, ako som pisal (kabel aj wifi) na druhom notebooku ide (windows) dokonca po pripojeni aj automaticky ako som pisal vyssie, takze netreba ziadne nastavenia, ci IPcky specialne. Ale hovorim, pripojenie je aktivne, kedze na druhom notebooku ide.
3. Pretizenou wifinou to nie je... Na druhom notebooku ide... Hovorim, toto nie je problem takehoto banalneho charakteru.
Host
Host
 
Příspěvky: 11
Registrován:
ned lis 28, 2010 2:26 pm

ls8 | čtv říj 10, 2013 8:56 pm

Re: Problem s internetom (mbp pro)

To, že jde kabel ze zdi přece neříká nic o tom, jestli je to za NATem, nebo jestli je konfigurace statická nebo z DHCP. Nebo jestli provozovatel kontroluje MAC adresy apod. Hlavně to musíš řešit s provozovatelem té sítě.

Jsem taky správce sítě, v organizaci s 200 lidmi. Když mi někdo zavolá, že se nemůže připojit, tak mu přece neřeknu, že u mě je všechno v pořádku, a že si má poradit sám. Musím zvednout zadek, dojít tam a vyřešit to. Bez ohledu na to, jestli má uživatel desktop, notebook, Windows, Maca nebo Linux.
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Mac - vše o počítačích, hardware a příslušenství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé