Organizace diskového prostoru v MAC OS X

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Uživatelský avatar toncek | ned led 11, 2009 9:53 pm

Organizace diskového prostoru v MAC OS X

Spojíme pár dotazů s průzkumem :P

Mě jako dosavadního uživatele windows by zajímalo jakým způsobem je v MAC OS organizovaný diskový prostor.

U windows osobně razím způsob systém na jednom oddílu, programy + osobní data na dalším. Pro případ, že spadne systém, prostě zformátuju oddíl nahraju znova systém a jedu dál. Samozřejmě, každý má jiný způsob organizace, zrovna tenhle vyhovuje mě.

U MAC OS určitě taky bude někdo preferovat to a jiný zase něco jiného.Tak jak to máte vy? Máte taky svá data na jiném oddíle než systém?

Ještě by mě zajímalo, jaká jsou (pokud nějaká jsou) doporučení u MAC OS co se týče organizace diskového prostoru. Instalovat aplikace na jiný oddíl než systém nebo tomu nevěnovat pozornost? A jak velký oddíl by měl být vytvořen pro MAC OS?
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3018
Registrován:
pát led 11, 2008 9:21 pm

Paly | ned led 11, 2009 10:03 pm

Re: Organizace diskového prostoru v MAC OS X

MAC OS X sa nerovna windows. Toto si treba zapamatovat.

MAC OS X nepada pretoze to nie je windows :D ake jednoduche.

Ja mam organizovany disk takto. Vsetko mam na este nepremenovanom disku (od zaciatku ako bolo) Macintosh HD, tam je vsetko. Nic netreba oddelovat a rozdelovat (nie je to windows, vsak). Aplikacie sa ukladaju na ten disk na ktory si vyberies ak mas nahdou particie (osobne nemam) pouzivam Times Maschine na zazalohovanie vsetkeho aby som nemal plny disk na MacBooku.

Maximalna spokojnost so systemom bezi mi uz 7 den vkuse (predtym ako som siel domov z UK mi slapal 2 mesiace vkuse), nic nepada, nic sa nekazi (klop klop klop). Neviem si tento operacny system vynachvalit. Nechapem ako som mohol vobec niekedy pouzivat windows :D.

Som userom Macintosh systemu kratko len rok a daco, ale myslim, ze netreba robit particie. Zalohujem si data (foto, hudbu, dokumenty) ako kazdy iny.

Toto su moje skusenosti. (s tym windows sa neurazte nikto, only joke)
iPhone XS white iOS 13.x,
 iPhone #1 3.1.3
Orange

MacBook Pro retina 2,5 GHz; 8GB RAM
Čítajte pravidlá fóra!
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 3976
Registrován:
pon říj 29, 2007 8:08 pm
Bydliště: Neďaleko od Košíc (SVK)

Dwarf | pon led 12, 2009 10:05 am

Re: Organizace diskového prostoru v MAC OS X

presne tak treba kupit jeden externy disk a pouzit ho na Tajmmasinu :shock: keby ti nahodou klakol disk.
Mne sa to stalo a komplet obnova systemu bola potom uplna pohoda ..
 

Julek | pon led 12, 2009 10:35 am

Re: Organizace diskového prostoru v MAC OS X

mě se už povedlo MAC seknout, tedy ne doslova, chvilku chroupal a pak aplikaci shodil s tím zda ji chci znovu pustit :) jednalo se o app disk order při marných pokusech jí propojit s iphonem :) ... nepoužívám timemašinu, zálohuji jako dříve, pouze dokumenty .. jinak vše ostatní mám doma na stolním PC.. disk mám pouze jeden jak byl defautně nastavený ..

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 9818
Registrován:
pát říj 12, 2007 9:32 pm
Bydliště: Údlice

Dwarf | úte led 13, 2009 12:06 am

Re: Organizace diskového prostoru v MAC OS X

sa ti divim timemaschine je uplne super. Mne klakol HDD a obnovilo mi to z neho system komplet cely a dokonca si safari pametalo loginy na stranky :)
Vymenil som disk supol do mechaniky systemove DVD a dal obnovit z externeho disku. Ziadne instalovanie nanovo a potom jak pako nastavovat vsetko :) aj plochu som mal rovnako rozhadzanu a aj parallers s XP mi to urobilo tak ako predtym.

Ze spokojnost najvetsia.
Teraz som zas upiekol jeden externy seagate a dosiel som o databazu cca 800Gb tak som vytoceny ale uz mi cestuje raidovana 2Tb laCie :roll:
 

Julek | úte led 13, 2009 10:27 am

Re: Organizace diskového prostoru v MAC OS X

mno já v podstatě používám Mac na čtení dokumentů, emailů a internet a chat nic jiného nebo velmi zřídka .. a asi jsem také líný myslím :)

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 9818
Registrován:
pát říj 12, 2007 9:32 pm
Bydliště: Údlice

Uživatelský avatar toncek | čtv led 15, 2009 12:08 am

Re: Organizace diskového prostoru v MAC OS X

No hoši, tak vidím že tomu macu celkem věříte. :) Ale tak s time machine asi jedna partition problém není...Hlavně, jak píše Paly není to windows :P

Dwarf: To jsi přes time machine zálohoval celý oddíl i včetně systému? Někde jsem četl, že time machine neumí ze zálohy obnovit i systém. Ten prý je nutné nainstalovat znovu. Právě proto mi přijde zálohování systémových souborů zbytečné. :idea:
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3018
Registrován:
pát led 11, 2008 9:21 pm

ls8 | čtv led 15, 2009 12:25 am

Re: Organizace diskového prostoru v MAC OS X

Take mam pres cely disk jeden oddil a na nem vsechno, pravidelne zalohuji pres TM na externi disk.
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

Dwarf | čtv led 15, 2009 9:14 am

Re: Organizace diskového prostoru v MAC OS X

Toncek :
Timemaschina ti na zaciatku urobi zalohu komplet celeho disku a potom uz len zalohuje menene veci. Setri tak miesto na disku. Ked zaplni celu kapacitu upozorni a potom maze najstarsie veci ktore si menil.
Pri spadnuti alebo vymene disku nic instalovat nemusis. neni to windows. Ked uz mas hodeni v macovi novy disk vlozis systemove DVD (CD) a vyberes moznost obnova systemu z toho externeho disku. Podla velkosti dat co si mal predtym si urobis volno (ides do kina a tak ) a ked prides potom k macovi tak ani nezistis ze si mal niaky problem s HDD. Toto funguje aj ked kupis noveho maca. Normalne si na neho vyexportujes system tak ako si mal na starom len potom das este stiahnut aktualizacie. Toto je dobre ked ako ja predas macBook a novy ti este neprisiel. Keby som to mal vsetko instalovat a nastavovat tak si mozem rovno nechat niaku sunku s Vistou :roll:
 

Paly | čtv led 15, 2009 12:08 pm

Re: Organizace diskového prostoru v MAC OS X

OT:
AMEN
iPhone XS white iOS 13.x,
 iPhone #1 3.1.3
Orange

MacBook Pro retina 2,5 GHz; 8GB RAM
Čítajte pravidlá fóra!
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 3976
Registrován:
pon říj 29, 2007 8:08 pm
Bydliště: Neďaleko od Košíc (SVK)

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Mac OS X a vše kolem něj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron