Par dotazu na LION

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Uživatelský avatar Dadly | sob lis 19, 2011 5:57 pm

Par dotazu na LION

Mam par problemu pri pouzivani Lionu, mozna budu neco doplnovat, kdyz najdu neco dalsiho :)

1) ve Finderu ani ve ForkLiftu mi nefunguje klavesova zkratka CMD+X, pritelkyni to vsak funguje a nechapu jak je to mozne, jestli sem nekde neco nezapomel zaskrtnout nebo neco takoveho

2) ve skole pouzivame v excelu doplnek pro vypocet, jmenuje se Linkosa a potrebuje se pridat do excelu a zaroven povolit makra, nicmene kdyz ho pridam a povolim makra, tak nemuzu v excelu najit zalozku "Doplnky" kde by se ta Linkosa mela nachazet

3) TimeMachine mi obcas zaplni muj hardisk SSD v Airu zalohoma, ikdyz mam nastaveny pro zalohovani jenom externi hardisk. Je to neprijemne, protoze mi nezustane misto na hardisku pocitace a pak pri stahovani se mi vsechny soubory prerusi, ze je nedostatek mista na disku, avsak po restartu se zalohy samy smazou a misto se uvolni, taktez nevim jestli je problem v nastaveni nebo co

4) parkrat se mi stalo, ze jsem ve skole na prednaskach nevydrzel poslouchat a hral sem poker na facebooku, nicmene Airu se spustil vetrak a ten hluk byl sileny, existuje nejaky program na regulaci otacek vetracku ? nebo se v tom radeji nerypat at se neco nepodela ? je fakt ze v airu je chlazeni asi docela problem

5) iTunes, pridaval jsem muziku do iTunes z externiho disku a chtel jsem docilit toho, aby se mi pisnicky nekopirovali do notase na hardisk, jelikoz mam jenom 128GB SSD, jenze iTunes si stejne ty pisnicky seradilo a zkopirovalo na disk. Da se nejak udelat, aby iTunes neorganizovalo svoji knihovnu na hardisku notase a ty pisnicky byly skutecne k dispozici jenom kdyz pripojim externi HDD a nezabirali tak v malem SSDcku misto ?

6) Finder jsem si nahradil koupenou aplikaci ForkLift a chtel bych se Finderu zbavit a pouzivat primarne ForkLift, nicmene Finder se neda odstranit z docku a potreboval bych poradit, jestli se da nastavit ten ForkLift jako vychozi program, podobne jako kdyz chci misto Safari pouzivat Chrome, jiste me chapete :)

No a to je prozatim z meho mesicniho pouzivani vse, dost mozna jeste neco casem najdu, tak to kdyztak doplnim :)

Diky za rady zkusenejsich
Macbook Air 2011 i5 1,7GHz, 4GB, 128GB SSD, OS X Mavericks
iPhone 5 32GB CZ 7.1.2 JB
Host
Host
 
Příspěvky: 130
Registrován:
úte črc 14, 2009 1:35 am

Masorad | ned lis 20, 2011 10:14 pm

Re: Par dotazu na LION

1) Použij normálně cmd+c a potom cmd+option+v
2 a 3) nevím
4) já bych se moc nerýpal, protože aplikace na FB jsou celkem náročné a teda je potřeba chladit.
5) V nastaveni itunes pod částí Advanced je checkbox "Copy files to iTunes Media folder when adding to library", takže je potřeba ho odškrtnout
6) Nic podobného jsem zatím nezkoušel ale myslím si že Finder se nedá takovým způsobem nahradit, ale můžu se mýlit. BTW co ti chybí/vadí na Finderu? Vím že 2 okenní manažer se někdy hodí, ale na ostatní věci je myslím Finder fajn.
 

Uživatelský avatar Dadly | pon lis 21, 2011 12:09 pm

Re: Par dotazu na LION

diky za to iTunes, aspon to uz jsem vyresil :)

Finder jsem se snazil pouzivat odzacatku, nicmene po doinstalovani ForkLiftu jsem ho uz nezapnul dost dlouho. Nelibi se mi ze ve Finderu se mi sice radi slozky podle nazvu, nicmene nezarazene dokumenty uz podle abecedy nejdou, taky se mi nelibi ta funkce cmd+x a proto pouzivam forklift a pretazenim mysi z jednoho okna do druheho se mi soubor presune (nicmene porad si myslim ze mam nekde neco nenastavene, protoze pritelkyne ma naprosto stejny notebook i system a ji cmd+x funguje)

jsem zvyklej na totalcommander a ten forklift ho dost pripomina, je tam pekne zobrazena cesta k souboru nahore, taky dostupnejsi moznosti komprese, slouceni souboru apod., vidim vzdycky kdyz kliknu na slozku info o ni, jeji velikost apod., taky mam vzdy zobrazene aktualni volne misto na disku a tech veci je hodne co ma ForkLift oproti Finderu navic a nebo lepe zpracovane ;)
Macbook Air 2011 i5 1,7GHz, 4GB, 128GB SSD, OS X Mavericks
iPhone 5 32GB CZ 7.1.2 JB
Host
Host
 
Příspěvky: 130
Registrován:
úte črc 14, 2009 1:35 am

Lincoln Six Echo | pon lis 21, 2011 3:31 pm

Re: Par dotazu na LION

Zkus TotalFinder. Využívá taby jako prohlížeč, můžeš si vybrat jeden nebo dva sloupce (jako TotalCommander). Taky ti umožní cut (Cmd+X).
  • iPhone 6s
  • Mac mini (Late 2012) | MacBook Pro (Early 2015)
  • AirPort Extreme 5th gen
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3739
Registrován:
pát čer 25, 2010 8:53 pm

Uživatelský avatar Barberry.pha | pon lis 21, 2011 3:37 pm

Par dotazu na LION

TotalFinder muzu taky jenom doporucit ;)
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 8245
Registrován:
pát dub 09, 2010 11:16 am
Bydliště: Prague

Uživatelský avatar Dadly | úte lis 22, 2011 12:32 pm

Re: Par dotazu na LION

verim, ze total finder muze byt ok, nicmene uz mam koupeny ForkLift, takze dalsi prachy za to vyhazovat nehodlam, jsem spokojeny s tim co sem koupil, akorat bych ho potreboval nastavit jako primarne vychozi aplikaci...
Macbook Air 2011 i5 1,7GHz, 4GB, 128GB SSD, OS X Mavericks
iPhone 5 32GB CZ 7.1.2 JB
Host
Host
 
Příspěvky: 130
Registrován:
úte črc 14, 2009 1:35 am

Lincoln Six Echo | úte lis 22, 2011 3:19 pm

Re: Par dotazu na LION

To asi nepůjde, protože to je samostatná aplikace, kdežto TotalFinder "vytuní" FInder a je jakoby jeho součástí.
  • iPhone 6s
  • Mac mini (Late 2012) | MacBook Pro (Early 2015)
  • AirPort Extreme 5th gen
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3739
Registrován:
pát čer 25, 2010 8:53 pm

Uživatelský avatar VojtaBeton | pát pro 16, 2011 4:53 pm

Re: Par dotazu na LION

Také bych měl dotaz k bodu 5.

Kvánocům si chci nadělit airport extreme a apple tv. Je možné aby se mi filmy neukládali do iTunes, ale pouze na disk, který plánuji zapojit do airport extreme. Jde mi o to, aby filmy v Macu nezabírali drahocené místo, ale pokaždé když zapnu iTunes i apple tv, aby byli filmy v nabídce k přehrávání a jak iTunes tak apple tv si je tahali z disku?

Předem děkuji za odpovědi.
 iPhone 4 16GB Black O2 CZ
 iPhone 5s 32GB Gold O2 CZ
Apple WATCH Sport
MacBook Pro (Unibody) 15,4. Intel Core 2 Duo 2,53 GHz. 8 GB DDR3 SDRAM (1333MHz). OS X El Capitan 10.11.4 Beta
 Apple TV
 Magic Mouse
 Wirelles Keyboard
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 156
Registrován:
sob led 01, 2011 5:23 pm
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar SteveJSF | pát pro 16, 2011 5:35 pm

Par dotazu na LION

Jo tak to bych taky rad vyresil. V podstate nejde jen o filmy, ale i o fotky, hudbu atd. Problem je v tom, ze Apple TV prehrava obsah knihovny iTunes. Tuto knihovnu muzes mit ulozenou i na externim disku, ale nevim o tom, ze by ji slo nejak rozdelit - takze se mi nepovedlo mit iTunes knihovnu v Macu a jeji cast, tykajici se filmu, nejakym zpusobem odkazovat na externi umisteni. Pokud to nekdo umite, rad se poucim.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1923
Registrován:
úte lis 04, 2008 1:37 am

Uživatelský avatar Dadly | ned pro 18, 2011 12:56 pm

Re: Par dotazu na LION

ad 3) takhle to vypada kdyz mi TimeMachine zaplni HDD v Airu, jak vidite takrka identicky velkou zalohu mam v TimeMachine a zaroven mi zabira misto i v Macintosh HD a nevim jak se ji mam zbavit, nevite to nekdo ? zbytecne tak prichazim o 52GB mista :(

screen :
Obrázek
Macbook Air 2011 i5 1,7GHz, 4GB, 128GB SSD, OS X Mavericks
iPhone 5 32GB CZ 7.1.2 JB
Host
Host
 
Příspěvky: 130
Registrován:
úte črc 14, 2009 1:35 am

makovice | ned pro 18, 2011 8:28 pm

Re: Par dotazu na LION

U Forkliftu doporucuji prepnout klavesove zkratky na ala. Norton Commander resp. Total C. Muzes misto CMD+X pouzivat F6 ;) Jinak Forklift pouzivam taky, je super z meho pohledu hlavne SCP :D
iPhone 4S 32GB - 6.0b1, MacBook 13" Alu (SSD + HHD) - 10.7.3
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 335
Registrován:
sob pro 01, 2007 1:15 pm
Bydliště: Praha

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Mac OS X a vše kolem něj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron