Problém s instalací bootcampu

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

tomminno90 | pát srp 28, 2009 6:18 pm

Problém s instalací bootcampu

Ahoj, tak jsem se rozhodl nainstalovat Win XP na svůj Macbook.
Spustil jsem bootcamp assistant, nastavil jsem si rozdělení hdd a dál pokračovat.
Chvilinku to tam pobíhalo a pak mi to napsalo, že to nelze.
Tak se chci zeptat, jestli to není problém, že mám jenom 25GB místa.

Díky T.
 

Zahradník | pát srp 28, 2009 6:33 pm

Re: Problém s instalací bootcampu

Problém to není. MS Windows XP (Pro) si po instalaci ukousne cca. 2GB a MS Office (2007) cca. 670 MB volného místa na harddisku.
 

tomminno90 | pát srp 28, 2009 6:36 pm

Re: Problém s instalací bootcampu

Aha, to jsem si myslel. Tak kde je tedy problém? Nemusím něco nastavit v disk utilities předtím, než začnu s bootcampem?
 

tomminno90 | sob srp 29, 2009 10:53 am

Re: Problém s instalací bootcampu

Jura, díky za návod, ale začal jsem dělení hdd podle návodu a stejně mi to napsalo tuhle hlášku : http://uloz.to/2379896/bootcamp.jpg
Tak nějak nevím, jestli nebude lepší všechno hodit na externí hdd a udělat všechno s prázdným hdd.


Doporucoval bych ti to uploadnout na neco jineho. Napr. imageshack. Malokdo ma nervy se proklikavat timto. Me se to povedlo jako free userovi otevrit asi na po 9te. ilijusin

Pardon, pardon. Tak tedy
Obrázek
 

ilijusin | sob srp 29, 2009 12:30 pm

Re: Problém s instalací bootcampu

Jak si na tom s anglictinou? Pokud dobre, tak si precti posledni prispevek zde, zni to celkem rozumne. Jde ve zkratce o to, ze mas soubory jak na zacatku, tak i na konci disku. Dal jsem nasel toto. Tady je naopak kamen urazu ve velkych souborech. Ktere doporucuje docasne nekam odsunout, nez provedes rozdeleni disku.

Tohle jsou prvni asi 2 vysledky co mi vylezly z googlu. Muzes proto zagooglit i sam.
 

tomminno90 | sob srp 29, 2009 2:57 pm

Re: Problém s instalací bootcampu

No, to bude asi ono. Tak jsem zkusil uklidit věci pomocí OnyXu, pak opravit pomocí disk utility a stejně nic.
Tak jsem chtěl zkusit defragmentaci, ale iDefrag nefunguje a Driver Genius mi povolí defragmentaci jenom, když bude na jiným oddílu hdd.

Co teď? Dáme si deli?
 

Zahradník | sob srp 29, 2009 3:18 pm

Re: Problém s instalací bootcampu

Jestli všechno selhalo, mohly by to být bad sektory na HDD.
 

bob123 | ned srp 30, 2009 10:19 am

Re: Problém s instalací bootcampu

Zdravim, je to zpusobeno fragmentaci disku, takze bud iDefrag z bootovaciho cd, zkus to vygooglit a urcite najdes navod (je to placeny sw, takze bud koupit nebo si najdi serial), druha varianta na externi disk si udelej backup pres time machine(cca hodina podle mnozstvi dat) pak nastartuj instalaci osx z cd, zformatuj disk, nainstaluj osx a hned po instalaci rozdel disk pres bootcamp, melo by to jit ...
iPhone 2G 4GB
iPhone 4 16GB Vodafone
iPhone 5 16GB Vodafone
iPhone 6 16GB Vodafone
Macbook pro 13" (mid 2009) Snow Leopard
Macbook pro 13" 2016
Apple AirPort Extreme
New iPad 16GB Wifi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 174
Registrován:
pon lis 12, 2007 11:38 pm

Martin49 | ned srp 30, 2009 1:13 pm

Re: Problém s instalací bootcampu

Mal som ten istý problém. Urobil som zalohu na externý disk a formátoval som disk. Potom som nainštaloval Leopard potom Windows a potom som obnovil súbory v Leopardovi zo zálohy Time Machine. Celkovo to trvalo asi 2-3 hodiny.
 

ilijusin | ned srp 30, 2009 3:38 pm

Re: Problém s instalací bootcampu

OT:
Mensi doporuceni:
Pokud planujes upgrade na Snow Leopard, tak ho muzes zakomponovat do tohoto procesu. At zabijes 2 mouchy 1 ranou.
 

tomminno90 | ned srp 30, 2009 4:37 pm

Re: Problém s instalací bootcampu

Díky díky, zrovna zálohuju data. Počítám za 15 min začnu s formátováním disku a instalací. Snad to proběhne bez problému...

EDIT:

Poslušně hlásím po formátování hdd a nové instalaci OSX jsou i Wokna funkční.
Díky všem za rady :)

PLS LOCK!

Edituj svoje posty tak ako som to urobil teraz ja za teba a vyhnes sa tak zmazaniu postu. Viacnasobnymi postami za sebou porusujes pravidla fora. Dakujem. dodo

Lock. dodo
 

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Mac OS X a vše kolem něj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé