[kniha] Mac OS X Leopard - má to smysl?

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Uživatelský avatar toncek | úte kvě 12, 2009 10:03 am

[kniha] Mac OS X Leopard - má to smysl?

Již jsem párkrát narazil v knihkupectvích na knihu od Mac OS X Leopard Kompletní průvodce

Cena je poměrně vysoká, nicméně nyní mám možnost 30% slevy, takže se cena stává zajímavější.

Ale stále si myslím, že to moc smysl nemá. Koukal jsem na obsah i ukázkovou kapitolu. Probírají se tam vesměs základní věci, na které lze přijít i metodou pokus omyl, či pouhým používáním nebo se dají dohledat na internetu..Samozřejmě dají se tam najít i tipy a triky, ale to mi asi nestojí za tu cenu..

I když se považuji za začátečníka v prostředí MAC OS, myslím že tato kniha mi nepřinese nic převratného.

Máte ji někdo?
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3018
Registrován:
pát led 11, 2008 9:21 pm

ls8 | úte kvě 12, 2009 11:08 am

Re: [kniha] Mac OS X Leopard - má to smysl?

To je potiz vsech "kompletnich" pruvodcu. Pokud uz mas urcite znalosti a zkusenosti s Mac OS X, bude pro tebe trebas 50% obsahu knihy jen opakovani znamych veci, 30% veci se bude tykat veci ktere te nezajimaji a treba jen 20% bude pro tebe mit nejakou informacni hodnotu.

Doporucuji zajit nekam do knihkupectvi, prolistovat si ji a pak se rozhodnout. Urcite se jedna o kvalitni knihu, je to celosvetove nejprodavanejsi "navod" k Mac OS X, David Pogue je vynikajici autor.
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

Uživatelský avatar terry | úte kvě 12, 2009 11:21 am

Re: [kniha] Mac OS X Leopard - má to smysl?

Souhlasím. Mě tak kniha vesměs nic nepřinesla. Většinu základních věcí jsem věděl, věci co mě nezajímali jsem ani nečetl a bylo jen pár kapitol, které pro mě byly užitečné.
iPhone 4 16GB iOS 5 beta | MacBook Air 13" C2D 1.86 GHz, , 4GB RAM, 128GB SSD
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1943
Registrován:
úte bře 04, 2008 11:11 am
Bydliště: Čelákovice

Zahradník | úte kvě 12, 2009 12:36 pm

Re: [kniha] Mac OS X Leopard - má to smysl?

Za sebe bych ti tu knihu doporučil. Místy by mohla být méně obecná a více praktičtější, ale i tak oceňuji že mám všechny zásadní informace o OS X na jednom místě a při ruce.
 

Julek | úte kvě 12, 2009 3:40 pm

Re: [kniha] Mac OS X Leopard - má to smysl?

tak to jí koupím, já jen 1, když jsem po vzoru Windows, chtěl mít čistý MB.. já hlupák :lol:

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 9818
Registrován:
pát říj 12, 2007 9:32 pm
Bydliště: Údlice

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Mac OS X a vše kolem něj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé