OS X Lion je k dispozici !

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

spinmaster | čtv črc 21, 2011 6:59 pm

Re: Mac OSX Lion je k dispozici !

jedine co ma na lione potesilo je ze ked mam nastaveny monitor v spankovom rezime tak sa neprebudi pohubom mysky ale az ked sa na nu klikne :)
to je zatial moj jeduny postreh, okrem toho ze mi truecrypt nechcem ist koly macFuse ale vyriesila to instalacia novsej verzie
inak kurzor mysi sa mi zda byt taky nejky "roztekany"
mam microsoft wireless laser mouse 6000 s dodavanym programom, trackpad je samozrejme na iMacu 27 nepouzitelny a dost ma mrzi ze LION je zamerany dost na uzivatelov trackpadu
 

nasko | čtv črc 21, 2011 7:03 pm

Re: Mac OSX Lion je k dispozici !

hmm to je dost divné zkouším tam zastrčit jenom ethernet kabel ,ale stále ta stejná chyba ,že to nejde stáhnout
Host
Host
 
Příspěvky: 81
Registrován:
ned bře 09, 2008 8:15 am

Olaf321 | čtv črc 21, 2011 7:12 pm

Re: Mac OSX Lion je k dispozici !

Taky jsem updatoval na Lion,ale když ted zapnu macbook tak naběhne za 55s a u SL systém nabíhal za cca 30s.
Včem může být problém?
MacBook Pro 13" (2011), core i5, 4GB RAM
Iphone 4 16 gb
Iphone 6 16 gb space gray
olaf3788@gmail.com
Host
Host
 
Příspěvky: 119
Registrován:
pon zář 14, 2009 8:25 am
Bydliště: Brno

Uživatelský avatar Roman_Pe | čtv črc 21, 2011 7:20 pm

Re: Mac OSX Lion je k dispozici !

Možno že to je ešte len prvá verizia Liona :unknown:

Macbook Pro 13'', 2,4GHz, 8Gb. Ram, SSD-Corsair Force 3 series 120GB, OSX Mavericks
Apple Airport Extreme 4RD / WD My Passport Studio 1 TB
iPhone 5S-32Gb. Silver
iPhone 4S-16Gb White
iPad mini 16Gb White
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1700
Registrován:
stř lis 17, 2010 10:55 pm
Bydliště: Brno

Uživatelský avatar BlazingUFO | čtv črc 21, 2011 7:50 pm

Re: Mac OSX Lion je k dispozici !

nie je to problem, mne lion tiez bootuje a aj sa vypina dlhsie ako SN, inak pokial niekto chce bootovatelne dvd Liona tak treba kliknut na instalacku, dat show contents a v priecinku SharedSupport sa nachadza obraz disku, ja si pre istotu dvd vytvorim, keby odisiel system, je to pohodlnejsie ako reinstalovat SN a potom ist cez appstore...

edit: ten backup uz sa prebil cez preparing, ale teraz to zalohuje a stale velmi pomaly, som na 3GB a celkova zaloha ma mat 20 takze ma aj trafi slak kym sa to dokonci
iPhone 3G 16GB white iOS 4.2.1, NoJB
iPhone 4 16GB black iOS 6.1.2, NoJB
iPhone 5 32GB black iOS 6.1.2, NoJB
iPad 2 64GB 3G white iOS 6.1.2 NoJB
MacBook Pro Mid 2010 2,66GHz 13" 8GB RAM 10.8.2
MacBook Pro Late 2011 i7 2,2GHz 15" 8GB RAM 10.8.2
GameCenter - BlazingUFO
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1485
Registrován:
ned zář 07, 2008 12:00 am
Bydliště: Bratislava

Olaf321 | čtv črc 21, 2011 8:42 pm

Re: Mac OSX Lion je k dispozici !

Ted se snažím o novou instalaci Lionu a při pokusu stáhnout ho z appstore mě to píše tuto hlášku:The server gave an error during download: 500 Internal Server Error.
Znamená to že je appstore přetížený nebo je problém někde u mě?
MacBook Pro 13" (2011), core i5, 4GB RAM
Iphone 4 16 gb
Iphone 6 16 gb space gray
olaf3788@gmail.com
Host
Host
 
Příspěvky: 119
Registrován:
pon zář 14, 2009 8:25 am
Bydliště: Brno

Uživatelský avatar Roman_Pe | čtv črc 21, 2011 9:10 pm

Re: Mac OSX Lion je k dispozici !

Mne tiež nejde stiahnuť z App store jeden program. Píše error

Macbook Pro 13'', 2,4GHz, 8Gb. Ram, SSD-Corsair Force 3 series 120GB, OSX Mavericks
Apple Airport Extreme 4RD / WD My Passport Studio 1 TB
iPhone 5S-32Gb. Silver
iPhone 4S-16Gb White
iPad mini 16Gb White
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1700
Registrován:
stř lis 17, 2010 10:55 pm
Bydliště: Brno

martisek777 | čtv črc 21, 2011 9:21 pm

Re: Mac OSX Lion je k dispozici !

Mě taky nejde z Mac App Store nic stáhnout píše mi to tohle :unknown:

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
Host
Host
 
Příspěvky: 67
Registrován:
ned led 09, 2011 8:31 pm
Bydliště: Wien

Uživatelský avatar Roman_Pe | čtv črc 21, 2011 10:13 pm

Re: Mac OSX Lion je k dispozici !

Presne toto mi písalo tiež. No ale potom som si v nastaveniach účtu nastavil Apple ID a potom mi to šlo.

Macbook Pro 13'', 2,4GHz, 8Gb. Ram, SSD-Corsair Force 3 series 120GB, OSX Mavericks
Apple Airport Extreme 4RD / WD My Passport Studio 1 TB
iPhone 5S-32Gb. Silver
iPhone 4S-16Gb White
iPad mini 16Gb White
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1700
Registrován:
stř lis 17, 2010 10:55 pm
Bydliště: Brno

Uživatelský avatar Colpeas | čtv črc 21, 2011 10:27 pm

Re: Mac OSX Lion je k dispozici !

Nevím čím to je, ale MacBook mi nechce přejít do normálního Sleep modu ani když ho zvolím z Apple menu. Dioda na straně svítí stále, ne přerušovaně a je slyšet disk, jak se točí... V podstatě jen zhasne display, ale notebook nejspíš běží dál...

2012 MacBook Air 13" 1.8GHz | 8GB RAM | 128GB SSD
2010 MacBook Pro 13" 2.4GHz | 8GB RAM | 750GB - odcizen! S/N: W805312VAPT
2006 Mac Pro 8-Core 2,33GHz | 16GB RAM | 256GB SSD + 3TB RAID0 | ATi HD4870 1GB
2005 PowerMac G5 Quad 2,5GHz | 8GB RAM | 1TB RAID0 | Quadro FX4500 512MB
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1307
Registrován:
ned zář 20, 2009 9:26 am
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar kmarty | čtv črc 21, 2011 10:32 pm

Re: Mac OSX Lion je k dispozici !

Roman_Pe píše:No a keď si mal mac pripojený na ex.monitore a mal si ho zavretý, tak sa ti neprehrieval náhodou?

Zavreny jsem ho nemel protoze mi to je proti srsti. Diky tomu jsem taky zaregistroval to ustrelovani mysiho kurzoru na vedlejsi obrazovku. Nechas nekde kurzor, neco odklepnes na klavesnici (cokoliv, udelal to i pri 'ls' v Terminalu), sahnes zpet ze odkliknes neco mysi a ejhle, kurzor neni kdes ho nechal, on je na vedlejsi obrazovce.
MBP 15" 2.66GHz, 8GB RAM, GF9600M GT
iP4 16GB
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 159
Registrován:
pát úno 04, 2011 8:54 pm

stikyworld | čtv črc 21, 2011 10:34 pm

Re: Mac OSX Lion je k dispozici !

Komerční banka nefunguje ani po instalaci Java pro Liona.
Zkoušel jsem jak novou instalaci Liona tak update ze SL.
Komerčka je nah....o
 iPhone 5 64GB iOS7 White  iPad mini 64GB White  iPhone 4 16GB Black  iMac 21,5"  Apple Developer
Host
Host
 
Příspěvky: 106
Registrován:
čtv úno 18, 2010 9:35 am

Uživatelský avatar BlazingUFO | pát črc 22, 2011 3:08 am

Re: Mac OSX Lion je k dispozici !

neviem ci som objavil ameriku, ale safari sa mi uz otvara tam kde som skoncil, takze vsetky karty su tak jak som ich nechal... napriek tomu ostavam pri opere

edit: dalsia vec ktoru som prave spozoroval, timemachine odo mna pyta backup akosi prilis casto, na 2 hodinky odpojim timemachine hdd a uz mi svieti vykricnik, nerozumiem tomu, pritom zaloha ktoru spravi ma len par KB lebo sa prakticky nic nezmenilo

edit2: dalsi problem vidim v tom, ze v polozke exclude mi stale svieti bootcamp, aj ked ho odtial odstranim, vrati sa tam, pritom v SN ho zalohovalo normalne

edit3: napriek tomu ze je v exclude, tak ho zalohuje, problem je ale v tom, ze od bootcampu je dostupna vzdy iba posledna zaloha, teda aj ked som robil pred minutou backup a bootcamp bol dostupny, tak ked teraz spravim dalsi, bude dostupny iba najnovsi, uz nad tym maturujem asi hodinu a som z toho jak vy cesi vravite jelen...

napada ma jedine, moze to mat suvis s paragonom?

pardon mylil som sa, od bootcampu nie je vobec dostupna zaloha, pardon za vycerpavajuci prispevok, ak niekto viete poradit tak by som to ocenil


SOM JELITO!!!
timemachine windowsovu particiu nikdy nezalohoval, neviem preco som si myslel ze ano, pardon :D
iPhone 3G 16GB white iOS 4.2.1, NoJB
iPhone 4 16GB black iOS 6.1.2, NoJB
iPhone 5 32GB black iOS 6.1.2, NoJB
iPad 2 64GB 3G white iOS 6.1.2 NoJB
MacBook Pro Mid 2010 2,66GHz 13" 8GB RAM 10.8.2
MacBook Pro Late 2011 i7 2,2GHz 15" 8GB RAM 10.8.2
GameCenter - BlazingUFO
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1485
Registrován:
ned zář 07, 2008 12:00 am
Bydliště: Bratislava

bedo. | pát črc 22, 2011 5:54 am

Re: Mac OSX Lion je k dispozici !

Spomalenie systemu a zvysena zataz tesne po instalacii je normalna, Spotlight si potrebuje doindexovat disky, kernel zasa povytvarat svoje cache. Doporucujem nechat tak, kym neustane aktivita, potom restartovat a system by uz mal nabehnut rychlo. Ja toto neviem porovnat, lebo Liona mam na USB HDD a Snow Leoparda na internom SSD ale co sa behu tyka, ziadnu vyssiu zataz u Liona nepozorujem, skor mi pripada byt, ak nie rovnako rychly, tak mozno o nieco rychlejsi ako SL (v zmysle odozvy systemu). Kupodivu je normalne pouzitelny aj pri starte z ext. HDD (a to som inak dost zmlsany zo SSD).
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 609
Registrován:
sob kvě 29, 2010 11:04 am

macuser | pát črc 22, 2011 7:12 am

Re: Mac OSX Lion je k dispozici !

To s tim externim displejem je katastrofa. Totalne to degraduje cely Mac OS X. Osobne fakt nechapu, proc nejde prepinat monitory jako ve Windows. Uz jsem z toho tak vytoceny, ze asi prodam MacBook a koupim Mini. :) V diskuzich se objevuje jako reseni 3rd part app SwitchResX. Jinak nam nezbyva nic jineho, nez reportovat a reportovat a doufat, ze to vyresi nejak lip.
 

Uživatelský avatar BlazingUFO | pát črc 22, 2011 8:03 am

Re: Mac OSX Lion je k dispozici !

ja zas po dvoch hodkach pouzivania mam vykricnik pri timemachine... on by furt len zalohoval a zalohoval...
iPhone 3G 16GB white iOS 4.2.1, NoJB
iPhone 4 16GB black iOS 6.1.2, NoJB
iPhone 5 32GB black iOS 6.1.2, NoJB
iPad 2 64GB 3G white iOS 6.1.2 NoJB
MacBook Pro Mid 2010 2,66GHz 13" 8GB RAM 10.8.2
MacBook Pro Late 2011 i7 2,2GHz 15" 8GB RAM 10.8.2
GameCenter - BlazingUFO
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1485
Registrován:
ned zář 07, 2008 12:00 am
Bydliště: Bratislava

Uživatelský avatar Barberry.pha | pát črc 22, 2011 8:22 am

Re: Mac OSX Lion je k dispozici !

xslide píše:Toto stáhni:
http://support.apple.com/kb/DL1421

Vypni prohlížeč, nainstaluj, restartuj PC a mělo by to fungovat.

Alespoň u mě to jde.


Tak jsem to zkousel uz dvakrat a porad nic :( ani v safari ani v chrome se to nespusti .... nejaky jinaci tipy, nebo budu muset nahrat zpatky SL (coz ani nevim jak bych udelal :( )

musi se po instalaci te Javy jeste neco nekde nastavit? povypinal jsem vsechny programy, spustil ten java instalator a pak restartnul mac, a stejne mi to pise ze je nepodporovano ....

Delali jste instal Liona nacisto nebo s updatem? tem kterym ta KB funguje?

Tak ani neprepnuti ti anglictiny a restartovani nepomohlo, ani chrom ani safari, muze byt tedy problem ze mam update a ne instal nacisto?
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 8245
Registrován:
pát dub 09, 2010 11:16 am
Bydliště: Prague

Uživatelský avatar Petrt | pát črc 22, 2011 8:40 am

Re: Mac OSX Lion je k dispozici !

macuser píše:To s tim externim displejem je katastrofa. Totalne to degraduje cely Mac OS X. Osobne fakt nechapu, proc nejde prepinat monitory jako ve Windows.

Dotaz, pod SL ti to jelo jak jsi chtel? Ja musel pouzivat ntb zavreny, protoze mne SL plochy jen zrcadlil a ted si nejsem jist, zda umel u otevreneho ntb vypnout LCD. Proti Win jsem na to porad nadaval.

2all: povedlo se nekomu najit zpusob, jak Safari donutit po CMD+Q neotvirat drive otevrene stranky?? Mam pocit, jako by Apple uplne zmrvil zazite pravidla CMD+Q vs CMD+W :-(
iPhone Xs Silver Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad 2018 TV 2015
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1573
Registrován:
ned srp 24, 2008 12:45 pm
Bydliště: Brno

Uživatelský avatar cuting | pát črc 22, 2011 8:50 am

Re: Mac OSX Lion je k dispozici !

No, tak relativně jsem spokojený,rychlé, příjemné, intuitivní, jen asi přejdu zpět na anglický systém - zvyk, ta čeština mi nějak nejde pod mé 4 dny staré strniště. Pořád někde něco hledám :) Ale co mne překvapilo a ne zrovna mile, že když vypnete počítač a máte spuštěné jakékoliv aplikace, tak druhý den po zapnutí se vám tyto aplikace automaticky otevřou. Ne, nejsou v seznamu aplikací u usera , které se mají automaticky zapínat. Vždy se zapnou automaticky ty, které byli zapnuté při posledním ukončení, dokonce v dokumentu a na místě, kde byli ukončené. Pro někoho možná zajímavé,ale já osobně z toho nijak unešený nejsem. Víte někdo, kde se ta věc dá vypnout ? :)

Julek : Asi ti nezbyde nic jiného, než "bůčka" prodat a koupit něco novějšího. Ale to myslím problém nebude, jako rip k nějakým mašinkám ho koupí rád kdekdo. Nový Air tě určitě potěší víc , je úplně jinde a nestojí svět. :)
 Apple hračky 
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 2259
Registrován:
úte čer 07, 2011 8:45 pm
Bydliště: Praha

richard2 | pát črc 22, 2011 8:53 am

Re: Mac OSX Lion je k dispozici !

barberry.pha píše:Delali jste instal Liona nacisto nebo s updatem? tem kterym ta KB funguje?



Já jsem instaloval Liona jako update a KB bohužel taky nefunguje. Už jsem zkoušel snad všechno a stále nic
iPhone 1.1.2 OOB -> HTC Diamond -> Asus P565 -> HTC TP2 -> iPhone 4 16GB -> iPhone 5 16GB -> BlackBerry Passport
iMac 21,5"
iPad 3 32GB 3G
Apple TV
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
 
Příspěvky: 113
Registrován:
stř led 16, 2008 8:21 pm
Bydliště: Břeclav

xslide | pát črc 22, 2011 9:00 am

Re: Mac OSX Lion je k dispozici !

Já jsem instaloval Liona taky jako update a poprvé, když jsem zapl Chrome, tak to psalo, že nemám Javu. Stáhl jsem první nějakou javu a nešlo to, poté jsem stáhl tu z Apple.com, restartoval MAC a už to jelo.

Jede mi to jak v Safari tak i v Chrome. Nevím čím to teda může být. Zkuste ještě Javu přeinstalovat, popř. prohlížeč. Každopádně to nějak jde.
Obrázek MacBook Pro 13" 2018, Touch bar
Obrázek iPhone XS Max, black, iOS 12
Obrázek Apple Watch 4, black, 44mm
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 2674
Registrován:
sob led 19, 2008 12:37 pm
Bydliště: Brno

Uživatelský avatar kmarty | pát črc 22, 2011 9:07 am

Re: Mac OSX Lion je k dispozici !

Petrt píše:Dotaz, pod SL ti to jelo jak jsi chtel? Ja musel pouzivat ntb zavreny, protoze mne SL plochy jen zrcadlil a ted si nejsem jist, zda umel u otevreneho ntb vypnout LCD.
Nevim jak to bylo u zrcadleni, ale jinak kdyz si probudil zavreny notas napr. mezernikem na externi klavesnici, tak se probral jen na etxernim monitoru a pak si mohl notas normalne otevrit a jeho displej zustal vyply. Jel jenom externi monitor.


Do haje, ted mi to ta krysa udelala znova. Behem psani tohohle postu preskocil jeji kurzor z externiho monitoru doprostred notebookovyho displeje.
Nevim jestli je to ficura nebo bug, ale behem psani mysi kurzor mizi. A pak si to asi hodi korunou a objevi se na jednom z monitoru (tzn. jinde nez byl naposled).

Dal by men zajimalo, proc mi "kontrola slov" nabizi anglicky slova (porad behem psani tohohle postu), kdyz mam vybranou cestinu. EDIT: Aha, von zapomnel ze ma kontrolovat podle slovniku "Cestina (Knihovna)".
MBP 15" 2.66GHz, 8GB RAM, GF9600M GT
iP4 16GB
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 159
Registrován:
pát úno 04, 2011 8:54 pm

Uživatelský avatar Barberry.pha | pát črc 22, 2011 9:13 am

Re: Mac OSX Lion je k dispozici !

Tak mi nakonec pomohlo u te Javy aby se mi nacetla KB, ze jsem si otevrel Java Preference a tam v Advance/Security zaskrtl uplne vsechno a pak po zapnuti safari mi KB bez problemu najela, a v Java Preference mam v Security zapsanou stranku na http://www.mojebanka.cz

Tak vyzkousejte tady toto, sice nevim co vsechno jsem v te Jave povolil ale jde mi to a kdyz nepomohl predtim ani trikrat reinstal a zmena jazyka ....

a uz to pri nacitani mojebanka ani neprovadi tu kontrolu ale rovnou to ukaze cestu k certifikatu a zadani hesla ...
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 8245
Registrován:
pát dub 09, 2010 11:16 am
Bydliště: Prague

Uživatelský avatar iTukan | pát črc 22, 2011 9:18 am

Re: Mac OSX Lion je k dispozici !

Petrt píše:2all: povedlo se nekomu najit zpusob, jak Safari donutit po CMD+Q neotvirat drive otevrene stranky?? Mam pocit, jako by Apple uplne zmrvil zazite pravidla CMD+Q vs CMD+W :-(

Misto CMD+Q pouzij CMD+ALT+Q a po znovuotevreni se nic nebude obnovovovat.

Jinak všeobecně to jde vypnout v Předvolbách sytému > Obecné > Při opětovném otevření aplikací obnovit jejich okna

EDIT:
cuting píše:Ale co mne překvapilo a ne zrovna mile, že když vypnete počítač a máte spuštěné jakékoliv aplikace, tak druhý den po zapnutí se vám tyto aplikace automaticky otevřou. Ne, nejsou v seznamu aplikací u usera , které se mají automaticky zapínat. Vždy se zapnou automaticky ty, které byli zapnuté při posledním ukončení, dokonce v dokumentu a na místě, kde byli ukončené. Pro někoho možná zajímavé,ale já osobně z toho nijak unešený nejsem. Víte někdo, kde se ta věc dá vypnout ? :)

Mělo by pomoct nastavení co jsem napsal o pár řádků výše.

EDIT2:
http://osxdaily.com/2011/07/18/disable- ... w-restore/
Naposledy upravil iTukan dne pát črc 22, 2011 9:26 am, celkově upraveno 2
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  AW4 
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3019
Registrován:
sob úno 07, 2009 5:54 pm
Bydliště: Židlochovice

john | pát črc 22, 2011 9:21 am

Re: Mac OSX Lion je k dispozici !

Tak se zeptám znovu :D

Vyplatí se Lion na MB White 2008 ?
iPhone 5S 32GB Black - iOS8 - nonJB
iPhone 5 16GB Black - iOS8 - nonJB
MacBook White (late) 2008 - Snow Leopard 10.6.8
iPad 3 16GB - iOS 5.1.1 - JB
iPhone 3GS 32GB Black - iOS 6 - nonJB
2x iPhone 4S 16GB White - iOS 6 - nonJB
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 3044
Registrován:
sob úno 13, 2010 1:51 pm

Uživatelský avatar kmarty | pát črc 22, 2011 10:14 am

Re: Mac OSX Lion je k dispozici !

Kdyz pominu fakt ze v tuhle chvili se nevyplati Lion asi nikomu (rozhodne ne do chvile nez bude fakt stable), tak:
  • Procesorove na to myslim mas. Nebude to zadny rodeo, ale v tom si asi muzeme podat ruce a zatim nemam pocit ze by se to vleklo.
  • Grafikou netusim. Nevim o kolik je pomalejsi, jestli je pomalejsi, Intelacka X3100 oproti Nvidiacky 9400m
  • 4GB RAM neni zrovna moc, ale asi se s tim da zit. Kdyz to vezmu ze mam ted pustenej Mail.app, Safari, iTunes, Terminal, Psi a Activity Monitor a mam zezrano prave tech zhruba 4GB (1GB Wired, 2GB Active, 956MB Inactive)
MBP 15" 2.66GHz, 8GB RAM, GF9600M GT
iP4 16GB
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 159
Registrován:
pát úno 04, 2011 8:54 pm

Uživatelský avatar tvosi | pát črc 22, 2011 10:33 am

Re: Mac OSX Lion je k dispozici !

4GB ram je zcela dostacujici!
Obrázek iPhone 2G 8GB
Obrázek iPhone 7 128GB Jet Black
Obrázek iPad Mini with Retina 32GB Silver
Obrázek Macbook Pro 13" mid-2009
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 4123
Registrován:
pon lis 26, 2007 7:41 pm
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar kmarty | pát črc 22, 2011 10:35 am

Re: Mac OSX Lion je k dispozici !

Mam dalsi bug:
Pri vic klavesnicovych layoutech (u mne USA a CZE QWERTY) a zaplem "Zobrazit klavesnice v radku nabidek" se mi samovolne a nahodne zapina "Zobrazit nazev vtupniho zdroje" takze misto samotne vlajecky vybrane klavesnice tam jeste vidim napis "Americka/Ceska QWERTY".

P.S.: To stehovani mysiho kurzoru mne uz zacina fakt stvat.

2tvosi: Ja nerikam ze je to nedostacujici, jen ze je to neni mnoho a relativne rychle se zaplni coz bude mit negativni vliv na rychlost celeho stroje. Ale bezet to na tom bude. BTW. kricet na mne nemusis :-).




====================================================
Misto pro dalsi, samostatny, post. Lec dle mistnich pravidel musi byt pospolu. Snad alespon takhle bude videt ze je tim myslen zcela samostatny post.
====================================================



Tyjo, dalsi vec :-( :

Nebylo v puvodnim Mail.app moznost nastavit pravidlo v "dynamicke schrance"("Smart mailbox") primo pro polozku "To:" a ne obecne "Jakykoliv prijemce" (coz odpovida "To: or Cc:" coz je na pytel, protoze zrovna ty maily ve kterych jsem v kopii se snazim odfiltrovat)?
Naposledy upravil kmarty dne pát črc 22, 2011 12:49 pm, celkově upraveno 3
MBP 15" 2.66GHz, 8GB RAM, GF9600M GT
iP4 16GB
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 159
Registrován:
pát úno 04, 2011 8:54 pm

Uživatelský avatar kmarty | pát črc 22, 2011 10:44 am

Re: Mac OSX Lion je k dispozici !

..
Naposledy upravil kmarty dne pát črc 22, 2011 12:33 pm, celkově upraveno 1
MBP 15" 2.66GHz, 8GB RAM, GF9600M GT
iP4 16GB
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 159
Registrován:
pát úno 04, 2011 8:54 pm

Uživatelský avatar tvosi | pát črc 22, 2011 11:09 am

Re: Mac OSX Lion je k dispozici !

kmarty píše:...
2tvosi: Ja nerikam ze je to nedostacujici, jen ze je to neni mnoho a relativne rychle se zaplni coz bude mit negativni vliv na rychlost celeho stroje. Ale bezet to na tom bude. BTW. kricet na mne nemusis :-).


Vzdyt mas sam skoro 1GB volnyho RAM :wink: sam mam 4GB a zadne spomaleni pri praci tedy nepocituju
Obrázek iPhone 2G 8GB
Obrázek iPhone 7 128GB Jet Black
Obrázek iPad Mini with Retina 32GB Silver
Obrázek Macbook Pro 13" mid-2009
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 4123
Registrován:
pon lis 26, 2007 7:41 pm
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar pistak | pát črc 22, 2011 11:16 am

Re: Mac OSX Lion je k dispozici !

Ľudia, nejaké rady? Ja teda nechápem... Vždy keď otvorím nastavenia, tak sa mi všetko prepne do tejto hatlaniny a neviem čo s tým...

OBRÁZOK
iPhone guru
iPhone guru
 
Příspěvky: 1088
Registrován:
pát pro 25, 2009 4:41 pm
Bydliště: Poprad - Bratislava

Uživatelský avatar tvosi | pát črc 22, 2011 11:28 am

Re: Mac OSX Lion je k dispozici !

pekne :lol: mas jaky defaultni jazyk?
Obrázek iPhone 2G 8GB
Obrázek iPhone 7 128GB Jet Black
Obrázek iPad Mini with Retina 32GB Silver
Obrázek Macbook Pro 13" mid-2009
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 4123
Registrován:
pon lis 26, 2007 7:41 pm
Bydliště: Praha

Lincoln Six Echo | pát črc 22, 2011 11:31 am

Re: Mac OSX Lion je k dispozici !

:D

A když klikneš na vlaječku, jaký jazyk máš jako první?
  • iPhone 6s
  • Mac mini (Late 2012) | MacBook Pro (Early 2015)
  • AirPort Extreme 5th gen
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3739
Registrován:
pát čer 25, 2010 8:53 pm

Uživatelský avatar pistak | pát črc 22, 2011 11:33 am

Re: Mac OSX Lion je k dispozici !

Nič nefunguje. Dam všetko slovensky, a po reštarte nič... Aj na nete pozerám a nechápem... Ono to jednoducho nejde... A to som len listoval v nastaveniach že čo je nové... Nič som neprepínal...

Default je Anglina...

http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGal ... 29d36c323b

Tak už to ide, chcelo to natvrdo vypnúť finder, a potom som to mal česky, ale to sa mi nepáčilo, tak teraz to mám anglicky tak ako to bolo... Uf, ale ako sa to stalo... :)
iPhone guru
iPhone guru
 
Příspěvky: 1088
Registrován:
pát pro 25, 2009 4:41 pm
Bydliště: Poprad - Bratislava

stanekjiri | pát črc 22, 2011 11:45 am

Re: Mac OSX Lion je k dispozici !

Pro internetové bankovnictví Komerční banky se musí provést toto nastavení :
1/ ukoncete internetovy prohlizec

2/ do spotlightu zadejte vyraz Java Preferences a spustte jej

3/ v zalozce General zmente poradi zobrazenych polozek rozhrani Java (s podrzenym tlacitkem mysi posunte vrchni radek dolu), bez ohledu na vychozi nastaveni.

4/ stale v zalozce General zatrhnete polozku "Enable applet plug-in and Web start applications"

5/ v zalozce Network zvolte Delete files a potvrdte OK

6/ overte funkcnost

V pripade prohlizece Mozilla Firefox se muze stat, ze se prvni pokus nezdari a melo by postacit jej uzavrit a opetovne spustit.

návod je přímo z informační linky banky
 

Julek | pát črc 22, 2011 11:48 am

Re: Mac OSX Lion je k dispozici !

johnnn píše:
Julek píše:chudinka starej macbook white huci jak pitomej, doufam ze to bude ok a vyjde nejaky update i pro meho dedecka :)



Můžu vědět jak starej?

Mám 2008, tak jestli má cenu dávat.


nevim jak ho mam dlouho .. vetracek se po par restartech uklidnil :)

vse je ted ok, pozoruji maliske zrychleni systemu ..

o to mi nejde, ale LIONEK je bozi :)

musis mit CORE 2 DUO procesor, jinak to nenainstalujes .. za me velka spkojenost :)

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 9818
Registrován:
pát říj 12, 2007 9:32 pm
Bydliště: Údlice

Uživatelský avatar pistak | pát črc 22, 2011 11:59 am

Re: Mac OSX Lion je k dispozici !

Tak dnes mám čas to cele naformátovať, načisto, ale zaujíma ma že kde by som našiel nejaký súbor čo by mi zachoval nastavenia príklad vo firefoxe heslá, (záložky mám), prejdene kolá v hre AB Rio. Nech sa s tým nemordujem dlho...
iPhone guru
iPhone guru
 
Příspěvky: 1088
Registrován:
pát pro 25, 2009 4:41 pm
Bydliště: Poprad - Bratislava

Uživatelský avatar Petrt | pát črc 22, 2011 12:03 pm

Re: Mac OSX Lion je k dispozici !

Julek: muzu se zeptat v cem je podle tebe bozi? Asi mi neco zasadniho unika, protoze v mojich ocich je Lion jen problemovy SL. Jinak je vse stejne.
iPhone Xs Silver Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad 2018 TV 2015
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1573
Registrován:
ned srp 24, 2008 12:45 pm
Bydliště: Brno

Uživatelský avatar kmarty | pát črc 22, 2011 12:47 pm

Re: Mac OSX Lion je k dispozici !

tvosi píše:Vzdyt mas sam skoro 1GB volnyho RAM :wink: sam mam 4GB a zadne spomaleni pri praci tedy nepocituju
Inactive sice "volna" je, ale jeji odebirani vliv na vykon rozhodne ma (resp. naopak - vyuzivani stranek z inactive ma vliv na urychleni). Nehlede na to ze je to _pouze_ 1GB, coz vazne moc neni. Nebo ti porad prijde mit 4GB RAM hodne i v takovymhle pripade?:
Kód: Vybrat vše
Mach Virtual Memory Statistics: (page size of 4096 bytes)
Pages free:                          97212.
Pages active:                       720551.
Pages inactive:                     332174.
Pages speculative:                  293712.
Pages wired down:                   587555.
"Translation faults":            259457928.
Pages copy-on-write:              17984763.
Pages zero filled:               110920595.
Pages reactivated:                   24125.
Pageins:                           3238984.
Pageouts:                              393.
Object cache: 36 hits of 5093481 lookups (0% hit rate)
(at to nemusis pocitat, je v tom 2.9GB active a 2.2GB wired)

Mne ne, pri 4GB by to uz swapovalo jak fik (a to ma, kupodivu, citelny vliv na vykon). Proto pisu ze to pojede, nebude nic co by ti reklo "mas jen 4GB, tak mas smulu", ale nemusi to byt prave orechove.
Ale nic, tohle neni predmetem diskuze. Navic se nehodlam jakkoliv hadat. Tim spis kdyz ... ale radsi nic.

Spis ze zeptam jinak. Kdyz uz te tak lakal ten nasledujici post, ten ohledne smartboxu, mas k tomu nejakou konstruktivni odpoved? Diky.
MBP 15" 2.66GHz, 8GB RAM, GF9600M GT
iP4 16GB
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 159
Registrován:
pát úno 04, 2011 8:54 pm

Uživatelský avatar cuting | pát črc 22, 2011 1:00 pm

Re: Mac OSX Lion je k dispozici !

iTukan píše:Mělo by pomoct nastavení co jsem napsal o pár řádků výše.
EDIT2:
http://osxdaily.com/2011/07/18/disable- ... w-restore/


Dekuji iTukan , to je ono. Ale že to mají pěkně zašité kluci ovocní :D
 Apple hračky 
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 2259
Registrován:
úte čer 07, 2011 8:45 pm
Bydliště: Praha

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required
PředchozíDalší

Zpět na Mac OS X a vše kolem něj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron