SSD nebo HDD jako externí disk?

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

mike03 | sob říj 03, 2015 10:14 am

SSD nebo HDD jako externí disk?

Používám macbook pár dní a 128GB mi asi stačit nebude. Vzhledem k tomu, že budu jednou za čas dělat čistou intalaci OSX tak by se mi nějaký externák hodil. Jinak nemám kam zálohovat (16gb flashka je malá :D).
Externí disk bude tedy využíván pro time machine, filmy, fotky a jiná smetí.
A teď otázka. Který HDD zvolit? Nebylo by lepší koupit 500GB/1T SSD interní, hodit ho do nějakého rámečku a používat ho přes thunderbolt čí USB 3.0 (jestli něco takového vůbec jde)? Někdy se takové velkokapacitní SSD disky dají sehnat i za směšný peníz. Jestli se tohle řešení vůbec vyplatí. Pakliže ne tak bych šel do klasického externího disku. Ovšem zde nevím, který zvolit. Chci s minimálníma vibracema, dobrou přenosovou rychlost, nejlépe kovové tělo (není podmínka) a kapacita 500GB - 1T.
Který používáte vy?
iPhone 5S 16GB Space Grey
Macbook Pro 13" Retina 2015
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 209
Registrován:
čtv dub 26, 2012 9:43 am

Renik | sob říj 03, 2015 4:13 pm

Re: SSD nebo HDD jako externí disk?

Uvediem ti moj pripad:
Mam MBP 13. Namiesto dvd mechaniky mam ramcek s povodnym HDD. Dokupul som SSD, z ktoreho bezi osx. Na ssd mam cisto len system, na hdd hudbu atd.. Filmy a podobne veci mam na 2TB externom WD. Problem vyrieseny..
MacBook Pro Retina 13” 2016 | 2 GHz Intel Core i5 | 8 GB 1867 MHz LPDDR3 | 256 GB SSD | Intel Iris Graphics 540 | MacOS Sierra
iPhone X 256GB Space Gray
Apple TV 4 64GB
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 821
Registrován:
ned pro 05, 2010 8:53 pm

Johny004 | sob říj 03, 2015 6:23 pm

Re: SSD nebo HDD jako externí disk?

Ještě se chci zeptat na co budeš dělat jednou za čas čistou instalaci? Unix nemá nic jako registry, nepotřebuješ defragmentovat HDD a není to Windows. K věci. Já vedle Time Capsule používám síťový WD My Book Live. Pouze píchneš do routeru, nastavíš a funguješ. Pokud máš kvalitní síť, já funguju na 5GHz AC, přenos dat je skoro jako po kabelu.
 iPhone 8 Plus 64 GB Space Gray
 iPad 2017
 MacBook Pro Retina 13"
 iPod Touch 6 / BeatsX / Beats EP / UrBeats / Apple AirPods
 TV 4
 Time Capsule 2 TB
'iMsg: libormacak@icloud.com'
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 293
Registrován:
čtv čer 17, 2010 8:12 am
Bydliště: Teplice v Čechách

mike03 | úte říj 06, 2015 8:49 pm

Re: SSD nebo HDD jako externí disk?

To ne, time capsule je moc draha. A neni pro me moc prakticka. Stehuju se do anglie a kdo vi, muzu se taky dost presouvat (nemusi vyjit bydleni atd.). Takze spise neco praktickeho a rychleho. Ted co tak za externaky frci (znacka, model)? Nejaky SSD nebo obyc plotny?
iPhone 5S 16GB Space Grey
Macbook Pro 13" Retina 2015
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 209
Registrován:
čtv dub 26, 2012 9:43 am

Uživatelský avatar Beavers | stř říj 07, 2015 6:49 am

Re: SSD nebo HDD jako externí disk?

Já používám disky od Western Digital. HDD jsou děleny do kategorií (red, blue, black, green) podle druhu použití. Tady https://www.youtube.com/watch?v=v_HYE5ML7k4 máš informační video o jejich discích a dostupné modely. Pokud půjdeš do nějakého e shopu, najdeš tam nepřeberné množství externích disků.
Já mám dva z řady WD Passport, jeden starší, druhý novější.
Pokud jde o SSD, vyhni se levným modelům. Pokud to chceš na uchování dat, mohl bys o ně přijít. Ale to jsou samozřejmé věci, které ti snad ani nemusím opakovat. Osobně mám SSD od Intelu, tady si prostuduj článek o SSD discích http://www.czc.cz/co-se-v-recenzich-ssd ... ite/clanek .
Disk mám v jednoduchém SLIMportu, např. tady máš údaje https://www.alza.cz/axago-adsa-1s-slimp ... xy_2-5_cpc
Tady je např. pro USB 3 https://www.alza.cz/axago-adsa-1s3-slim ... 141534.htm

Na trhu je toho spousta, je potřeba si udělat průzkum na webech a pak se rozhodnout.
Two beer are not too beer. Shakesbeer. Nedostatek sexu způsobuje krátkozrakost.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 5789
Registrován:
úte črc 01, 2008 3:17 pm

Uživatelský avatar mike-biker | stř říj 07, 2015 7:25 am

Re: SSD nebo HDD jako externí disk?

Také používám 2 externí disky WD Passport.
Jeden 500GB, čistě na TM a druhý 2TB mám rozdělený na dva oddíly - jeden opět na TM a druhý archivační na fotky, videa, dokumenty atd. :)
iPhone 11 Pro Max Space Grey
iPhone 6 16GB Silver as reserve
MacBook Pro Retina 15" Mid 2014, i7 4x2,5GHz 16GB RAM 256GB SSD + 256GB Jet Drive.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3352
Registrován:
ned říj 09, 2011 12:39 pm
Bydliště: Jesenice

ls8 | stř říj 07, 2015 7:41 am

Re: SSD nebo HDD jako externí disk?

Rozhodovat se podle toho, co zrovna "frci (znacka, model)", je podle mě špatný přístup, rozhodni se radši podle svých potřeb a (zejména finančních) možností. Pokud chceš disk používat "pro time machine, filmy, fotky a jiná smetí", pak mi 500GB vychází jako malý. Pro Time Machine musíš mít vlastní partition, a na data tedy v případě rozdělení 50/50 budeš mít k dispozici jen 250GB. Takže 1000GB disk. Rozhodnutí, jestli HDD nebo SSD, je čistě o ceně. Sám si musíš říct, jestli je pro tebe cena okolo 10.000Kč za 1TB SSD přijatelná, nebo už ne. HDD v této kapacitě koupíš kolem 2.000Kč. Externí USB3 krabička pro montáž externího disku stojí pár stovek.
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

Uživatelský avatar cuting | stř říj 07, 2015 8:40 am

Re: SSD nebo HDD jako externí disk?

Pro Time Machine mám externí 1 TB trvale připojený k booku, dělá mi zálohy automaticky. Ale uvažuji, že koupím ještě jeden. Už se mi stalo, že mi v jednom dnu umřeli oba disky - interní i externí. Sice je to už několik let ale nebylo to ani maličko příjemné. Naštěstí jsem měl to podstatné ještě po síti zálohované na velkém stolním .
 Apple hračky 
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 2259
Registrován:
úte čer 07, 2011 8:45 pm
Bydliště: Praha

mike03 | stř říj 14, 2015 11:31 pm

Re: SSD nebo HDD jako externí disk?

Tak tu mám užší výběr:
http://www.czc.cz/0ck2qcr69eij193kb25gmeu0fa/seznam

U toho WD My Passport Wireless se mi líbí wifina. Nemusím tak vytahovat kabel a automaticky mi udělá zálohu.
iPhone 5S 16GB Space Grey
Macbook Pro 13" Retina 2015
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 209
Registrován:
čtv dub 26, 2012 9:43 am

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Mac - vše o počítačích, hardware a příslušenství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot]

cron