Přenos dat ze starého disku na nový

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Uživatelský avatar toncek | čtv úno 05, 2009 12:40 am

Přenos dat ze starého disku na nový

Protože jsem se stále nerozhoupal k tomu koupit externí disk a nový interní 7200 otáčkový mi pořád leží na stole, tak bych ho rád vyměnil.

Proto se chci zeptat zda se poté ze starého disku (šoupl bych ho do nějakého šuplíku), dají nějak jednouše přenést data na nový. Abych znovu nemusel instalovat všechny aplikace a samozřejmě ručně z něho vytahovat svá data.

Takže když vložím nový disk do macbooku, zformátuju ho a pak při instalaci mohu někde zvolit přenést data nebo poté až se systém nainstaluje najdu podobnou fičuru někde v systému? V utilities jsem našel utilitku migration assistant což by se třeba dalo zrovna pro tohle použít, ne?

A nebo to vůbec nejde?
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3018
Registrován:
pát led 11, 2008 9:21 pm

ls8 | čtv úno 05, 2009 9:01 am

Re: Přenos dat ze starého disku na nový

Prenest system, programy a data muzes, potrebujes mit ale k notebooku soucasne pripojeny stary i novy disk. A k tomu potrebujes nejakou externi ctecku nebo box, krome vyuziti kompletni zalohy v TimeMachine je nejjednodussi tento postup:

1/ Novy disk pripojit pres USB ctecku nebo box.
2/ Novy disk naformatovat (Mac Extended Journaled), GUID partition table
3/ Pomoci free programu Carbon Copy Cloner naklonovat obsah stareho disku na novy
4/ Prehodit disky, nabootovat MacBooka
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

Uživatelský avatar toncek | čtv úno 05, 2009 11:57 am

Re: Přenos dat ze starého disku na nový

Ok, díky. Tento postup se mi líbí. Koupím box, a pak do něho šoupnu ten starý disk a mám hned prostor pro Time Machine.

Jinak ten starý potom musím smazat a přes Time Machine udělat znovu jakoby "obraz" toho disku? Nevím jestli si time machine nevytváří nějakou svou adresářovou strukturu či něco podobného.
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3018
Registrován:
pát led 11, 2008 9:21 pm

ls8 | pát úno 06, 2009 8:38 am

Re: Přenos dat ze starého disku na nový

Ano, ten disk pak smaz a nastav TimeMachine, aby si na nem zacal vytvaret zalohu ve svem vlastnim formatu.
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

Uživatelský avatar toncek | čtv úno 12, 2009 11:39 pm

Re: Přenos dat ze starého disku na nový

Tak disk je přehozený. Postupoval jsem podle uvedeného návodu a vše šlape jak má. Jen mi přijde, že počítač teď déle bootuje, ale to může být jen můj subjektivní pocit.

Pár zkušeností s rychlejším diskem :

Počítač se jednoznačně zrychlil a to hlavně v těch činnostech, které se od tohoto kroku očekávají - spuštění programů je výrazně rychlejší, kopírování také.

Problémy s vibracemi, které jsem také někde četl žádné nemám, pouze když člověk přiloží ruku na místo, kde je disk, tak cití jemné vibrace. Řekl bych, že je to stejné jako to bylo v případě pomalejšího disku.

Jediná negativní věc je mírné zvýšení hlučnosti disku. Během dne, kdy je kolem takový ten běžný ruch, tak disk prakticky slyšet není. Až nyní večer, kdy je vcelku klid je, už celkem slyšet, ale opět není to žádný motor letadla, že by to rušilo při práci. Pouze o něm víte. Pomalejší disk nebylo skoro slyšet ani večer.
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3018
Registrován:
pát led 11, 2008 9:21 pm

ls8 | pát úno 13, 2009 9:28 am

Re: Přenos dat ze starého disku na nový

Jaky presny typ disku jsi tam dal?
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

Julek | pát úno 13, 2009 9:30 am

Re: Přenos dat ze starého disku na nový

ot: už vím kdo mi to přehodí :) až pořídím novej disk...

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 9818
Registrován:
pát říj 12, 2007 9:32 pm
Bydliště: Údlice

jirkus | pát úno 13, 2009 9:42 am

Re: Přenos dat ze starého disku na nový

7200 ot/min. vydá větší lomoz než 5400 ot/min. Liší se to i podle technologie výrobce. Já nechám původní disk + asi Time capsulli a časem přejdu na SSD.
 

Uživatelský avatar toncek | pát úno 13, 2009 11:45 am

Re: Přenos dat ze starého disku na nový

ls8:

Koupil jsem doporučovaný WD Scorpio Black WD3200BEKT.

Julek:

Já s tím byl taky v servise, ale opravdu na tom nic není, jde o povolení jednoho šroubku. Já bohužel doma neměl tak malíčký šroubováček a měl jsem strach, abych neserval tu hlavičku, tak pro jistotu jsem vyrazil do servisu. Jinak byla to otázka 5 minut. Ale nevím, kde je v bílém macbooku disk, jestli je taky tak snadno přístupný jako u nového modelu, nebo se musí rozebrat půlka počítače.
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3018
Registrován:
pát led 11, 2008 9:21 pm

Julek | pát úno 13, 2009 1:22 pm

Re: Přenos dat ze starého disku na nový

no joooo tak mám starej MB no a co ! mám ho rád :)

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 9818
Registrován:
pát říj 12, 2007 9:32 pm
Bydliště: Údlice

Uživatelský avatar toncek | pát úno 13, 2009 5:22 pm

Re: Přenos dat ze starého disku na nový

OT:

:D To nebyla narážka, jen otázka do diskuze, že nevím kde je v tomto modelu umístěný disk :wink:
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3018
Registrován:
pát led 11, 2008 9:21 pm

tor | pon úno 15, 2010 11:15 am

Re: Přenos dat ze starého disku na nový

Měl bych dotaz, mám nový disk, nemám rámeček, ale mám Time Machine, jde mi o zachování všech knihoven, aplikací a nastavení.

Chtěl bych se zeptat jaký je rozdíl mezi tím:

když vložím nový disk, nabootuju DVD SL a dám obnovit data z TM

a tím když udělám čistou instalaci SL a pak zapnu Migration Assistant - obnova dat z TM?

Který způsob je lepší a proč, nebo tam není rozdíl?
 

Juramac | pon úno 15, 2010 11:18 am

Re: Přenos dat ze starého disku na nový

ja osobne delam zalohy pres Carbon Copy Cloner, Time Machine mi nevyhovuje, zere strasne mista a hlavne, zalohovy disk s Time Machine NENI bootovaci. A to je treba pro me osobne zasadni. A jsem vice, nez spokojeny. Jinak
 

tor | pon úno 15, 2010 11:32 am

Re: Přenos dat ze starého disku na nový

to juramac - nemám v úmyslu použít Carbon Copy Cloner. TM mi max. vyhovuje. Tedy pokud jsi reagoval na můj příspěvěk, byla tvá reakce bohužel nepřínosná a zbytečná.
 

ls8 | pon úno 15, 2010 11:35 am

Re: Přenos dat ze starého disku na nový

V ideálním připadě by oboje mělo vést ke stejnému výsledku. Pokud nabootuješ instalační DVD a hned si vyžádáš obnovení z TM, dostaneš kopii sysytému, jak jsi ji měl na původním disku. Pokud nainstaluješ čistý systém a do něj necháš přenést jen data, mělo by to také přenést dokumenty, různá nastavení a konfiguraci programů, ale nejsem si jistý, jestli to přenese i nainstalované programy.

Pokud máš tedy TM zálohu funkčního systému, asi bych volil cestu jen nebootovat z DVD, neinstalovat čistý systém a rovnou nechat obnovit celý systém z TM.
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

tor | pon úno 15, 2010 11:47 am

Re: Přenos dat ze starého disku na nový

to ls8: dík. Velmi rád bych, kdyby to vedlo vše ke stejnému výsledku. Co jsem viděl screeny Migration Assistant tak je tam obnova celého účtu jako takového, včetně nastavení systému, aplikací.

Dotazoval jsem se proto, zda při použití Migration Assistant je někde nějaký zádrhel. Jelikož obnova za pomocí DVD a TM je bezproblémová. A také mi šlo především o čistotu instalace, protože použití Migration Assistant se mi "jeví" jako čistější metoda.
 

Uživatelský avatar toncek | pon úno 15, 2010 3:55 pm

Re: Přenos dat ze starého disku na nový

Pomocí migration assitantu si můžeš obnovit celý účet včetně nainstalovaných aplikací a nastavení systému. Dělal jsem to tak někdy před 3 týdny.
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3018
Registrován:
pát led 11, 2008 9:21 pm

Uživatelský avatar dodo_mt | pon úno 15, 2010 5:45 pm

Re: Přenos dat ze starého disku na nový

toncek píše:Problémy s vibracemi, které jsem také někde četl žádné nemám, pouze když člověk přiloží ruku na místo, kde je disk, tak cití jemné vibrace. Řekl bych, že je to stejné jako to bylo v případě pomalejšího disku.


Problemy s vybraciami som mal a mam ja :) Proste asi trinaska nezvlada najlepsie 7200ot disky... polozim MB na stol a MB vydava velmi neprijemne zvuky... :( Rad by som presiel na SSD ale na mna su este velmi drahe kedze by som chcel ist minimalne do 128GB verzie s tym ze k MB by som mal NAS alebo server v izbe kde by boli dalsie data.

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 3013
Registrován:
sob čer 28, 2008 2:44 pm
Bydliště: MT

tor | pon úno 15, 2010 7:25 pm

Re: Přenos dat ze starého disku na nový

to dodo_mt - a co mas za disk? Chvili jsem se tim ted zabyval a pry ty rezonace mely skutecne resit nejake updates od Apple. Kazdopadne rezonace a vibrace pri polozeni na stul jsem mel s WD Scorpio Black tez u MacBook Alu late 2008, no jak rikas. Jakmile jsem to polozil na stul tak se to rozlehalo po pokoji, nikdy jsem s nicim takovym nesetkal. A to mam treba externak 7200 ot.

Seagate 7200.4 ma znamy a je to o neco lepsi. Nicmene jsem zustal u 5400.

SSD bych taky bral, ale je to nesmysl, za ty prachy to v zadnem pripade nestoji, pri mych obrovskych knihovnach a resit to externakem. 7200 maji ve vetsine pripadech o neco vyssi spotrebu, jsou hlucnejsi a pri beznem uzivani tu rychlost zase tak nepoznas.

Jeste jedna perlicka, ted jsem mel moznost porovnat PC a MacBook Alu, jak v PC tak v MacBooku jsou stejne disky a hadejte co je tissi, ano PC. :-D
 

Uživatelský avatar dodo_mt | stř úno 17, 2010 6:04 am

Re: Přenos dat ze starého disku na nový

Mam presne ten isty ako toncek.

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 3013
Registrován:
sob čer 28, 2008 2:44 pm
Bydliště: MT

siccnezz | stř úno 17, 2010 10:54 pm

Re: Přenos dat ze starého disku na nový

Dodo, nové (?) MacBooky mají svojí Anti-shock systém a právě některé 7200 otáčkové disky také. Takže se tyto systémy klepou mezi sebou. To by mohlo způsobovat ty problémy. A koukám, že tento má svůj Shock Guard systém.
 

Uživatelský avatar dodo_mt | pát úno 19, 2010 4:01 pm

Re: Přenos dat ze starého disku na nový

Neviem co je na novych mackoch Anti-shock a ani ako ro vyzera. Ale ak myslis ze je disk upevneny v takych gumovych puzdrach tak v takych mam svoj HDD tiez a vybruje ako svina... :)

Ja mam v Macu taktyto antivybracny "kit" ;)

Obrázek

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 3013
Registrován:
sob čer 28, 2008 2:44 pm
Bydliště: MT

mike0007CZ | pát úno 19, 2010 4:34 pm

Re: Přenos dat ze starého disku na nový

Před koncem roku jsem musel měnit disk (SMART Utility hlásila chyby na disku), v záruce mi ho jen vyměnili. Udělal jsem kompletní zálohu TM a při obnovení jsem nejprve nainstaloval Snow Leopard a dal obnovit ze zálohy, vše fungovalo bez problémů včetně Parallels, jen jsem musel dodělat upgrade systému. Takže bez obav.
iPhone 4S 16GB WiFi, iPad Mini 32GB WiFi, iOS 7.0.4
MacBook ALU 2.4/4/320, OS X 10.9
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 552
Registrován:
pon pro 03, 2007 6:05 pm
Bydliště: Brno

Uživatelský avatar iTukan | pát úno 19, 2010 9:41 pm

Re: Přenos dat ze starého disku na nový

dodo_mt píše:Neviem co je na novych mackoch Anti-shock a ani ako ro vyzera. Ale ak myslis ze je disk upevneny v takych gumovych puzdrach tak v takych mam svoj HDD tiez a vybruje ako svina... :)


Anti-shock není o tom jak se otřásá disk, ale jak je otřásáno s diskem. :wink:
Nové MBP mají senzor, který zaznamenává otřesy MBP a pokud zjistí nastavenou mez, "zabezpečí" disk, aby se nepotkaly hlavy s plotnami. Některé NB disky mají tento systém taky. Já mám např v MBP disk ST9500420AS, dělá se i verze ST9500420ASG, která má tzv. G-Force protection. V podstatě to jsou dva podobné systémy ochrany proti otřesům s diskem. Po uvedení tohoto anti-shock systému v MBP apple řešil problém, že se v některých případech tyto dva systémy navzájem "hádaly" a disk byl odstaven déle než únosnou dobu. Již to nějak vyřešil, takže by to nemělo dělat problémy.
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  AW4 
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3019
Registrován:
sob úno 07, 2009 5:54 pm
Bydliště: Židlochovice

siccnezz | sob úno 20, 2010 5:46 pm

Re: Přenos dat ze starého disku na nový

Amen. Někde jsem o tom viděl článek, pokusím se ho najít.

Edit: není to te, který jsem četl já, ale i tak. http://jablickar.cz/jaky-jsem-si-koupil ... y-macbook/

Edit 2: tohle je ono. http://www.mujmac.cz/art/hw/mbp-hdd-pro ... -8-09.html
 

cedavera | stř čer 30, 2010 9:37 pm

Re: Přenos dat ze starého disku na nový

Nevím jestli to můzu napsat tady, ale potřeboval bych pomoci, jak prenést svá data - myslím tím např. app co mám do iphone z WIN 7 na mého nového maca?

díky
 

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Mac OS X a vše kolem něj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé