Poznamky- ztrata

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Uživatelský avatar cuting | ned led 01, 2012 11:08 pm

Poznamky- ztrata

Jsem zmateny. Ted jsem si chtel zapsat poznamku na iPhonu. Otevru poznamky a najednou mi ty puvodni pred ocima zmizeli. Ale je zajimave, ze ne vsechny, dve mi zbyli....Diky provazani s iCloudem tedy zmizeli i tam a az zitra rano zapnu pocitac, zmizi i z pocitace. Nastesti mam automaticke zalohy na timemachine, takze se k nim dostanu, ale docela mne to rozhodilo. To nepamatuji. Proste jsem otevrel aplikaci, koukam na seznam poznamek a najednou blik a az na dve byli vsechy fuc. Netusite nekdo, kde je chyba? Na icloudu jsem nebyl a ani na materskem mac pocitaci jsem nemohl nic smazat, 3 dny nebyl zapnuty.
 Apple hračky 
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 2259
Registrován:
úte čer 07, 2011 8:45 pm
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar SteveJSF | pon led 02, 2012 12:20 am

Poznamky- ztrata

Az budes rano zapinat pocitac, zapni ho nejdriv bez pristupu na net a poznamky si nekam poukladej. Uz jsem takhle jednou resil omylem smazany kalendar.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1923
Registrován:
úte lis 04, 2008 1:37 am

Uživatelský avatar cuting | pon led 02, 2012 8:43 am

Re: Poznamky- ztrata

Diky, to problem neni, nebojim se jejich uplne ztraty, diky Time Machine je mam vsechny na externim disku spolecne s jinymi zalohami, takze je vyzobu. Jen mne zarazilo, jak je to vubec mozne. Matersky pocitac byl vypnuty, na iCloudu jsem nebyl snad tyden a najednou mi poznamky doslova pred ocima zmizeli, kdyz jsem si chtel jednu pridat. Absolutne to nechapu. A kdyby zmizeli vsechny, ale dve z asi 30 tam zustali....
 Apple hračky 
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 2259
Registrován:
úte čer 07, 2011 8:45 pm
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar SteveJSF | pon led 02, 2012 10:57 am

Poznamky- ztrata

Nevim. Ale kdyztak popis, jak jsi se dostal k zaloze poznamek v TM, sam nevim kde bych to tam hledal. Vim, kde najit kompletni backup iPhonu a obnovit ho, ale samotne poznamky - to nevim. Jak uz jsem psal, ztraceny (blbosti smazany) kalendar jsem ziskal z Macbooku, ktery jsem vcas odpojil od internetu a provedl jsem export kalendare.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1923
Registrován:
úte lis 04, 2008 1:37 am

Uživatelský avatar cuting | pon led 02, 2012 8:32 pm

Re: Poznamky- ztrata

Zapnes si emailovy klient, oznacis poznamky, pak si zapnes TM a v okne TM se ti objevi jen poznamky za x dnu a nebo mesicu dozadu. Nalistujes -vyberes datum, ze ktereho chces obnovit, oznacis poznamky, ktere chces obnovit a zmacknes "obnovit". Obnovene poznamky se ti pak objevi v nove automaticky vytvorene slozce time machine v e-mailovem klientovi . Je to snadne. Ale pozor ! Nespoustej-neotevirej TM z horni listy, ale jen z ikony v aplikacich. Kdyz spustis TM z horni listy, tak se ti objevi cele zalohy, ne jen vybrane, a musis slozite hledat. Takze jeste jednou- oznac v emailu poznamky, celou slozku, pak spust z aplikaci ikonou TM a objevi se ti v "kartotece" pro obnovu jen poznamky. Vyber a obnov. Stejne to funguje i u vseho ostatniho, co chces "vyzobat".
Jinak, docetl jsem se dnes na webu, ze se to stalo vice lidem a ze to byl nejaky bug na iCloud, za ktery se Apple jiz udajne omluvil.
 Apple hračky 
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 2259
Registrován:
úte čer 07, 2011 8:45 pm
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar SteveJSF | pon led 02, 2012 11:57 pm

Poznamky- ztrata

Aha, diky za ten popis. Zkousel jsem to jak tou ikonou z aplikaci, tak i z horni listy, a podle me v tom neni rozdil. Aspon teda u me to vypada naprosto stejne a ani me nenapada, proc by to melo vypadat jinak. Funguje to, super. :-)
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1923
Registrován:
úte lis 04, 2008 1:37 am

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Mac OS X a vše kolem něj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé